Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2006., 00:53   #1
AFRODITA69
Happily In Love...

AFRODITA69 Avatar

Registracija: Jun 2003.
zelucani virus i povracanje

jucer me naime ulovio virus...rigam ko sasava....pa me zanima kaj vi uzimate da maknete taj oduran osjecaj dizanja zeluca.i vodu sa limunom sam pila,i koka kolu,i gingerale i sve i samo osjecaj nede nikuda.prestala sam doduse povracati ali jos uvjek imam osjecaj kao da budem..od jutra!ajde-zna li neko nekaj kaj pomaze?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 04:43   #2
ambasadorica
unpopular

Registracija: Nov 2005.
mislim da niš od toga ne bi smjela pit. coca-cola je za proljev a ne za povraćanje.
naime,i ja sam prije 2tj imala želučanu virozu,samo kaj sam ja sam 1x rigala,bila sam koncentrirana na proljev... (za pop...)
pij pomalo vode i ak možeš,ak imaš osjećaj da ju moš zadržat,pojedi bananu.
inače,stroga dijeta-voda,dvopek,slani štapići. moraš,dok se stanje ne smiri. meso nemoj jest bar 2-3 dana,a ni ništa pečeno i previše začinjeno. znam da je iritantno al bolje ti je 3 dana bit na jakoj dijeti da se to smiri neg bezveze sve žderat i razvuć to.
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 07:18   #3
Cats
intelektualno nevina

Cats Avatar

Registracija: Dec 2003.
Afrodita, probaj skuhat zeleni čaj (1 vrećica na pola litra vode) i polako ga piti bez da ga zasladiš. I naravno bez limuna. Meni obično pomaže.
Ajde, drži se, znam da je gnjusno ali proći će.
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 07:35   #4
Bocca della Verita
the truth is in here

Bocca della Verita Avatar

Registracija: Jul 2004.
kamilica i samo kamilica!
voda sa limunom i kokakola samo ti je pogorsala stvar.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 10.02.2006., 08:34   #5
Tinchi
. .. . ..... .. .

Tinchi Avatar

Registracija: Dec 2002.
Kokakola

Ako pretjeraš postoji šansa da ponovno počneš povraćati

Najbolje tri dana NIŠTA. Voda, čaj (zeleni, kamilica) ajnpren juha i bobi-štapići Želudac je iziritiran i treba se oporaviti.
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 09:08   #6
chrissy
Pajcekica

chrissy Avatar

Registracija: Jul 2003.
Đizs, da popijem kolu ili nekaj s limunom nakon povraćanja, mislim da mi ne bi bilo spasa...
Meni najbolje odgovara obična voda, ne prehladna; kamilica pomaže, al meni je zlo od same pomisli na kamilicu...
Old 10.02.2006., 14:37   #7
AFRODITA69
Happily In Love...

AFRODITA69 Avatar

Quote:
Bocca della Verita kaže:
kamilica i samo kamilica!
voda sa limunom i kokakola samo ti je pogorsala stvar.
vidis-doma je to ocito drugacije.koka kolu sam popila iskljucivo radi toga jer smo svim pacijentima kojima se rigalo po nalogu ne jednog nego puno doktora ovdje u usa davali bas koka kolu.meni je to bilo kao i vama idiotski jer doma sam uvjek pila kamilicu za zeludac,ali i kad je moja klinka bila bolesna i rigala doktorica je rekla da joj damo koka kolu...ja sam pila koka kolu i nisam rigala poslje nje,dapace kao da mi je pomoglo..naravno rigala sam kasnije,ali je prosla dosta dugo od konzumiranja pune case koka kole do riganja.a bas mi se i pila,kao nikada do tada.vodu sam pila sa limunom...kamilicu nisam jer se zna da kod riganja kamilica potice riganje jos vise,docim kod bolova u zelucu ,smiruje ga.
jela sam domacu picekovu juhu sa rizom-nisam rigala,puding(bas mi je bila volja dosla pa mi je stara skuhala)i nisam rigala i ribanu jabuku...danas sam posve ok-i sad cu jesti bagel sa sirom za maznje i kavu.mislim da je virus presel(obicno traje 24 sata)i sad sam gladna ko vuk!

ali zbilja-ovdje je sprite i coca cola broj jedan protiv riganja i tog osjecaja da ces rigati...pa samo si pogle lijek(neznam dal ga ima doma)koji sprecava riganje i smiruje ti zeludac-zove se cola syrup...ima nutra istu stvar kao i coca cola.
hvala svejedno na savjetima.mrzim zelucane probleme.radije bi radala nego dan rigala.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 14:40   #8
AFRODITA69
Happily In Love...

AFRODITA69 Avatar

Quote:
Tinchi kaže:
Kokakola

Ako pretjeraš postoji šansa da ponovno počneš povraćati

Najbolje tri dana NIŠTA. Voda, čaj (zeleni, kamilica) ajnpren juha i bobi-štapići Želudac je iziritiran i treba se oporaviti.
ajmpren juha...bljak.oduvjek mi je bila mrska...pa jos sa kimlom nutra.moj stari se zadavi u toj juhetini,uvjek se pitam kak to moze jesti?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 16:19   #9
viky
Registrirani korisnik

viky Avatar

Registracija: Nov 2002.
Caj od mente s limunom. Imala sam jedno ljeto nevjerojatno gadno povracanje izazvano virozom, prakticki sam stalno bila uz skoljku i dusu ispustala. Sto god bih uspjela popiti odmah bih izbacila. Onda su starci pitali svoju doktoricu opce prakse i dala je savjet da pijem taj caj. Spasio me, njega sam mogla popiti i ne odjuriti u zahod. A osim toga, nakan tri dana, kada sam konacno osjetila potrebu za necim krutim, savjetovali su mi bananu. I iako je bas ne volim, pojela sam jednu i za zivo cudo uspjela zadrzati u sebi.
Trenutno smo supatnice i ja sam ulovila zelucanu virozu.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 17:33   #10
AFRODITA69
Happily In Love...

AFRODITA69 Avatar

to i hunjavica su mi najgori od od tih sitnioh bolestinica...bas grozota.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 20:50   #11
Lapulapu
Registrirani korisnik

Lapulapu Avatar

Registracija: Jan 2006.
ponekad popijem draminu, ono protiv bolesti vožnje. pomogne.
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 08:37   #12
Tinchi
. .. . ..... .. .

Tinchi Avatar

Registracija: Dec 2002.
Quote:
AFRODITA69 kaže:
ajmpren juha...bljak.oduvjek mi je bila mrska...pa jos sa kimlom nutra.moj stari se zadavi u toj juhetini,uvjek se pitam kak to moze jesti?
I ja obožavam tu juhu

Nego, kak tvoj želudac? Jel bolje?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 14:57   #13
AFRODITA69
Happily In Love...

AFRODITA69 Avatar

Quote:
Tinchi kaže:
I ja obožavam tu juhu

Nego, kak tvoj želudac? Jel bolje?
ma je ,sve je normalno vec dva dana.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 15:07   #14
ZakS
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2006.
Pošalji poruku preko Skype korisniku ZakS
blago vama.... vi se bar smijete/mozete ispovracati.. meni se kod tih postupaka stegne grlo i pocnem se gusiti (to mi tak nakon operacije stitnjace) pa moram povracanje izbjegavat ko smoki vodu.. imam osjecaj da me zelucana kiselina mrzi.. nesto je trulo u utrobi mojoj.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 23:10   #15
VTi underhood
KAEEEEE?!?!?!?!

VTi underhood Avatar

Registracija: Sep 2003.
Quote:
ZakS kaže:
blago vama.... vi se bar smijete/mozete ispovracati.. meni se kod tih postupaka stegne grlo i pocnem se gusiti (to mi tak nakon operacije stitnjace) pa moram povracanje izbjegavat ko smoki vodu.. imam osjecaj da me zelucana kiselina mrzi.. nesto je trulo u utrobi mojoj.. ¤
Ako imaš problema s kiselinom, probaj pitat doktora za tablete CONTROLOC... to je pomoglo mom starom koji je imao problema s jakom kiselinom... pio ih je 3 doze po tjedan dana i odonda (2 godine) nema problema s kiselinom...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja