Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2006., 12:06   #461
mega
Pacijent

Quote:
FW190 kaže:
Mogu, početni, kao da je nos uvijek lagano začepljen.
Ali to može biti i bilo kaj drugo.
Idi se testirat, to je začas gotovo.

Uvijek možeš jačati imunitet, generalno, za svaki slučaj.

Meni je puno gore one sekunde kad sam pod nekim stresom.

Tako da izbjegavaj stres

Bio sam kod doturice, ove obiteljske, i zaključila je da je to upala grla. Sad sam na antibioticima, pa bumo vidili. Još nisam imao upalu grla koja toliko dugo traje
U svakom slučaju izgleda da stvarno nije alergija

Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 12:40   #462
Škiljo
10 kg mora dolje!!!!

Škiljo Avatar

Registracija: Apr 2006.
Pridužujem se svim očajnicima koji šmrču, plaču, cure i propuštaju na sve strane zbog te glupave ambrozije. Naime, probala sam do sada baš sve tablete koje se kod nas mogu nabaviti i moram priznati da mi niti jedne nisu baš nešto pomogle. Trenutno sam na Telfastu 180, Tizin kapima za nos, Alomid kapima za oči, Sterimaru, vitaminima, kalciju, ne jedem mlječne proizvode, itd. itd. itd........
Dakle, što god da napravim, učinak traje max 3 - 4 sata, a nakon toga Bože pomozi. Kapci su mi duplo veći i suzno - crveni, nos non-stop pun, kišem po 5 puta za redom, grlo peče i svrbi u isto vrijeme, a ponekad me sada i zaboli uho...sva sreća pluća su još ok. Spavam najviše oko 3 - 4 sata....
Što da radim???
Pročitala sam negdje ranije savjet "piti tabletu prije spavanja" ! Ok, ludilo će se smiriti za neko vrijeme, moći ću valjda zaspati, ali što onda ujutro kad treba ići na posao, a drugu tabetu ne smijem popiti???
I još jedna "sitnica".... dok sam vani u prirodi - manje više je podnošljivo, no kad se vratim u stan (Centar) - katastrofa!!!
HELP!!!!!
Old 05.09.2006., 16:54   #463
TRAMO
Pacijent

Ima netko iz Osijeka i okolice s iskustvima?

Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 18:31   #464
žirafica
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2004.
meni je ove godine koma...
isla sam na hiposenzibilizaciju i stvarno manje kisem, a oci me samo malo peckaju (a prije sam ih iskopat htjela koliko je to svrbilo ) ali nos mi je toliko zacepljen da ne mogu spavati uopce, disem na usta i svaki cas se budim... onaj strasan osjecaj da cu se ugusiti

a i kapi za nos koristim vec skoro 3 tjedna, a to nije bas preporucljivo... ima li alternativa? morska voda mi ne pomaze...

pijem Telfast, smrcem Flixonase, pijem kalcij, vitamine, inhaliram se, al nikako taj nos rijesit
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 06.09.2006., 18:54   #465
fortaleza
C.C. Capwell

fortaleza Avatar

Registracija: Jun 2004.
Zadnjih par godina više ne idem na injekcije...jer mi se neda i jer 500 kuna mi je bed dati....

...a to je najbolje rješenje na temelju mog iskustva a sve tablete su bezveze...

Prve godine su mi obje nosnice bile zatvorene kod spavanja prije nego što sam dobio injekcije ali sada samo jedna i da se izdržati...ali je fora kada se okrenem na drugu stranu na krevetu onda se i druga nosnica zatvara a suprotna otvara...mislim si jebemu mater pušem te ko konj, ništa ne izlazi a sada se samo okrenem i sve je čisto....

...par napadaja tijekom dana ali najgori je svrbež očiju...treba se kretati jer je tada nos odčeljen.
fortaleza is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 19:59   #466
papa štrumf
Sjeti se covjece tko si

papa štrumf Avatar

Registracija: Jul 2003.
Quote:
fortaleza kaže:
...treba se kretati jer je tada nos odčeljen.
Bogami to je istina, tek sam to nedavno skužio. Sjednem na bicikl i odjednom dobro dišem
Old 06.09.2006., 20:10   #467
Bhakti
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2002.
Ja sam već drugu godinu ambrozist prošle godine sam ju budaletina kosio sa flaxericom...kao neće meni ništa bit od toga no ne lezi vraže...trenutno su mi oči ko sarme, grlo peče a nos curi ko hidrocentrala, maramice sam odavno potrošio, paket salveta također, trenutno trošim zalihe toaletnog papira ...ne znam više što da radim, nos mi je groznom stanju - kao da sam sparing partner Mirka Filipovića, nema kapi i tableta koje nisam probao, čak sam i dlačice u nosu poštucao jer su me iritirale...jao jao jao, samo jedna stvar me interesira - kad će to prestati
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 20:33   #468
Sljiva
privezan za šljivu

Sljiva Avatar

Registracija: Aug 2004.
Quote:
papa štrumf kaže:
Bogami to je istina, tek sam to nedavno skužio. Sjednem na bicikl i odjednom dobro dišem
To sam i ja skužio davno.
Mislim da je razlog tomumšto se kod fizičke aktivnosti ubrza cirkulacija i onda se s tim poboljšanjem poboljša cirkulacija i u nosu. To ja mislim.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 20:36   #469
Sljiva
privezan za šljivu

Sljiva Avatar

Quote:
fortaleza kaže:
ali je fora kada se okrenem na drugu stranu na krevetu onda se i druga nosnica zatvara a suprotna otvara...mislim si jebemu mater pušem te ko konj, ništa ne izlazi a sada se samo okrenem i sve je čisto....
Tu metodu ležanja za koliko-toliko upotrebljivo spavanje ja koristim već godinama. Mislim da je i mala razlika u krvnom tlaku zbog "visinske razlike" između dvije nosnice dovoljna da gornja bude donekle otčepljena.
No, ne može se stalno spavati i na bokovima. A kad legneš na leđa ili trbuh, onda se to pokvari i opet sranje.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 08:34   #470
FW190
Registrirani korisnik

FW190 Avatar

Registracija: Jun 2005.
Quote:
mega kaže:
Bio sam kod doturice, ove obiteljske, i zaključila je da je to upala grla. Sad sam na antibioticima, pa bumo vidili. Još nisam imao upalu grla koja toliko dugo traje
U svakom slučaju izgleda da stvarno nije alergija
Ja sam kod moje genijalke bio tri puta u mjesec-dva, usred najjače najezde ambrozije, sa natečenim očima, šmrcajući, kišući, da bi mi ona rekla da imam upalu grla, dala antibiotike i nikom niš.

Tek kad sam na netu našao simptome alergije, otišao, rekao da imam alergiju, i ona kaže a, alergija, evo ti telfast i opet nikom niš...

Dobra strana alergije je, doduše, što otkriješ neslućen užitak u trljanju očiju

A i kihanje jača pluća
FW190 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 08:56   #471
Leda
Registrirani korisnik

Leda Avatar

Registracija: Nov 2002.
evo satrlo je i mene
od jucer ne funkcioniram.

Quote:
Cro Fag kaže:
odakle je i došla, amerika je prekrivena ambrozijom

http://www.weather.com/maps/activity...eed_large.html
bila sam prije par godina u USA bas u vrijeme cvatnje ambrozije. nijednom nisam kihnula ni zasmrcala
cak ni alergiju na sunce nisam dobila. nevjerojatno nesto!
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:15   #472
ambrozija
Registrirani korisnik

... ubit' ću se
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 12:29   #473
žirafica
Registrirani korisnik

Quote:
žirafica kaže:
...ali nos mi je toliko zacepljen da ne mogu spavati uopce, disem na usta i svaki cas se budim... onaj strasan osjecaj da cu se ugusiti
napokon se naspavah nocas... nijedno buđenje do jutra, nosic prohodan totalno jupi!!!
Old 08.09.2006., 08:43   #474
ambrozija
Registrirani korisnik

Quote:
žirafica kaže:
napokon se naspavah nocas... nijedno buđenje do jutra, nosic prohodan totalno jupi!!!
... jel' to znači da je manje peludi u zraku ... meni nos manje curi, ali okice i grlo po starom
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 09:22   #475
Škiljo
10 kg mora dolje!!!!

Škiljo Avatar

Registracija: Apr 2006.
danas idem na 3. injekciju dexamet.-synopena, alergija svedena na minimalno šmrcanje, znam da su to kortikosteroidi , ali ljudi ja spavam normalno, dišem normalno i jedem normalno ....negdje sam pročitala da ću nakon ovih injekcija bit mirna cca 2 mjeseca....taman da ovaj užas završi!!
Cijelo vrijeme i dalje pijem Telfast 180, pa ćemo vidjeti kako dalje....
Old 08.09.2006., 10:07   #476
zizip
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2005.
Alergija mi se razvila nakon poroda; nagađam da je ambrozija u pitanju jer se javlja od 2. polovine srpnja do sredine rujna (statistički još malo pa gotovo). Prve godine nisam ni skužila da se radi o alergiji pa sam mislila da sam se jako prehladila
Prvo sam uzimala Belodin i bilo mi je poprilično dobro, ove godine mi je preporučen Telfast ali mi baš ništ nije pomoglo pa sam se vratila Belodinu.
Inače vježbam jogu i vježbe disanja i kad dođe ovo kritično doba samo pojačam dnevnu dozu vježbanja i simptomi se znatno smanje
zizip is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:52   #477
ambrozija
Registrirani korisnik

Quote:
Škiljo kaže:
....negdje sam pročitala da ću nakon ovih injekcija bit mirna cca 2 mjeseca....taman da ovaj užas završi!!
... ma kakva crna dva mjeseca ... ja joj odbrojavam dane - najdalje do 20.09.
... krenula je u slično vrijeme kao i lani, valjda će tako i završiti
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:41   #478
ambrozija
Registrirani korisnik

... pada kiša, kiša pada, pada, pada ... blago nama
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 12:50   #479
žirafica
Registrirani korisnik

Quote:
ambrozija kaže:
... pada kiša, kiša pada, pada, pada ... blago nama

al kad stane bit ce gadno
Old 08.09.2006., 13:18   #480
ambrozija
Registrirani korisnik

... ma nema veze ... ja sam ustvari jedno jako skromno čeljade i zahvalna sam i na ovom malom predahu ... trenutno osjećam samo posljedice, tipa ranica u nosu-nesmijem ga ni taknuti (jutros zadnji put ispuhala nos i stavila kapi u oči), okice lagano crvene i malo me pecka koža oko njih od silnog ćapanja ... e da boli me desno uho i grlo na toj strani-jel i to od ambrozije
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja