Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika
Korisničko ime
Lozinka

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Pantovčak 2015. - predsjednički izbori , Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici

Pogledaj rezultate ankete: Za koju ste bduucu varijantu HVa?
Cista profesionala 23 53.49%
Pola profesionalci/pola rocnici 6 do 10mj (cca 35.000 sve skupa) 18 41.86%
Cista rocna vojska, 6 do 10 mj. vojni rok. 2 4.65%
Glasovatelji: 43. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2006., 19:51   #1
OrangeC
Chaman de Fer

OrangeC Avatar

Registracija: Nov 2002.
Kakvu vojsku Hrvatska treba?

Hrvatski politicari ovako kreiraju hrvatsku vojsku:

- prvo kazu da sto ce nam tolika vojska, treba je smanjit, pa otpuste njih 10.000

- ond ase nema tko brinut o novacima, pa izmisle civilni rok da im, zamislte, vosjak ne smeta po kasarnama

- ona im ostane hrpa praznih vojarni koje nema tko cuvat, pa onda, jelte da ne propada, razdijele zameljiste i zgrade svojim pulenima

- onda nemaju doovljno vojske pa im treba profesionalna vojska.

jebote, kako je Jugoslavija mogla popunit sve te vojarne, a Hrvatska ne moze? Jel tu neko nesto laze i marise?

Dje ona americka ambasadorica za nATO, pa lupa sakom po stolu: hrvatska vosjka, ako hoce u NATO, moraposlat vosjku u Irak!!! Jane vidim slovense vojnike u Iraku; niti vidim zasto bismo morali uopce ulaziti u NATO (Jos uvijek mi nitko nije objasnio)

Plus, kaze zenska, ako hocete da NATO brani Hrvatsku, onda vi ima da branite NATO! Hmmm..cek malo ja ne znam da je Irak NATO, niti znam sta NATO radi u Iraku, valja brani Irak od iracana, eno dobro su ih obranili, jace su podijeljeni no Bosna 1993.

Kakvu vojsku treba Hrvatska? Da li profesionalne placene ubojice i koljace koji ce ici za tudji ceif i za tudji racun klati gdje teba i gdje ne treba a sve za male pare i bez odgovornosti po naredbodavce?

Ili rocnu vojsku, u kombinaciji pola/pola, koja mozda nije toliko efikasna, ali je jedini garant da se

1. vojska nece odmetnuti i postati samostalni subjekt politickog odlucivanja
2. vojska nece postati tek batinaski servis u sluzbi stranih korporacija

Izrael ima jednu od vrhunskih vosjki, a ima vojni rok od TRI godine, cak i za zene

Turska takdojer ima jednu od vrhusnkih vojski, a takodjer imaju vojni rok.

Znaci, LAZ je da se n emoze imati rocnu a efikasnu vojsku, i ta se laz smisljeno namece vec sestu godinu, pocev od nesretnog Joze Radosa pa sada do Berislava Roncevica.

Za koju ste vi varijnatu?
Old 11.03.2006., 20:29   #2
Ken
Johnny Rico

Ken Avatar

Registracija: Aug 2003.
Što veću i što jaču.

Profesionalnu + obavezni vojni rok za sve muškarce u trajanju od 3 - 4 mjeseca.
Old 11.03.2006., 20:36   #3
Jalnuški Diletant
Zrncolog

Jalnuški Diletant Avatar

Registracija: Aug 2004.
HV treba nuklearnu bombu.
Old 11.03.2006., 20:41   #4
Norylo2
Banned

Norylo2 Avatar

Registracija: Aug 2005.
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Institucionalno il' vaninstitucionalno mi ćemo...
Ako ne umemo da radimo, umemo da se bijemo!
Norylo2 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 11.03.2006., 22:36   #5
LimetaC
Banned

LimetaC Avatar

Registracija: Oct 2005.
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:

A neki ljudi bar malo mozga

LimetaC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 12:54   #6
ZgSash
Bad to the bone

ZgSash Avatar

nuklearnu bombu i veeliku pracku
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 15:22   #7
porga
Registrirani korisnik

porga Avatar

Registracija: Sep 2005.
Kakvu vojsku treba?
Glupo pitanje. Pa najjacu mogucu. Sve ostalo bi bilo zanemarivanje povijesnih događanja.
Takticko nuklearno naoruzanje ne bi bilo na odmet.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 18:04   #8
u prolazu
anonimac dakako

u prolazu Avatar

Registracija: Jun 2003.
Malu i profesionalnu, a ostatak love uložiti u ekonomsko pokoravanje susjeda!!
u prolazu is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 22:41   #9
Koko Bill
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2006.
Hrvatska treba Hrvatsku vojsku
Koko Bill is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 22:53   #10
Mr Spiker
Registrirani korisnik

Mr Spiker Avatar

Registracija: Dec 2002.
Kol'ko glupih odgovora na vitalno pitanje.
Old 12.03.2006., 23:03   #11
LimetaC
Banned

LimetaC Avatar

Registracija: Oct 2005.
zato i imamo vojsku kakvu imamo.
LimetaC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:16   #12
Rain
Banned

Rain Avatar

Registracija: Jan 2003.
Profesionalnu vojsku...bez ročnika.

Kako stvari danas stoje, redovno vojsku služe samo Srbi koji još uvijek briju na te stvari, ostali si sređuju nekakvu "nemoj me gnjavit" civilnu. Što će nam takva ročna vojska?
Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:19   #13
Basta
Pacijent

Nešto slično izraelskom modelu.

Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:29   #14
GrapeC
..šapuće mrak.

GrapeC Avatar

Registracija: Nov 2004.
Quote:
Rain kaže:
Profesionalnu vojsku...bez ročnika.

Kako stvari danas stoje, redovno vojsku služe samo Srbi koji još uvijek briju na te stvari, ostali si sređuju nekakvu "nemoj me gnjavit" civilnu. Što će nam takva ročna vojska?
A sto kada zaigra mecka pred vratima? Kada krene na nas 500.000 vojnika ovih ili onih (recimo talijanskih), mislis da ce te tih 25.000 profi vojnik ahrjeti braniti? Mislis da su ludi? Ili ce jednostvano zbrisati uz riejci "ko vas jebe, nisam lud da poginem za tu mizernu placu".

GrapeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:31   #15
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Registracija: Apr 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Vojky
Evo, pisao sam na Pravu, pa ću prenijet i nadopunit:

Irak, a i još dosta primjera prije njega su pokazali kako su velike regrutne vojske u biti besmislene. Suvremena tehnika je ionako presložena za amatere, a par sekundi prednosti koje i kod jednostavne opreme imaju profesionalci je dovoljno za strategijsku prednost na bojišnici.

Dodajmo tome da Hrvatska nikada ni u doba najjačeg rata nije mobilizirala više od nekih 190.000 ljudi, dakle ispod 5% stanovništva. Strateški plan je da Hrvatska ima malu, dobro izvježbanu profesionalnu vojsku po NATO standardima, koja bi imala i brzu popunu rezervistima (ostala bi mogućnost dragovoljnog služenja!). Po meni, treba još ostaviti domobranstvo radi uvijek aktualnog problema duge državne granice koju treba kontrolirati u slučaju nekih nemira u susjedstvu i to je to.

Ako netko u budućnosti opet popizdi, brzo se može pripremiti dodatni broj ljudi - naime, zbog sporazuma o kontroli naoružanja, po kojoj je svima u susjedstvu broj oružja ograničen, a časnici susjednih država imaju vrlo široko pravo kontrole (npr. naši po Srbiji, njihovi po Hrvatskoj), takvo ponašanje bi se vidjelo na vrijeme.

A opet - ako se ide u NATO - oni traže profesionalnu vojsku spremnu za međunarodne operacije i ne zanimaju ih amateri. A davanja za vojsku će ostati tu negdje gdje su i sada - za više se jednostavno nema para. A ako se ne ide u NATO - onda se treba nešto drugačije nabavljati oprema, ali koncepcija ostaje ista.

Regrutne vojske su neefikasne i skupe, te više služe za pokazivanje na paradama nego za prave vojne akcije u suvremenom ratovanju. Uostalom, sustav gdje nekih 50% ročnika izbjegava službu, jednostavno nema društvenih uvjeta za opstanak.

Hrvatskoj treba maksimalni učinak uz minimalna ulaganja - jer nekih velikih para za vojsku niti ima niti će biti, a niti je u sadašnjem trenutku potrebno, jer ima većih prioriteta - jačanje gospodarstva. Jednostavno, država jakog gospodarstva ima i jaku vojsku, nerazvijenoj državi neće pomoći niti jedna vojna reforma.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:33   #16
Vojky
Supermoderator

Vojky Avatar

Registracija: Apr 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Vojky
Quote:
GrapeC kaže:
A sto kada zaigra mecka pred vratima? Kada krene na nas 500.000 vojnika ovih ili onih (recimo talijanskih), mislis da ce te tih 25.000 profi vojnik ahrjeti braniti? Mislis da su ludi? Ili ce jednostvano zbrisati uz riejci "ko vas jebe, nisam lud da poginem za tu mizernu placu".
U slučaju napada talijanskih vojnika ionako se zove lokalno lovačko društvo...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:38   #17
LostCase
Pacijent

Quote:
GrapeC kaže:

naravno da ce zbrisat....nije nitko lud valda da brani ove pedercice.......

al najaca mi je stvar kad ljudi tvrde da rat vise nikad nce biti......bilo bit o ljepo ali......proucavajte povijest ljudi..........ratova je uvjek bilo...nema godine a da negdje nije bio rat..

Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:40   #18
GrapeC
..šapuće mrak.

GrapeC Avatar

Vojky, stoji to sto ti pises.

Ali zapravo nam onda vojska niti ne treba! Jer NATO se bazira prakticki na svojoj brojnosti i ogromnoj kolicini sredstava, financijskih i materijalnih. Protiv NATOa se mi ne mozemo bboriti, osim na nacin na koji se bore Iracani. A protiv koga cemo se onda boriti? Samih sebe? Zasto bismo mi iznajmljivali batinase i koljace NATOu? Za pare? Ili zato da nas NATO ne dira? I sta ce uopce dirati, mogu doci i popljacakati nas i ovako.

Poanta je da se vosjka mora pripremati desetljecima. Od samog mentalnog sklopa ljudi, shvacanja odgvoornosti pema zajednici, preko organizacijskog sklopa, zatim materijalno tehnickog pa do onog krjanjeg - regruta koji drila strojevi korak, naizgled besmislenu operaciju.

A mi to sve odbacujemo.

kako tumacis izraelsku vojsku? Nepotebna? Kako tumacis tursku vojsku? Nepotrebna?

kazu obuka rocnika u vojarnama je ispod svake kritike. ZASTO? Da netko mozda NAMJERNO nije obesmislio rad sa regrutima, samo zato da navinke javnost na to da sje regrutiranje besmislica, pa ce onda LAKSE PROCI IDEJA o profi vojsci?

Sta mislis? I jesu li onda i casnici po vojarnama pali na tu ideju, u stilu - kada leminiramo blesave rocnike, onda ce nam porasti plece? Jel ti barem jednom bilo cudno, Vojky, da je rad sa vojskom tako zapostavljen u HVu? I kako je to moguce da nitko nije postavio pitanje odgovornosti nadleznih?
GrapeC is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 23:42   #19
Inkvizitor
Banned

ma neće bit ratova..di će bit ratova..danas su ljudi civilizirani..nije to ko prije deset godina..

A ono u Iraku..niš' bezveze..to tamo..neka vježba..igra..pizdarija..film snimaju..
Old 12.03.2006., 23:44   #20
GrapeC
..šapuće mrak.

GrapeC Avatar

Quote:
LostCase kaže:
naravno da ce zbrisat....nije nitko lud valda da brani ove pedercice.......

al najaca mi je stvar kad ljudi tvrde da rat vise nikad nce biti......bilo bit o ljepo ali......proucavajte povijest ljudi..........ratova je uvjek bilo...nema godine a da negdje nije bio rat..
Poanta sa profi vojnicima je sto ce se oni boriti za bilo koga; kada zagusti adio mare, ode on na drugo mjesto na planeti da se bori. Da, mozes ti njih udresirati i isprati im mozak, ali NOVAC NEMA DOMOVINE. A kada krene njih deset, krenuce ih sto. Kada ih krene sto, krenuce ih jos 10.000; a kada ovih 10.0000 krene, i ovi ostali sto bi se borili nece imati izbora.

Zasto se Iracani bore? EJ; DOSLA AMERIKA,dosla demokracija, dosla sloboda, a blesavi iracani se bore! Ej, koje budale, umjesto da se opruze i uzivaju!

I blesavi Vijetnamci, boze koji su to glupi ljudi bili.
GrapeC is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja