Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam
Korisničko ime
Lozinka

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2003., 19:48   #1
Studentica
ex

Studentica Avatar

Registracija: Jun 2003.
Lightbulb Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (I.dio)

Molim Vas da me savjetujete kako iz Zagreba ili nekog najblizeg mjesta mogu avionom najjeftinije do Pariza?
Naime znam da Ryanair ne ide iz Zagreba vec iz Graza sto se vjerojatno ne isplati...Ima li tko kakvo rjesenje?
Dakle:
1. Najpovoljnije avion Zg (ili nesto blizu Zg-a) - Pariz (planiram krajem mjeseca)
2. Avion Zg-London(to planiram sljedece ljeto)
Hvala svima
Old 09.09.2003., 20:24   #2
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Registracija: Dec 2002.
pun ti je PM
Old 09.09.2003., 20:26   #3
Studentica
ex

Studentica Avatar

vise nije..molim te posalji ponovo ...
hvala
Old 15.09.2003., 09:38   #4
luca
trazi Pangur Bana

luca Avatar

Smile pitala sam u vzi CA/AF letova

obiteljsko vijece kaze da su zadnje karte (ljetos) bile nesto vise od 2 600 kn (povratna, tako da upadnu i vikendi, onda je jeftinije).

Advertisement
Advertisement Sponsored links

Old 15.09.2003., 20:49   #5
Studentica
ex

Studentica Avatar

zamisli ovo-preko studentskog centra za nas studente pariz i svi gradovi u europi 159 dollara + za aerodrom pristojbe. tako da dodje negdje oko 200 dollara...

Old 15.09.2003., 20:50   #6
Studentica
ex

Studentica Avatar

zaboravila sam reci da to nije one way ticket nego POVRATNA!!!
Old 15.09.2003., 21:06   #7
El Tomo
Ponekad nisam na forumu

Pa da, preko STA (studentska agencija) se mogu dobiti jeftine karte. Samo, to nije jedino i isključivo za studente, iako to STA tako prodaje, no to nije točno. To su cijene najnižeg razreda sa velikim restrikcijama, i za mlađe od 26 (ponekad i 25) godina, ali to u biti nema veze sa tim jesi li ili nisi student. Isplati se pogledati još u ČSA (oni sada reklamiraju 199 USD za sve gradove evrope) i u Lufthansi - Generaltrurist na Zrinjevcu (ali obavezno kod smeđokose gospođe koja tamo radi, nikako kod one plave). Ima i jedna super cura u Turkish Airlinesu (plava, mislim da se zova Sandra) koja će pogledati sve što ima na raspolaganju pa ti preporučiti i jeftinije karte drugih prijevoznika (TA je u Jurišićevoj). BA ima preskupe karte za London, jednako kao i AirFrance. Ali za London se isplati ići Ryanairom preko Graza - 10 funti + takse, ali ako naletiš na nekakvu promidžbu koje stalno imaju, možeš letiti i besplatno, samo platiš takse.

TJ
El Tomo is offline  
Old 07.11.2003., 00:46   #8
remix
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2003.
sydney by Austrian airlines

pozdrav,

uskoro krecem put Sydneya, i ovo ce mi biti prvo prekooceansko (duze) putovanje zrakoplovom.

Imam rezerviranu kartu na letu Bec-Sydney s Austria airlinesom, pa me zanima zna li tko sto o njima, kakvi su im zrakoplovi, usluga i sl?

Ima li tko kakvih savjeta sto ponjeti sa sobom za let (oko 25h), kako podnjeti let sto lakse i sl...

thnx!
remix is offline  
Old 07.11.2003., 09:56   #9
Indi
The sinner inside

Indi Avatar

Ja sam vise puta letila Austrianom. Imaju nove pretezno Airbus avione, usluzni su, cisti i pristojni i na vrijeme. Znam da je Austrian jedan od najpovoljnijih trenutno za letit u Australiju.

Nadam se da neces dobit popizditis od tolko dugog leta. Ja poludim vec nakon 8 sati, a vise puta sam isla na destinacije gdje se leti po 13tak sati - uzas.

Puno piti negaziranih pica i setati sto cesce i raditi kruzne vjezbe stopalima.

U avionu ces dobit kit sa kremama za osvjezenje, cetkicu za zube i pastu, mokre maramice, carape i takve stvari. Ponesi i knjigu da ne poludis od dosade jer pretezno pustaju glupe filmove na avionima.

I pripremi se da ces sletit ko zombi nakon 25 sati. British Airways je samo svega nekoliko letova obavio London-Sydney bez stop-over-a i onda su to ukinuli jer su putnici popizdili.
Indi is offline  
Old 07.11.2003., 20:20   #10
Kiki
Nikon shawtay

Kiki Avatar

Registracija: Nov 2002.
Da, fakat...ja ne bi tako daleko isla da nema stop-over.
Ma ono...za ic u Australiju ili NZ trebas imat jednu noc/dan u nekom azijskom gradu.
Inace stvarno popizdis.
Ja se vec nakon 4 sata pocnem prcmoljit.
Indi, ne daju ti svi avioni wash kit.
Zbog toga ja uvijek sa sobom u carry on ponesem svoju cetkicu za zube, face wash, mali rucnik za lice, hidratantnu kremu (jer se osusis od avionskog suhog zraka), jastuk za vrat (oni avionski nish ne valjaju), kaugume....i...hmmm....ne mrem se vise niceg sjetit. Ak ides iz hladne klime u toplu (ili obrnuto) imaj na sebi nesto kratkih rukava i preko toga vestu (tako da se mozes lako obuc/skinut). Ja kad idem iz hladnog u toplo uvijek imam i flip-flops u torbi tak da se odmah mogu preobut cim dodjem na vruce.
Also, ovo ovisi od covjeka do covjeka, al ja na primjer ne mrem u avionu zaspat da me krstis.
Nema teorije. Ne ide, pa ne ide.
Eh...i prije leta popij jedan aspirin da ti malo krv razrijedi zbog DTVa.
I setkaj se po avionu svakih jedno sat, sat i pol da se ne ucrvas i ne ukocis.
Inace, s Austrian sam letila i OK su, al nemaju neki super velik razmak izmedju sjedala na tako dalekim letovima.
Bolja opcija za ubuduce su ti Malaysian, Thai ili Emirates....oni imaju najveci razmak.
Kiki is offline  
Old 08.11.2003., 03:41   #11
mushema
Registrirani korisnik

Registracija: May 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku mushema
Ja zivim u Sydneyu pa sam tako vec navikao na te duge letove od 20 i nesto sati i uopste nemam problema s tim... Mislim kad bi mi neko dao kartu do Evrope na 7 dana ja bi sutra zapalio tamo . Gotovo uvijek pribjegavam umjerenom konzumiranju alkohola (a ko ne bi pored onolikog izbora ) poslije cega nema problema sa spavanjem. Sad imaju i neke tablete (vise izgledaju kao tic-tac doduse) bazirane na melatoninu koje uveliko smanjuju jet-lag i koje moras uzimati svakih sat vremena za vrijeme puta. Nije losa stvar... Imaj na umu i da je jet-lag puno jaci kad se leti na istok, tako da ces biti kao osamucen/a prvih par dana ovdje dok ne udjes u ritam sa spavanjem.

Za Syd-Vie letove Lauda koristi Boeing 777-200 koji ima malo veci razmak sjedista od 747 i airbusova. Isto tako, cijeli put se obavlja jednim avionom tako da se pored obaveznog stajanja u Bangkoku/Kuala Lumpuru ne mora i presjedati na drugi avion sto je dodatni +. Ako nije zategnuta situacija s lovom ostani dan-dva u Bangkoku, jer kao prvo imaces sta vidjeti, a ujedno i lakse ces sve podnijeti. Bez obzira da li si visok/a ili ne probaj se izboriti za bulkhead sjedista (ona prva od zida) posto se fino mozes ispruziti i puno je lakse zaspati. Samo sto tu cesto znaju smjestiti familije s bebama pa ti one onda nedaju spavati Klopa je isto na nivou i mislim da i oni vec imaju one personalne televizorcice na poledjini sjedista.

Ma hajde 20tak sati ti nije nista... klopas, malo popijes, odspavas, procitas 2 novine, odradis par krizaljki, pogledas 3-4 filma i vec si tu

Pisi kako dozivljavas Sydney

pozdrav
mushema is offline  
Old 08.11.2003., 04:18   #12
Kiki
Nikon shawtay

Kiki Avatar

Nu Musheme i njegovih savjeta.
Alkohol ce ti mozda pomoc da zaspes, al ja ti ipak ne preporucam da pijes alkohol jer ce te izdehidrirat u tri PM.
A melatonin tablete su zabranjene u EU, vjerojatno ne bez razloga.
Bio je nedavno jedan dugaaaaaacak clanak o tabletama u ovdasnjim novinama i uglavnom nisu nish dobro napisali o njima.
Lauda ima personalne TVe na poledjini sjedala. I to jos od prije 3 godine kad sam letila u Nepal s njima.
Za Austrian nisam sigurna.
A da ne znam kolko filmova imaju, ja se opet ucrvam.
Dakle, ako imas vremena probaj definitvno ostat u Bangkoku bar jedan dan. Lakse ces podnijet.
Kiki is offline  
Old 08.11.2003., 14:04   #13
Indi
The sinner inside

Indi Avatar

Uuuuuuuuuuu letila sam ja vise puta Lauda Air - najbolja hrana u ekonomkim klasama od svih avio kompanija i nice sevice - tocno! Ja mislim da ti je od Beca Austrian Airlines, operated by Lauda Air fora. Jedna moja kolegica sa posla je isla ovo ljeto doma (u Aus na holiday) i mislim da mi je ona rekla da je bila ta fora.

E, da Kiki podsjetila si i mene kaj ja sve vucem sobom na avion. Ja isto nosim od kozmetike kaj i ti i kremu za lice drzim uvijek dolje kod sebe

Bangkok je super za pogledat i istina, ak imas mogucnosti, obavezno tam napravi stop-over.
Indi is offline  
Old 09.11.2003., 04:32   #14
mushema
Registrirani korisnik

Registracija: May 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku mushema
Pitanje je glasilo kako podnijeti let sto lakse zar ne? Sad sto ce poslije leta biti malo teze to je druga stvar

Let je codeshared i broj leta od Austrian Airlines, al je avion i posada Laudina...
mushema is offline  
Old 09.11.2003., 16:01   #15
remix
Registrirani korisnik

thnx svima na odgovorima...

i ja sam cuo da Malaysian airlines ima najvise prostora u zrakoplovu ali niti jedna kombinacija koju sam trazio po agencijama mi nije odgovarala... naime svi letovi su bili s presjedanjem u kuala lumpuru i to s cekanjem i do 17h na aerodromu tako da bi let trajao blizu 40 sati sto je ipak previse...

dok s austrian ima vrlo malo cekanja, prvo imam let zd-zg u jumbolinu, pa zg-vie i onda vie-syd, razmak izmedu letova je taman za check in...

jos jedna stvar me zanima... namjervam nositi neke tehnicke sitnice sa sobom (laptop, digitalac...) pa me zanima da li to spada pod os. prtljagu ili valja prijaviti na carini??
remix is offline  
Old 09.11.2003., 17:26   #16
Kiki
Nikon shawtay

Kiki Avatar

Kakva carina?
Ja uvijek vucem tehnologiju sa sobom i nish ne prijavljujem.
Kiki is offline  
Old 09.11.2003., 17:30   #17
remix
Registrirani korisnik

ne znam ja...

pred 2 god kad sam se vracao iz rima u splitu su me 10 min pilali radi laptopa, da zasto ga nisam prijavio kad sam izlazio i sl... naravno da kad sam izlazio iz zemlje nitko nije nista spominjao prijavu iako su vidjeli da je laptop u torbi... zanima me da li se sto promijenilo...
remix is offline  
Old 10.11.2003., 10:02   #18
Indi
The sinner inside

Indi Avatar

Nemoras prijavljivat laptop ni digitalnu sto se tice ikoga osim Hrvata, pa ti savjetujem da prije izlaska iz Hrvatske njima kazes da nosis to i to pa da te ne jebu pri povratku.

Mene su ove godine u ljeti drkali u Splitu jer sam imala laptop pa sam im morala objasnjavat da ja taj laptop nosim nazad sa sobom i da ne zivim u Hrvatskoj - jedva sam ih uspjela uvjerit iako sam imala ID karticu zemlje u kojoj zivim To ti je zato kaj neko hoce strpat lovu u djep.
Indi is offline  
Old 11.11.2003., 23:24   #19
Sinok
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2003.
Re: sydney by Austrian airlines

Quote:
remix kaže:
pozdrav,

uskoro krecem put Sydneya, i ovo ce mi biti prvo prekooceansko (duze) putovanje zrakoplovom.

Imam rezerviranu kartu na letu Bec-Sydney s Austria airlinesom, pa me zanima zna li tko sto o njima, kakvi su im zrakoplovi, usluga i sl?

Ima li tko kakvih savjeta sto ponjeti sa sobom za let (oko 25h), kako podnjeti let sto lakse i sl...

thnx!
a kad letis?
Sinok is offline  
Old 12.11.2003., 01:45   #20
Mr Spiker
Registrirani korisnik

Mr Spiker Avatar

Quote:
mushema kaže:
Ja zivim u Sydneyu pa sam tako vec navikao na te duge letove od 20 i nesto sati i uopste nemam problema s tim... Mislim kad bi mi neko dao kartu do Evrope na 7 dana ja bi sutra zapalio tamo . Gotovo uvijek pribjegavam umjerenom konzumiranju alkohola (a ko ne bi pored onolikog izbora ) poslije cega nema problema sa spavanjem. Sad imaju i neke tablete (vise izgledaju kao tic-tac doduse) bazirane na melatoninu koje uveliko smanjuju jet-lag i koje moras uzimati svakih sat vremena za vrijeme puta. Nije losa stvar... Imaj na umu i da je jet-lag puno jaci kad se leti na istok, tako da ces biti kao osamucen/a prvih par dana ovdje dok ne udjes u ritam sa spavanjem.

Za Syd-Vie letove Lauda koristi Boeing 777-200 koji ima malo veci razmak sjedista od 747 i airbusova. Isto tako, cijeli put se obavlja jednim avionom tako da se pored obaveznog stajanja u Bangkoku/Kuala Lumpuru ne mora i presjedati na drugi avion sto je dodatni +. Ako nije zategnuta situacija s lovom ostani dan-dva u Bangkoku, jer kao prvo imaces sta vidjeti, a ujedno i lakse ces sve podnijeti. Bez obzira da li si visok/a ili ne probaj se izboriti za bulkhead sjedista (ona prva od zida) posto se fino mozes ispruziti i puno je lakse zaspati. Samo sto tu cesto znaju smjestiti familije s bebama pa ti one onda nedaju spavati Klopa je isto na nivou i mislim da i oni vec imaju one personalne televizorcice na poledjini sjedista.

Ma hajde 20tak sati ti nije nista... klopas, malo popijes, odspavas, procitas 2 novine, odradis par krizaljki, pogledas 3-4 filma i vec si tu

Pisi kako dozivljavas Sydney

pozdrav
Jeli staje u Bangkoku i Kuala Lumpuru, ili samo ili Bangkok ili Kuala Lumpur iskljucivo, odnosno staje li samo jednom ili u obadvoje?
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja