Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2008., 21:08   #341
znam da jesam ali kad me se vec poteze za jezik
inace ni uzgajivacima nije skupo drzanje fereta (kod ovog kod kojeg sam ja bila a sumnjam da je nesto bolje stanje kod drugih)
drze ih u kavezu i daju im jesti (vjerojatno najjeftiniju hranu) i piti
drzanje je skupo koliko si dopustas da bude, svakoj zivini mozes priustiti najbolje i najgore uvjete pitanje je na sta ce se odluciti pojedini vlasnik
iskreno previse puta vidim da se vlasnici odluce na jeftiniju varijantu i doslovce sparaju na zivotinji (kartonska kutija umjesto kaveza i sl)
ne kazem da se neko na forumu tako odnosi premo svojoj zivini ali takve stvari vidam precesto
svaka cas na krletki za zebe iskreno ti si jedina osoba koju znam da ima tako veliki kavez, inace zebice vidam po krletkama gdje ni misa ne bi stavila one sa 20*20 cm
nema skupe zivine ima samo voljene a kod nas na zalost to ide kroz novce
sasa-f is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 09:52   #342
kao sto sam rekla svaka cas na kavezu
i ja bi voljela jedno dvoriste da pustim zivine da trckaraju po travi s vremena na vrijeme
jedino sumnjam da bi se tvor slozio sa kunicem i zamorcem tako da bi morali na smjene, jedino bi pas profitiro od toga
sasa-f is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 16:54   #343
Smile

Pozdrav svima.
Javlja se jedan student koji vech jedno godinu-dva dana cvili i bludno zeli jednog malog chupavca. Sobzirom da sam student, putujem medju dva grada, tako da mi je do sad nije bilo bash prihvatljivo da kupim zivotinju i da ju jednom mjesecno maltretiram sa putom natrag doma. Ali, danas na ovom istom forumu prochitao da se mogu priviknut na putovanja i da ih vechinu vremena prospavaju i opet se javila silna zelja koja ce, na kraju krajeva, rezultirati frustracijom mojih roditelja i opche sreche mene i moje sestre. U prijevodu, definitivno chu kupiti/nabaviti ferreta.

Ali prije toga me zanima par informacija. Sobzirom da sam student u drugom gradu, bolje je znati za veterinarske stanice u oba grada. Svi ovdje hvale "Bubu" u Ilici (89), pretpostavljam da che ta biti odabrana i kao moja buducha. Ali zato me zanima koju kliniku bi bilo najbolje posjetiti u Varaždinu koja ce se znati brinuti o mojem buducem ljubimcu. Te, naravno, koji pet-shop u Varazdinu drzi hranu za njih ili barem uvijek ima stalnu zalihu hrane za male machiche koju bi mogao davati mojem malom zlu.
I, dali bi netko mogao ukratko opisati na koji nachin je najbolje "prichi" i "nauchiti" ferreta na vlasnika kad ga se prvi put dovodi doma?

Pretpostavljam da je davanje hrane kroz kavez najbolja opcija za pochetak, drzanje na krilu/mazenje i slichno drugi dan, kad se odmori i privikne na okolinu u kojoj se nalazi.
Sad sam doma nakon strke sa ispitima pa mogu provesti mjesec ili chak dva doma dok ne pochnu opet rokovi, jer neidem na more, pa se zivotinjica moze naviknuti na mene i na jedno mjesto prije no shto moram bjezat u drugi grad. :\

Hvala vam unaprijed!
DaimonT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 02:16   #344
Quote:
DaimonT kaže: Pogledaj post
I, dali bi netko mogao ukratko opisati na koji nachin je najbolje "prichi" i "nauchiti" ferreta na vlasnika kad ga se prvi put dovodi doma?

Pretpostavljam da je davanje hrane kroz kavez najbolja opcija za pochetak, drzanje na krilu/mazenje i slichno drugi dan, kad se odmori i privikne na okolinu u kojoj se nalazi.
Sad sam doma nakon strke sa ispitima pa mogu provesti mjesec ili chak dva doma dok ne pochnu opet rokovi, jer neidem na more, pa se zivotinjica moze naviknuti na mene i na jedno mjesto prije no shto moram bjezat u drugi grad. :\

Hvala vam unaprijed!
za veta u varaždinu ne znam
tvora kad kupiš, nećeš dobiti u kavezu, tako da ti nije potrebno gurati mu hranu kroz rešetke kaveza da se privikne na tebe najbolje je čohanje i maženje i gnjetanje po rukama. ako je prestrašen, pusti ga po stanu ili prostoriji (prije toga napravi potpuno osiguranje tog prostora, vidi na početku ovog topica o ferretproofingu), neka prošnjofa novu sredinu i tebe. ako je beba, nemoj ga puštati jer se može negdje ful zavuči, ali zato ga gnjetaj po rukama.
no, dobro razmisli. tvor može, a i nemora dobro podnositi vožnju. ako često putuješ potrebno je da imaš ili prijenosni manji kavez ili jako dobar transporter da mu možeš složiti hranu i vodu i krevetac, a i wc unutra. nemoj nabaviti tvora pa ga ostavljati bilo doma bilo u zg gdje studiraš. nažalost, naslušala sam se takvih priča, na kraju to postane opterećenje i ubrzo se traži novi vlasnik. zato dobro razmisli. tvorek voli društvo ljudova i vezati će se za tebe
više o tvorekima možeš doznati na:
forum.tvorovi.com
forum.zekoiprijatelji.com
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:51   #345
Za ferretproofing sam vech spreman i napravio prve korake istog iako sumljam da chu mochi ormare sa oblekom toliko osigurati jer nemaju BRAVU. A sobzirom da sve stvari koje nisu prikovane za pod _chavlima_ njihove, trazit chu nofchanik/kljucheve/mobitele redovito po kuchi. Ali to neche biti nishta drukchije od onoga shto se trenutno dogadja kad i nemam ljubimca.

Za savjete oko gnjecanja po rukama (dobro sam se nasmijao na ovo) ti puno hvala, bar chu se znati priviknuti i pomoci njemu/njoj da se navikne na mene.

Za zrtvu novaca i mojeg vremena sam spreman a i inache sam opsesivno kompulzivan oko svih mojih ljubimaca i sve koje sam imao, chak kao i dijete, sam pazio i posvechivao svo moguche vrijeme.

Prijenosni kavez vech imam, dobio sam od susjeda kavez za prenoshenje machaka i to dosta velik. Ocito za neke GMO machke od 20 kila. Tako da mislim da sam to sredio. Putovanje che bit jednom mjesechno, pa mislim da nebi trebalo predstavljati problem.
DaimonT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 23:54   #346
eto super onda, napravio si prvi korak ormare možeš osigurati tako da nalijepiš npr. veliki selotejp preko vrata. osim ako ti nije važno da ti se tvorek zavlači unutra, spava, odnosi hranu i igračke i ostavlja svoje dlake moguće je da će mali tvorek gristi i trgati a i gutati tkaninu pa ako primjetiš kakve rupe na tkaninama s kojima tvorek dolazi u doticaj, budi oprezan
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 20:44   #347
Quote:
DaimonT kaže: Pogledaj post
Svi ovdje hvale "Bubu" u Ilici (89),
nije ta adresa nego selska 92D

nadam se da ćeš brzo nać svog (zlo)tvora!

i daj pliz nemoj pisat ch za č ili ć, rađe stavi c, jer je ovak zbunjujuce!
knoppixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:38   #348
bokić ljdovi i tvoreki....imam jednu strašnu vijest muki mi je ugrizla baku za ruku tamo ona tanka koža izmđu palca i kažiprsta i skroz joj to rasjekla a baka je jako stara i sad joj to teško zacjeljuje,tata mi je puko reko mi je da je se moram riješit ili neće vaqn iz kaveza više.....al jučer se ohladio i pustio ju je van da skaće,molim boga da se ohladio i da ova mala glupaća to više neće ponovit jer ću je stvarno morat nekom dat.....neznam šta ću u zadnje je vrijeme muki ful čudna jel može bit da iako je kastrirana da ima neku fazu "tjeranja" pa da je divlja???? pliz recite mi nešt o tome jer ak je to budem ju puštala salje od svih samo da nikog ne ugrize jer će to bit kraj več sam tri dana u bedu.... al ovo je stvarno strašno skroz rasječi kožu a i baka neće doktoru a ko zna možda treba i šivat
NATASAREL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 10:42   #349
što se tiče tjeranja nema ona vidljive simptome ipak je kastrirana ali dali im to možda ostane nagonski,npr ko pas ak ne ostane skotna ipak joj dođe lažna trudnoča i kočenje,jel može to kod njih bit tak nešt????
ak nije to stvarno neznam šta je svi se svaki dan s njom igramo i svaki dan je sa bakom s njom joj je najljepše i sad opet grize! ne kužim
NATASAREL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 16:25   #350
možda je u igri malo jače zagrabila baku i baka je potegnula ruku i eto frke. ako je kastrirana (znači sve joj je izvađeno) ne bi smjela imati nikakve simptome. naše su sterilizirane pa nemaju nikakve simptome. možda je jednostavno imala takav dan, vrućina i slično. ps. gdje si je kastrirala? mislim kod kojeg veta?
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 07:17   #351
pa kod onog u zg što ste mi rekli u BUBI....pa stvarno neznam šta joj je onda jedno duže vrijeme nije uopče grizla i sad je opet počela,ma nije metala ju je u kavez i valjda joj se nije išlo i ugrizla ju je,nije iz šale nije htjela pustit,ona kad stisne ko pit bul ne pušta,jedanput još prije je tak i mene ja sam joj stiskala čeljust da pusti i nije htjela pustit....uopče neznam šta ću ak se to ponovi,reklo bi se da je postala opasna
NATASAREL is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 17:10   #352
Quote:
NATASAREL kaže: Pogledaj post
pa kod onog u zg što ste mi rekli u BUBI....pa stvarno neznam šta joj je onda jedno duže vrijeme nije uopče grizla i sad je opet počela,ma nije metala ju je u kavez i valjda joj se nije išlo i ugrizla ju je,nije iz šale nije htjela pustit,ona kad stisne ko pit bul ne pušta,jedanput još prije je tak i mene ja sam joj stiskala čeljust da pusti i nije htjela pustit....uopče neznam šta ću ak se to ponovi,reklo bi se da je postala opasna
ako je rađeno u Bubi onda je napravljena kastracija i Muki ne bi smjela imati nikakve nuspojave, dakle to je isključeno.

moram priznat da mi je glupo ovo: reklo bi se da je postala opasna. svako živo biće ima svojih dobrih i loših dana. ni ti nisi svaki dan ista i ti imaš svojih mušica koji dan. tako da mi je uopče glupo što od toga radiš totalnu paniku. njeno ponašanje nema definitivno veze s kastracijom. dakle, nešto joj je išlo na živce. da će se ponoviti, pa sigurno hoće, to je normalno. ona tako reagira na nešto što joj ne paše i bok. životinja nije plišana igračka koja će mirno stajati tamo gdje je ostaviš s vječito veselim pogledom i nikakvim zahtjevima ili promjenama raspoloženja. mislim da bi to trebala znati, jer tako je to sa svim živim bićima

ako grize baku, ne ostavljaj je samu s bakom. i upozori baku da je ne dira, ako već baka neće kod doktora da joj sanira ranu koja neće zacijeliti tako lako. ne vidim razlog zašto se radi panika oko Mukina ponašanja, normalno se ponaša, pa živo je biće
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 11:25   #353
isuse, opce mi je bedasto odgovarat na ovu temu, al kad sam vec pozvana pm.om na jednom drugom forumu evo :

@natasarel
svaki tvor ima svoj los dan kad moze cvaknut bilo koga. i ja grizem danima radi ovog suludog vremena, pa valjda onda i mala zivotinjica ima pravo na to.

mozda ju je baka nekak nezgodno uhvatila, ili pak se muki prestrasila, a baka potegla ruku kad ju je ugrizla - normalna panicna reakcija - treba jako puno raditi na sebi - ja nakon 5 godina iskustva s tvorovima i valjda preko 50 tvorova koji su me ugrizli jos uvijek nekad trgnem ruku na zabadanje zubiju.

ne panicari. pricaj s tatom i bakom, objasni im da je to normalna reakcija ( i tvoricina i bakina ) i for god sakes, ne pustaj baku vise s tvorom ! ja svoje dede i bake jako volim, al ne bi ih ostavila same 5 sekundi s tvorom. stari ljudi su nepredvidljiviji od penzionera

baki stavi na ranu Bivacyn prasak il sprej, tati daj pol apaurina, a Muki prihvati takvu kakva je ili ako ne mozes i ako tvoja obitelj ne moze i/ili nije spremna uciti/praviti kompromise - daj ju na udomljenje

kaj se tice ovoga s laznom trudnocom i tjeranjem - ne, kod tvorova se to ne desava, dvaputa godisnje (proljece, jesen) i kastriranima malo skoce hormoni (jer spolne hormone ne izlucuju samo jajnici+maternica, testisi - sto je kastrirano, vec i neke druge zlijezde poput stitnjace i sl.) ali nema nikakvih fizioloskih promjena i/ili laznih trudnoca//potrebe za parenjem. u to su doba malo razdrazljiviji i to je sve.

Muki mozda reagira na visoke temperature posto je sve iznad 27 stupnjeva vec u domeni opasnog za tvorove. zaledi par boca, obuci ih u carape i postavi joj po kavezu i kuci.

@Mirkaz, slikice su vam zaaakon slatke kunece facice

@DaimonT, ima jedan vez u VZ koji je radio s tvorovima, moram samo saznati kak se zove, pa ti javim - IAKO toplo kao resident vetove preporucam Bubinu ekipu
__________________
**Dog or Cat Can Steal Your Heart, but Ferret Steals Your Soul.***
upoznajTe fanTasTicni Tvorovski svijeT
FerretMistress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 12:46   #354
@Daimon T, vet se zove Davorin Lukman, to je po preporuci, ali mi osobno nismo s nasima bili kod njega
__________________
**Dog or Cat Can Steal Your Heart, but Ferret Steals Your Soul.***
upoznajTe fanTasTicni Tvorovski svijeT
FerretMistress is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:09   #355
afrički tvorići

evo nakon dužeg vremena odlučila sam napisati ovaj post u vezi sa tvorovima..pročitala sam sve o njima(uključujuči i temu na forumu o njima)ali nigdje nisam naišla na podatak cijena kastracije i sterilizacije i koliko je to opasno za njih,slala sam mailove dosta veterinara tražila savjet ali odgovora još uvijek nema,pa tako ljubitelji tvorova zanimaju me vaša iskustva,i pošto sam iz Osijeka kojeg bi mi veterinara preporučili(samo ne fury zbog prijašnjih loših iskustava)hvala unaprijed
grace_os_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 20:01   #356
Quote:
grace_os_ kaže: Pogledaj post
evo nakon dužeg vremena odlučila sam napisati ovaj post u vezi sa tvorovima..pročitala sam sve o njima(uključujuči i temu na forumu o njima)ali nigdje nisam naišla na podatak cijena kastracije i sterilizacije i koliko je to opasno za njih,slala sam mailove dosta veterinara tražila savjet ali odgovora još uvijek nema,pa tako ljubitelji tvorova zanimaju me vaša iskustva,i pošto sam iz Osijeka kojeg bi mi veterinara preporučili(samo ne fury zbog prijašnjih loših iskustava)hvala unaprijed
kastracija je oko 280 do 300 kuna (muški tvor), za ženke je oko 400 kuna cijene su okvirne, ovisno od veterinara, ali tu su negdje.

opasno kao i bilo što. do sada nisam čula da je bilo ikakvih problema za vrijeme ili nakon zahvata (barem kod ovih tvoreka koje poznajem a poznajem ih dosta). sam zahvat dobro podnose, a i brzo se oporavljaju, sutradan su gotovo kao da ništa nije niti bilo.

svakako predlažem vet. ambulantu Buba u Zagrebu, ako imaš mogućnosti doći s tvorekom
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 20:37   #357
Quote:
mirkaz kaže: Pogledaj post
kastracija je oko 280 do 300 kuna (muški tvor), za ženke je oko 400 kuna cijene su okvirne, ovisno od veterinara, ali tu su negdje.

opasno kao i bilo što. do sada nisam čula da je bilo ikakvih problema za vrijeme ili nakon zahvata (barem kod ovih tvoreka koje poznajem a poznajem ih dosta). sam zahvat dobro podnose, a i brzo se oporavljaju, sutradan su gotovo kao da ništa nije niti bilo.

svakako predlažem vet. ambulantu Buba u Zagrebu, ako imaš mogućnosti doći s tvorekom
puno hvala mirkaz...čula sam za tu ambulantu,svi je hvale,ali šteta ja iz Osijeka pa je ipak nezgodno malo...ako netko ima iskustva s veterinarima u Os javite......postoji li razlika u temperamentu životinjice..između muškog i ženskog...ili su si tu negdje...
grace_os_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 00:27   #358
Quote:
grace_os_ kaže: Pogledaj post
...postoji li razlika u temperamentu životinjice..između muškog i ženskog...ili su si tu negdje...
uglavnom ne.muški su veći i teži od ženkica. po mom mišljenju, uspoređujući našu četvorku, muški su maze mrvicu veće od ženki, one su mrvicu življe. ovo nije pravilo. vjerojatno su naši tako "podijeljeni"
i jedni i drugi su ful zaigrani, takvi ostaju cijeli život.
svaka jedinka je zasebna za sebe. naši su svaki na svoj način posebni. neki više vole nešto, neki drugo, jedna je grizajuća, ovi ostali totalne maze, jedni više tolerantniji od drugih i tako. ali u globalu, nema neke velike razlike, ma gotovo da nema nikakve
__________________
Mirela
mirkaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 12:56   #359
Quote:
mirkaz kaže: Pogledaj post
uglavnom ne.muški su veći i teži od ženkica. po mom mišljenju, uspoređujući našu četvorku, muški su maze mrvicu veće od ženki, one su mrvicu življe. ovo nije pravilo. vjerojatno su naši tako "podijeljeni"
i jedni i drugi su ful zaigrani, takvi ostaju cijeli život.
svaka jedinka je zasebna za sebe. naši su svaki na svoj način posebni. neki više vole nešto, neki drugo, jedna je grizajuća, ovi ostali totalne maze, jedni više tolerantniji od drugih i tako. ali u globalu, nema neke velike razlike, ma gotovo da nema nikakve
...super..sve se više zaljubljujem u ta mala i slatka bića...nabavit ču si samo jednog jer mogucnosti za više nemam,ali baš bi željela jedan par imati,veselju nikad kraja ako ih je više...koliko su bili stari kada ste ih vi uzeli..i kad bi sad gledano,najranije, mogla u potragu za tvorićima od 2 mjeseca...
grace_os_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:00   #360
...i još me zanima kolike bi veličine bio idealan kavez za njih,znam da je ono što veću što bolji,ali nemogu baš kavez 2 sa 2 stavit u sobu...recimo ako se s tvorom igra i iako nema svoju sobicu u kojoj smije bezbrižno raditi sve što želi,dali mu je dovoljan kavez odprilike 80,60,60??
grace_os_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.