Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2009., 18:02   #421
Samo da malo pojasnim jednu stvar, jer vidim da neki baš ne kuži neke osnovne stvari u turizmu.

U osnovi, agencije se dijele na organizatore putovanja, odnosno turoperatore (vani su to uglavnom velike agencije koje se bave isključivo organizacijom putovanja ili paket aranžmana na charter letovima.

Drugi tip agencija su prodavači (retaileri), a to su uglavnom manje agencije koji se bave prodajom programa koje su organizirali turoperatori. Za to naravno dobiju određenu proviziju.

Dakle, ako ste kupili program u nekoj agenciji, onda to ne znači da je ona
nužno organizira taj program. Recimo, agencija Bravo se uopće ne bavi organizacijom putovanja, jer je tipični retailer - odnosno prodavač. Stoga je pitanje kakav je Bravo totalno promašeno. Bravo će vam prodati aranžman koji zapravo organizira Atlas ili neki drugi touroperator.

A tko je organizator putovanja - moralo bi pisati (ne nužno velikim slovima) na svakom programu koji ste uplatili...


isto tako, neke agencije prodaju putovanja u svojoj organizaciji ali i u organizaciji drugih agencija. Stoga, kad čitate letak, obratite pažnju na poleđinu ili kraj programa gdje piše tko je organizator.

Spanish Johnny, pogledaj čiji je Egipat kod Integrala, mislim da nije njihov.
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 19:34   #422
mene i dalje zanima ima li itko iskustva s našim agencijama koje prodaju srpske i bosanske puno jeftinije aranžmane..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 17:20   #423
Ljudi, molim vas, važno je!

Ima li itko iskustva sa putničkom agencijom EXTRA-TOURS?
Ili možda udrugom za putovanja STUDENT 3P?

Hvala unaprid!
lovetotravel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 23:25   #424
Quote:
janey kaže: Pogledaj post
teeja ja preko f-toursa idem na doček nove u prag...nikakve mi informacije još nisu dali,jer kako kažu prerano je.dobit ću ih tek u 11. mjesecu...ali molila bi te ako nije problem da samo napišeš kako ti je bilo...u kojem ste hotelu bili,gdje se nalazio i koliko je imao zvjezdica,kakva je bila organizacija,kakvo je bilo tvoje iskustvo i je li ti se svidjelo?je li doček u pragu stvarno tako lijep kako govore ?
Pridruzujem se pitanju!

acm01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 23:35   #425
Quote:
janey kaže: Pogledaj post
teeja ja preko f-toursa idem na doček nove u prag...nikakve mi informacije još nisu dali,jer kako kažu prerano je.dobit ću ih tek u 11. mjesecu...ali molila bi te ako nije problem da samo napišeš kako ti je bilo...u kojem ste hotelu bili,gdje se nalazio i koliko je imao zvjezdica,kakva je bila organizacija,kakvo je bilo tvoje iskustvo i je li ti se svidjelo?je li doček u pragu stvarno tako lijep kako govore ?
Taman sam išla pisat post al onda sam se sjetila da je najbolje da koga god zanima u vezi Praga da pročita moj stari post. Tu piše kakvu smo sobu imali, koliko je bio aranžman, kakav je bio sam doček

http://teeja.blog.hr/2008/01/1623950...vu-godinu.html
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 18:33   #426
Bok svima?evo gledam ponude za novu, u igri su amsterdam i pariz..našla sam jednu agenciju koja ima tonu ponuda sa super cijenama samo što nisam nikad čula za tu agenciju, valjda je iz splita smokvina?da li je netko čuo za njih?ako imate neku preporuku agencija za ove destinacije, slobodno tnx!!
prof13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 19:22   #427
mislim da samo dvi ili 3 agencije organiziraju putovanja ostali samo preprodaju po istim cjenama....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 07:52   #428
atlas airtours je apsolutno najbolji i ima najbolje cijene za to kaj nudi. mi smo s njima bili u skandinaviji, nordkapu, irska (sve putovanja po 2 tjedna, i svako noćenje u drugom hotelu, pa je jako bilo bitno kakvi su i najmanji detalji), pariz, pešta, london.... a i starci su nam s njima bili po europskim gradovima.. u busom i avionom... legende su.
a vodička njihova jelka cvetinović koja vodi i planira te velike europske ture busom, je nevjerojatna, savršena.... poživjela 100 godina, da nas još svukud vodi.
dosta ovih "malih " agencija preprodaje njihove aranžmane, no čak i kompas recimo. u usporedbi ovih velikih agencija... bolji od svih
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:55   #429
4.put idem sa Collegiumom :)

Evo ako sve prođe ok idemo ove god.u Krakow sa Collegiumom.
Bili smo sa njima u Pragu (predobrooooo), Bratislavi (isto dobro,al ne kao u Pragu) i prosle god.u Amsterdamu (prelud i prezabavan grad,ali jako jako malo vremena jer je sve ogromno i skupo).
Procitala sam negdje da je Krakow mjesavina Praga i Bratislave tako da ne mogu iscekati Novu god.

Agencija kao agencija je ok,jako ljubazni i do sad nije bilo nikakve varke sto se tice dijela sa financijama,al sto se tice vodica tu ipak morate imat malo vise srece
Stvarno ima super vodica iz Collegiuma,al ima i nekolicina koja ni uz GPS ne mogu pronaci pravu destinaciju
Iako meni nista nije bila frka jer imaju jako dobre fakultative i uvijek su ti dostupni sta god trebali.
Smišnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 07:04   #430
Quote:
prof13 kaže: Pogledaj post
Bok svima?evo gledam ponude za novu, u igri su amsterdam i pariz..našla sam jednu agenciju koja ima tonu ponuda sa super cijenama samo što nisam nikad čula za tu agenciju, valjda je iz splita smokvina?da li je netko čuo za njih?ako imate neku preporuku agencija za ove destinacije, slobodno tnx!!
Smokvina je agencija iz Splita. Ja preko njih planiram turu po Americi, 23 dana.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 11:53   #431
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Smokvina je agencija iz Splita. Ja preko njih planiram turu po Americi, 23 dana.
da, skužila sam da su iz splita, a je li to neka nova agencija i da li prodaju svoje aranžmane ili od većih agencija?jesi već putovala prije s njima?imaju skroz povoljne cijene...ja bi u pariz s njima za novu 7 dana...
prof13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 12:44   #432
pa posluju već dugi niz godina. Sigurno imaju i aranžmane drugih agencija, koliko sam ja vidjela na njihovim stranicama, čak su te aranžmane označili tipa stoji aranžman i kraj njega piše opaska Kompas. Konkretno aranžman koji ja planiram preko njih nije uzet od drugih agencija, već je njihov aranžman.
Nisam nikad išla preko njih, nekako preferiram u svom aranžmanu (naravno što se tiče puta u Ameriku malo je veći zalogaj pa mi se ne da solo rješavati tu svu logistiku). Za njih sam se odlučila jer sestra poznaje vlasnika.

A gle, usporedi aranžman koji te zanima sa drugim agencijama i vidi gdje ti je povoljnije. Ili još bolje organiziraj Pariz u svom aranžmanu, ispast će ti sigurnoj povoljnije a garant ćeš puno više vidjeti. Mislim doček nove godine preko agencije svede se na proslavu vani.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 12:57   #433
Uh, baš gledam tu smokvinu i taj tvoj izlet u USA, i čini mi se da je cijena pretjerana. Naime, skoro 20 000 kn, pa makar i za tri tjedna amerike je užas... A pogotovo ne vidim smisla otići na jedan dan u NY a onda u Washington i to iz Kalifornije...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 13:42   #434
samo jedna opaska, cifra od 20 000 kn odnosi se ako ide samo dvije osobe, ako ide 4 osobe onda je 16.365, malo veća razlika.

U NY si tri dana, izlet u Washington D.C je u ponudi, ali ga nemoraš izabrati ako se želi taj dan ostati u NY.

Ma jasno mi je da je to sve premalo dana, ali opet u 23 dana obiđe se sve glavno u Arizoni, Nevadi, Kaliforniji.
A ježi ga da se ima više para, ja bih najradije po 23 dana u svakoj od državi, ovako uzmi što ti se nudi u danim financijskim okvirima
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 14:10   #435
Ma znam... Samo mislim da bi za cca 65000 kn (koliko je za 4 osobe) mogli sve to lijepo sami izorganizirati. Prije nekih 4 godine sam u samostalnoj organizaciji prošao dio te rute, od LA do SF kroz Las Vegas. 7 dana auta smo platili nekih 120 EUR (rent-a-car u USA je jeftiniji nego u Europi), benzin u to vrijeme je bio oko 2,50 dolara za galon (3.8 litara), a noćenje za 3 osobe je bilo oko 80 dolara (to su bile sobe s 2 queen size kreveta, mogu komotno spavati 4 osobe). Tak da ako sve ovo izračunaš, recimo odokativno, za smještaj nekih 10000-15000 kn, za auto i benzin nekih 6000 kn, karte nekih 20000 do 25000 kn ispada ako uzmeš ove velike cijene 46000 kn. A nemaš ljepše nego sam organizirati takvo putovanje. Osim toga USA je civilizirana zemlja, tak da nema nekih problema.
E sad ovaj dio puta kroz Sierra Nevadu bi mogao otpasti, mi smo bili početkom travnja, pa su ceste još uvijek bile zatvorene radi snijega, išli smo do Yosemite preko Lake Taho (nekih 500 km razlike). Mislim da cestu zatvore u studenom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 14:50   #436
u pravu si 100%. Skoro uvijek idem u svom aranžmanu i svaki put sam se uvjerila da me dođe jeftinije nego da idem preko agencije.

Ovo je načelno bila ideja kada sam vidjela program puta, troškove nisam ni slagala. Tko zna možda na kraju i odem u svom aranžmanu. Za sad postoji samo ideja. No sad smo odmakli od teme; pitanje je bilo za agenciju pa čisto da ne odemo u slaganje mog privatno aranžmana (naravno odlučim li se, biti ću slobodna pitati za sve prijedloge i ideje, s obzriom da si rutu prošao
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 16:37   #437
mi smo sad bili u londonu i mogu reć da sam se dosta izmučila (naime, dosad nisam nikad putovala u svom aranžmanu tako da nemam većih iskustava...) pa sam za novu mislila sjest u bus pa kud puklo, a put 7 dana u pariz preko te smokvine nas izađe dvoje za 5000kn, možda nešto malo više...da idem u vlastitom aranžmanu sumnjam da bi jeftinije prošla...vjerojatno bi se bolje provela ali eto...
prof13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 17:28   #438
Quote:
prof13 kaže: Pogledaj post
mi smo sad bili u londonu i mogu reć da sam se dosta izmučila (naime, dosad nisam nikad putovala u svom aranžmanu tako da nemam većih iskustava...) pa sam za novu mislila sjest u bus pa kud puklo, a put 7 dana u pariz preko te smokvine nas izađe dvoje za 5000kn, možda nešto malo više...da idem u vlastitom aranžmanu sumnjam da bi jeftinije prošla...vjerojatno bi se bolje provela ali eto...
računaj da ti na tih 7 dana, 2 odlaze na put (ipak je to bus), ma meni se čini i tih 5 000 kn puno - to je ionako samo prijevoz i nočenje sa doručkom, sve ostalo plaćaš posebno.

Sigurna sam da možeš privatno naći povoljniji let i smještaj. Evo CA ima akciju 99 EUR povratna karta za Pariz,npr. Svakom po volji
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:41   #439
ja kad na CA ukucam datum oko nove godine kad mi paše ispadne mi povratna karta za pariz po osobi 3000kn
prof13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:54   #440
Quote:
prof13 kaže: Pogledaj post
ja kad na CA ukucam datum oko nove godine kad mi paše ispadne mi povratna karta za pariz po osobi 3000kn
Vjerovatno su datumi oko Nove Godine iskljućeni za akcije, tako je kod svih kompanija skoro.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.