Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 15:02   #1
Rak dojke v.s aluminij u dezodoransu

Pozdrav!

Dakle ovako, jednom sam na ovom forumu, baš na ženskom kutku čitala o tome kako aluminij u dezićima i roll-on(ovima) potencijalno uzrokuje rak dojke i limfnih čvorova.
Prije neki dan desilo mi se da osjetim čudno "cijepanje" u grudima i u predjelu pazuha, možda to nema veze jedno s drugim, ali nekako mi je zazvonilo da je možda moj dezić kriv za to..i odlučila sam od silne panike da ga par dana probam ne koristiti..iiiiiiii neugodan osjećaj "cijepanja" je prestao..znam da to ne mora uoće biti povezano, ali.... u međuvremenu sam obišla sve parfumerije i drogerije, pročitala sastojke na dezićima i svi, k vragu svi imaju aluminij (što se roll on-ova tiče), a od onih u spreju Malizia je Aluminij free..samo ona...pošto sam navikla na roll on, i skužila da mi nema spasa jer čak i onaj deo-kristal sadrži aluminij, spas sam pronašla u dezodorantskoj kremi Lidera, koja je bez aluminija, što se nanosi ispod pazuha, ali samo dva puta tjedno(najviše dozvoljeno) jer kao djeluje par dana..hm...uglavnom, strašno mi je opao osjećaj samopouzdanja od kad ne nanosim roll-on, ne želim biti tvor (iako nemam nekih velikih problema sa neugodnim tjelesnim mirisom, međutim, i ja se ponekad oznojim)..ne želim riskirati ni rak dojke, pošto je bilo slučajeva u obitelji, a osim Malizzie u spreju, nisam uspjela naći nešto Al free...zato molim sve koji znaju nešto više o temi, o proizvodima i bilo što , što bi mi moglo koristiti, da pišu..hvala puno!i svima i
pričalica is offline  
Old 05.04.2006., 15:04   #2
ja ne znam sto bih rekla.



ja sam sad zaista tuzna.


ljudi su fakat u stanju povjerovat takvim glupostima kao sto je taj mail da dezici izazivaju rak? i to povezati sa "cijepanjem" u grudima.



nadam se da si neciji klon i da se zajebavas, onda je lako. samo obrisem topik. ali, ako to ozbiljno mislis, e to je tuzno.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.04.2006., 15:10   #3
ne, molim te nemoj obrisat, ne zezam se..aj pliz, ako mi možeš naći na link na one prošle postove..fakat su cure pričale kako su im ginekolozi rekli da ne smiju koristit deziće s aluminijem, tek kad su im odstranili dojku!
moja baka je umrla od raka dojke i shvaćam to potpuno ozbiljno!molim samo ozbiljne i pametne komentare i saznanja!
p.s nisam klon, do sad sam samo čitala ,ali sad mi treba pomoć!
pričalica is offline  
Old 05.04.2006., 15:11   #4
jedini ozbiljan i pametan komentar koji ti treba je da dezici ne izazivaju rak dojke.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.04.2006., 15:14   #5
eh, da! i zašto bi to bile gluposti? kao da nije otkriveno da su sastojci nekih prehrambenih i raznih drugih proizvoda kancerogeni, pa su povučeni iz upotrebe, čak i nakon nekoliko godina?što reći na lijekove za koje se ispostavilo da su zapravo otrov?na najnovija istraživanja o povezanosti boje za kosu i raka?zašto bi to bile gluposti?ljudi trebaju znati o tome, zar ne?
pričalica is offline  
Old 05.04.2006., 15:17   #6
ne radi se o mejlu..ja sam baš na forumu, ovdje, saznala o tome..ljudi su pričali svoja iskustva, ono što su čuli, pročitali, doživjeli...to me malo uplašilo...
pričalica is offline  
Old 05.04.2006., 15:30   #7
moguce je. znas sta je meni jos palo na pamet? da se broj tih problema s dojkama povecao od kad zene nose ove moderne grudnjake sa zicanom konstrukcijom i silikonskim umecima, koji stiscu grudi i ometaju njihovo normalno funkcioniranje.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 05.04.2006., 17:30   #8
A jeste ignoranti.
Nama je doktor rekao da je potencijalna opasnost, i to doktor koji cijeli život ima posla sa ženama i rakom dojki.

Pričalica:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=106371
_Altanta_ is offline  
Old 06.04.2006., 15:35   #9
i ja sam to isto čula i pročitala i mislim da nije pizdarija i nečija izmišljotina
teichy is offline  
Old 06.04.2006., 15:55   #10
hvala Atlanta, upravo taj topic sam tražila! ..eto ljudi, pa ako još nekome nešto sine, bila bih zahvalna za svaku informaciju.. Natch da, mislim da si i ti u pravu..
pričalica is offline  
Old 07.04.2006., 09:25   #11
Quote:
pričalica kaže:
Pozdrav!

Dakle ovako, jednom sam na ovom forumu, baš na ženskom kutku čitala o tome kako aluminij u dezićima i roll-on(ovima) potencijalno uzrokuje rak dojke i limfnih čvorova.
Prije neki dan desilo mi se da osjetim čudno "cijepanje" u grudima i u predjelu pazuha, možda to nema veze jedno s drugim, ali nekako mi je zazvonilo da je možda moj dezić kriv za to..i odlučila sam od silne panike da ga par dana probam ne koristiti..iiiiiiii neugodan osjećaj "cijepanja" je prestao..znam da to ne mora uoće biti povezano, ali.... u međuvremenu sam obišla sve parfumerije i drogerije, pročitala sastojke na dezićima i svi, k vragu svi imaju aluminij (što se roll on-ova tiče), a od onih u spreju Malizia je Aluminij free..samo ona...pošto sam navikla na roll on, i skužila da mi nema spasa jer čak i onaj deo-kristal sadrži aluminij, spas sam pronašla u dezodorantskoj kremi Lidera, koja je bez aluminija, što se nanosi ispod pazuha, ali samo dva puta tjedno(najviše dozvoljeno) jer kao djeluje par dana..hm...uglavnom, strašno mi je opao osjećaj samopouzdanja od kad ne nanosim roll-on, ne želim biti tvor (iako nemam nekih velikih problema sa neugodnim tjelesnim mirisom, međutim, i ja se ponekad oznojim)..ne želim riskirati ni rak dojke, pošto je bilo slučajeva u obitelji, a osim Malizzie u spreju, nisam uspjela naći nešto Al free...zato molim sve koji znaju nešto više o temi, o proizvodima i bilo što , što bi mi moglo koristiti, da pišu..hvala puno!i svima i

lush ima deziće koji odgovaraju tvojim željama. probaj si nešto naći:
http://www.lush.hr/?lang=hr&section=...podgrupa&id=26
 
Old 07.04.2006., 09:29   #12
Quote:
Natch kaže:
moguce je. znas sta je meni jos palo na pamet? da se broj tih problema s dojkama povecao od kad zene nose ove moderne grudnjake sa zicanom konstrukcijom i silikonskim umecima, koji stiscu grudi i ometaju njihovo normalno funkcioniranje.
eh, to sam i ja čula. dobro, ovo sa silikonskim umecima ne, ali da se takve stvari dešavaju zbog žica da. ne od stručnjaka.
sad, koliko je istine u tome...a koliko je faktor stres, nasljeđe i moderan život, dalo bi se pričati...
 
Old 09.04.2006., 13:38   #13
Creative, hvala tisuću puta! , ljudi, ovaj Lush meni izgleda kao ..sutra jurim u Petrinjsku...stvarno genijalno , nisam znala za to..



http://www.lush.hr/?lang=hr&section=...podgrupa&id=26
pričalica is offline  
Old 09.04.2006., 14:08   #14
Jaz sem pa prebrala v jednom zenskom magazinu da zenske koje imaju asimetricne grudi (jedna veca od druge) imaju puno vecu sansu da obole od mamalnog karcinoma od onih koje nemaju, in da je to neki znak i da zenske ke to imaju moraju cesce na kontrole.
__________________
Lepo kašo so nam skuhali,
lačni ne bomo.
Voda nam sega do grla,
žejni ne bomo.
Igramo se z ognjem,
zeblo nas ne bo.
Za nas je poskrbljeno!
Marcha is offline  
Old 09.04.2006., 14:11   #15
Niš,prepustimo grudi sili teži,uzgojimo dlake podpazušne i mirišimo prirodno(navodno se veliki br. muških pali na ženski prirodni miris).
Kemik,za koga radiš-neku kozmetičku (kemijsku)tvrtku?Dobro plaćaju,a?!
sretnodijete is offline  
Old 09.04.2006., 14:30   #16
Quote:
sretnodijete kaže:
...navodno se veliki br. muških pali na ženski prirodni miris...
Yeah right in jaz se tudi palim na smrdljive muskarce, nema nista lijepse od mirisa neotusiranog moska tela...
__________________
Lepo kašo so nam skuhali,
lačni ne bomo.
Voda nam sega do grla,
žejni ne bomo.
Igramo se z ognjem,
zeblo nas ne bo.
Za nas je poskrbljeno!
Marcha is offline  
Old 10.04.2006., 01:06   #17
Pa dobro kemik, kad si već stručna, zašto ti je teško malo to pojasniti? Vidiš da cure nisu izreagirale samo na mail, nego i na upozorenja doktora. Prvenstveno zbog goleme količine novih dezića koji blokiraju znojenje.
Pa ono, deder napiši koju...
Potala is offline  
Old 10.04.2006., 08:36   #18
Quote:
Marcha kaže:
Yeah right in jaz se tudi palim na smrdljive muskarce, nema nista lijepse od mirisa neotusiranog moska tela...
DRAGO MI JE ZBOG TEBE,MARCHA Po zagrebačkim tramvajima ih možeš naći u neograničenim količinama.
sretnodijete is offline  
Old 10.04.2006., 08:40   #19
Quote:
Potala kaže:
Pa dobro kemik, kad si već stručna, zašto ti je teško malo to pojasniti? Vidiš da cure nisu izreagirale samo na mail, nego i na upozorenja doktora. Prvenstveno zbog goleme količine novih dezića koji blokiraju znojenje.
Pa ono, deder napiši koju...
out of the question.

da ih to stvarno zanima, pronasle bi i same na internetu bar 30 strana koje objasnjavaju otkud i zasto potjece ovaj hoax sa aluminijem. da ja bilo sto napisem, opet bi me napale da "njima je rekao ovaj-onaj" i efekt bi bio isti.

Jedino mogu rec da se slazem s Natch. I fišbajni i silikonski umetci i skoro svako sredstvo za tusiranje izazivaju rak i posvemasnju glupost.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 10.04.2006., 10:08   #20
Quote:
Marcha kaže:
Jaz sem pa prebrala v jednom zenskom magazinu da zenske koje imaju asimetricne grudi (jedna veca od druge) imaju puno vecu sansu da obole od mamalnog karcinoma od onih koje nemaju, in da je to neki znak i da zenske ke to imaju moraju cesce na kontrole.
Ti se šališ??? Pa sve imamo asimetrične grudi... Grudi (kao i ruke, noge...) nikad nisu potpuno iste veličine.
__________________
U ŽIVOTU PROPALICE GUBE
šlapica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.