Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje
Korisničko ime
Lozinka

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Pogledaj rezultate ankete: Kako se štitite
Nikako. Kod mene se nema što za ukrasti 13 41.94%
Alarm 6 19.35%
Protuprovalna vrata 6 19.35%
Doga, Rotvajler, Tigar, Stjenica... 8 25.81%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 31. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2005., 08:26   #1
prle69
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2005.
Bojite li se provala i kako se branite?

Da li ste imali slučaj provale?
Kako se štitite od moguće provale? (ako zaštita uopće postoji)

Baš neki dan su susjedu provalili u kuću.
Nije bilo puno novca -barem on tvrdi - ali nije ugodno kad znaš da ti je netko prevrtao po stvarima.
Nakon toga odlučio sam staviti alarm.
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 09:07   #2
nosorog
nosorogica

nosorog Avatar

Registracija: Aug 2005.
Re: Bojite li se provala i kako se branite?

Quote:
prle69 kaže:
Da li ste imali slučaj provale?

Baš neki dan su susjedu provalili u kuću.
Nije bilo puno novca -barem on tvrdi - ali nije ugodno kad znaš da ti je netko prevrtao po stvarima.
Nakon toga odlučio sam staviti alarm.
a)ne
b)protuprovalna vrata.
dobrosusjedski odnosi od kojih su neki vrlo cesto doma po cijele dane.
pas (haha, nisam sigurna da bi nekaj napravio po tom pitanju, al je bar "neka" prijetnja)
nosorog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 09:17   #3
prle69
Registrirani korisnik

Re: Re: Bojite li se provala i kako se branite?

Quote:
nosorog kaže:
a)ne
b)protuprovalna vrata.
dobrosusjedski odnosi od kojih su neki vrlo cesto doma po cijele dane.
pas (haha, nisam sigurna da bi nekaj napravio po tom pitanju, al je bar "neka" prijetnja)
dobrosusjedski odnosi nisu baš neka zaštita.
Znam za slučaj kad su jedan stan u Novom Zagrebu do detalja ispraznili (čak i utičnice). Došli majstori obučeni u kombinezone i susjedima rekli da se vlasnik seli i da oni samo nose namještaj. Nitko nije posumnjao do popodne...
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 09:19   #4
nesho
rohrschirm bohrer

nesho Avatar

Registracija: Nov 2004.
Nemam baš neku protuprovalnu zaštitu ali u zadnje vrijeme počinjem razmišljati o barem protuprovalnim vratima. Susjedima u prizemlju su provalili dva puta u zadnjih par mjeseci. Nakon prve provale (tip je uzeo samo torbicu iz predsoblja, dok su oni bili u stanu ) odmah su postavili protuprovalna vrata. Prije koji tjedan su im, dok su za vikend bili van grada, ušli preko balkona i temeljito počistili. Čak su im i ostavili nekaj u bravi s unutrašnje strane pa nisu mogli ući kad su se vratili. Zvali su policiju koja je odbila provaliti (ali maltretirat me subotom navecer u gradu glupim pitanjima, to mogu). Na kraju im je bravar otvorio. Ovo je još više učvrstilo moju odluku da nikad ne kupujem stan u prizemlju. Na 4. ili 5. katu ipak moraju duže nositi .
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 30.11.2005., 09:31   #5
nosorog
nosorogica

nosorog Avatar

Registracija: Aug 2005.
Re: Re: Re: Bojite li se provala i kako se branite?

Quote:
prle69 kaže:
dobrosusjedski odnosi nisu baš neka zaštita.
Znam za slučaj kad su jedan stan u Novom Zagrebu do detalja ispraznili (čak i utičnice). Došli majstori obučeni u kombinezone i susjedima rekli da se vlasnik seli i da oni samo nose namještaj. Nitko nije posumnjao do popodne...
haha...vidis, ja sumnjam da bi to tak promaklo mojim susjedima...sigurno bi se pitali kuda se selimo i kak im nismo rekli.
(btw, zivim u kuci, a susjedi su visegodisnji/visegeneracijski prijatelji, tak da su vise od samo susjeda)
nosorog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 09:54   #6
impoSIBILA
Banned

Registracija: Oct 2005.
nakarikala sam još nekoliko brava na vrata ali to neće zaustaviti onoga koji ima namjeru.
pogotovo jer mi je kuća prizemnica sa stupidnim balkonskim vratima! jedva čekam da ih zamijenim i da stavim ona vrata s rešetkom !
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 09:56   #7
impoSIBILA
Banned

...balkonska vrata s izlazom na terasu!
općenito gledam puno novih kuća koja na glavnom ulazu imaju oklopna vrta a odmah pored(u prizemlju)balkonska vrata
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 10:06   #8
atlantis
53% lezbojka

atlantis Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku atlantis
Re: Re: Bojite li se provala i kako se branite?

Quote:
nosorog kaže:

khm

prije par godina, mali je pas u sred nochi krenuo s rezanjem i tihim lajanjem... mislila sam da je macka pa sam ga ljuta pustila van...

drugo smo jutro nasli tragove o odvijaca na vratima ujakove kuce koja je u istom dvoristu ali 20 metara od nase...

atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 13:56   #9
chrissy
Pajcekica

chrissy Avatar

Registracija: Jul 2003.
Kad sam bila klinka nismo ni zaključavali vrata...
Sad nam kvart više nije miran ko nekad; kojekakav ološ se skuplja, pa ipak zaključavamo, a kao dodatna sigurnost tu je "alarm"; tj. naš pesonja koji laje na svaki pokret unutar dvorišta....
Old 01.12.2005., 14:11   #10
FridaS
Registrirani korisnik

FridaS Avatar

Registracija: Jan 2004.
Sad imamo protuprovalna vrata, a instalirali smo ih nakon što su nam provalili u stan i olakšali nas za nešto love (koja je imala svrhu i namjenu, ali je pa nije stajala u banci što je glupo) i ono malo nakita kojeg sam imala. Sve redom pokloni i neki obiteljski, naslijeđeni komadići.

Do tog dana sam mislila da nam nemaju što ukrasti, a kad se pozbraja ukradeno, šteta je bitno veća od cijene protuprovalnih vrata. Svaka škola košta

Da sada kupujem stan, vrata bi mi bila pri vrhu tablice prioriteta.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 15:25   #11
prle69
Registrirani korisnik

Quote:
FridaS kaže:
Sad imamo protuprovalna vrata, a instalirali smo ih nakon što su nam provalili u stan i olakšali nas za nešto love (koja je imala svrhu i namjenu, ali je pa nije stajala u banci što je glupo) i ono malo nakita kojeg sam imala. Sve redom pokloni i neki obiteljski, naslijeđeni komadići.

Do tog dana sam mislila da nam nemaju što ukrasti, a kad se pozbraja ukradeno, šteta je bitno veća od cijene protuprovalnih vrata. Svaka škola košta

Da sada kupujem stan, vrata bi mi bila pri vrhu tablice prioriteta.

najgore je što ti kradu uspomene ili još gore što se ulazi u "tvoj" prostor
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 16:18   #12
FridaS
Registrirani korisnik

FridaS Avatar

Quote:
prle69 kaže:
ili još gore što se ulazi u "tvoj" prostor
Ovo je apsolutno najgore!

Lopovi su napravili strahovit nered. Mislim, nije da prigovaram, ne očekujem od lopova da budu uredni . Za primjer - sve ladice su bile izvučene, izvrnute i bačene na pod, stvari porušene s polica, otprilike kao u filmu.

Nakon toga dolaze policajci i sve živo napraše grafitom u potrazi za otiscima, kojih naravno, nema.

Sve to pospremiš za sat vremena, staviš novi cilindar u bravu i sve izgleda kao da se ništa nije dogodilo. Nisam se osjećala loše, baš apsolutno normalno.

Idućeg jutra se po standardnoj proceduri se spremam za posao, otvorim ormar i tek tada skužim da mi je košara u kojoj stoji veš ispreturana.
Nije racionalno, ali sam se tada osjetila nekako poniženom.
Nisam mogla obući gaćice po kojima su kopali.

Nikad nisam tako detaljno čistila stan.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 22:18   #13
bodul
Registrirani korisnik

bodul Avatar

Registracija: Jan 2003.
Frida !
Mene zanimja jeli to bila obicna cilindar brava, i jeli bila jedina .
Na koji nacin su je otvorili ?
Da nisi mozda dala kljuceve nekom susijedu , koji je napravio kopiju i poslije 1 mijesec se posluzio ?
Osnovni princip je sto vise zakomplicirati vrata i brave , tako da traze nesto lakse.
Old 02.12.2005., 10:23   #14
FridaS
Registrirani korisnik

FridaS Avatar

Quote:
bodul kaže:
Frida !
Mene zanimja jeli to bila obicna cilindar brava, i jeli bila jedina .
Na koji nacin su je otvorili ?
Brava je bila jedina.
Je li cilindar bio obični?
Kad sam ga kupovala, uvjerili su me da nije - ključ je bio kodiran, cilindar je od ovakvih i onakvih materijala, bljuć, truć, srać...
Otvoreno je "ruskim ključem", kako je tu metodu nazvao policajac.
Odmjerenim udarcem i alatom kojeg lako moguće imaš u autu, cilindar puca po pola.

Da napomenem, cilindar nije jako virio iz brave.
Quote:
bodul kaže:
Da nisi mozda dala kljuceve nekom susijedu , koji je napravio kopiju i poslije 1 mijesec se posluzio ?
U toj akciji su obijena tri stana na mom katu.
Kod mene su bili ključevi od ova druga dva provaljena stana (ljudi su rijetko u Zgb, pa ostavili za svaki slučaj). Ne mogu ti opisati olakšanje kad sam vidjela da su i njihove brave RAZVALJENE, a ne OTKLJUČANE.
Quote:
bodul kaže:
Osnovni princip je sto vise zakomplicirati vrata i brave , tako da traze nesto lakse.
Točno tako.
Na katu postoji 5 stanova - dva s protuprovalnim vratima (ne pretjerano skup model, kako sam kasnije zaključila), i tri s običnim.
Obijena su ova tri, a preostala dva nisu ni pokušali.
Zašto bi se zezali s njima, kad smo im mi ostavili sve na pladnju?

Majstor koji nam je postavljao protuprovalna vrata ima zgodnu logiku:
Brave su za poštene ljude, ne za lopove (u brave ubraja i ove "sefovske" i ostalo, koje on prodaje i postavlja). Stvar je da je stara vrata bilo moguće provaliti bez prevelike buke za 15-ak sekundi. Ako mu za nova vrata treba 15 minuta, lopov neće riskirati.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 23:52   #15
bodul
Registrirani korisnik

bodul Avatar

Registracija: Jan 2003.
Da , cest je slucaj da nam trgovci prodaju super cilindre , koje provalnici razbiju kao i ostale obicne .
Samo me cudi da je taj tvoj mestar reka za sefovske brave da su isto lako provaljive ,, sto mislim da bas i nije isto .
Pogotovo kad se nalaze na sigurnim vratima .
Inace , oni provalnici koje si navela gori , siguro su bili profesionalci kad rade tako seriski .
Njihov stil je poznat , pozvone i ako se niko ne javi onda na posao .
Old 03.12.2005., 08:04   #16
impoSIBILA
Banned

Quote:
FridaS kaže:
Ovo je apsolutno najgore!

Lopovi su napravili strahovit nered. Mislim, nije da prigovaram, ne očekujem od lopova da budu uredni . Za primjer - sve ladice su bile izvučene, izvrnute i bačene na pod, stvari porušene s polica, otprilike kao u filmu.

Nakon toga dolaze policajci i sve živo napraše grafitom u potrazi za otiscima, kojih naravno, nema.

Sve to pospremiš za sat vremena, staviš novi cilindar u bravu i sve izgleda kao da se ništa nije dogodilo. Nisam se osjećala loše, baš apsolutno normalno.

Idućeg jutra se po standardnoj proceduri se spremam za posao, otvorim ormar i tek tada skužim da mi je košara u kojoj stoji veš ispreturana.
Nije racionalno, ali sam se tada osjetila nekako poniženom.
Nisam mogla obući gaćice po kojima su kopali.

Nikad nisam tako detaljno čistila stan.

kako se vadi samo dio citata!!!!!!!!!??????????

ja ovo nisam doživjela mislim to da policija dolazi uzimati otiske prstiju.čak nisu tražili niti moju nazočnost.jednostavno su uzeli izjavu od zaposlenika i to je to!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 10:06   #17
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Registracija: Apr 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Vojky
Re: Bojite li se provala i kako se branite?

Quote:
prle69 kaže:

1. Pogledao sam kakvu zaštitu imaju susjedi - svi obične originalne brave od prije 15 godina kada je zgrada sagrađena.

2. Stavio sam bolju bravu i još gornju bravu koja ne strši, pa se ne može slomiti kao obična.

Princip je da imaš bolju zaštitu od drugih - pa se onda lopovima ne da kopati, a ja sam dodatno u malom mjestu što je pozitivno s razine sigurnosti.

Inače, najbitnije je spriječiti lomljavu brave, dakle staviti barem zaštitni prsten oko cilindra, jer današnji provalnici ne obijaju, već lome cilindre. Dvije brave već je malo teže, a protuprovalna vrata - super.

Za kuću treba alarm, jer obično ima X ulaza na koje provalnik može doći. Jeftinije je sve staviti pod alarm, nego 10 zaštitnih brava, a onda zaboraviti prozor na katu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2005., 10:30   #18
FridaS
Registrirani korisnik

FridaS Avatar

Quote:
impoSIBILA kaže:
ja ovo nisam doživjela mislim to da policija dolazi uzimati otiske prstiju.čak nisu tražili niti moju nazočnost.jednostavno su uzeli izjavu od zaposlenika i to je to!
Hmmmm... policija.
Kao što rekoh, nisu provalili samo meni.
Ovi susjedi su politički aktivni ljudi
Bit će da su došli zbog njih.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:19   #19
bbsan
Bond. James Bond.

bbsan Avatar

U zadnjih mjesec dana imao sam pet krivih telefonskih poziva, koji su mi iz određenih razloga zvučali sumnjivo i vjerujem da potencijalni provalnici tako unaprijed provjeravaju u koje doba dana me najčešće nema doma.

Ima li netko sličnih iskustava?
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 02:09   #20
kotulica
Registrirani korisnik

kotulica Avatar

Registracija: Jul 2006.
za kuću mislim da je najbolja zaštita - visoki zidovi u đardinu.

ako ih lopovi uspiju i preskočiti, teško će s nečim preko njih uspjeti i izaći. ja imam dosta visoke kamene zidove oko kuće i uopće me nije strah. nekad se i ne zaključavam, jednostavno zaboravim, samo izletim vanka i na svu sreću, još nikad nisam imala nikakvih problema.

doduše, u mom gradu i nema nekih provala osim u ljetnim mjesecima kada dođu lopovi iz susjednih država. međutim, ono što se zna često krasti su zanimljive biljke iz đardina. primjerice, u susjetstvu policijske postaje prije par godina je pokradeno (iskopano i odneseno) 5-6 prekrasnih palmi. upravo je ta krađa izazvala najviše šokova i negativnih reakcija mojih sugrađana.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja