Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Tko ima najbolju fotku?
BureXmesom 0 0%
fretless11 4 22.22%
dile 1 5.56%
KrešimirŠbk 0 0%
Sabaa 3 16.67%
Suvasmokva 2 11.11%
krbo 1 5.56%
noldo 0 0%
kokicha 2 11.11%
phoenixos 4 22.22%
mr.sunday 1 5.56%
Glasovatelji: 18. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2022., 10:13   #1
Foto natječaj 546 - Blagdansko raspoloženje

546. tjedna tema je Blagdansko raspoloženje, zadao sam je ja.

'Tis the season, rekli bismo. Pa ajmo u novi tjedan prikazati sve što vas asocira na ove praznike, blagdane, advent, predbožićno, a može i božićno raspoloženje.

Tema je otvorena tjedan dana za postanje do subote, 24.12. 2022. do Božića.

P R A V I L A
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2022., 14:00   #2
__________________
Koja moja fotografija mi je omiljena? Ona koju ću snimiti sutra! - (Imogen Cunningham)
BureXmesom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2022., 20:32   #3
Fuji X-E4
Fujinon 16mm f2.8
Kodachrome film simulation jpeg

Zagreb, Medvednica (Cinovnicka livada) prije 2 tjedna kad je bas fino napadalo snijega.

__________________
"Nema više ovdje ni Grka ni Židova, ni obrezana ni neobrezana, ni barbara ni skita, ni roba ni slobodna čovjeka; tu je samo Krist—koji je sve i u svima" (Kol 3,1-17)
fretless11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2022., 22:00   #4
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2022., 07:50   #5
__________________
https://www.instagram.com/kreso_bilusic/
KrešimirŠbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2022., 10:02   #6
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2022., 20:49   #7
Suvasmokva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2022., 07:55   #8
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2022., 15:00   #9
"Plesač"
Srednjovjekovni božićni sajam, Esslingen, Njemačka

noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 18:36   #10
__________________
I'm a ...
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 19:21   #11
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2022., 21:10   #12
mr.sunday is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 09:50   #13
Sretan Božić želim svima, a na poklon vam evo nova anketa!
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 11:08   #14
Naglasak na raspoloženje, kakvo god.

Sretan Božić.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 11:42   #15
Sretan božić svima

u duhu prošlog natječaja, kao i nekad prije ,da probamo sa komentarima ..
nadam se da se nitko neće ljutiti. niti će moji komentari biti neki profesionalni , ali i svega se uči , kako iz tuđih komentara da se popravi vlastita fotografija , tako i samo komentiranje jer se time uči što gledati na fotki , pa kako se vidi na tuđima tako će se lakše primjetiti i na vlastitima.

pa da krenemo ...

burexmesom - na fotografiji primjećujem pravilo trećine , ima tu i neparnih elemenata da razbije monotoniju. iskreno , fotka mi je više snapšot uz eventualno možebitno planiranje fotkanja ovih svijeća , što bi po meni ako ti je bio cilj onda možda u neki centralni kadar ili nešto . Ovako mi je to sve dosta nedorečeno , nezanimljivo , neki djelovi su tamniji nego što bi po mom mišljenju trebali biti .


fretless11
- ovo je fotka koja u meni budi nostalgiju , s obzirom na vremenske uvjete . dakle fotka koja u gledatelju pobuđuje emociju , samim time po meni uspješna fotka .


dile - tvoja fotka mi je dosta korektna , ono što me kod tebe bode prvo je slaba boja (isprike ako je to samo do mog monitora ) , nekako mi djeluje malo isprano . zatim ovaj gore kolotur i ta letva okomita baš bode u oči i kvari mi opći dojam fotke . sviđa mi se ideja , ljudi u kafiću ili možda čak ispred kućica na adventu , a u prvom planu figurica koja označava da je božićmo doba , dakle izuzev tih malih zamjerki , stvarno mi je lijepa fotka .

krešimiršbk - dakle bravo , lijepe boje , fin kadar , bokeh , oštrina , vrlo dobro izvedeno . zamjerka kod tebe mi ide samo na ovaj dovratak desno , baš mi oči bježe tamo i ovaj ukras iza bora al to još mogu uzeti kao dio bora .

sabaa - nemogu se oteti dojmu da si ovu fotku namjerno stavila tako tamnu i po meni možda malo prenarančastu , sama fotka je relativno korektna , ali je stvarno pretamna i jednostavno mi nije to to. nisam dugo sad bio u fotografiji ali pratim često forum i navikao sam puno bolje od tebe .

suvasmokva - ov mi je vrlo dobra fotka , ali bih po mom ukusu volio da je malčice svjetlija u ovim tamnim dijelovima . vjerujem da se išlo na prikaz ugođaja ali baš mi fali malo svjetla na toj fotki , možda da se malo poigrati sa par slidera u lightroomu ili fotošopu da se to tamno malo izvuče ..

krbo - ovdje nemam što kritizirati , tehnički korektna fotka .

noldo - ovo mi može proći kao nekakav portret , iskreno da nisi napisao da je božićni sajam nebih nikada ovo povezao sa božićem . boje i ekspozicija su mi prihvatljive ali po mom mišljenju , tematski si promašio .

kokicha - kod tebe mi je također mrvu tamna fotka , osobno mi se ne sviđa ovaj selektivni blur oko prozora jer smatram da bi sam taj izgled zida puno više pridonio fotki da je oštar , jer ako je bilo zbog usmjeravanja pogleda ka centru radi ukrasa , to je postignuto već sa selektivnom koloracijom . ja da editiram fotku, za počrtak pojačao bih svjetlinu na prozorima i roletnama, tom vanjskom dijelu možda malo pojačao kontrast , umjesto blura bih išao na vinjetu .. a dalje kako bi se pokazalo ...


mr.sunday - ovu fotku bih okarakterizirao kao vrlo dobru , ima nekih detalja ali ništa što bi utjecalo na samu fotku pa bi ih i preskočio . ono što ću spomenuti je samo da bih ovu fotku osobno iskoristio kao neku čestitku , mrvu drukčiji crop , malo bijelog ruba cca 30-50px , dodati tekst sretan božić u nekom lijepom fontu i milina .


ljudi , nadam se da ne zamjerate previše na komentare i nadam se da će neki biti od pomoći .


Lijep Provod svima za praznike i želima vam svima uspješnu novu godinu sa još mnogo fotki .....
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 12:01   #16
Quote:
phoenixos kaže: Pogledaj post
Sretan božić svima



sabaa - nemogu se oteti dojmu da si ovu fotku namjerno stavila tako tamnu i po meni možda malo prenarančastu , sama fotka je relativno korektna , ali je stvarno pretamna i jednostavno mi nije to to. nisam dugo sad bio u fotografiji ali pratim često forum i navikao sam puno bolje od tebe .
Dobro mislis da je namjerno tako tamna, zabrinula bih se da mislis da mi se to slucajno desilo. No ja dozivljavam okicen bor tako, taman i topao. "Korektno" osvjeteljen i eksponiran tako mi bude previse umjetan i bez topline.

Hvala ti na komentarima.

Meni su u uzooj konkurenciji za glas bili noldo i kokicha, i kokicha bi odnijela glas da nema ovog blura koji mi bode oci. Meni ni njena fotka nije pretmna, volim takvu mracnu atmosferu.

Ti si mi odnio glas jer mi je bas fiksiranje bora od klinca najbolje prenijelo bozicni duh.
__________________
KURAC!
Foto natječaj 586 - Livada
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 16:12   #17
Svima želim sretan Božić!

Moj blagdanski glas ide mr.sunday. Na zadnjem natječaju je napisao da je početnik i da se to vidi iz glasova koje dobije. Evo zato poticajni glas za nastavak i zato što mi je fotografija skroz solidna. Jednostavan motiv koji mi ne izaziva epileptični napad od pretjeranih šarenih svjećica oko motiva.

Inače mi je među najboljima fretless11 zbog razigrane zimske atmosfere. Ova čista snježna bjelina u pozadini je baš pun pogodak u naglašavanju te atmosfere.

Suvasmokva mi ima odličan lijevi dio fotografije. I baš šteta što naglasak nije na tom Djeda Mrazu.

Po pitanju komentara na moju fotografiju u potpunosti se slažem. Uslikala sam je sinoć mobitelom u slučajnoj šetnji. Nisam zadovoljna jer me je puno toga ometalo u realizaciji onoga što sam u glavi vidjela. Penjala sam se na zid da bih izbjegla reklamu kafića koja je odmah ispod prozora, a druge strane su mi oči bole crne fuge s desne strane prozora koje su baš odvlačile pogled od unutrašnjosti prozora.
Sve u svemu, stavila sam je čisto da se sudjeluje, ali ni komentara nisu tako loši kako sam ja samokritična.
__________________
I'm a ...
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2022., 23:00   #18
Quote:
phoenixos kaže: Pogledaj post
dile - tvoja fotka mi je dosta korektna , ono što me kod tebe bode prvo je slaba boja (isprike ako je to samo do mog monitora ) , nekako mi djeluje malo isprano . zatim ovaj gore kolotur i ta letva okomita baš bode u oči i kvari mi opći dojam fotke . sviđa mi se ideja , ljudi u kafiću ili možda čak ispred kućica na adventu , a u prvom planu figurica koja označava da je božićmo doba , dakle izuzev tih malih zamjerki , stvarno mi je lijepa fotka .
pohvala za trud, phoenixos hvala na komentaru. u potpunosti si u pravu što se svega tiče i što se tiče ispranih boja, to su neke moje preferencije, iako sam za ovu priliku možda prigodno trebao ostaviti nabrijanije boje. slažem se da smetaju kolotur i letva. tu sam u prolazu hvatao skrivene božićne detalje, (u pravu si, ispred kućica na adventu), pa mi je simpatičan bio vlakić.

ja ću, ako mi se bude dalo, kad se zaključi anketa prokomentirati zašto sam kome dao glas i zašto nisam.

Sretan Božić svima
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2022., 06:37   #19
Phoenixosovoj fotki glas, no, kako spadam u one koji bez problema reže fotke, tako bih i na njegovoj odrezao dio gornjeg ruba TV monitora. Kometari super, pa ne bih i ja. Sretna vam Nova godina!
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2022., 12:32   #20
Pošto vidim da je glasanje završeno i ako dobro računam , ja i fretless dijelimo postolje , htio bih prepustiti izbor teme ako nije neki problem ...
phoenixos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.