Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2005., 14:04   #41
hvala na pm
tek sad vidim da si reka da onaj iz sanje to nije
al svejedno, čini mi se da i onaj zna šta radi
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 14:06   #42
Ima jedan u Ljubljani

PA ako ti nije daleko...javim ti na pm.Vrijedi puta.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 14:10   #43
Molim i meni na PM (nije bitno da je iz ZG). Ubija me donji dio ledja (lumbago). Dosta sjedim.
Hvala
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 20:34   #44
Kiroprakticari, zna li tko nekog dobrog?

S obzirom da dugo nisam bila na forumu ne znam je li itko imao ovu ili sl. temu. Imam malih problemcica, bolovi u leđima... No, neću duljiti. Zanima me je li itko imao iskustva s kiroprakticarima, imate li kojeg dobrog za preporučiti iz Zg-a... Svaka bi mi inform. dobro došla!
 
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 10:41   #45
Michael Šantek na početku ulice Srebrnjak.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 11:44   #46
bolje da ne ides kod kiroprakticara....
jesi cula uopce za lose stvari koje su se dogodile iz toga?
npr. zena od 20 godina kojoj je kiroprakticar polomio 2 kraljeska?

ti ljudi nisu za to skolovani i bolje ih je izbjegavati.
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 11:51   #47
zbilja, koji je stav sluzbene medicine prema kiropraktici?

cini mi se da kiroprakticari u americi idu na fakultet, zanima me radi li se o alternativi ili se to moze povezati sa suvremenom zapadnom medicinom
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 12:02   #48
e ovak da kazem nesto. vani ima za to ucenje i sve to. ipak je bolje ako netko uci, nego ako je samouk, a kod nas su svi samouki.

ukoliko te shebe kiroprakticar, mozes ga tuzit koliko hoces, jer ne postoje nikakvi podaci da te on lijecio.

tuzi jednog u rijeci sada cura kojoj je zeznio kraljeznicu, o detaljima ne bih, jer nije u redu


ALI SAMO BIH HTJELA UPOZORITI DA PAZITE STO RADITE

ukoliko ste nesto slomili....rijesite to kod kirurga

ukoliko imate nekakve druge boli...odite kod fizijatra

dakle...ljudi koji su za to skolovani. jer zdravlje je najbitnije

eto toliko od mene. pamet u glavu!
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 12:10   #49
Quote:
violent_femmes9 kaže:
zanima me radi li se o alternativi ili se to moze povezati sa suvremenom zapadnom medicinom

kiroopraktika nije povezana s medicinom jer ti ljudi ne znaju koji su zglobovi uopce u igri i koje bolesti to sve mogu biti.
ono sto oni rade je da vracaju zglob na normalan polozaj, i to nekad naprave dobro, ali ono sto se ne prica, je da u puno slucajeva ima grdih pogresaka koje zavrsavaju INVALIDITETOM ili smrcu.

problem je sto ti ljudi ne poznaju ostale bolesti osim prijeloma koje to mogu biti, a ne poznaju ni anatomiju...dakle, ne mogu biti dobri u tome.

eto nadam se da sam barem malo osvijestila ljude u hrv, iako ima jos puno njih koji ce radje otici kiroprakticaru ili nekom alternativcu, nego lijecniku.

odluka je na vama, ali nemojte onda poslije pozalit, jer ce tada biti kasno.
svi smo mi odrasli ljudi i snosimo posljedice za svoje postupke.


a onoj djevojci kojoj je kiroprakticar slomio 2 kraljeska u lumbalnom dijelu, moze se jako malo pomoci. ali je sama kriva sto se uopce podvrgla tom postupku.
zao mi je nje, ali punoljetna je i znala je u sto se upusta.

oprpstite na malo grubom stavu, ali ja sam izrazito protiv alternativne medicine. ali nisam ukoliko ona ne steti!
a kiropraktika steti!
ukoliko nesto niti koristi niti steti...(a znamo da ima placeba u 20 posto slucajeva), onda radite....mozete se kupati u kadi od kamilice ili maslinovom ulju...i don't care...samo da to ne ispadne pogubno za vas
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 12:11   #50
akupunkturu odabravam jer ima medicinskog utemeljenja ipak


i masazu heheheh
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 13:10   #51
Re: Kiroprakticari, zna li tko nekog dobrog?

Quote:
JEWELLERY kaže:
S obzirom da dugo nisam bila na forumu ne znam je li itko imao ovu ili sl. temu. Imam malih problemcica, bolovi u leđima... No, neću duljiti. Zanima me je li itko imao iskustva s kiroprakticarima, imate li kojeg dobrog za preporučiti iz Zg-a... Svaka bi mi inform. dobro došla!
Kiroprakticare smo nabrajali u ovom topicu.

Quote:
violent_femmes9 kaže:
zbilja, koji je stav sluzbene medicine prema kiropraktici?

cini mi se da kiroprakticari u americi idu na fakultet, zanima me radi li se o alternativi ili se to moze povezati sa suvremenom zapadnom medicinom
Kiropraktika se moze nazvati alternativom, samo u smislu da kod nas nema kiroprakticarskog fakulteta. BTW uvijek dajem prednost kiropraktici pred konvencionalnom medicinom svega sto ima veze s kicmon (u mnogim slucajevima ta veza je nevidljiva!) zato jer se konvencionalna medicina bavi ublazavanjem simptoma, dok kiropraktika uklanja uzrok i omogucuje tijelu da se ponovno vrati u prirodnu ravnotezu.

Quote:
Studentica kaže:
bolje da ne ides kod kiroprakticara....
jesi cula uopce za lose stvari koje su se dogodile iz toga?
npr. zena od 20 godina kojoj je kiroprakticar polomio 2 kraljeska?

ti ljudi nisu za to skolovani i bolje ih je izbjegavati.
Ovo sto si sad napisala je besmisleno. Kiroprakticar je lijecnik skolovan za kiropraktiku. Kod nas postoje samozvani i priuceni pseudokiroprakticari i njih, iako se oni sami tako nazivaju, ne mozemo zvati kiroprakticarima jer to nisu. U Hrvatskoj inace postoje kiroprakticari i svi su oni studirali na fakultetima u Kanadi, SAD-u... Oni na proslom topicu (za koji sam dao link) mislim da su svi skolovani - znam da moj jest.

Moja preporuka - muci vas kicma, muce vas problemi za koje vam drugi lijecnici ne mogu pomoci jer ne znaju sto vam je - odite kiroprakticaru. To je jedini nacin da se rijesite uzroka svojeg problema. A ne klasika kod nasih doktora - muci te kicma, vrat i sl., on te posalje u toplice na terapiju par tjedana i mjeseci - i gdje si onda? Tamo gdje si bio i prije. Imas li srece, simptomi se znacajno smanje ili cak (privremeno) nestanu, ali problem je i dalje prisutan i simptomi ce se prije ili kasnije ponovno pojaviti.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 13:23   #52
Quote:
Studentica kaže:
akupunkturu odabravam jer ima medicinskog utemeljenja ipak
Kiropraktika ima mnogo vise medicinskog utemeljenja od akupunkture.

Usput, trebali bi vidjeti jedna videozapis - jedan doktor koji uci studente kiropraktike jednoj relativno novoj metodi (koju je poceo prakticirati i moj kiroprakticar), i to vrlo uspjesnoj. Pacijent lezi na stolu na trbuhu. Kiroprakticar mu previne noge prema gore da vidi njihov odnos i vidi da je jedna "kraca" od druge. Pritisne mu jedno mjesto na vratu i provjeri stanje - jel pacijent reagira na to. Stanje provjeri tako da pogleda polozaj stopala. Pacijent nije reagirao. Pritisne ga na drugom mjestu na kicmi. Opet nista. Jos jedno mjesto na kicmi - opet nista. Spusta se nize - pritisne mu mjesto negdje na zdjelici (citaj guzici) - opet nista. Pritisne na drugom mjestu na zdjelici, zarotiravsi palac u smjeru kazaljke na satu. Nista. Pritisne na tom istom mjestu zarotiravsi palac suprotno od smjera kazalje na satu - pogodak! Po polozaju stopala zakljuci da je to to - pritisce to mjesto, klikne nekakvih pistoljcicem koji inace sluzi za namjestanje kraljezaka, previne noge gore da vidi njihov odnos i imamo sto za vidjeti - noge su jednake duljine! Tek tolko za skeptike. Ako vas kiroprakticar koristi tu metodu, onda znate da je u pitanju covjek koji prati aktualne trendove i dosege kiropraktike.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 13:35   #53
Studentica, nisi baš u pravu...
Jedan od cijenjenijih kiropraktičara u HR je dr. Egić iz Daruvara. Čovjek nije neki priučeni nadriliječnik nego je također svjetski poznat ortoped. Mislim da radi u rehabilitacijskom centru u Daruvaru. Ono što znam je da se njegovi pregledi s uputnicom čekaju mjesecima. na televiziji je također par puta bilo nekoliko liječnika koji se bave kiropraktikom, potpuno školovano i legalno u nutar medicinske struke. Sjećam se jednoga staroga sijedoga dosta krupnoga još od prije par godina na TV.

Baš suprotno, u americi svaki drek može otvoriti "studij", "akademiju" i sl. finte bez da ima neke velike znanstevne potvrde o znajnu i sposobnosti podučavanja o tome. Pohađaš kod takvoga neki seminar i proglasiš se certificiranim doktorom. to je otprilike priča o legendarnom pavloviću ali i o nekolicini zagrebačkih kiropraktičara koji su stigli iz Amerike.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:16   #54
Quote:
vinova lozinka kaže:
Michael Šantek na početku ulice Srebrnjak.
Ovo potpisujem. Jest da je dost skup al fakat je dobar i pomažu ti tretmani. Zapravo njegova filozofija kiropraktike se poprilično razlikuje od nekih drugih....valjda zato akj se školovao za to?!

Ima te link na http://www.kiropraktika.com

Tražit ću besplatan tretman za ovu besplatnu reklamu
Aragorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 18:08   #55
Kiroprakticari, zna li tko nekog dobrog?

dr Pavlović, može ga se nać u Dragonošcu
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 19:17   #56
Quote:
Aragorn kaže:
Ovo potpisujem. Jest da je dost skup al fakat je dobar i pomažu ti tretmani. Zapravo njegova filozofija kiropraktike se poprilično razlikuje od nekih drugih....valjda zato akj se školovao za to?!
Ajd opisi njegovu filozofiju kiropraktike! Dr. Ricky Lee ima takodjer zanimljiv pogled na kiropraktiku - vjerujem da slican pogled imaju svi skolovani kiroprakticari.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 21:38   #57
Koliko je "skup" dr Šantek?
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 10:40   #58
ja par puta godisnje uvijek odem kod kiroprakticara

i od kada sam otisla nikad nemam problema sa drzanjem (prije sam imala) kraljeznica super ravna kak spada, lakse hodam i disem
i sada odem 2 put godisnje da me samo malo postima


to je super i ja se super osjecam i moj kiroprakticar je najbolji na svijetu
on je skolovan ne samo u kiropraktici nego ima i doktorate i sto ti ja sve neznam i covjek nema toga kaj nezna
isto on je alternativni lijecnik i ljeci ljude ljevo i desno, uostalom ja znam da je meni pomogo i to mi je najbitnije
mijita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 18:14   #59
Re: Kiroprakticari, zna li tko nekog dobrog?

@Studentica
Kiropraktika ima svoja pravila. 99% kiropraktičara su nekakvi seoski nadrilječnici koji mogu jednim krivim potezom pretvorit nekoga u invalida. U onaj 1% spadaju ljudi koji su prošli izobrazbu i imjau diplomu kiropraktičara. Većina takvih obično traži da se donesu i rentgenske snimke prije nego što napravi bilo kakav zahvat.

Svjesno i nesvjesno i sama ponekad radiš kiropraktičarske zahvate (npr. istrežići vrat, leđa itd....)

Moj otac je imao herniju diska (disk je izletio u stranu i pritisnuo onaj glavni živac za nogu) tako da je jedva mogao stajati na nogama, a kamoli hodati. Odveli su ga nekom licenciranom kiropraktičaru i nakon nekoliko zahvata je najnormalnije ustao i hodao.

Rješavajući sve probleme nožem ili nekakvim tabletama zapravo radiš više štete nego koristi.
Quote:
Mr. I am M kaže:
dr Pavlović, može ga se nać u Dragonošcu
Mislim da bi mnogi na njemu vježbali svoje umijeće kiropraktike.... nunčakama, baseball palicama, balticama i motorkom, na primjer
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 20:00   #60
Nadam se da gledate ili da ste gledali ove subotnje Simpsone!
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.