Natrag   Forum.hr > Društvo > Koronavirus

Koronavirus Obavezna EU covid-potvrda.
Podforum: Skeptici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2021., 00:48   #1
Obavezne Covid potvrde ili negativni test za zdravstvene djelatnike

Izdvojeno iz teme Pritisak na cijepljenje na poslu

Ovdje je anketa:

Da li se slažete s odlukom da medicinsko osoblje mora obavezno imati Covid-potvrdu?
Mr. Brown is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 09:40   #2
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
znaš li ti zašto se i oni koji su prebolili moraju cjepit. pod moraju ne mislim da će ih neko zavezat i cjepit već u smislu da se vrati u koliko toliku nornalu. ja sam prebolio i cjepio sam se. nisu mi znali reć trebam li se cjepit jednom ili s dvi doze pa su mi sašili obe. žena mi se ne smi cjepit. i sad kad god negdi idemo na vjenčanje ili na neko okupljanje ona se mora testirat a prebolila je kad i ja.
i zato potam vas koji se kunete u struku i znanost da me uputite na neko istraživanje koje objašnjava moje pitanje
Jeste li uspjeli dobiti ikakvu informaciju o tome kako će u bolnicu, na posao ako poslodavac traži putovnicu od nje, preko granice, itd.?

Quote:
Alhena kaže: Pogledaj post
Ne mora plaćati, ima pravo preko uputnice besplatno.
Tako sam bar pročitala. Ako se i to ne izvrne na nešto deseto.
Liječnik opće prakse o ovome nema pojma. Da li je možda nekome uspjelo dobiti uputnicu za testiranje ako mora idući tjedan u bolnicu, a ne smije se cijepiti?
pinksunset is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 10:10   #3
Obavezne Covid potvrde ili negativni test za zdravstvene djelatnike

Od ponedjeljka potvrde su potrebne i kod zubara, bar po mojoj zubarki. Znači, za čišćenje kamenca testiranje ko nema.
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 11:31   #4
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Od ponedjeljka potvrde su potrebne i kod zubara, bar po mojoj zubarki. Znači, za čišćenje kamenca testiranje ko nema.
jel mijenjas zubara?
stegaNo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 11:32   #5
Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Od ponedjeljka potvrde su potrebne i kod zubara, bar po mojoj zubarki. Znači, za čišćenje kamenca testiranje ko nema.
Da li je zubarka rekla tko će plaćati to testiranje?
pinksunset is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 15:31   #6
Quote:
stegaNo1 kaže: Pogledaj post
jel mijenjas zubara?
Da, ide u penziju. Kolko sam skužio kovid potvrda ili neg test obavezni su kod svih zubara.

Quote:
pinksunset kaže: Pogledaj post
Da li je zubarka rekla tko će plaćati to testiranje?
Nije, al razumno mi je hzzo
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 20:26   #7
Quote:
pinksunset kaže: Pogledaj post
Jeste li uspjeli dobiti ikakvu informaciju o tome kako će u bolnicu, na posao ako poslodavac traži putovnicu od nje, preko granice, itd.?



Liječnik opće prakse o ovome nema pojma. Da li je možda nekome uspjelo dobiti uputnicu za testiranje ako mora idući tjedan u bolnicu, a ne smije se cijepiti?
trenutno je na porodiljnom tamo do po 2022. pa za sad nismo kopali
nakon poroda je 42 dana primala inekcije antikoagulansa jr je u trudnoći prebolila covid tako da se ne bi htio igrat s mogućnošću da joj se stvore ugrušci nakon cjepljenja ko ovoj u sloveniji. a iz pouzdanog ozvora znam za jednu ženu mlađu od 40 koja je 3 dana nakon cjepljenja pfizerom doživjela moždani. bolnica to nije zavela kao nuspojavu jer kao nije od cjepiva. je nije ženi se ne riskira.
svakako njen poslodavac ne zahtjeva da se zaposlenici cjepe pa s te strane nije neki problem.
jel za uć u bolnicu treba pelc ili može i test? ako može test testirat će se po potrebi.

ja sam cjepljen rajfajzenom dvaput i nisam imao nikakve nuspojave. čak ni trnjenje ruke al sa ženom ne želim riskirat
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 11:05   #8
Quote:
BijedniVitez kaže: Pogledaj post
ljudi su trebali kada im je neko iz kuće bio pozitivan na pcr testu, a i sami su imali simptome istog trena pobjeći iz samoizolacije kako bi nabavili PCR test kako bi u budućnosti mogli dobiti covid pass koji je u vrijeme kada se dotična forumašica razboljela smio na forumu spomenuti samo u topiku teorija zavjere. naknadna pamet je oksimoron, jer to nikako ne može biti pamet, ali iz današnje perspektiva izgleda super cool, urbano i napredno.
Ima i ljudi koji su bili dovoljno odgovorni da ne plaze, dišu i uzdišu drugima za vrat, pa se nisu ni razbolili te nisu ni mogli dobiti potvrdu i sad su zbog toga penalizirani.

Ali, mislim da ako ste imali nekog u obitelji bolesnog i bili u samoizolaciji, a da se niste testirali (nego ste proglašeni "vjerojatnim slučajem") - o tome možete uzeti potvrdu da ste bili u takvoj situaciji i onda vam to vrijedi kao covid potvrda u vezi ovog cirkusa s obaveznim testiranjem na poslu.
Ursula Iguaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 14:17   #9
Quote:
-skyfall- kaže: Pogledaj post
Izvadi antitijela i probaj.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Koliko znam antitijela ih ne zanimaju, to se ne priznaje.

Ono što vidim oko sebe je da uglavnom cijepljeni bivaju pozitivni, malo koji necijepljeni. Cijepljenje ima neutralni učinak na širenje korone, posve nebitno.

Punac nije uspio dobiti od punice iako su stalno bili skupa, neće na njega.

Ja sam se intezivno družio svo ovo vrijeme s hrpom ljudi i domaćih i stranih i ništa, moguće da sam bio u dodiru da nisam dobio simptome. Samo što mi to vrijedi kad ne priznaju antitijela.

To mi ujedno i govori da im nije ni do zdravlja ni do imuniteta nego da je cijepljenje samo sebi svrha, a koja tek ćemo doznati za koju godinu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 14:20   #10
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Koliko znam antitijela ih ne zanimaju, to se ne priznaje.
neke bolnice su vec poslale zahtjev stozeru da se prizna seroloski test, tako da mislim da je pitanje dana kad ce i to poceti priznavati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 14:22   #11
Da, nemoj ić na antitijela, em ih ne priznaju, a ako ti ispadne negativno, samo ćeš se pokopat.

Piše da si trebao tada biti proglašen vjerojatnim slučajem. No mislim da možeš još uvijek probat zatražit, objasnit kako je bilo i da misliš da si tada imao, da su te uputili da se ne ideš testirat, pa ti možda da potvrdu.
Ursula Iguaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 14:23   #12
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
Radije biram otkaz. Bolje otkaz nego grob
kako misliš postupiti sutra?
Ursula Iguaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 14:39   #13
Quote:
Ursula Iguaran kaže: Pogledaj post
kako misliš postupiti sutra?
Nemojte fantazirat... testirate se i radite... poslije se cijepite i to je to... život ide dalje... cemu toliko drame oko ničega...
minime0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 15:45   #14
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Koliko znam antitijela ih ne zanimaju, to se ne priznaje.



Ono što vidim oko sebe je da uglavnom cijepljeni bivaju pozitivni, malo koji necijepljeni. Cijepljenje ima neutralni učinak na širenje korone, posve nebitno.



Punac nije uspio dobiti od punice iako su stalno bili skupa, neće na njega.



Ja sam se intezivno družio svo ovo vrijeme s hrpom ljudi i domaćih i stranih i ništa, moguće da sam bio u dodiru da nisam dobio simptome. Samo što mi to vrijedi kad ne priznaju antitijela.



To mi ujedno i govori da im nije ni do zdravlja ni do imuniteta nego da je cijepljenje samo sebi svrha, a koja tek ćemo doznati za koju godinu.
Antitijela kao dokaz da si bio kao kontakt pa asimptomatski oboljeli od covida. To sam mislila.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 16:06   #15
Pustimo prepucavanja oko ove potvrde i nadmudrivanja tko je pametniji. No može li netko ove potvrde potkrijepiti zdravstvenim razlogom, jer ga ja naprosto ne vidim i što te potvrde u stvari znače osim puke evidencije. Osim što služe tome da ljude prisile na cjepljenje mimo njihove volje ne vidim iole razumnu svrhu za njihovo postojanje. A koliko su zdravstveno opravdane vidimo kako se administrativno rasteže njihova valjanost bez da za to postoje neki znanstveni dokazi.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 16:06   #16
Treba masovno reći ne i sve ovo pada. Žabu kuhaju polako jer kad je polako ne primijetimo, ali ovo nije nešto na što se trebamo navikavati.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 16:11   #17
Jedini cilj je prisiliti ljude na cijepljenje.
Poslije kad si cijepljen nije bitno jesi li pozitivan ili širiš li virus.
Što znači da je cijepljenje samo sebi svrha.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 16:29   #18
Quote:
minime0 kaže: Pogledaj post
Nemojte fantazirat... testirate se i radite... poslije se cijepite i to je to... život ide dalje... cemu toliko drame oko ničega...
Da, imaš pravo, tako ću učiniti. Dobro da sam pročitala ovaj upis, jer inače bih si samo bespotrebno stvarala probleme u životu, a sad kad sam pročitala ovako nešto pametno, predomislila sam se i u ponedjeljak se idem cijepit!
Ne mogu dočekati ponedjeljak da dobijem svoju piknicu, tako sam sretna.
Hvala ti puno na ovom upisu, jako mi je pomogao, da se nisi javila, mogla sam si zakomplicirati život, a ti si me spasila od toga svega.
Puno ti hvala od srca, ti si moj vodič i savjetnik i spasitelj!
cmok cmok ljubim te i grlim
I samo te jedno molim - nemoj nikad otić iz mog života jer sam bez tebe naprosto izgubljena i kako ću ja donositi svoje životne odluke bez tebe - nikako!

Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Treba masovno reći ne i sve ovo pada. Žabu kuhaju polako jer kad je polako ne primijetimo, ali ovo nije nešto na što se trebamo navikavati.
A da, samo kako? Uglavnom je najviše ljudi koji su preboljeli, slijede cijepljeni, onda velika grupa onih koji će se testirati - "glavno da je besplatno" ekipa i na kraju onih koji se sad žele suprotstaviti ispadne 1%.
Ursula Iguaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 16:35   #19
Quote:
Ursula Iguaran kaže: Pogledaj post
Da, imaš pravo, tako ću učiniti. Dobro da sam pročitala ovaj upis, jer inače bih si samo bespotrebno stvarala probleme u životu, a sad kad sam pročitala ovako nešto pametno, predomislila sam se i u ponedjeljak se idem cijepit!
Ne mogu dočekati ponedjeljak da dobijem svoju piknicu, tako sam sretna.
Hvala ti puno na ovom upisu, jako mi je pomogao, da se nisi javila, mogla sam si zakomplicirati život, a ti si me spasila od toga svega.
Puno ti hvala od srca, ti si moj vodič i savjetnik i spasitelj!
cmok cmok ljubim te i grlim



A da, samo kako? Uglavnom je najviše ljudi koji su preboljeli, slijede cijepljeni, onda velika grupa onih koji će se testirati - "glavno da je besplatno" ekipa i na kraju onih koji se sad žele suprotstaviti ispadne 1%.
Za početak medicinari da dođu na posao necijepljeni i netestirani. Ako ih vrate kući ovi odu kući, pa ako sustav može bez njih neka bude bez njih.
testiranje svaka dva dana je nevjerojatno maltretiranje. Nema razloga da s etestira itko bez simptoma. Maltretiranje koje treba nekoga natjerati na cijepljenje. uglavnom u svakom segmentu ovih mjera da se kaže ne i stvar pada.
Roditelji djecu poslati u školu bez maski u cijeloj HR. Što će napraviti stožeraši? Hoće li svuda poslati policiju' Ima li toliko policije?

Da ne dođe dan kad će svi i cijepljeni i necijepljeni reći zašto prije nismo rekli ne, u samom početku i sasjekli mjere u korijenu.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2021., 16:51   #20
Quote:
Ursula Iguaran kaže: Pogledaj post

A da, samo kako? Uglavnom je najviše ljudi koji su preboljeli, slijede cijepljeni, onda velika grupa onih koji će se testirati - "glavno da je besplatno" ekipa i na kraju onih koji se sad žele suprotstaviti ispadne 1%.
tocno.
i zelis reci da je tih 1% ljudi najpametnije?
oni su mjerilo po kojem se ovih ostalih 99% treba ravnati?


ajd procitaj nekoliko puta to sto si napisala, mozda pomogne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.