Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2006., 11:53   #1
Trigliceridi

Malo sam bio Kad sam vidio danas rezultate krvne pretrage.

Kolesterol 6.49 H (preporuka <5.0)
Trigliceridi 5.31 H (preporuka <1.7)

Jel se moram jako zabrinut ?
Znam da sam pretjerao s težinom , pušenjem i nekretanjem - imam problema s kičmom pa se ne krećem puno, ali pritom nisam smanjio prehrambene navike.

Što mi je činit? Kod doktora imam dogovoreno tek u srijedu pa ako ima ko kakvu pametnu za reći do tada...
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 15:26   #2
Do srijede nećeš umrijeti, a doktor će te tako "oprati" da će to biti milina. Jedini način je da smršaviš i da se počneš kretati. Znam jer imam sličan problem. Kod žena može imati veze s policističnim jajnicima i hormonalnim disbalansom. Te stvari uzrokuju visoke trigliceride, ali kolesterol je ziher od papice.

Definitivno predispozicija za srčani udar, moždani udar i karcinome raznih vrsta. Pa ti vidi jel planiraš prestati nezdravo jesti.
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 15:36   #3
ja sam poslije ljeta radila krvnu sliku i sve bilo savrseno
osim kolesterola koji je bio 6 (a nesmije preko 5). sve druge
vrijednosti u normali cak blize onim "premalim".... a vitka sam
normalno se hranim, pa sam zajedno s doktoricom ostala u cudu
rekla je da svejedno pripazim na papicu i da cu na proljece ponovit
pretrage
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 17:31   #4
I ja sam idealne težine, bavim se sportom, ne pušim, ne jedem masno, ne jedem rafinirane šećere, ne jedem bijelo brašno, jedem i više od 5 porcija voća i povrća dnevno, pa mi je kolesterol svejedno visok. Dr kaže da je to posljedica stresnog posla (valjda bi bilo bolje da zadavim šefa )

Inače, moja, sada umirovljena kolegica s posla bila je najmršavija osoba koju sam znala - a kolesterol joj je bio 12!!!!
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:08   #5
Čula sam da i geni igraju ulogu.
I mislim da su ti opasniji trigliceridi.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:11   #6
Quote:
monika13 kaže:
Čula sam da i geni igraju ulogu.
I mislim da su ti opasniji trigliceridi.
Pa ne znam baš... majka mi ima oho-ho kila previše i nema visok kolesterol... i smije se meni koja manijakalno pazim na težinu, a kolesterol ne mogu smanjiti! Problem je visina LDL (lošeg kolesterola) koji je kod mene povišen, a povišeni su i trigliceridi. Moja dr misli da još nije alarmantno, jer ne bih htjela na lijekove....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:15   #7
Quote:
BBlue kaže:
Pa ne znam baš... majka mi ima oho-ho kila previše i nema visok kolesterol... i smije se meni koja manijakalno pazim na težinu, a kolesterol ne mogu smanjiti! Problem je visina LDL (lošeg kolesterola) koji je kod mene povišen, a povišeni su i trigliceridi. Moja dr misli da još nije alarmantno, jer ne bih htjela na lijekove....
Pa ne mora ti ga majka imati,i nije pravilo da ako si debel moraš imati visoki tlak,povišene trigliceride ili dijabetes...Zato sam to i napisala.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:18   #8
Quote:
BBlue kaže:

Inače, moja, sada umirovljena kolegica s posla bila je najmršavija osoba koju sam znala - a kolesterol joj je bio 12!!!!


isti slučaj u mojoj okolini - izrazito mršavi kolega i kolegica (za nju čak i znam da jako pazi na prehranu) s ogromnim kolesterolom
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:20   #9
majstore napravi 3 serije trbusnjaka , kolko mozes , dnevno i tak isto sklekove , cucnjeve sta ti padne na pamet i tak svaki dan , u 3 mjeseca ce ti bit 50 puta bolje a dnevno ces izgubit 10 minuta
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 22:10   #10
Quote:
monika13 kaže:
Pa ne mora ti ga majka imati,i nije pravilo da ako si debel moraš imati visoki tlak,povišene trigliceride ili dijabetes...Zato sam to i napisala.
Napisala si da su u pitanju geni, a oni se nasljeđuju od roditelja. Ja sam ti samo odgovorila primjerom da to ne mora biti točno. Prema tome, ja jako dobro znam da debeli ljudi ne moraju nužno imati visok kolesterol, ali visoki tlak imaju daleko češće... kao i dijabetes... ali to je druga tema.

Pokušala sam objasniti da ni dijeta ni tjelesna aktivnost ne moraju nužno pomoći, unatoč trudu. A očito smo utvrdili da ni geni nisu baš tako bitni. Ostaje stres....
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 22:31   #11
Nije bitno jeli netko mršav ili ne, nego ima li dobre krvne pretrage ili ne. Samozavaravate se kad mislite da vam ništa neće biti.

Mršavi koji imaju loše nalaze to imaju iz sljedećih razloga:
- neredovite i nekvalitetne prehrane
- stresa
- koji onda utječe na hormone

I vjerojatno je da će odapeknuti prije nego netko tko ima 50 godina i 100 kg, a dobre krvne nalaze.

Ništa osobno, ali budite relani! I nemojte misliti da niste u opasnosti, ako su vam nalazi loši. Nisu kile najbitnije, nego krvna slika. A činjenica je da osobe koje su debele mogu dugo imati dobru krvnu sliku, ali im se nakon 40-te sve pokvari preko noći.

Organizam naplaćuje sav teror i nebrigu. Pa kad tad!
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 22:34   #12
ti se očito nisi susreo s nalazom koji je potpuno uredan, OSIM povišenog kolesterola
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 00:32   #13
Quote:
H5N1 kaže:
majstore napravi 3 serije trbusnjaka , kolko mozes , dnevno i tak isto sklekove , cucnjeve sta ti padne na pamet i tak svaki dan , u 3 mjeseca ce ti bit 50 puta bolje a dnevno ces izgubit 10 minuta
A nemogu, yebemumiša, velim da imam problema s kičmom !
Upravo sam već tjedan dana na bolovanju jer me opet uhvatilo u križima. Iskočio disk 5mm pred par godina i sad me tako uhvati svakih par mjeseci, a ovaj zadnji upravo nakon što sam 20 trbušnjaka napravio.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 00:38   #14
Quote:
Lapulapu kaže:
ti se očito nisi susreo s nalazom koji je potpuno uredan, OSIM povišenog kolesterola
Meni je uvijek krvna slika bila odlična (sve u srednjim vrijednostima) usprkos nekim zdravstvenim problemima, pa me sad ovo dosta iznenadilo... I ovaj put su sve druge vrijednosti u području normale osim jebenih triglicerida i kolesterola.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 20:02   #15
Quote:
Nipple Twister kaže:
A nemogu, yebemumiša, velim da imam problema s kičmom !
Upravo sam već tjedan dana na bolovanju jer me opet uhvatilo u križima. Iskočio disk 5mm pred par godina i sad me tako uhvati svakih par mjeseci, a ovaj zadnji upravo nakon što sam 20 trbušnjaka napravio.
trbusnjaci su jako losi za kicmu... nagli trzaji i mislim da ih malo tko od sportasa uopce radi...

radi se sklopka i to polagano...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 23:56   #16
Quote:
BBlue kaže:
Napisala si da su u pitanju geni, a oni se nasljeđuju od roditelja.
Da,i od djedova i baka i pradjedova i prabaka i bla,bla,bla...
Ne kužim zakaj si tak nabrijana
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 10:03   #17
Quote:
monika13 kaže:
Da,i od djedova i baka i pradjedova i prabaka i bla,bla,bla...
Ne kužim zakaj si tak nabrijana

Stres...
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 11:02   #18
na proslom sistematskom imao sam vrijednost triglicerida 13 a max je 1,8.Zajeb je bio sto sam navecer oko 8h, dan prije vadenja krvi pojeo masniju kobasicu misleci da ce se do jutra masnoca razgraditi u krvi. Eto, izgleda da nije i zato je nalaz bio katastrofalan.anyway, nakon toga sam zgibao na dijetu i hrabnim se povrcem i ribom a ne kao prije hamburgerima,cevapimai pomfrijem...trigliceridi su odraz nezdrave prehrane...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 11:40   #19
Cula sam da su za ljude sa povisenim trigliceridima opasniji kolaci od speka. E sad koliko je istine u tome pojma nemam.
avril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 15:01   #20
Quote:
Nipple Twister kaže:
Malo sam bio Kad sam vidio danas rezultate krvne pretrage.

Kolesterol 6.49 H (preporuka <5.0)
Trigliceridi 5.31 H (preporuka <1.7)

Jel se moram jako zabrinut ?
Znam da sam pretjerao s težinom , pušenjem i nekretanjem - imam problema s kičmom pa se ne krećem puno, ali pritom nisam smanjio prehrambene navike.

Što mi je činit? Kod doktora imam dogovoreno tek u srijedu pa ako ima ko kakvu pametnu za reći do tada...
Nedavno sam i ja uradio test i kolesterol mi povišen. Ostalo OK.
Siguran sam da je to posljedica zimskog načina života (svonjokolje, slave, nove godine, božići, nekretanje…). Nadam se da će proljeće popraviti te stvari.
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.