Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 09:42   #1
Hrvatski studiji

Daklem. Ako ima netko sa HS, koji je princip izbornih? Ima li limita na broj slusaca, do kad se moraju prijaviti, i gdje je na webu raspored predavanja za izborne jer ga nisam uspjela naci. I, gdje se uopce prijavljujem? Oce se neko nac samnom da mi pomogne? Fala.
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 18:59   #2
Chek, a jel ti vec studiras tamo, ili si s nekog drugog faksa a zelis tamo nesto slusati?
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 20:02   #3
ovako, na netu ti još nema ničega jerbo predavanja počinju tek 13.
do tada bi trebali postaviti raspored svih predavanja za ovaj semestar
nema limita na maximum studenata, samo na minimum (min. 10)
princip je da dođeš na predavanje, upišeš predmet u index i profesor-ica ti se potpiše
u biti jedini princip je onaj koji ti imaš na svom faxu, kako funkcionira to sa izbornima sa drugih faxeva
znači, negdje oko 13 pogledaj raspored predavanja na netu, tamo ti piše i di se održava koji kolegij i odeš na to predavanje
s tim da imaš jedno 2-3 tjedna fore od prvog tjedna, tj. imaš još i više, možeš upasti na pol semsstra...osim ako prof. nije neki zatuco
ali ja takvih još nisam srela
Old 01.10.2003., 23:37   #4
Oi zvonkec, tnx!
samo jedna stvarca...ako se ne prijavimo ranije, kako ce oni znati ima li ili nema 10 zainteresiranih, pa prema tome oce li ili nece biti kolegija?
vidjela sam na netu sve kaj ima...raspored dakle tek 13? ajde, valjda mi se stvari na mom faxu nece poklapati sa vasim...

potresicu, ne, ja sam sa drugog faxa, ali nam je omoguceno slusati izborne sa HSa i to sa bilo kojeg studijskog usmjerenja.
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 13:41   #5
To upisujete pod redovni izborni ili samo slusate? Ja pitam jer se i meni svidjaju neki kolegiji s usmjerenja identicnog mojem ali mislim da bi me na mojem poslali kvragu sto se uopce petljam s HS, nazalost...
Na kojem si ti faksu?
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 23:17   #6
PMnula sam te, valjda ce ti biti jasnije. Javi se ako te jos nesto zanima. Ili pitaj zvonkuuuu, ona ce sigurno znati!
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 17:56   #7
vako, kao uvjet za održavanje izbornog kolegija je 10-ero studenata minimalno, kao što sam već rekla
a njima bi kazatelj za to trebala biti jedna glupost koju su napravili: da svi studenti pri upisivanju godine na upisnom listu napišu koje će izborne slušati (u oba semestra)
naravno to je glupost zato što raspored predavanja nije gotov ni za zimski, a kamoli za ljetni semestar
tako da sam ja, kao i većina mojih koljega, napisala prva 2 kolegija koja sam našla negdje i nadam se najboljem
(tj. da će ipak biti onih dobrih izbornih kolegija, za koje ću naknadno saznati)
za slušanje izbornih nema nikakvih problema, jedino ako je ekipa s (filozofskog, recimo) mogla bi imati probleme na matičnom faxu (ne znam kakve bi vam odmazde priredili, ali vjerujem da bi, ho ho)
možete se slobodno doć švercat, bez da igdje upišete taj predmet, nego samo da dušu i um nahranite novim znanjem
..u stvari nemam pojma kako to funkcionira kada ste s drugog faxa, ali znam da vam nitko neće rediti probleme, ako ćete samo htjeti slušat predavanja, dapače
biti ćete svojevrstan heroj, idol ilištoveć
Old 03.07.2004., 19:21   #8
Hrvatski studiji

studira ko tam il se možda sprema na prijemni? ja sam u (pred)zadnji tren odlučila i tam predati prijavu... za psihologiju... ono, takva gužva na filozofskom za tu psihologiju, a tu valjda tak i nije... a i prijemni je dosta lakši - baš gledam matematiku na prijemnom - zadaci za lakše mentalno retardirane osobe...
no, ak neko tam studira, zanima me dal je fax dobro organiziran i kakvi su predavači i tak to... ak se neko isto sprema tam - sretno...
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2004., 19:24   #9
a di je to opce? da se ja tam prebacim ak je tak lako
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 10:25   #10
rudaaa.... priznaj, privuklo te ovo "lakše mentalno retardirane osobe"....
u zg je fax... blizu filozofskog... a imaš i smjer "religijska kultura", al je to u sklopu "družbe isusove".. .... pa mislim da bi to bilo savršeno za tebe...
a kaj, nije ti lepo na foi-u?
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 11:25   #11
ja sam cuo samo lose stvari o hrvackim studijima... znam da ih drzava nije bas prihvacala (citaj diploma ne vrijedi nis) ali su to valjda trebali sredit prosle godine ili tako nesto
uglavnom studenti hrvackih studija nemaju neki status medju ostalim studentima (citaj svi im se podruguju) pa neka ti to bude zadnja opcija (ako budes ocajna
Old 04.07.2004., 11:58   #12
Quote:
Blueealää kaže:
ja sam cuo samo lose stvari o hrvackim studijima... znam da ih drzava nije bas prihvacala (citaj diploma ne vrijedi nis) ali su to valjda trebali sredit prosle godine ili tako nesto
uglavnom studenti hrvackih studija nemaju neki status medju ostalim studentima (citaj svi im se podruguju) pa neka ti to bude zadnja opcija (ako budes ocajna
tako je kolega

neznam kakav je prijemni sad, kad sam se ja upisivao isao sam isto na hrv studije kao alternativu (na novirnarstvo) i upao al bogu hvala nisam ostao tamo.
a to je kao tudjanov fax otvoren da bi konkurirao filozofskom i politickim znanostima.... svasta je prica
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 13:40   #13
faks druzbe isusove je nesto sasvim drugo i odvojen je od hrv studija

povjest na hrv studijima je teza od one na ffzgu

na hrv studijima su prof puno dostupniji, i moderniji je nacin rada

sociologija je sasvim oke i gust mi je ici na nju

ali zato kroatologiju mrzim ....

i jos nesto...hrv studiji jesu priznati...

to sta ffzg puno duze postoji i sto svi znaju samo za njega, ne znaci da morate bit tak zatvoreni i ne prihvatit neki dr faks koji mu je konkurencija...

mnogi profaci s ffzga rade na hrv studijima....

ako si u necem dobar i jako se trudis zaposlit ces se bez problema, studirao ti na hrv studijima il ffzgu..no takvi su svugdje u manjini...

nemojte bit zatucani i malo se vise raspitajte prije neg kaj idete pljuvat po necem
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 16:07   #14
recimo, ja sam se nedavno raspitao o hrvatskim studijima...

imam frenda koji tamo studira hrvatski i filozofiju; on također tvrdi da su tamo profesori vrlo dostupni i da je način rada moderan.

ali.

netko tko završi hrvatski jezik na hrvatskim studijima, iako je službeno profesor hrvatskog jezika, nije kvalificiran za predavanje hrvatskog jezika u srednjim školama, već eventualno u osnovnim. (izvor: moja profa iz hrvatskog u srednjoj)

može biti lijepo studirati, ali poslodavci će u pravilu između dvaju kandidata izabrati onog s filozofskog.

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 16:28   #15
Quote:
cp.tar kaže:
može biti lijepo studirati, ali poslodavci će u pravilu između dvaju kandidata izabrati onog s filozofskog.
pa zaboga valjda će izabrati onoga tko im se učini bistriji, stručniji, pametniji, simpatičniji, kao netko ko zna raditi s učenicima
normalan poslodavac nebi davao prednost nekom mutavcu samo zato jer ima diplomu fakulteta sa jakom propagandom hmm....možda je i taj stav o zapošljavanju samo dio te propagande: tito protiv tuđmana - prosvijećeno plemstvo protiv priprostog kmetstva

no, da se ne zanesem previše: ako i očekujete da ćete s dotičnim fakultetima dobiti stalno zaposlenje, najbolje se vi u ovoj našoj državi oslonite na *one and only* - vezu
tako se dobiva posao
panon youth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 18:14   #16
to sam i rekla za kroatologiju

ako netko zaista voli hrv jezik, i nj gramatiku neka ode na kroatistiku na ffzgu, tamo ce stec bolje znanje ...i znat super gramatiku .ak se bude trudio naravno...

na hrv studijima kroatologija ujedinjuje hrv povijest, kulturu, knjizevnost i gramatiku (ali ne toliko koliko na ffzgu)
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 21:35   #17
Quote:
*Deathless* kaže:
rudaaa.... priznaj, privuklo te ovo "lakše mentalno retardirane osobe"....
u zg je fax... blizu filozofskog... a imaš i smjer "religijska kultura", al je to u sklopu "družbe isusove".. .... pa mislim da bi to bilo savršeno za tebe...
a kaj, nije ti lepo na foi-u?
da ja bi prvi mogel ici za popa
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2004., 23:06   #18
Quote:
Hana_ kaže:
[B
na hrv studijima kroatologija ujedinjuje hrv povijest, kulturu, knjizevnost i gramatiku (ali ne toliko koliko na ffzgu) [/B]
i sta dobijes s tim???

nemogucnost zaposljavanja!
Nikola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 01:24   #19
to bi mogla usproedit sa etnologijom u vezi posla

mozes s kroatologijom raditi u muzeju,

zatim u ministarstvu kulture recimo ili nekom dr ministarstvu

mozes kao moja frendica zaposlit se u izdavackoj kuci

znam curu koja radi kao novinar, posebno se bavi kulturom, najvise dramskom umjetnoscu

ali glupo je da kroatolozi rade u skolama , pogotovo osnovnim!!!jer se od 5 do 8 razreda jako radi na gramatici, u srednjoj je vise zastupljena knjizevnost tako da bi to kroatolog mogao dobro obavljati taj posao ako ga zanima knjitzevnost

mogucnpsti je puno, dakle moze se s tim raditi, nije da s ene moze ako govorimo o tom zanimanju iskljucivo

no problem je u tome sto u hrvatskoj nema posla opcenito te se treba dobro namuciti...ali da se moze nesto korisno raditi s tim studijem je istina
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 11:57   #20
Quote:
Blueealää kaže:
(citaj diploma ne vrijedi nis)
(citaj svi im se podruguju)
(ako budes ocajna
ja bum bila agresivna ak buš mi se rugal... i je... očajna sam malo, al oke, privikne se čovek

fala Hana na informacijama... i je, ja ko i panon mislim da sve nakon faxa ovisi o vezama i snalažljivosti... a ak je tam moderniji pristup i ak su profesori tak u redu, onda super i bolje tam studirati, neg na onom ogromnom filozofskom...
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.