Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2003., 12:52   #1
Stanovi u Zagrebu

Dajte mi recite sto moze €45k kupiti u Zagrebu? Koliko kvadrata, gdje, novogradnja vs druga ruka?

Odlucih investirat doma jer je ovdje preskupo i ocekuje se pad cijena nekretnina. Imam neki feeling da su cijene kod nas jos uvijek niske i otkako sam 2000-te kupio stan na Malesnici on navodno jos uvijek vrijedi isto. Kak se krece trziste?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 20:22   #2
Re: Stanovi u Zagrebu

Quote:
Phil Lynott kaže:
Dajte mi recite sto moze €45k kupiti u Zagrebu? Koliko kvadrata, gdje, novogradnja vs druga ruka?

Odlucih investirat doma jer je ovdje preskupo i ocekuje se pad cijena nekretnina. Imam neki feeling da su cijene kod nas jos uvijek niske i otkako sam 2000-te kupio stan na Malesnici on navodno jos uvijek vrijedi isto. Kak se krece trziste?

Kaj te zanima konkretno ?Odnosno specificiraj kaj te tocno zanima ?
I kaj znaci E45k ? Jebote stare tipkovnice .
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 22:53   #3
€45k = 45000 Eura

Zanima me stan, po mogucnoscu jednosobni (znaci s jednom spavacom sobom, dnevna soba, kuhinja, kupatilo). Po mogucnosti negdje gdje je potencijal iznajmljivanja veci (sto ce reci blize centru).

Moze'l se to? Kak se krecu cijene kvadrata po Zagrebu?

Prije tri godine sam platio oko 1000 Eura za kvadrat na Malesnici.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:09   #4
Quote:
Phil Lynott kaže:
€45k = 45000 Eura

Zanima me stan, po mogucnoscu jednosobni (znaci s jednom spavacom sobom, dnevna soba, kuhinja, kupatilo). Po mogucnosti negdje gdje je potencijal iznajmljivanja veci (sto ce reci blize centru).

Moze'l se to? Kak se krecu cijene kvadrata po Zagrebu?

Prije tri godine sam platio oko 1000 Eura za kvadrat na Malesnici.
Ovo kaj si opisao je ustvari 1 1/2 soban stan .
Pretpostavljam da te zanima stan cca 45 m2 .
Cijene su manje vise iste kao u vrijeme kad si kupio stan na Malesnici u tom smislu mislim da znas cijene po kvartovima jer kazem situacija se nije promijenila mnogo ni u + ni u - .
Kaj se tice iznajmljivanja stan od cca 45 m2 ako nije bas u strogom centru gdje eventualno moze biti i "poslovni prostor"
cijena ti se krece u rasponu 150 - 200 E .
Pod tim kaj mislis blize centru je dosta siroko ali za iznajmljivanje
ti je cijena manje vise to.
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:13   #5
Quote:
Phil Lynott kaže:
€45k = 45000 Eura

Zanima me stan, po mogucnoscu jednosobni (znaci s jednom spavacom sobom, dnevna soba, kuhinja, kupatilo). Po mogucnosti negdje gdje je potencijal iznajmljivanja veci (sto ce reci blize centru).

Moze'l se to? Kak se krecu cijene kvadrata po Zagrebu?

Prije tri godine sam platio oko 1000 Eura za kvadrat na Malesnici.
Slučajno sam ovo vidija i Di su one priče o pemziji u Irskoj? Od Dublina do Malešnice...

Ozbiljno, ne moš nać nešto u centru (pa i širem), a da kvadrat nije bar 1200 eura... Centar ti je skup, a ti rubovi tipa Malešnice su ostali otprilike isti, iako i to ovisi o zgradi, kući itd...

Pošto je sad uveden tramvaj sve do Prečkog porasla je i cijena kvadrata u tim krajevima...
Ovo pucam ovako iz glave, al se mogu raspitat detalnije...

P.S. Zaboravija sam napomenut da sam podstanar - i da se bilježim sa štovanjem...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:26   #6
Da zaboravio sam ti napisati a sad me Whatever podsjetio
a pretpostavljam da to znas cijene takvih stanova do 50 m2 su ustvari najskuplje.
S obzirom da stan koliko sam shvatio bar neko vrijeme ces iznajmljivat , mozda je bolja ideja kupiti veci stan jer sa povecanjem kvadrata je i povoljnija cijena po m2.
Mozda cak razmisliti za razliku novaca dignuti kredit kod neke komercijalne banke u HR.
Uvjete imas bez obzira kaj zivis u Irskoj jer se moze sad dignut cisti hipotekarni kredit .

Posto imam neposrednog iskustva u iznajmljivanju a nebi volio
ovak javno ako te jos kaj zanima posalji mi PM.
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:31   #7
Quote:
HELIX14 kaže:

Posto imam neposrednog iskustva u iznajmljivanju a nebi volio
ovak javno ako te jos kaj zanima posalji mi PM.
Ma vidi ovih iznajmljivača- izrabljivača poštenog naroda, zelenaši, da ne kažem jednu naciju pa da me Pale zdrma...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:42   #8
Quote:
Whatever kaže:
Ma vidi ovih iznajmljivača- izrabljivača poštenog naroda, zelenaši, da ne kažem jednu naciju pa da me Pale zdrma...
E je.... ga doktore kad je mater rekla da bi tila da joj sin bude dotur , a da si slusa cacu , lipo bi zavrsia ekonomiju , em je laksa, em krace traje, em bolje p..., em poslije zelenas a ne stalno pod sumnjom za korupciju .
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:48   #9
Quote:
HELIX14 kaže:
E je.... ga doktore kad je mater rekla da bi tila da joj sin bude dotur , a da si slusa cacu , lipo bi zavrsia ekonomiju , em je laksa, em krace traje, em bolje p..., em poslije zelenas a ne stalno pod sumnjom za korupciju .
Oprostit ću ti ovo šta si reka za časnu struku, ako mi iznajmiš neki stan po bezobrazno niskoj cijeni...


Začatat ćemo prvi Philov ozbiljan topic nakon dugo vremena
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:55   #10
Helixe, znam da je do 50m2 najskuplje, ali sto se tice same rente manji stanovi su bolji tak da sam cak razmisljao o tome da uzmem dvije garsonijere jer kostaju ko jedan od 50m2 a donose oko 35% vise na renti. Moj stan 45m2 na Malesnici se renta za €200, a moja pajtasica za garsonijeru dobija €150. Jedino kaj je pizdarija sto ja nisam tamo pa moram frendove gnjavit da mi traze podstanare pa je bolje imat manje stanova onda. Sto se tice samih podstanara izbjegavati studente i ciljati na mlade profesionalce ili parove bez djece. NAjbolje ak dobis nekoga koga znas. Ak imas veliki stan, kome ces ga iznajmiti?

E, moj doture, kakva pemzija u Irskoj jebate, znas ti da ovdje stalno kisi. Nego je rezon taj da ce cijene stanova u Zagrebu porasti kada Zg udje u EU isto kao sto se danas dogadja PRagu, Budimpesti i ostalim gradovima novih EU clanica. Dok ovdje u Irskoj dvosobni stan u Dublinu dodje od 350 tisuca eura pa navise. Moze se kupiti na hipoteke od cca 35 godina, ali onda opet si mislim nek ode 10% dole (sto nije nerealno jer su cijene previsoke) i izgubis 30 iljada eura dok si trepnuo.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2003., 23:58   #11
Quote:
HELIX14 kaže:
Mozda cak razmisliti za razliku novaca dignuti kredit kod neke komercijalne banke u HR.
Uvjete imas bez obzira kaj zivis u Irskoj jer se moze sad dignut cisti hipotekarni kredit .
E ovo me zanima. Kako to zgleda danas? Kolike su kamate?

Ovdje mogu od kreditne unije dici do 30 tisuca eura na do pet godina i sa 7% godisnje kamate. Bez jamaca, hipoteke, bilo cega.
To mi je manja zajebancija.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 00:04   #12
Quote:
Phil Lynott kaže:
Moj stan 45m2 na Malesnici se renta za €200,
Da mi je vidit tog bisera koji to plaća... 45 kvadrata na Malešnici za 200 eura??? Ja živim u 58 m2 (dvosobni) na boljoj lokaciji za 200 eura, a plaćan pola jerbo iman cimera

Quote:
Phil Lynott kaže:
Jedino kaj je pizdarija sto ja nisam tamo pa moram frendove gnjavit da mi traze podstanare pa je bolje imat manje stanova onda. Sto se tice samih podstanara izbjegavati studente i ciljati na mlade profesionalce ili parove bez djece. NAjbolje ak dobis nekoga koga znas. B]
Mladi profesionalac Neko koga znaš Dakle, meni stan - tebi 150 eura
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 00:19   #13
Quote:
E ovo me zanima. Kako to zgleda danas? Kolike su kamate?
Ne znam bas posve precizno ali najpovoljnije su i dalje ZaBa , PBZ
i Reiffeisen banke.
Na njihovim stranicama mozes nac sve kaj te zanima.
Informaciono mislim da je sad najpovoljnije u Reiffeisen 6,99 % na stambeni kredit ali jamcima.
Malo vise je u ZaBa i PBZ .
Cisti hipotekarni su malo skuplji i mislim da su negdje oko 10 % ali to se sve da provjeriti s tim da moras voditi racuna da ce se kreditne linije navodno poostriti zbog poznate ti situacije a to samo moze znaciti teze do kredita kaj znaci manje plasmana i vece Kte.
No za sada su to spekulacije.


Quote:
Ak imas veliki stan, kome ces ga iznajmiti?
Tu se vidi da si dosta dugo van Hrvatske.
Kaj veci stan , naravno u centru ili sjevernom dijelu grada , kaj je bogatije uredjen, ali ful bogato to ti je lakse iznajmiti ito je veca lova. Potraznja za takvim super lux stanovima je najveca .
Takav stan u sjevernom dijelu se moze iznajmiti aproksimativno receno i za 20 E po m2.
Ne moram ti govoriti ko iznajmljuje te stanove. Ljudi zaboravljaju da je Zagreb postao glavni grad .
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 00:37   #14
Quote:
Whatever kaže:
[B]Da mi je vidit tog bisera koji to plaća... 45 kvadrata na Malešnici za 200 eura???
Ak ti je dobro namjesten stan, dobis vise. Ak ti uvalim stari ormar od babe onda platis manje. Ko da ne znas. Pajdo, bio sam ja podstanar u Zg dosta godina.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 00:39   #15
Quote:
Whatever kaže:

Mladi profesionalac Neko koga znaš Dakle, meni stan - tebi 150 eura
Dakle, ti bi isao u manji stan na losiju lokaciju za vise novaca? Nesto tu ne stima.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 00:41   #16
Quote:
HELIX14 kaže:
Tu se vidi da si dosta dugo van Hrvatske.
Kaj veci stan , naravno u centru ili sjevernom dijelu grada , kaj je bogatije uredjen, ali ful bogato to ti je lakse iznajmiti ito je veca lova. Potraznja za takvim super lux stanovima je najveca .
Takav stan u sjevernom dijelu se moze iznajmiti aproksimativno receno i za 20 E po m2.
Ne moram ti govoriti ko iznajmljuje te stanove. Ljudi zaboravljaju da je Zagreb postao glavni grad .
Nemam ja toliko para, stari moj, a i kad bih imao radije bih investirao u kucu na moru pa bi tamo onda slao ove moje pirgave odavde.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 10:03   #17
Quote:
Phil Lynott kaže:
Dakle, ti bi isao u manji stan na losiju lokaciju za vise novaca? Nesto tu ne stima.
Ma to se ja zahebavam... Ne bi ja iša iz svoje sadašnje šupice ni za manje para... Naseljakao sam se dovoljno za cijeli život - iz ovog stana idem samo u svoj vlastiti stan!

A još da mi ti budeš gazda??? Pa ti bi meni još mora plaćat da ti ukažem tu čast

Ja bi na tvom mistu, ako te već svrbe novci u džepu, investira negdi na more i to Dalmaciju. Ne iz lokalpatriotskih pobuda, nego što će tamo stvarno vrijednost nekretnina samo rast, možeš iznajmljivat po ljetu po masnoj cijeni, možeš ga sam koristit (s pirgavima), možeš ustupljivat prijateljima po razumnoj cijeni ...

Kaj buš u Zagrebu? Onaj ko ima para će uzet veći stan na boljoj lokaciji, tako da ti ostanu samo studenti s kojima uvik muka oko love ili obitelji itd...

Ako misliš uzet kredit u HR, sad je vrijeme jer će uskoro HNB prikočit banke koje su počele davat lovu šakom i kapom, porast će kamate i uvjeti...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2003., 13:45   #18
Whatever prepisuje moje zadacnice drugarice Placebo :

[/B][/QUOTE]
Quote:
Kaj buš u Zagrebu? Onaj ko ima para će uzet veći stan na boljoj lokaciji, tako da ti ostanu samo studenti s kojima uvik muka oko love ili obitelji itd...
Quote:
Ako misliš uzet kredit u HR, sad je vrijeme jer će uskoro HNB prikočit banke koje su počele davat lovu šakom i kapom, porast će kamate i uvjeti...

Placebo kaze :

Sjedi jedan.
Ne zbog prepisivanja vec kaj ce Mobrankec imat argument vise.
__________________
Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo, i lahko zaboravljamo krivice, koje nam drugi učine.
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.