Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika
Korisničko ime
Lozinka

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2006., 17:08   #1
tigor
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2004.
lcd, plasma ili projektor?

sta od gore navednog valja i koliko para treba izdvojit da bi se posteno opremilo kucno kino.
koje su mane, akoje vrline ta tri proizvoda?
tigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 18:03   #2
marijan_e
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2003.
ja bi uzea LCD ili projektor plazmu nikako,jedino šta ti projektoru brzo crkava žarulja i skupa je
Old 20.03.2006., 16:17   #3
tigor
Registrirani korisnik

za projektor zarulja kosta oko 500 eura al ne vjerujem bas da to treba tako cesto mjenjat.koliko vidim to je projektoru jedini minus-
sta se plazme tice znam da se njoj desava da ako je dosta vremena staticna slika da se to '' uprzi'' i neide ca.

jel se moze na projektor spojit i kucno kino?
mislim trebalo bi preko dvd to ici al eto da budem siguran.
tigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:25   #4
FANCY
Zašto mrzit kad se može ?

FANCY Avatar

Registracija: Nov 2002.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku FANCY
Quote:
tigor kaže:
za projektor zarulja kosta oko 500 eura al ne vjerujem bas da to treba tako cesto mjenjat.koliko vidim to je projektoru jedini minus-
sta se plazme tice znam da se njoj desava da ako je dosta vremena staticna slika da se to '' uprzi'' i neide ca.

jel se moze na projektor spojit i kucno kino?
mislim trebalo bi preko dvd to ici al eto da budem siguran.
Ne zaboravi da je malo bolji projektor onaj preko 2000 euro.
A tkodje projektori (većina) pati od FCE (False Contur efekt), buka pri radu (ventilator se čuje), slika gubi na kvaliteti u jako osvijetljenim prostorijama, crna farba (mrak) nije crna nego je svijetla, promjena lampe svakih 2000 ili 3000 sati itdd.
I plazme pate od FCE (neke vise ne) a ovo sve drugo otpisi kod plazme jer niti se cuje, crna boja je bolje prikazana nego kod projektora, nema lampe osim, ako neku sliku držiš sat dva na pauzi može se dogodit da ti slika djelomično ostane kao sijenka, što sa vremenom se na povoći samo od sebe, ali nemora.
Kod plazme ti je najbitnija elektronika, a rezolucija igra manje bitnu ulogu. Možeš imati rezoluciju koju želiš ali ako imađ lošu elektroniku onda nije dobro.
A LCD je isto tako dboro riješenje, u svakom slučaju bolje nego projektor, ali i tu vrijedi koliko love toliko muzike.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 21.03.2006., 08:59   #5
Šudarić
Pacijent

Je li iz toga svega znaci da je pasma najbolji izbor???
Da li je netko imao iskustava sa narudžbon iz vani jer sam cuo neke price da ako naručiš direktno iz tvornice tj. iz prve ruke da je dosta jeftinije nego od distributera?

Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 10:44   #6
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
Šudarić kaže:
Je li iz toga svega znaci da je pasma najbolji izbor???
Da li je netko imao iskustava sa narudžbon iz vani jer sam cuo neke price da ako naručiš direktno iz tvornice tj. iz prve ruke da je dosta jeftinije nego od distributera?
Najjednostavnije.
Zamisli da ti je danas kupovanje TV-a ravno zenidbi. Nema garancije da ces biti zadovoljan bilo koji da kupis, LCD. Plazma, Projektor. A u braku je isto, mozes biti prezadovoljan i zivjeti duuugo i sretno i imati mnogo djece, a mozes biti i nesretan i rastati se za godinu dvije, jednostavno nema garancije.
Savijet. Prije nego kupis TV prvo pogledaj isti i dobro se raspitaj o njemu, nebitno za koji se odlucis.
Old 21.03.2006., 15:02   #7
tigor
Registrirani korisnik

znaci definitivno plasma ili lcd.iako bas ni jedno ni drugo nije bez mana al ovo sa projktorom mi se cini nekako previse para za jedan proizvod sa toliko nedostataka.
tigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 19:04   #8
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
tigor kaže:
znaci definitivno plasma ili lcd.iako bas ni jedno ni drugo nije bez mana al ovo sa projktorom mi se cini nekako previse para za jedan proizvod sa toliko nedostataka.
Evo ti moj slučaj. Imam stvarno dobar TV, Philips plazma 107 cm 42PF9966/10i stvarno sam zadovoljan slikom, ali uvijek ima ali.
Ponekad mi se pojavi FCE na licu ili tako ali samo ponekad da nekazme vrlo rijetko i to kad je los signal. I upocetku sam samo gledao na FCE i onda kao da sam se probudio i rekao sam sebi: Pa sto ce mi Tv ako gledam i trazim i mane umijesto da gledam TV i uzivam u stvarno prekrasnoj slici.
A tako je sa svakim TV-om. Savrsen ne postoji, i uvijek cemo na svakom aparatu naci nesto sto nam e nesviđa i to će nam uvijek odvraćati pažnju.
Ako malo razumiješ Njemački ovdje imaš mnogo tog.
http://www.hifi-forum.de/
Old 21.03.2006., 19:54   #9
mr X
senjor member

mr X Avatar

Lokacija: osjecki ured za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
projektor nije pun nedostataka nego ga jednostavno treba znati koristiti.
lampe, također, nisu tako skupe kao što je netko ustvrdio. one koštaju oko cca 300 eurića (naravno zavisi o modelu), dok im trajanje uz odgovarajući firmware doseže do 5000 radnih sati.
ono što treba znati o projektoru je slijedeće: njega nemožete koristiti kao jedan tv prijemnik te ga po desetak puta na dan paliti i gasiti. lampa se, kada je jednom upaljena, treba pustiti da se zagrije do maksimuma jednako kao što nakon rada treba ostaviti da se potpuno ohladi jer joj u suprotnom znatno skraćujemo vijek trajanja.
dnevne projekcije su za izbjegavati jednako kao i projiciranje na zid.
zid ma koliko bijel bio nikako nije odgovarajuća podloga za sliku. zid uvijek reflektira veliku količinu svjetlosti natrag te se time gubi kvaliteta slike. odgovor je - platno.

slika projicirana projektorom naravno nije onakve kvalitete kakvu pruža obični tv prijemnik no ukoliko je slika sa projektora jedina koju imate pred sobom (čitaj: nemaš drugu za direktnu usporedbu) teško ćete naći zamjerku...
Old 22.03.2006., 07:46   #10
aspirin
smotani adrenalin dzanki

aspirin Avatar

Registracija: Dec 2005.
Lokacija: location: just a few neurosis away from a complete disassembly into a proper Dr. Jekyl/Mr. Hyde type of split personality
projektor je zakon stvar za gledat filmove!! ali treba bit mrak u sobi i treba postupat s njim kao sto je naveo mr X... sta se tice mijenjanja lampe, baci na papir koliko je 3000 sati rada i koliko ti je to filmova ili dana ako gledas jedan dnevno.. ako uzmes u obzir da nove televizije ionako imaju odredjen rok trajanja (koliko sam ja skonto po ovim forumima) cijena zarulje i nije toliko velika...
moja preporuka bi bila da uzmes projektor i ako ti treba za tv gledat uzmes neki s katodnom cijevi uz njega...
i plazma i lcd imaju super sliku i rezoluciju i sve te stvari... ALI kad se zavalis u fotelju a ispred tebe slika dijagonale 2 ili vise metara pojam kucno kino dobija sasvim novo znacenje..
imao sam projektor na koristenje par mjeseci i meni je vrhunska stvar i kupit cu ga cim skupim novaca..
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 17:53   #11
tigor
Registrirani korisnik

ma projektor definitivno otpada jer uz to ipak moras imat neki tv.kao sta je mr X rekao da nije bas preporucljivo da ga se stalno pali i gasi i cijeli dan da bude ukljucen...
sve mi cini da ce biti tijesno izmedju lcd i plasme.lasma mi se ipak cini bolji izbor jer barem sve boje prikazuje vjerno dok lcd ima taj problem sa crnom.
fancy hvala za link.ima puno dobrih stvari tamo.
tigor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 20:24   #12
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
tigor kaže:
ma projektor definitivno otpada jer uz to ipak moras imat neki tv.kao sta je mr X rekao da nije bas preporucljivo da ga se stalno pali i gasi i cijeli dan da bude ukljucen...
sve mi cini da ce biti tijesno izmedju lcd i plasme.lasma mi se ipak cini bolji izbor jer barem sve boje prikazuje vjerno dok lcd ima taj problem sa crnom.
fancy hvala za link.ima puno dobrih stvari tamo.
A nemoj zaboravit da ima i ljudi koji kupe novi aparat, TV, DVD ili nesto drugo i cim se pojavi najmanji problem, mozda prouzrocen greskom korisnika, odmah stavljaju temu na forum i sasipaju drvlje i kamenje po proizvodjacu, marki tv-a dvd-a i da nista nevalj i nikad vise taj i taj itdd..
Imas na ovom forumu o plazmi i LCD-u, negdje smo se drustvo i ja bili raspisali nasiroko o manama i prednostima istih, ali neznam tocno koji topic, ali radilo se LCD ili Plazma.
Old 23.03.2006., 07:35   #13
aspirin
smotani adrenalin dzanki

aspirin Avatar

Registracija: Dec 2005.
Lokacija: location: just a few neurosis away from a complete disassembly into a proper Dr. Jekyl/Mr. Hyde type of split personality
mislim da financijski cak bolje stoji projektor+klasicni tv nego plazma ili lcd pristojne velicine..
ali svakome svoje...
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 20:40   #14
Stefan1
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2004.
Fancy ako mozes reci mi sta je to FCE (false conture) na plasmi, mislim kako se vidi na slici.
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 19:26   #15
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
Stefan1 kaže:
Fancy ako mozes reci mi sta je to FCE (false conture) na plasmi, mislim kako se vidi na slici.
FCE nevidiš uvijek, javlja se samo ponekad i to kod izrazito lošeg signala. Recimo kad gledaš neki film i kad se prikaže lice u pokretu ili golo tijelo (pogotovo tamnija put) vidiš na obrisu lica , najlakše rečeno kao da na rubovima lica boja više nije boja nego obris duginih boja (tako nešto) ali to je samo trenutak, pol sec, i nakon toga lice vidiš normalno kao da ništa nije bilo.

Ovako nešto.
Ili recimo, boje se ovako nekako tope, ali samo pol sec ili kraće i to napominjem nije često nego samo ponekad kad je signal loš.
Old 27.03.2006., 13:04   #16
zoka
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2006.
Quote:
FANCY kaže:
FCE nevidiš uvijek, javlja se samo ponekad i to kod izrazito lošeg signala. Recimo kad gledaš neki film i kad se prikaže lice u pokretu ili golo tijelo (pogotovo tamnija put) vidiš na obrisu lica , najlakše rečeno kao da na rubovima lica boja više nije boja nego obris duginih boja (tako nešto) ali to je samo trenutak, pol sec, i nakon toga lice vidiš normalno kao da ništa nije bilo.

Ovako nešto.
Ili recimo, boje se ovako nekako tope, ali samo pol sec ili kraće i to napominjem nije često nego samo ponekad kad je signal loš.
Kakvo je vase misljenje o Gorenje plasmi? Vidio sam sliku na njoj i cini mi se da je bolja i od Philipsa i od LG (daleko bolja).
zoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 16:07   #17
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
zoka kaže:
Kakvo je vase misljenje o Gorenje plasmi? Vidio sam sliku na njoj i cini mi se da je bolja i od Philipsa i od LG (daleko bolja).
Cisto sumnjam da je bolja od najgoreg modela Philipsa ili LG-a, ali nisam testirao ni vidjeo pa nemogu tvrdit sa 100% sigurnoscu, iako ne iskljucujem da je moguce da je bolja ali sumnja u tako nesto mi je velika kako kuca.
Posalji mi svoj E-mail i ja cu ti poslati veceras jedan mali program koji moras sprzit na DVD- kao DVD medij i kad odes u trgovinu samo ubaci taj DVD-CD u DVD prikljuci ga na taj TV i odmah ces vidjeti dali ima jace FCE ,slabije i ma jos par stvari koje mozes pogledati prije nego kupis plazmu.
Nemogu ti nista reci za Gorenje osim da su 98% vijerojatno, kupili gotovu Plasmu TV kao i mnogi drugi recimo CTF Tec ,Mediom,Teviom, Swisstec, Fust TV i drugi i samo zalijepili svoj logo na istu, a to znaci smece na kvadrat.
Slika na TV bilo kom ti ovisi ponajvise o izvoru, tj. dali je prikljucena na DVD obicnu antenu ili Sat Antenu, sve igra ulogu a da ne spominjem sam kvalitet pojedinih emisija ili reklama koje se daju. Kvalitet je drastican.
Na netu sam guglao i nasao samo dvije slike od iste i jednu specifikaciju a to mi negovori mnogo i ta TV Plasma nije HD-Ready a to je dosta bitno iako nije najbitnije.

MODEL PDP 42SIP05A PDP 42SIP05

ŠIFRA 133997 109990

EAN KODA 3838942
225062 3838942
216084

PANEL

Diagonala (cm) 106 106

Razmerje slike 16:09 16:09

Ločljivost WVGA(852x480) WVGA(852x480)

Svetlost 1000cd/m² 1000cd/m²

Kontrastno razmerje *3000:1 *1000:1

Vidni kot HOR>160
VER>160 HOR>160
VER>160

SISTEM

Standard PAL/SECAM B/G, D/K, L/L' PAL/SECAM B/G, D/K, L/L'

NTSC predvajanje • •

TUNER

Hyperband • •

Frekvenčna sinteza • •

Št.programskih mest 100 100

Programiranje Avtomatsko Avtomatsko

ZVOK

Mono/Stereo/Dualno •/•/• •/•/•

A2 STEREO/NICAM •/• •/•

Digitalni procesor • •

Muting • •

Izhodna moč 2X14W 2X14W

MENI

Večjezikovni menu • •

OSD • •

Prednastavitev izklopa • •

Samodejni izklop • •

Poimenovanje programov • •

16:9-4:3 avto preklop • •

Daljinsko upravljanje • •

TELETEKST

Strani 10 10

Sistem FASTEKST FASTEKST

V-Z Evropski • •

SLIKA

Modro ozadje • •

CTI /Comb filter • •

PIP(2 KANALNIKA) • •

PAP(Slika ob sliki) • •

PAT(Slika in tekst) • •

ZOOM načini • •

Panoramski ZOOM • •

Slika stop • •

PRIKLJUČKI

Antena 75 Ohmov • •

Scart 2 4

RGB(SCART2) • •

S-VHS IN/S-VHS(SCART2) • •

AV IN spredaj • •

AV IN zadaj • •

DVI VHOD • •

Priklop zvočnikov • •

Priključek za slušalke • •

PORABA

Poraba/Pripravljenost max.355W / <3W max.355W / <3W

Napetost/Frekvenca 230V/50Hz 230V/50Hz

Napetostno območje 170-270V 170-270V

OSTALO

Bruto dimenzije(Š/G/V) 1170x365x765 1170x365x765

Neto dimenzije (Š/G/V) 1038x99x642 1038x99x642

Bruto/Neto teža (kg) 43,4/42 43,4/42

Ovo su samo tehnicki podaci, koji nisu tako losi, ali u praksi je uvijek nesto drugo.

Evo link http://images.google.ch/imgres?imgur...LI:de%26sa%3DN
Old 28.03.2006., 13:14   #18
zoka
Registrirani korisnik

hvala lijepo na odgovoru. Kod ove plasme osim dobre kvalitete slike privuklo me je sto ima odvojen tuner, a za cijenu od oko 2000eura to ne daje niti jedan drugi poznatiji proizvođač. Također ima i i mogućnost da razdjeli ekran na dvije slike.
zoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 13:26   #19
FANCY

FANCY Avatar

Quote:
zoka kaže:
hvala lijepo na odgovoru. Kod ove plasme osim dobre kvalitete slike privuklo me je sto ima odvojen tuner, a za cijenu od oko 2000eura to ne daje niti jedan drugi poznatiji proizvođač. Također ima i i mogućnost da razdjeli ekran na dvije slike.
Za 2000 eura mislim da mozes kupit dobar TV a nemora biti gorenje.
Externi Tuner nemora znacit nesto bolje ili losije po pitanju samog TV-a opcija ili slike.
Old 29.03.2006., 12:07   #20
zoka
Registrirani korisnik

Fancy a šta misliš o Pioneer PDP-436XDE? Jest dosta skuplji, ali možda on bude prava investicija. Također ima odvojeni tuner, PAT, DVI itd. Cijena mu je oko 3200eura sa zvučnicima i zidnim stalkom. Mislim da on jedini ima garantirani vijek trajanja plasma ekrana od min. 60.000 radnih sati.
zoka is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja