Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora
Korisničko ime
Lozinka

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 14:12   #1141
maksica6
Registrirani korisnik

maksica6 Avatar

Registracija: May 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku maksica6 Pošalji poruku preko Skype korisniku maksica6
Lijep pozdravevo ja vec odavno imam arcor dsl flet reit cijena mi je za flaet 4,95e -brzina 2000,ugovor na 1 god,cijena za hr cini mi se 7,6centi-cijeli tjedan-0-24h jos da napomenem da nemam flet za hr,mislim da ima i tel flet za hr ali ja ga nemam,ali sad ima i ALICE jako dobru ponudu i nisi vezan ugovorom kao ja 1g......
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 14:20   #1142
bibobu
monster cat

bibobu Avatar

Registracija: Jun 2005.
Quote:
maksica6 kaže:
Lijep pozdravevo ja vec odavno imam arcor dsl flet reit cijena mi je za flaet 4,95e -brzina 2000,ugovor na 1 god,cijena za hr cini mi se 7,6centi-cijeli tjedan-0-24h jos da napomenem da nemam flet za hr,mislim da ima i tel flet za hr ali ja ga nemam,ali sad ima i ALICE jako dobru ponudu i nisi vezan ugovorom kao ja 1g......

ma to u vezi Alice sam vam gore spomenula da navodno telefon steka, suska i prekida
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 14:40   #1143
Vincent V
Registrirani korisnik

Vincent V Avatar

Registracija: Oct 2003.
Quote:
bibobu kaže:
ma to u vezi Alice sam vam gore spomenula da navodno telefon steka, suska i prekida
Tocno, suste,prekida i jebeno iritira al ko bi se bunio na flat telefoniranje s HR za 14 eura mjesecno.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 17:37   #1144
Seminom
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2003.
Quote:
Lame Deer kaže:
To je sporo

DSL - 2000

Nishta ispod 16 000

Koliko para - toliko muzike

DSL 2000er je reklama na startnoj stranici, ima i ostale brzine.

A kaj ti vrijedi i 16000er kad ti ebay nedeljom u 12h prepun da ti nista ne pomaze ..
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 10.11.2006., 17:39   #1145
Seminom
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2003.
Quote:
Vincent Vega kaže:
www.alice-dsl.de i obavezno navedi u prijavi moj kundenummer DE02277093 ak se odlucis za njih. Dobri su utoliko sto nema nikakvog ugovora.....

alice = Telecom Italia
Seminom is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 18:09   #1146
Magg
zivcana 24/7

Magg Avatar

Registracija: May 2006.
Quote:
bibobu kaže:
E postoji vam i Elis, al navodno kaze prija da nikad dobiti staru na telefon, te prekida, te suska...
Ja imam taj Elis , istina da je telefon koma treba par puta probat dok dobis veza i onda suska i prekida.. Al ne uvijek, vecinom je ipak sve meni je tada bilo bitno da dobijem dobru tarifu. posto ne skidam gotovo nista sa neta sam uzela dsl 2000 flat sa europa flat-om sve ukupno za 57 eura mjesecno. zadovoljna sam! nude isto dsl 16000 mislim da isto dodje negdje blizu moje tarife... www.alice-dsl.com
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 22:04   #1147
bibobu
monster cat

bibobu Avatar

Quote:
Gospon Pes kaže:

Jos nesto me zanima.
Kako je s Arcorovim mail adresama?
Mora li se prijaviti na pravo ime ili moze na nick, mogu li se adrese mijenjati* i koliko ih paralelno mozes imati?

* Ne mislim mijenjanje konkretne adrese, to ne moze, nego nesto tipa kako imam sad. Mogu imati 7 aktivnih istodobno. Prvu ne mogu dirati, ona je fiksna i na nju sam prijavljena, ali ostalih 6 mogu po zelji brisati, pa na njihovo mjesto otvarati druge.
Nije da trebam svih 7, ali dvije-tri da.

Yes tako ti je i ovdi, prva normalno druge po zelji!
ja da sam na tvom mjestu kupila bi domenu Gospon Pes
pa bi bilo recimo ane@gosponpes.de, zvonimirka@gosponpes.com
Imas na Arkoru i neke sms besplatno, ja nikad nijedan poslala nisam
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 22:33   #1148
iveleri
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
Thumbs up Posao u Njemackoj

Hallo! Ja sam student poslovne informatike i nakon faksa zelim otici u Njemacku raditi i ziviti! Kakve su mi sanse da nadjem tamo posao u struci, da li se traze informaticari, kakav je proces s radnom dozvolom, kolika je placa...? Studiram po Bolonji pa mislim da nebi trebalo biti problema s diplomom a imam i polozeno svih 7 modula ECDL-a! Molim sve koji imaju nekakve informacije ili saznanja o tome da iznesu to na forum! Svaka informacija je dobro dosla! Pozdrav svima!
iveleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 23:45   #1149
cuca
inace okvacena

cuca Avatar

Registracija: Jul 2004.
Pošalji poruku preko MSN korisniku cuca
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pitaj njega! Nek trazi! Aaaaaaaaaaaa! Ne mogu uzeti dok to ne znam.

Ili mozda zna cuca? Onda si ti oslobodjena.
imam e-mail adresu od arcora ali ne upotrebljavam
ja vec godinama imam par e-mail adresa (besplatno)kod web.de
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 15:33   #1150
Vincent V
Registrirani korisnik

Vincent V Avatar

Registracija: Oct 2003.
Quote:
Magg kaže:
Ja imam taj Elis , istina da je telefon koma treba par puta probat dok dobis veza i onda suska i prekida.. Al ne uvijek, vecinom je ipak sve meni je tada bilo bitno da dobijem dobru tarifu. posto ne skidam gotovo nista sa neta sam uzela dsl 2000 flat sa europa flat-om sve ukupno za 57 eura mjesecno. zadovoljna sam! nude isto dsl 16000 mislim da isto dodje negdje blizu moje tarife... www.alice-dsl.com
pa uzmi si tih 16000, mozda ti je skuplje 8 eura al imas opak bandwight.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:37   #1151
fiuman007
cija je ono zvijezda?

fiuman007 Avatar

Registracija: Apr 2004.
koncert je na zalost odkazan
Old 16.12.2006., 23:23   #1152
diskrecija5
Registrirani korisnik

diskrecija5 Avatar

Registracija: Dec 2006.
hehe..
Covjek trazi porodice, ovde su sve neki porodicni tztzz..
Pa se ti ozeni i idi u München? Ako si ozenjen to je pravo mjesto za tebe!
Ako si free auhh, propast. .
Dosada. .
diskrecija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2006., 14:32   #1153
el_mariachi
feminist

el_mariachi Avatar

Registracija: Dec 2002.
Uh... Zar nece niko decku pomoci?
Old 25.12.2006., 20:19   #1154
Joza
Black Label Society

Registracija: Feb 2004.
ajd i mene zanima. zavrsio sam za inz. elektrotehnike, ali sam se u meduvremenu prebacio studirat po bolonji, pa ako to zavrsim iduce godine imat cu titulu Bsc. ili kak vec to ide, imam polozen 1. stupanj njemackog jezika za odrasle. Naravno, znam i raditi nekog vraga (OOP/C#/Java/SQL). Kolike su mi sanse za zaposljavanje?
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 19:51   #1155
blond lady
Registrirani korisnik

Pošalji poruku preko ICQ korisniku blond lady
Zivila sam u Njemackoj i kao informaticar tesko ces se probiti i naci posao u Njemackoj. Jako je puno informaticara na burzi i Njemacka ima zakon da mora prvo pruziti to radno mjesto Nijemcu i ako se ne nade ni jedan nijemac moze da dati strancu.
Lakse ti je se u svakom slucaju zaposliti u HR kao informaticar, posebno kao programer. Najbolje su ti normalno sance u Zagrebu.
A da ne pricam o tome kakvi su poceli biti nijemci prema strancima, kako im ne ide ekonomsko vise dobro za to su im krivi uvijek stranci i to kao stranac dobro osjetis na svojoj kozi.
Mogu ti samo dati savjet da ne ides u Njemacku. Kao informaticar najbolje ces jos uvijek proci u Americi. Ali u HR isto nisu lose place programera.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 20:12   #1156
Shayen
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2006.
Quote:
blond lady kaže:
Zivila sam u Njemackoj i kao informaticar tesko ces se probiti i naci posao u Njemackoj. Jako je puno informaticara na burzi i Njemacka ima zakon da mora prvo pruziti to radno mjesto Nijemcu i ako se ne nade ni jedan nijemac moze da dati strancu.
Lakse ti je se u svakom slucaju zaposliti u HR kao informaticar, posebno kao programer. Najbolje su ti normalno sance u Zagrebu.
A da ne pricam o tome kakvi su poceli biti nijemci prema strancima, kako im ne ide ekonomsko vise dobro za to su im krivi uvijek stranci i to kao stranac dobro osjetis na svojoj kozi.
Mogu ti samo dati savjet da ne ides u Njemacku. Kao informaticar najbolje ces jos uvijek proci u Americi. Ali u HR isto nisu lose place programera.
Ja trenutno zivim u Njemackoj (nekih 5 godina vec/tek). Mogu potvrditi sve sto je blond lady vec navela.

Mi se cvrsto planiramo vratiti u Hrvatsku sto prije i imamo dosta poznanika koji planiraju to isto, mislim da to dosta govori o stanju ovdje.
Shayen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2006., 22:38   #1157
Joza
Black Label Society

Registracija: Feb 2004.
ajd ak vas vec dvoje govori isto, onda nema druge nego vam vjerovati
nekako mi se ideja o odlasku u Ameriku bas i ne svida, najdalje sto bih otisao je Svedska. Ali imam jos vremena dobro sve prouciti, istraziti i razmisliti. Valjda ce i se ekonomska i gospodarska situacija u Hr. poboljsati u dogledno vrijeme pa nece biti potrebe za emigracijom.
Joza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 00:14   #1158
mvanb
Banned

mvanb Avatar

Quote:
iveleri kaže:
Hallo! Ja sam student poslovne informatike i nakon faksa zelim otici u Njemacku raditi i ziviti! Kakve su mi sanse da nadjem tamo posao u struci, da li se traze informaticari, kakav je proces s radnom dozvolom, kolika je placa...? Studiram po Bolonji pa mislim da nebi trebalo biti problema s diplomom a imam i polozeno svih 7 modula ECDL-a! Molim sve koji imaju nekakve informacije ili saznanja o tome da iznesu to na forum! Svaka informacija je dobro dosla! Pozdrav svima!

kao sto su kolege/ice rekli,normalnim putem je tesko ili ,uopce,neizvodivo.
ako si si bas zacrtao da oces u njemacku,sto kao informaticar nebi bilo lose,onda bih ti ovo preporucio:
pocni od sutra njemacki jezik trenirati,gledaj njemacki tv i kad osnovne stvari jezika savladas priljepi se na tvoj notebook i cetaj sa nekom njemicom,vamo-tamo,drzi-nedaj,njemici se svidja hrvatsko more,tebi njemacka i tako ces ju posjetiti u njemacku.neznam tocno jeli 3 ili 6 mjeseci dozvola boravka ali to bi ti trebalo biti dosta da njemicino srce osvojis. zeni njemicu.
to mozes i sa hrvaticom ,koja duze vremena u njemackoj zivi,organizirati ali ako se odlucis za njemicu onda cekas samo godinu dana na radnu dozvolu.
naglasavam ti da je u njemackoj,ozenjen biti,velika prednost,tako da nemoras bjezati od zenidbe.
ako to uspijes,rijesen si problema.

ali znas sta je najbolnije?
kad sve to uspijes i sve ciljeve u njemackoj ostvaris,reci ces:"sta radim ja ovjdje?sta me veze za ovu njemacku?" sveta hrvatska.falit ce ti.mozes se integrirati koliko hoces ali nije to to.
Old 27.12.2006., 02:20   #1159
Vilko
I'm Australian!

Vilko Avatar

Registracija: Mar 2003.
Pošalji poruku preko AIM korisniku Vilko Pošalji poruku preko Yahoo korisniku Vilko
Quote:
mvanb kaže:
ako si si bas zacrtao da oces u njemacku,sto kao informaticar nebi bilo lose,onda bih ti ovo preporucio:
pocni od sutra njemacki jezik trenirati,gledaj njemacki tv i kad osnovne stvari jezika savladas priljepi se na tvoj notebook i cetaj sa nekom njemicom,vamo-tamo,drzi-nedaj,njemici se svidja hrvatsko more,tebi njemacka i tako ces ju posjetiti u njemacku.neznam tocno jeli 3 ili 6 mjeseci dozvola boravka ali to bi ti trebalo biti dosta da njemicino srce osvojis. zeni njemicu.
to mozes i sa hrvaticom ,koja duze vremena u njemackoj zivi,organizirati ali ako se odlucis za njemicu onda cekas samo godinu dana na radnu dozvolu.
naglasavam ti da je u njemackoj,ozenjen biti,velika prednost,tako da nemoras bjezati od zenidbe.
kad sve to uspijes i sve ciljeve u njemackoj ostvaris,reci ces:"sta radim ja ovjdje?sta me veze za ovu njemacku?" sveta hrvatska.falit ce ti.mozes se integrirati koliko hoces ali nije to to.

najbolji predlog ,imas domacicu ,svabice se vole hebati /nije da hrvatice nisu jos bolje/...imas novu domovinu i posao....tako treba upotrebiti obadvije glave u slucaju muskarca!
A zenske rasire noge i opet isto!
Sretno ovo je najbolje...i za sigurno ces govoriti i njemacki super.
I biti ces doma kada se ti ku**c digne!

Sve najbolje i uspjeh!

Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 13:17   #1160
bibobu
monster cat

bibobu Avatar

Quote:
mvanb kaže:

Radnu dozvlu dobijes odmah, ne cekas godinu dana
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja