Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2006., 08:47   #1
Brotherhood of War (Taegukgi hwinalrimyeo)

Evo, piše u naslovu.
To je zadnji (dobri) film koji sam gledao.

Težak je i naporan, ali velik. VELIKI film.
Volio bih (čuti) vidjeti vaše komentare.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 10:21   #2
kažu da je dobar
ali nisam još stigao pogledati
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 11:40   #3
nisam gledala film
cudno mi je da ratna drama ima tako blage ratinge (malokoji je 18)
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 13:29   #4
Quote:
bila_sam_593 kaže:
nisam gledala film
cudno mi je da ratna drama ima tako blage ratinge (malokoji je 18)
Ma da, ima krvi do koljena.

Produkcija je u najmanju ruku jednaka Saving Private Ryan, koja mi je dosad bila u krugu referentnih.

Međutim, sami film je puno dublji, nosi jače poruke. Ne bih htio pretjerivati, ali KOLOSALNO (za moj ukus). Dosta je i dinamičan, ima preokreta i neočekivanih događanja. Beskompromisan od početka do kraja, nema sladunjavosti i patetike koja se obično nađe u hollywoodskim završecima.
Ovakvih je filmova 1 godišnje.

Napominjem, treba imati želudac, strpljenja i živaca odgledati tih 2,5-3 sata.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 22:04   #5
Pogledao ga jučer.
Film je odličan I ide u top 10 ratnih filmova.
Istina na par mjesta mi djeluje odsječeno - kao da fali još jedna ili dvije scene koje bi bolje objasnile priču. Ima malo pretjerivanja, ali ima i u svakom sličnom filmu tako da to mogu zanemariti.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 01:43   #6
Taegukgi hwinalrimyeo - s vremena na vrijeme pojavi se pokoji film (uglavnom ne-americki) koji mi kada ga odgledam ponovno vrati vjeru da dobri filmovi jos postoje (prokleti holywood...) i da ih imaaa. u ovom slucaju radi se o korejskom ratnom filmu koji se bavi tematikom rata sj. i j. koreje 1950., te zivotom dvojice brace koji bivaju uvuceni u vrtlog rata. film ima snaznu antiratnu poruku i zadovoljava najvise produkcijske standarde, cak bih se usudio reci da je u svakom aspektu superioran Saving Private Ryanu(takodjer odlicnom filmu) sto nije mala stvar. prica je snazna. emotivna i potresna (pokoja suza zagarantirana), glumci odlicni, uvjerljivi, scene rata surove, kaoticne, realisticne (fun factor im je malen, cak sam na nekim dijelovima morao zazmirit)... sve u svemu dajem filmu 8.7 i preporucam ga svima koji vole dobar film. uz Apocalypse Now, Schindler's List, Der Untergang, The Thin Red Line i Full Metal Jacket moj omiljeni (anti)ratni film. spomenuo bih mozda i Grave of the Fireflies no on je animirani film i kategorija za sebe ali po kvaliteti im je ravnopravan (ako ne i bolji).
red F is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:21   #7
Odličan film. Mislim da je kod nas preveden kao Izgubljeno bratstvo ili tako nekako.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 15:10   #8
Quote:
mr.c4 kaže: Pogledaj post
Odličan film. Mislim da je kod nas preveden kao Izgubljeno bratstvo ili tako nekako.
I ja sam gotovo uvjeren da su ga nasi distributeri tako preveli. Inace, film nije klasicni ratni film tipa Bata i Ljubisa resetaju sve odredom. Slojevit je, dubok i predobro reziran. Po meni uz Full Metal Jacket najbolji ratni film
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.