Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2008., 19:11   #21
ako nađeš hohner cocncerto 3 kupuj! ima sve što ti je potrebno,lagana,malena i izvrsno zvuči!
mario 35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 19:56   #22
Quote:
klavocin kaže: Pogledaj post
Pa četveroglasnu naravno
naravno!
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:46   #23
Kilaža harmonike

Jel mi može netko reć koliko odprilike ima kila hohner lucija 96 basova, paulo soprani 96 i 120, te weltmaister (capry) 96 basova
hohner96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 22:57   #24
Quote:
hohner96 kaže: Pogledaj post
Jel mi može netko reć koliko odprilike ima kila hohner lucija 96 basova, paulo soprani 96 i 120, te weltmaister (capry) 96 basova
Koliko mi je poznato, ove od 96 basova su oko 8-10kg, a ove sa 120 basova 9-13kg... sve ovisi o materijalu, broju glasova i registara, izvedbi...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:56   #25
Harmonika

Ovak, treba mi pomoc oko harmonike. Nigdje nisam uspjela nac poredak tipki na harmonici. Pa ako netko ima napisano ili nesto slicno neka mi javi. Treba mi i za lijevu i za desnu ruku. Hvala unaprijed!!
__________________
FREE FIGHTING - only the best
Layla Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 15:57   #26
ako imaš harmoniku koja je kao klavir - desna ruka je kao i na klaviru, to ti je lako naći bilo gdje, a tu imaš slikicu kako idu tonovi: http://en.wikipedia.org/wiki/Musical_keyboard

Za lijevu ruku opet ovisi kakvu harmoniku imaš, odnosno s koliko baseva.
Ovdje imaš općenito o harmonikama, a nije bed ako ne znaš engleski jer trebaš samo vidjeti sliku uz naslov 'Left-hand manual systems' koja prikazuje kako su basevi posloženi na harmonici od 120 baseva. http://en.wikipedia.org/wiki/Accordion#Notes

Dalje googlaj sama, stvarno nije bilo teško za pronaći.
Probaj u google utipkati accordion (bass) arrangement ili slično. Sretno!

(btw - ja nisam harmonikaš, pa vjerujem da će ti još ljudi koji znaju instrument pomoći u snalaženju)
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 00:29   #27
Većina harmonika ti ima raspored basova slijedeći:

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...stem_chart.png

Razlika je samo u broju basova, ali generalno vrijedi isti raspored ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Stradella_bass_system

Sad je samo pitanje kakvu ti harmoniku imaš....

I, btw, ak smijem pitat, jesi možda samouka?
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 10:29   #28
Sviranje harmonike za početnike

Evo ove godine duge zimske dane sam odlučio skratiti sviranjem harmonike.

Kako sam kao klinac svirao synth doma, imam neke osnovne teorije, znači prepoznavanje nota, sviranje po notama, prepoznavanje simbola povisilice itd..

Imam nekih osnovni glazbeni sluh, dakle kroz 10-15 min mogu provaliti neku pjesmu, barem površno pa to doraditi...Da sam se kao mali nastavio baviti sviranjem, sad bih već imao sve znanje u glavi.

Ali dobro, želim sebi i drugima za gušt svirati, jer smatram da je harmonika najbolji društveni instrument, možda meni jači i od gitare.

Za vikend ću uzeti harmoniku, točnije posuditi, sječam se da je neka manja, početnička, mislim da nema puno baseva, ali meni za prvi par mjeseci će biti sasvim ok dok ne savladam osnovne basove, u biti sviranje sa dvije ruke paralelno.

Skinuo sam albino fakin 1-4 knjige, i još jednu za učenje, a ta druga se doima stvano super, je objašnjava točno po notama kako svirati, recimo vježbaš samo 3 note par pjesama, pa dodaš bas, pa na četiri note itd...

Ima tko kakvih savjeta?

Da li da se orjentiram odmah na svoj sluh i napamet sviranje pjesama, ili da sviram po notama i tako učim?

I molim neki osnovni položaj ruke kod sviranja klavijature, jer imam osjećaj da kad ju primim da ću sve tipke fulati, jer nije isto svirati harmoniku jednom rukom, i synth sa dvije ruke...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:08   #29
He,he...
Hajde molim te na pm pošalji kakve linkiće na te knjige.

Ja sam ljetos par tjedana isprobavao jednu staru scandalijevu harmoniku. Koliko sam pohvatao lijevu ruku i pogodio prstomet zaključio sam da mi ne može nadomjestiti ono što mogu klavijature. Istu tu harmoniku sam čuo što može na popravku kod gospodina Peraka, koji ju je razvalio držeći je na stolici i svirajući je onako da je pokaže kako radi.

Na žalost nisam se prepoznao kao materijal za harmonikaša (osim što je kao što kažeš dobra za fešte i ne moraš brinuti imaš li struje, hoće li ti netko zaliti instrument od desetak tisuća kn koji će zauvijek zašutjeti, koji sviraš u nekom ćošku i ne možeš pomaknuti i sl.) No ako imaš volje daj na pm. linkove na te knjige. Znanja i informacija niakd dovoljno.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 09:54   #30
evo pogledaj si ovdje:

http://www.sarajevo-x.com/forum/view...hp?f=9&t=58016

tu imaš hrpu nota, ali i knjige, jedna je ALBINO FAKIN, druga UČIMO SVIRATI HARMONIKU.

Evo nisam već rastezao 2 dana, sad mi se plače.

klavijaturu mi nije problem svirati,desna ruka ide kako treba, može i po sluhu malo, može po notama, sve što nije jako brzo uspijem naučiti.

jedino me malo basovi muče na ljevo ruci, jer ono, treba basove svirati jednim tempom i mjenjati tipke, a klavijaturu drugim tempom i tipke, pa se onda ruke ne usklade i sve isto krenem raditi

ali sad radim da kupim nešto do 100eura, nekakvu veću harmoniku, tipa StELLA 80 basova, i krenem s time, a ne ovim mini mališem od 16 basova
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 01:05   #31
Harmonika Royal Standard Romance procjena

Pozdrav

Imam harmoniku dugmetaru Royal Standard Romance.Harmonika ima 120 basova,četveroglasna,5 redova na dugmadi.Zbilja sam malo upucen u harmonike pa me iskerno zanima koliko bi vrijedila ta harmonika.Neznam tocno koja je godina,po remenju se vidi da nije istroseno,a remenje nije nikad mjenjano.Svi tonovi rade.Mjeh je dobar,znaci kad ga opustim jako slabo se razvlaci,sto znaci da ne propusta zrak okolo,a to je dobro,bar mislim da je.Nikad nije udarena,ono harmonika je cakum-pakum.

Eh sad mene zanima koja je vrijednost te harmonike.

Evo vam neka slika,bas i nije neka ali dok se dokopam fotica posaljem vam pravu sliku.Slikano je s web kamerom,trenutno nisam imao drugo rjesenje

http://img375.imageshack.us/i/picture001zw.jpg/


LP
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:25   #32
Sta bas nitko nema ovdje ko svira harmoniku,ccc...
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 08:32   #33
Problemi sa bas stranom harmonike

Poštovani, posjedujem harmoniku weltmeister stellu 60 basova troglasnu, kao početniku mi je trenutno dosta dobra.
Klavijature imaju dosta čisti zvuk, no imam par problema sa njom i pitanja pa bih htio vaše mišljenje.

1.)
Recimo, imam na klav. 5 registara, na basu 3 registra.
Ako na basu odaberem najjači registar po zvuku, i na klavijaturi isto najjači, meni se stalno čini kao da je bas glasniji nego klavijature.
Onda si moram nekad smanjivati bas na drugi registar u pjesmama u kojima zvuk sa klavirske strane treba biti naglašen.

2.)
Također se javlja "puckanje" basova, nisu skroz čisti na najjačem registru.
Najviše pucaju basovi od sniženih strana E,A,G basa.

3.)
Onda recimo, bas G kad razvlačim mjeh svira normalno, a kad uvlačim čuje se sasvim drugačije, kao da nedostaju frekvencije.

4.) Ne znam da li sam lud, no bas F mi se čini kao da je tonalitetno nižiji nego bas C.
Ok, na klavirskoj strani je C,D,E,F,G,A....

F je višiji nego C.
Da li bi ista stvar trebala biti i na BAS strani bez obzira na to što je raspored F prije tipke C?


Zato sam jučer rastvorio BAS stranu na harmonici da malo vidim što ima unutra

Sjećam se da se pričalo da zvuk nastaje titranjem nekih jezičaka.
Evo stanje jezičaka na mojoj harmonici, sve to izgleda dosta jadno.

Slika 1 - Gornja strana jezičaka.
http://img814.imageshack.us/i/img0038as.jpg/

slika 2 - opet gornja strana jezičaka
http://img197.imageshack.us/i/img0039aav.jpg/

slika 3 - sredina jezičaka - kao da je najlošija.
http://img713.imageshack.us/i/img0040aj.jpg/

E sad, vidim da pored ovih mekanih jezičaka ima i ovi metalni.
Kako to sve funkcionira i da li bi trebao promjeniti te spužvaste jezičke jer izgledaju kao da ih je netko nedavno ljepio??
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:14   #34
Poštovani, imam dosta iskustva s harmonikom pošto je i sam sviram. Prema Vašem objašnjenju Vaša harmonika treba remont ili štimanje. Nemojte sami ić nešto radit je ćete napraviti više štete nego koristi. Radije se obratite vašem lokalnom štimeru. Ako trebate ja vam mogu pedložiti odličnog štimera.
__________________
Nisam visok, ni crn, ni pretjerano zgodan, al neko treba i takvima dati priliku, a po dubini vašeg dekoltea vidim da imate veliko srce...
grizly_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:17   #35
Instrukcije harmonike

Eto, ako trrebate instrukcije na harmonici slobodno mi se javite. Radim instrukcije uživo u svom domu ili preko interneta živom vezom. Pa ako ima neko zainteresiran neka mi se javi.
__________________
Nisam visok, ni crn, ni pretjerano zgodan, al neko treba i takvima dati priliku, a po dubini vašeg dekoltea vidim da imate veliko srce...
grizly_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 00:45   #36
Ja sviram harmonike al ovo je teško. I link ti ne radi tako da....
__________________
Nisam visok, ni crn, ni pretjerano zgodan, al neko treba i takvima dati priliku, a po dubini vašeg dekoltea vidim da imate veliko srce...
grizly_hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:06   #37
Očigledno trebaš servis i štimanje harmonike.

Svaki ton se sastoji od dvostrukog jezičca. Jedan svira kod uvlačenja, a drugi kod ispuhivanja. zato ti ton svira samo u jednom smijeru rastezanja. Slično je sa tim da ti neki tonovi "zvoncaju". Koliko sam ja s majstorom ogledao jednu harmoniku psotoje i neke gumice, brtvice i još neke sitnice koje se mijenjaju kod servisiranja.

Ako ti Bjelovar nije predaleko javi se na PP da ti dadem ime prezime i adresu odličnog majstora. Čovjek je usput i vrhunski harmonikaš s akademijom i mnoge je glazbenike podučavao harmonici.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 20:58   #38
Question Pomoc oko baseva na harmonici

Ovak...
Imam jenu harmoniku od 48 baseva i 3-4 knjizice sa notama...
ovo oko klavijature sam skuzio normalne note.
Zanimaju me basevi, kako se sviraju, kako da procitam koji je bas iz notnog zapisa, znaci sve sto mi treba da naucim svirat baseve

Zahvalan
are997 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 22:58   #39
Moderne harmonike

Sviram harmoniku odavno i sad znate sta se na harmonici svira..... e zna li ko kakvu str. il` bilo sta s ovim modernijim "kompozicijama"..

Ja kad sam vidio sta sve radi na harmonici-nevjerovatno...


ev` npr. elektric. harmonika

http://www.youtube.com/watch?v=2ocbY9FnXew
NjoBe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 14:13   #40
usna harmonika

Trazim note od dalmatinskih pjesam za usnu harmoniku,
ako uopce postoje.
Pacman. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.