Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2006., 15:12   #1
Ritual Pentagrama

Ritual pentagrama u stvari radi energetsku kocku oko praktikanta. U tradiciji zapadnog hermetizma; od Hermetic Order of the Golden Dawn preko Ordo Templi Orientis; pronesen je ovaj ritual sa formulacijom križa svijetlosti i zazivanje Bogo-imena u hebrejskoj tradiciji te vizualizacijom i zazivanjem arkanđela u kršćanskoj tradiciji.
Ovaj ritual je osnova i podloga magičkog rada.
Bitna je formula, ritualna konstrukcija, a ne religijskih arhetipovi.
Postoje stotine verzija ovog rituala.
Tek kad se počne aktivno baviti magikom čovjek može uvidjeti ispraznost recimo crkvenih rituala.
Jedino što odvaja neiniciranog, spavača, bezdušnog, mrtvog, normalnog od adepta je rad.
Jedini način da se Rad shvati je da se s radom počne.

http://public.carnet.hr/~nzimjan/mtrp.htm
http://www.inet.hr/~theba/html/pentagram.html

http://www.kheper.net/topics/Hermeticism/LBR.htm
http://www.redflame93.com/Pentagram.html


"Those who regard this ritual as a mere device to invoke or banish spirits, are unworthy to possess it. Properly understood, it is the Medicine of Metals and the Stone of the Wise."
Crowley
Bahu Tabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 22:12   #2
Hm, jel se to meni cini ili postoji navala nadobudnih magičara

A najgore od svega jest kada počnu sa citatima i raznim linkovima. Užas jedan
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 22:42   #3
Quote:
Bahu Tabu kaže:
Ritual pentagrama u stvari radi energetsku kocku oko praktikanta. U tradiciji zapadnog hermetizma; od Hermetic Order of the Golden Dawn preko Ordo Templi Orientis; pronesen je ovaj ritual sa formulacijom križa svijetlosti i zazivanje Bogo-imena u hebrejskoj tradiciji te vizualizacijom i zazivanjem arkanđela u kršćanskoj tradiciji.
Ovaj ritual je osnova i podloga magičkog rada.
Bitna je formula, ritualna konstrukcija, a ne religijskih arhetipovi.
Postoje stotine verzija ovog rituala.
Tek kad se počne aktivno baviti magikom čovjek može uvidjeti ispraznost recimo crkvenih rituala.
Jedino što odvaja neiniciranog, spavača, bezdušnog, mrtvog, normalnog od adepta je rad.
Jedini način da se Rad shvati je da se s radom počne.

http://public.carnet.hr/~nzimjan/mtrp.htm
http://www.inet.hr/~theba/html/pentagram.html

http://www.kheper.net/topics/Hermeticism/LBR.htm
http://www.redflame93.com/Pentagram.html


"Those who regard this ritual as a mere device to invoke or banish spirits, are unworthy to possess it. Properly understood, it is the Medicine of Metals and the Stone of the Wise."
Crowley

Hvala ti Bahu Tabu...na otvorenom threadu i linkovima
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 08:39   #4
Quote:
blue bird kaže:
Hvala ti Bahu Tabu...na otvorenom threadu i linkovima
Hvala tebi. Aleister Crowley, Dion Fortune i Israel Regardie; svi su prekršili svoje masonske zakletve da bi ovo tajno znanje moglo poteći. Magika je 5% teorija, 25% jargon i 70% praksa. Kad se makne grandioznost i dogmatizam ostaju ključevi iluminacijske manipulacije vlastitom svijesti. Ako te stvarno zanimaju tehnike magike i implikacije hermetičnog znanja u svijetlu modernih otkrića psihologije; praktični priručnk je:

http://www.amazon.com/gp/product/157...lance&n=283155
http://www.newhermetics.com/downloads.shtml

Ova knjiga je stvarno cut trough the bullshit.


Većina magičara koji su tome 10-20 godina počinju izbjegavati značenje "banishinga". Može biti zbog toga što višegodišnje svakodnevno izvođenje rituala dovoljno "očisti" prostor a može biti zbog toga što magičar sad pokušava suptilnije/sveobuhvatnije energije prizvati.
Crowley je pred kraj izbacio banishing iz naziva; i treba lesser isto ispustiti. Jasno je da se radi o kratkom ritualu, o ritualnom kosturu koji se može po volji nadopuniti.
Nemamo se čega sramiti. Što oni zovu tantra mi zovemo magika. Što oni zovu lamaizam mi zovemo hermetizam.
Ritual pentagrama je osnova. On može biti na elementarnom, planetarnom, stelarnom nivou; ili sve zajedno.
Kao u vajrayana budizmu; koji je ezoterna praksa postizanja buddha-tijela za života; gdje imamo praksu sjedeće vizualizacije 4 Buddhe oko maga koji je peti u sredini.

Malo linkova za igru i rad:

http://www.hermetic.com/osiris/nbrp.htm
http://iota.goetia.net/Articles/anchorneo.html
http://www.cs.utk.edu/~mclennan/BA/OLBRPnotes.html
http://home.earthlink.net/~lyam/zelatorritual.htm
http://www.barbelith.com/topic/8424
Bahu Tabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 16:36   #5
jos jednom ti hvala....

pentagram ne mora nuzno biti vezan uz magiju...koji ne osjecaju potrebu...vec u svakom slucaju,moze biti jedna sofisticirana Mandala za meditaciju...u Pitagorinom smislu...kod alkemicara ili kao sto kazes, u suvremenoj psihologiji - Jung je elemente povezao sa funkcijama:


Element Deities Function Power Planet
-------------------------------------------------
Spirit Mercury Self Divine Mercury
Fire Jupiter Intuition Hot Jupiter
Air Hera, Aphrodite Feeling Wet Venus
Water Neptune Sensation Cold Saturn
Earth Ceres, Minerva Thinking Dry Mar
s


i dalje... ono sto govoris o iskustvu i osobnoj interpretaciji je tocno...napr. meni je udobnije, kad mislim o asoscijacijama smjerova Istok-Zrak, Jug-Vatra, Zapad-Voda, Sjever=Zemlja...umjesto Elmenata, misliti (Ptolomej) u terminima Sila:
*Suhi Istocni Vjetar
*Vruci Juzni Vjetar
*Vlazni Zapadni Vjetar
*Hladni Sjeverni Vjetar
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 17:51   #6
Quote:
blue bird kaže:

i dalje... ono sto govoris o iskustvu i osobnoj interpretaciji je tocno...napr. meni je udobnije, kad mislim o asoscijacijama smjerova Istok-Zrak, Jug-Vatra, Zapad-Voda, Sjever=Zemlja...umjesto Elmenata, misliti (Ptolomej) u terminima Sila:
*Suhi Istocni Vjetar
*Vruci Juzni Vjetar
*Vlazni Zapadni Vjetar
*Hladni Sjeverni Vjetar
Ah, četiri vjetra stare grčke:

Boreas na sjeveru, Notus na jugu, Euros na istoku i Zephyrus na zapadu.
Bahu Tabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 18:26   #7
Quote:
Bahu Tabu kaže:
Ah, četiri vjetra stare grčke:

Boreas na sjeveru, Notus na jugu, Euros na istoku i Zephyrus na zapadu.
zar ne?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 09:09   #8
Quote:
blue bird kaže:
zar ne?

Naravno. U hermetičkoj tradiciji Zlatne Zore ritual je zadan sa: vibriranjem bogoimena, iscrtavanjem pentagrama i vizualizacijom arkanđela.
U taoizmu prizivaju/vizualiziraju se 4 totemske životinje.
U nekim kultovima tantre može se naći sličan oblik rituala s 4 oblika Shive; već sam spomenuo tantrički budizam s 4 oblika Bude.
Takozvani kabalistički križ sličan je qi gong praksama. U njemu se praktikant ekstenzira beskonačno i balansira savršeno. Čak bi i običan kršćanski ritual križanja bio efektivan kad bi vjernici osvijestili sile. "U ime Oca"- i onda prizvati božansku energiju u treće oko.

Tradicionalno se ritual pentagrama izvodi unutar prostora hrama; a pod i strop hrama imaju ucrtane magičke krugove.
Bahu Tabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 01:31   #9
Quote:
Bahu Tabu kaže:
Naravno. U hermetičkoj tradiciji Zlatne Zore ritual je zadan sa: vibriranjem bogoimena, iscrtavanjem pentagrama i vizualizacijom arkanđela.
U taoizmu prizivaju/vizualiziraju se 4 totemske životinje.
U nekim kultovima tantre može se naći sličan oblik rituala s 4 oblika Shive; već sam spomenuo tantrički budizam s 4 oblika Bude.
Takozvani kabalistički križ sličan je qi gong praksama. U njemu se praktikant ekstenzira beskonačno i balansira savršeno. Čak bi i običan kršćanski ritual križanja bio efektivan kad bi vjernici osvijestili sile. "U ime Oca"- i onda prizvati božansku energiju u treće oko.

Tradicionalno se ritual pentagrama izvodi unutar prostora hrama; a pod i strop hrama imaju ucrtane magičke krugove.
Tradicionalno se u hibernetickoj tradiciji Gladne zore upotrebljava vibrator snage 20 oma,uz elektricnu depedancu od 200 miliampera,s kojim se iscrtavaju tantricke mantre u smjeru sjevera,juga,zapada i istoka(moze i medju pravac dakle,sjeveroistok,jugozapad i slicno)Pri tom se praktikant vibrira uzviseno,a asistenta nema.Zato osvjestenje dodje poslije strujnog udara,ili lose izabranog trenutka ulaska energija.NIkako mahati oko glave.Postoji mogucnost razbijanja okulomotornih mehanizama. Napomena.Za mladog nadobudnog maga,ove upute su jedan od neisostavnih priprema u pripremu.Starima i tak netrebaju sosovi(podizu razinu tantrickog holesterola na neizvedive visine)
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 07:14   #10
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Tradicionalno se u hibernetickoj tradiciji Gladne zore upotrebljava vibrator snage 20 oma,uz elektricnu depedancu od 200 miliampera,s kojim se iscrtavaju tantricke mantre u smjeru sjevera,juga,zapada i istoka....
Vibrator pa ti sve znaš i koliko ohma treba za to...i miliampera.....
tvoja milipamet opet se sama razotkrila....isprobavali ste to na vjeronauku, zar ne????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 18:56   #11
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Tradicionalno se u hibernetickoj tradiciji Gladne zore upotrebljava vibrator snage 20 oma,uz elektricnu depedancu od 200 miliampera,s kojim se iscrtavaju tantricke mantre u smjeru sjevera,juga,zapada i istoka(moze i medju pravac dakle,sjeveroistok,jugozapad i slicno)Pri tom se praktikant vibrira uzviseno,a asistenta nema.Zato osvjestenje dodje poslije strujnog udara,ili lose izabranog trenutka ulaska energija.NIkako mahati oko glave.Postoji mogucnost razbijanja okulomotornih mehanizama. Napomena.Za mladog nadobudnog maga,ove upute su jedan od neisostavnih priprema u pripremu.Starima i tak netrebaju sosovi(podizu razinu tantrickog holesterola na neizvedive visine)
Thelemiti bi rekli -Tak ti i treba kad prizivaš Koronzona, Gospoda Mentalnih Izdrkavanja!
Bahu Tabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2006., 19:04   #12
Quote:
Bahu Tabu kaže:
Thelemiti bi rekli -Tak ti i treba kad prizivaš Koronzona, Gospoda Mentalnih Izdrkavanja!
Hm......koliko je meni poznato ona ima veze sa Isusom.

Valjda to dođe na isto
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 00:55   #13
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Vibrator pa ti sve znaš i koliko ohma treba za to...i miliampera.....
tvoja milipamet opet se sama razotkrila....isprobavali ste to na vjeronauku, zar ne????
a sto se cudis mojem znanju....za takve kao ti je napisana prica carevo novo ruho
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 07:07   #14
Quote:
bozanstvena333 kaže:
a sto se cudis mojem znanju....za takve kao ti je napisana prica carevo novo ruho
Skužajte šinjorina pa vi ste postali akademik....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 16:22   #15
:
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Skužajte šinjorina pa vi ste postali akademik....
A fala k da si konacno skuzila.Pa zar ti nepise lijepo ispod mog imena nostradamusova kcerka,moj tata je bio doktor,pa sam i ja Nepada jabuka daleko od stabla,i inteligencija se nasljedjuje,nemoze se steci.Zato neki ostaju cijeli zivot skraceni Napisah na forumu da sam doktorirala u pragu,kod profesora Picke,tip se stvarno tak zove,al su mi zbrisali moju pohvalu,radi cudjoredja.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 18:35   #16
Quote:
bozanstvena333 kaže:
:
A fala k da si konacno skuzila.Pa zar ti nepise lijepo ispod mog imena nostradamusova kcerka,moj tata je bio doktor,pa sam i ja Nepada jabuka daleko od stabla,i inteligencija se nasljedjuje,nemoze se steci.Zato neki ostaju cijeli zivot skraceni Napisah na forumu da sam doktorirala u pragu,kod profesora Picke,tip se stvarno tak zove,al su mi zbrisali moju pohvalu,radi cudjoredja.

Uh, uvijek nasjedneš ko naivna koka na valov da bi snela svoje jaje

Čuvaj se onih koji se sami hvale, u njima ima previše taštine, dovoljno oholosti,
premalo znanja i obično nedostatak talenta da to poslože sebi u korist.

Nek ti ocu vrate novac od tvoje školarine.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 06:20   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Uh, uvijek nasjedneš ko naivna koka na valov da bi snela svoje jaje

Čuvaj se onih koji se sami hvale, u njima ima previše taštine, dovoljno oholosti,
premalo znanja i obično nedostatak talenta da to poslože sebi u korist.

Nek ti ocu vrate novac od tvoje školarine.
To se ne zove samohvala,vec EPP iliti reklama,iliti samosvijest o tome tko si i sto si,to jest mjesto koje ti pripada u svijetu...Ajd pokazi svoju diplomu frizerke. po psiholoskom profilu koji sam imala vidjet ovdje na forumu,to sto si napisala,TOCNO odgovara tebi.Savjet:nemoj bit zavidna,samo ces jos vise nabit suvisne kilograme,kojih ionako imas previse...
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 11:41   #18
Quote:
bozanstvena333 kaže:
To se ne zove samohvala,vec EPP iliti reklama,iliti samosvijest o tome tko si i sto si,to jest mjesto koje ti pripada u svijetu...Ajd pokazi svoju diplomu frizerke. po psiholoskom profilu koji sam imala vidjet ovdje na forumu,to sto si napisala,TOCNO odgovara tebi.Savjet:nemoj bit zavidna,samo ces jos vise nabit suvisne kilograme,kojih ionako imas previse...
Prvi zakon marketinga:
Dobroj robi ne treba reklama, ona dobro klizi sama po sebi po tržištu dok ostale robe trebaju reklamu jer su dovoljne loše da im EPP udahne krila barem načas da polete pola metra. Samo uzdignuto perje, samo brzo pada.

Nek ti ipak vrate lovu od školarine nije se isplatilo i Sorbona bi bila postidjela tvojih konstatacija.

Kako od takvog duhovnog čovjeka može ispasti tako ograničeni i umišljeni produkt škart kvalitete ????
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 15:08   #19
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Prvi zakon marketinga:
Dobroj robi ne treba reklama, ona dobro klizi sama po sebi po tržištu dok ostale robe trebaju reklamu jer su dovoljne loše da im EPP udahne krila barem načas da polete pola metra. Samo uzdignuto perje, samo brzo pada.
Pa mislim da nisi u pravu sa reklamom,jer svi se reklamiraju u svim mogucim medijima.Nema veze jel produkt dobar ili nije.nevidim kakvo je to uzdignuto perje?Ako je netko stekao diplomu,to je sto je stekao svojim radom na faksu,jer raznorazne waannabe intelektualke nemogu dijeliti i oduzimati diplome po svojem nahodjenju.Ocito si ti imala taj problem da nisi vratila skolarinu koju je tvoj otac ulozio u tebe,al to je tvoja privatna nesreca i neuspjeh. Uostalom manjkavost tvoga opceg obrazovanja i kulture je vidljiva. Nek ti ipak vrate lovu od školarine nije se isplatilo i Sorbona bi bila postidjela tvojih konstatacija.
U ovom djelu se vidi da si zavidna onima koji su imali priliku da studiraju,i to narocito onima koji su studirali na stranim sveucilistima.A diplome im rado omalozavas.. Kako od takvog duhovnog čovjeka može ispasti tako ograničeni i umišljeni produkt škart kvalitete ????
Isus je rekao:Ne trebaju zdravi lijecnika,nego bolesni!Idite dakle i naucite,sto ono znaci ; milosrdje hocu,a ne zrtvu.Uistinu,nisam dosao da pozovem pravednike,nego grijesnike na obracenje.
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2006., 09:13   #20
Quote:
bozanstvena333 kaže:
Isus je rekao:Ne trebaju zdravi lijecnika,nego bolesni!Idite dakle i naucite,sto ono znaci ; milosrdje hocu,a ne zrtvu.Uistinu,nisam dosao da pozovem pravednike,nego grijesnike na obracenje.

Umetanje svojih komentara u moj citirani post je posljedica studiranja na lošim školama i nedostatak kućnog odgoja.
A mahanje Isusom kao maskotom XXI Vatikanskih duhovnih vježbi, jeste kao i obično nedostatak argumenata.
Jednom loša škola uvijek još gori student.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.