Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor
Korisničko ime
Lozinka

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2006., 20:05   #1
karolinaxf
Registrirani korisnik

karolinaxf Avatar

Registracija: Nov 2004.
Električno podno grijanje

Kao prvo - sorry ako sličan thread već postoji - ili ovaj search na forumu baš ne radi ili ja baš ne znam s njim

Radi se o grijaćoj mrežici koja se postavlja u ljepilo (fleksibilno naravno) ispod pločica.
U Majstoru stalno hvale ovakva rješenja, dok na forumu čim se spomene pojam grijanje + električno svi urlaju kako je to neisplativo skupo itd....

Razmišljam o ugradnji u kupaonu cca 6 kvadrata i u kuhinjski pod (cca 80x300).
Kuća je prizemnica s klasičnim grijanjem.

Zanima me iskustvo iz prve ruke s postavljanjem i korištenjem ovakvog električnog podnog grijanja.
I naravno gdje kupiti za ugradnju u "sam svoj majstor" aranžmanu (na području ZG).

hvala!
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 08:28   #2
Codegun
stalnoprisutni korisnik

Quote:
karolinaxf kaže:
Kao prvo - sorry ako sličan thread već postoji - ili ovaj search na forumu baš ne radi ili ja baš ne znam s njim

Radi se o grijaćoj mrežici koja se postavlja u ljepilo (fleksibilno naravno) ispod pločica.
U Majstoru stalno hvale ovakva rješenja, dok na forumu čim se spomene pojam grijanje + električno svi urlaju kako je to neisplativo skupo itd....

Zanima me iskustvo iz prve ruke s postavljanjem i korištenjem ovakvog električnog podnog grijanja.
I naravno gdje kupiti za ugradnju u "sam svoj majstor" aranžmanu (na području ZG).

hvala!

i mene ovo zanima kad bi bilo ekonomično ja bih takvo grijanje po svim podovima za cijelu kuću
Old 27.03.2006., 09:20   #3
cd_covers
Moderator

cd_covers Avatar

Registracija: Oct 2005.
Quote:
karolinaxf kaže:

hvala!
http://www.stipsa.hr/ ti je zastupnik, a u Zagrebu te iste proizvode možeš naći u ABC interijerima (Elektra).
Ja sam gledao istu stvar prije dva mjeseca, ali sam se odlučio za klasično podno grijanje (samo tamo gdje su pločice) spojeno na sustav centralnog grijanja preko termostatskih ventila koji su baš za podno grijanje.
Uglavnom što se tiče ovih električnih imaš verziju sa gotovom mrežicom koja se samo prostre ispod pločica i verziju gdje imaš običan kabel koji grije i koji onda sam raspoređuješ u krugove. Ovo prvo je lakše za izvesti a ovo drugo jeftinije.
Pozdrav.
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 14:21   #4
karolinaxf
Registrirani korisnik

karolinaxf Avatar

"klasično" podno mi nije u igri jer je trenutno grijanje "klasično", a za njega moram i "skidati" podaove što mi je za kuhinju nemoguće (armirani beton cca 10 cm)

ajde ljudi jel ima netko to električno podno?
jel troši ili trošiiiiiiiiiiiiiiiiiiii?
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 30.01.2009., 20:16   #5
velman
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2009.
podno grijanje

ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti ako staviš.
imaš 2 tipa podnog el.grijanja na mrežici kao šta znaš a postoji kao žica koji ide u glazuru a ne kao ovaj na mrežici na glazuru.Kvaliteta grijanja je ista ali je jeftinija verzija za 20% od grijaća na mrežici.Ako imas mogucnosti staviti grijaće u glazuru stavi,naravno ako ti pod nije još gotov.
Za kupatila se koristi cca 150W po kvadratu a u ostali dnevnim prostorima 100W po kvadratu
velman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 11:06   #6
adrian1
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2008.
Quote:
velman kaže: Pogledaj post
ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti.......
Ovima kojima odgovaras cisto sumnjam da ce vise trebati, posto postovi imaju 3 godine
Sta se tice razlike u cijeni od seta na mrezici i kabela od 20%,brzo se to istopi posto ovaj set na mrezici je super za brzinski rjesit jednu prostoriju, ukljucuje i termostat, s jednostranim su napajanjem i svatko si ga sam moze postavit u par sati i zagletovat s fleksibilinim ljepilom.Jedino tko nema instrumenat da mu netko izmjeri otpor prije i nakon montaze ako sumnja da ga je negdje ostetio
Old 07.02.2009., 22:44   #7
haugO
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
podno grijanje električno

Quote:
velman kaže: Pogledaj post
ciao.ja postavljam podna grijanja električna i nećeš pogrešiti ako staviš.
imaš 2 tipa podnog el.grijanja na mrežici kao šta znaš a postoji kao žica koji ide u glazuru a ne kao ovaj na mrežici na glazuru.Kvaliteta grijanja je ista ali je jeftinija verzija za 20% od grijaća na mrežici.Ako imas mogucnosti staviti grijaće u glazuru stavi,naravno ako ti pod nije još gotov.
Za kupatila se koristi cca 150W po kvadratu a u ostali dnevnim prostorima 100W po kvadratu

je to snaga za poreč ili pazin?
haugO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 06:07   #8
Stari Zeke
Registrirani korisnik

Stari Zeke Avatar

Registracija: Mar 2006.
Postavljanje električnog podnog grijanja

Pozdrav!
Spremam se postaviti električno podno grijanje u kupaonici, gledam DANFOSS EFSM150 set koji uključuje sve potrebno za montažu. Interesiraju me iskustva s postavljanjem - koje su cake, na što treba posebno paziti? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 20:22   #9
lcarevi5
brački

Registracija: May 2007.
Prvo trebaš stavit kutiju fi 60 na visinu od cca130cm.Tu će ti bit termostat.U kutiju dovedeš kabel 3x1.5.Iz kutije ti trebaju ić dvije tićino cijevi od 20mm.Kroz jednu ti ide senzor koji stavljaš malo dalje od mrežice ili između nje ako je kidaš i formiraš po potrebi.U drugu ti ulaze dva kabela od podnog grijanja(crveni i plavi-obićno)..........Termostat ti pokriva kutiju...
lcarevi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:17   #10
bricki
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2008.
http://devi.com.hr/9DAA3198-A241-4FF...5Doc?frames=no ali provjerio sam i Danfos tako da su i jedni i drugi ok.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 21:08   #11
yeya
Registrirani korisnik

yeya Avatar

Registracija: Aug 2004.
Molila bih nekog tko je postavio sebi Devi mrezicu da mi kaze koliko je zadovoljan s takvim grijanjem.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 09:58   #12
ELTI
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Po mom misljenju je ovo najskuplje grijanje sto se tice utrosene energije, a sumnjam da se bas moze i dobro zagrijati prostor sa 100W po m2, mozda u Dobrovniku ili sl. primorskim mjestima ali u unutrasnjosti definitivno ne. Jos jedna bitna stvar, struja za grijanje se placa po visoj tarifi jer se obicno vise grije po danu kad je visa tarifa.
Old 05.09.2009., 14:35   #13
yeya
Registrirani korisnik

yeya Avatar

to se koristi za dogrijavanje prostora, a ne grijanje. 100W je 100W, trosilo se to na zarulju ili na podno grijanje.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 18:17   #14
bricki
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2008.
Ima i mrežica sa žicom od 150 w po m2.Istina je da se nemože ugrijat prostor sa tim podnim grijanjem ali kao što yeya kaže služi samo za dogrijavanje prostorije i ugodniji osječaj kad stojiš na pločicama.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 07:46   #15
F10EXX
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2007.
Quote:
bricki kaže: Pogledaj post
Ima i mrežica sa žicom od 150 w po m2.Istina je da se nemože ugrijat prostor sa tim podnim grijanjem ali kao što yeya kaže služi samo za dogrijavanje prostorije i ugodniji osječaj kad stojiš na pločicama.
Moja sestra ima podno grijanje po cijelom stanu, samo sto nije ta mrezica nego Devi kabel ugradjen u estrih pri vrhu. Isto tako je nekih 100 i nesto W po kvadratu, i to je sasvim dosta za jedino grijanje, i jos nije postavljeno svuda, tipa ispod kade, kuhinjskih elemenata, kreveta i takvih nekih mjesta, i stvar je genijalna. Istina da je mali stan, oko 30 kvadrata, no sa time i kuhanjem na struju, klimom, kompom 24/7 i jos hrpom elektronike racun nikad nije bio preko 250 kn. Stan je u ZG. Jednostavno ti je stvar u tome da ne moras grijat ko konj, jer vec ako je pod na kakvih 26,27 stupnjeva ti je toplo dok stojis, a zrak u sobi ti moze bit i 18-19 i nece ti biti hladno. Kupila je i 3 ona programabilna regulatora koje namjestis na vrijeme kad hoces da bude toplo, a on ce nakon par dana sam skuzit kad treba pocet grijat. Tako da npr ujutro kad ides na posao stavis neznam od pol 8 da bude toplo do 8, onda ce ti pocet grijat kad je jeftina struja i zagrijat na to koliko vec treba, a takodjer kad dodjes s posla ti opet bude toplo jer stavis da bude od 4-5 popodne. Takodjer kad ides spavat ugasis barem sat i pol do 2 prije kako bi ti se stiglo ohladit (ljepse spavat u hladnom), a i beton dosta dugo drzi toplinu.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 08:37   #16
yeya
Registrirani korisnik

yeya Avatar

Hvala, F10EXX, takvo jedno iskustvo sam htjela cuti! Ja cu mrezicu staviti samo u kupaonicu, bit ce mi dosta 0.5 ili 1m2, buduci da je kupaonica jako mala.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:35   #17
hrca0902
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2009.
grijanje

ako netko treba imam sve vrste grijaca za pod,zid,asvalt,drvoo,zljebove....
0917362377
hrca0902 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 14:10   #18
deksonja
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
Ja imam Danfoss-ov sistem s tim da sam kupio digitalni termostat.
Situacija je sljedeća.
To sam prvenstveno stavio iz razloga jer kad stavim pločice više neću moći ništa staviti.
Mrežica je 4m2. Koristi se gotovo nikad, ne gotovo nikad već toliko se koristi da sam termostat skinuo s napajanja da mi bezveze ne gori.
Ideja je bila da će se koristiti kad će biti malo dijete i te spike, da se pod brže suši, ono da se ima ne ;-)
Ovo malo znači tri puta što sam isprobao da vidim da li radi pokazalo se da treba bar dva sata da se na podu nekaj.
Osjećaj hodanja po toplim pločicama je super ali za tih desetak minuta što gackaš minimalno dva sata grijati pod - neisplativo.

Kuhinja - topli pod, naticanje zglobova....proguglaj.

U kupaonici imam veliki Danfossov radijator koji služi za primarno grijanje.
Kako je kupaonica dosta velika cca 3,5*2,5m a treba joj dosta da se zagrije.Centralno sam palio sat do dva prije prvog jutarnjeg korištenja i to je ok temperiralo prostor ... ali ženi nedovoljno tako da sam popizdio i uz ova dva grijanja u Metrou za 300 kn kupio el.grijalicu - puhalicu koju sam montirao na zid.

To se pokazalo "vrhunskim" rješenjem. Uz klasično grijanje ujutro se prije tuširanja fino na daljinski upali i sve skupa radi max deset minuta. Ona vrlo brzo digne temperaturu u kupaoni, osjećaj ugode je mmmmmmm.
Znači puhalica, nikakvi infragrijači i sl.

Vrhunska greška: Što umjesto el.podnog grijanja u kupaonici nisam razvukao cijevi centralnog da griju pod, najjeftinije, najekonomičnije, najugodnije.
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 16:09   #19
yeya
Registrirani korisnik

yeya Avatar

deksonja, a koja ti je jacina te mrezice? i gdje je ugrađena? u ljepilo od pločica?
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:17   #20
deksonja
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2007.
mislim da je 150W/m2 , ugrađena je na nacin da sam je prvo pricvrstio tiplama koje dobijes uz mrezicu pa onda lagano pregletao ljepilom za plocice kako bi bila donekle zasticena od nahodavanja majstora od keramike.NA to je kasnije keramičar stavljao ljepilo i pločice...btw ako koristiš el.grijaci pod moraš koristiti flexibilno ljepilo.
Na to sam jos dok se radila keramika stavio karton budući da ta mreža jako krhko djeluje.
Princip je da je mrežu slažeš tamo gdje ćeš najviše stajati, znači ispred umivaonika, na mjestu gdje ti stoje noge dok jel obavljaš nuždu, ispred kade, ispred tuš kabine....

Mom rođaku koji je provukao grijanje pomoću cijevi centralnog je kasnije bilo žao što ih nije povukao i ispod kada budući da bi mu na taj način kad se kupa voda u kadi bila duže toplija, bar on tak misli :-)
deksonja is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja