Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2006., 20:04   #1
MIT sveuciliste

Nisam znao gdje da ovo stavim pa sam puknuo ovdje posto tu zalazi ciljana ekipa....

Uglavnom......bio je u posjetu neki prijatelj od starog koji zivi u New Yorku i nesto su pricali o skolstvu i slicno......i uglavnom, rodila se neka ideja da bi mogao u Ameriku na faks.....i tako su mi preporucili MIT, University of Pennsilvania i jos nesto, no uglavnom sad sam se ja zainteresirao za mogucnost studiranja na MIT-u

i sad me zanima koliko je dobar faks, koliko tezak, mogucnosti zaposlenja i sve to..........alternativa je FER u Zagrebu

hvala uglavnom
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 20:19   #2
A onda je svizac zamotao čokoladu..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 20:26   #3
jebo MIT, FER rula

božemeprosti
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 20:28   #4
Quote:
bariole kaže:
A onda je svizac zamotao čokoladu..


pitanje je bilo vrlo ozbiljno

svjestan sam da se MIT ne moze mjeriti s FER-om ali bih htio htio cuti misljenja o MIT-u, nacin studiranja i sve te gluposti.....
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 20:37   #5
Jako dobar fax, mislim da su 3. u americi za informatiku. Cuo sam od frendova sta su tam da ima dosta posla naprema drugim sveucilistima.
Imaju dobre fratove i dobre tulume. Jos je jedan plus kaj je MIT u Bostonu u kojem ima pun kurac ostalih sveucilista i puno mlade ekipe. I ima dobrih azijatkinja tam

Ak se mislis prijavljivat na MIT onda se prijavi i na neke ostale faksove tam zato kaj ispite koje moras uzet su standardni za sve faksove (ali samo se prijavljuj na privatne faksove jel ti drzavni skoro sigurno nece dat stipendiju jer si stranac).

Mogucnost zaposljavanja nakon toga ovisi kolko si dobar, a i kakva ce bit ekonomija onda. S dobrim faksom ces puno lakse dobit intervju bilo gdje, ali nakon toga sve ovisi o tome kolko si dobar.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 21:18   #6
Quote:
no idea kaže:


pitanje je bilo vrlo ozbiljno svjestan sam da se MIT ne moze mjeriti s FER-om ali bih htio htio cuti misljenja o MIT-u, nacin studiranja i sve te gluposti.....
Sigurno da je. Od svih fakulteta otvorenih za javnost prošle godine je upravo MIT bio onaj američki faks na koji je bilo najteže za upast. Što bi značilo da je bio vjerojatno drugi najteži za upast u Americi (nakon onog državnog za ultra-uber-mega talente gdje svaki student dobije vlastitog nobelovca da ga isti odgoji)..

I ti kao imaš priliku tamo uletiti... Je da.. Sigurno će te primiti.. Taman im treba tip s MIOC-a...

Objektivno, vjerojatno nema više od par sveučilišta u koje je teže uletiti i iskreno mislim da nakon što si prošao hrvatski sustav naobrazbe nemaš šanse tamo uletiti osim ak nemaš neku debelu vezu, stari ti je Todorić ili nešto takvo.. Jedine šanse da ti iz Hrvatske dobiješ stipendiju su ti da si neki ultra mega talent (tipa završio si osnovnu sa 12 i sl..)..

Ako fakat imaš priliku da možeš bar pokušat ne oklijevaj ni trenutka.. Mada iskreno mislim da nas vučeš za nos..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 21:25   #7
ma upravo sam vas to i pitao, moj stari je pricao s tim frendom i ovaj je spomenuo mogucnost studiranja u americi....

upravo zato sam i postavio topic da se upoznam s faksom, upisima i sl.

koliko mi je stari prepricao, treba se sad na kraju 3. razreda pokusati prijaviti, za prijavu ti uglavnom trebaju neke preporuke ili tako nesto, poznavanje engleskog jezika......i uglavnom kao nema prijemnog nego pises nekakav esej.......a i ima neka fora sa određenom kvotom studenata iz istocne europe il tako nesto....

znaci ne vucem vas za nos jer mi nitko nije direktno ponudio mogucnost studiranja, samo se raspitujem
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 21:41   #8
Prvo i osnovno pitanje - jel imaš ti para za taj faks?

Nije ovo samo studiranje u Americi, ovo ti je Američki San. A Američki Snovi su i Amerikancima skupi. Zato ih i sanjaju, umjesto da ih žive..
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 21:49   #9
nesto je lik pricao starom da je najtezi dio upast na faks, kasnije je lako sredit stipendiju....

gle, ja bi jos trebao osobno popricat s tim likom ako je to moguce pa cu te obavijestiti
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 22:02   #10
Ako upadnes na dobro privatno sveuciliste skoro sigurno ces dobit stipedniju od njih (osim ako ti starci nisu bogatasi). To daju prema tome kolko ti para treba, a ne prema tome kolke su ti bile ocjene itd. Sto se tice para nama je puno lakse studirat u americi nego amerima jer su nam place tak male da uglavnom dobivamo pune stipendije.

Za vecinu fakseva trebas polozit SAT, SAT2, i mozda TOEFL. To sve mozes u Zagrebu, ali se raspitaj kad jer nema bas previse rokova. Da, i trebas napisat nekakav esej za prijavu, i treba ti 2 ili 3 preporuke od profesora. Rok za predat prijavu ju uglavnom oko 12og ili 1og mjeseca prije nego kaj mislis krenut.

I nemas se kaj raspitivat, odi na njihove stranice i citaj i ili se prijavi ili ne. Taj tip ti nemoze pomoc ni rec nista sta vec tamo ne pise.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 17:22   #11
Ovako - ako upadneš na MIT imat ćeš posao prije nego što ga završiš. Plača će ti biti takva da će ti trebat kvantno računalo da to izračunaš. Šanse da uđeš su - extremno malene. Prvo, rokovi za upise su gotovi. Drugo treba ti, kao što je rečeno SAT test sa najmanje 1450 bodova po staroj skali ako se želiš nadat da će te primit. TOEFL ti treba pod obavezno (test iz engleskog lagan pun k). Treće, čak i da imaš zadovoljene sve zahtjeve (siguran sam da imaš ili si blizu) štos je u tome da ima toliko kandidatada na svakog koji se primi ima još 12 koji su isto tako zadovoljavali uvjete. I koja je to glupost o hrvatskom školstvu?! Ste vi ikad vidili američki program iz matematike? U 9 i 10.om razredu (1 i 2 srednje) nisam učio NIŠTA, ama baš ništa i prosjek mi je bio A-. MAtematika im je na nivu retardirane djece i to doslovno. Jedini štos je da će ti faliti calculus (diferencijalna govna, derivacije, ...). Hm, pazi ovo - da si upisao IB imao bi daleko veće šanse za upad ali i ovako ne bi trebao imat problema. Realno ti treba 5.0 prosjek, visoki SAT bodovi i to je to. Ali češ se na MIT-u naradit ko mazga. Preporučam ti to. Svakako vrijedi pokušat. Samo naprijed. Skoro zaboravih - američki fakulteti vole kad se baviš dodatnim aktivnostima poput sporta i tako dalje.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 18:44   #12
MIT rulez. Na najobičnijem FER-u u Rvackoj državi stalno su spominjali taj neki MIT tamo u američanska država. Na kraju smo svi sanjali kak zapravo tam studiramo.
Samo naprijed. Ako možeš, odi!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 20:10   #13
Quote:
red_shrike kaže:
Drugo treba ti, kao što je rečeno SAT test sa najmanje 1450 bodova po staroj skali ako se želiš nadat da će te primit. TOEFL ti treba pod obavezno (test iz engleskog lagan pun k). Treće, čak i da imaš zadovoljene sve zahtjeve (siguran sam da imaš ili si blizu) štos je u tome da ima toliko kandidatada na svakog koji se primi ima još 12 koji su isto tako zadovoljavali uvjete. I koja je to glupost o hrvatskom školstvu?! Ste vi ikad vidili američki program iz matematike? U 9 i 10.om razredu (1 i 2 srednje) nisam učio NIŠTA, ama baš ništa i prosjek mi je bio A-. MAtematika im je na nivu retardirane djece i to doslovno. Jedini štos je da će ti faliti calculus (diferencijalna govna, derivacije, ...). Hm, pazi ovo - da si upisao IB imao bi daleko veće šanse za upad ali i ovako ne bi trebao imat problema. Realno ti treba 5.0 prosjek, visoki SAT bodovi i to je to. Ali češ se na MIT-u naradit ko mazga. Preporučam ti to. Svakako vrijedi pokušat. Samo naprijed. Skoro zaboravih - američki fakulteti vole kad se baviš dodatnim aktivnostima poput sporta i tako dalje.
ma da se sve to nauciti, isto ko da se pripremam za prijamni....jedino me brine ono pisanje eseja...

a u IB nisam htio ic jer je ekipa malo....cudna, svi su neki sinovi diplomata i vecinom su blesavi

i sta znaci ovo s dodatnim aktivnostima? jel moram imat potvrdu kluba il mogu samo rec da recimo igra ping-pong? i koje su to dodatne aktivnosti osim sporta?
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 20:29   #14
Sport sam samo naveo kao primjer jer to kod njih najviše "pali". Štos je u tome da oni teže za citat: "Well rounded person" Ovdje se ne misli na oveću osobu nego čisto da pokažeš kako nisi čisti štreber. Potvrda kluba bi trebal biti dovoljna što se ping ponga tiče (najbolje ju je odma uključit u prijavnicu). Što se eseja tiče - neznam specifično, morat ćeš njih kontaktirat za to. Ako misliš da su ovi u MIOC IB-u čudni trebaš vidit ove kod mene... bez komentara. Svejedno, da si tamo mogao bi uzet matematiku HL i further math + fizika HL, što bi ti bilo malo više nego u Miocu - i dobio bi prenosne bodove za MIT što znači da ne bi morao raditi prvi semestar matiše - što znači lakši i brži prolaz pogotovo ako trebaš održavati prosjek da zadržiš stipendiju. Iako, ni ovako ti ne bi trebalo bit pre teško, čim naučiš riječi. Pa, gle u svakom slučaju ti je najbolje njih kontaktirat i vidit kako to ide. Ti si 3. razred zar ne? ako si četvrti onda si zakasnio na upise, jedino ako postoje neke iznimke za strane studente ali neznam_sigurno.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 20:34   #15
treci sam a posto sam godinu dana mlađi, razmisljam da si mozda uzmem godinu dana pauze između kraja srednje i pocetka faksa

problem je sto ping-pong vise ne treniram ali bi volio to igrati kod njih....
TOEFL sam vidio i stvarno izgleda prelagano......jesi ti mozda rijesavao SAT?

i reci jel postoji neki bolji tehnicki faks od MIT-a, cuo sam da se spominje university of pennsilvania....

evo, nasao sam ovo: Admission Policies and Factors
Admission requirements:

* Essay(s) required
* SAT Reasoning or ACT Required (ACT writing optional)
* SAT Subject Tests Required

Very important admission factors:

* Character/Personal Qualities
* Rigor of secondary school record

Important admission factors:

* Class Rank
* Extracurricular Activities
* Interview
* Recommendations
* Standardized Test Scores
* Talent/Ability

Considered:

* Alumni Relation
* Application Essay
* Geographical Residence
* Racial/Ethnic Status
* Volunteer Work
* Work Experience

od koga ove preporuke mogu doci? i ak se kuzis, jel mozes malo objasnit koliko je sta bitno od ovog svega? vidio sam da samo 16% prijavljenjih upadne...
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 21:10   #16
Quote:
no idea kaže:
* Essay(s) required
* SAT Reasoning or ACT Required (ACT writing optional)
* SAT Subject Tests Required
Eseji - neznam točno što, ali najvjerojatnije neka vrsta internog testa

SAT - standardizirani test u SAD, uključuje matematiku i engleski

SAT2 - hehe, to je ono zabavno, testovi iz matematike i fizike (zapravo bilo kojeg predmeta. Nešto poput AP (advanced placement)


Quote:
no idea kaže:
Very important admission factors:

* Character/Personal Qualities
* Rigor of secondary school record

Important admission factors:

* Class Rank
* Extracurricular Activities
* Interview
* Recommendations
* Standardized Test Scores
* Talent/Ability
Tu bi ti trebao samoga sebe nahvaliti uzduž i poprijeko. Upiši se u šahovski klub, veslanje, nogomet, programiranje MENSA i slične ustanove. Trebaju ti pohvale profesora, neki autoritet koji će izjaviti da je MIOC najbolja matematička škola u hrvatskoj i tako dalje. Standardizirani bodovi su ti oni testovi gore kao ACT, SAT, AP ali kod nas bi trebali uzeti maturu kao ekvivalent.

Quote:
no idea kaže:
Considered:

* Alumni Relation
* Application Essay
* Geographical Residence
* Racial/Ethnic Status
* Volunteer Work
* Work Experience

od koga ove preporuke mogu doci? i ak se kuzis, jel mozes malo objasnit koliko je sta bitno od ovog svega? vidio sam da samo 16% prijavljenjih upadne...
I za kraj, sve je bitno. Upravo zato što primaju samo 16 posto taže najbolje od najboljih. Neke od ovi stvar se uopće ni ne traže na hrvatskim fakultetima pa će ti bit malo nobčno. Osobno nisam nikada uzeo SAT, ali sam uzeo PSAT pre-SAT. Ali samnom ide u razred jedan lik koji je bio u miocu u 1. i uzeo je sat test i dobio 87% percentile iz matematike i 97% iz engleskog -dovoljno za Princeton. Kaže da nije bio težak ni pod razno. Ti testovi su ti lagani u biti (bar SAT), odnosno toliko su lagani da su teški. Inače je dobar Brown University, i bio je još neki ali nisam siguran. Bum pitao sutra u školi. Ček, u Melbourne-u imaš University of Melbourne koji jefantastičan fakultet u rangu sa MIT, malčice ispod (11 mjesto) i košta kojih tri puta manje. Jednio je to u drugoj hemisferi, pa njima počniju fakulteti u 2 mjesecu. PM-aj mi mail pa te spojim sa frendom, oni če ti više reći jer je i sam svojedobno kanio na MIT. SAda priča o BErkly-u, ali neznam više šta bi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 21:12   #17
E da, ako očeš uzeti te testove možeš to obaviti kod mene u školi www.aisz.hr ako mi daš komentar na jadnoću web stranice bum došao u MIOC i namlatil te.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 21:20   #18
stranica ti je....divna

to sam i ja cuo da se moram nahvaliti uzduz i poprijeko....to ce bit problem posto sam poprilicno skroman........hm dalje, idem se uclaniti u mensu i probat zavrsiti ccisco akademiju (sebi za gust al mozda pomogne za upis), dobro, nece bit pretesko potvrditi da je mioc najbolja skola te vrste u hrvatskoj, pa fala bogu ovi lumeni stalno osvajaju neke medalje na onoj olimpijadi i acsl-u i cemu god vec....a nasao sam vec neka probna pitanja za sat i sat subject test i moram priznati da i nije pretesko....treba se samo dobro pripremiti, kao da se spremam za prijamni za fer recimo

problem je sto moram prvo odluciti dal stvarno zelim ici tamo ili ne, nije to mala odluka....jer ipak treba i platiti polaganje tih sat,toefl i svakakvih testova....
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 07:45   #19
Da to je mali zez. Ti američki fakulteti traže svakakova izdavanje prije nego se možeš upisati na njih. Sada sam se sjetio, ako si se totalno napalio na to mogu pitat kod nas u školi counselor ženu da ti pomogne... to joj je i posao između ostaloga.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2006., 19:29   #20
MIT definitvno, FER najzadnja opcija.

MIT nemožeš nikako mjeriti sa FERom.... MIT rules... i posao ti je zagarantiran samo zbog diplome MITa, nije bitno dal buš znao radit...
__________________
#shutdown -i0 -g0 -y
raskovicm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.