Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 22:22   #81
Dislokacija ramena i cista

može jedno pitanje..iščašila sam rame ( dislokacija ramena)..na pregledu mi je nađena i cista na ramenu (valjda oko/na kosti)..zanima me koliko je to opasno i kako se lijeći..hvala
eeeaaaiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 13:10   #82
Quote:
eeeaaaiii kaže: Pogledaj post
može jedno pitanje..iščašila sam rame ( dislokacija ramena)..na pregledu mi je nađena i cista na ramenu (valjda oko/na kosti)..zanima me koliko je to opasno i kako se lijeći..hvala
Dislokacija ili cista? Cista nije opasna, jedino sto boli i zna ograniciti pokrete. U nekim slucajevima moze proc sama od sebe.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 15:31   #83
pa iščašenje + cista...kao sreca u nesreci sto sam iscasila rame i da mi se prilikom pregleda nasla cista...to iščašenje mi je manji problem..jedine brige mi zadaje ta cista..sad mi je pao kamen kad ste mi rekla da nije tako grozno kao što zvuci..kakav je princip lječenja,oporavka i ostalog? hvala puno...
eeeaaaiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 17:05   #84
Quote:
eeeaaaiii kaže: Pogledaj post
pa iščašenje + cista...kao sreca u nesreci sto sam iscasila rame i da mi se prilikom pregleda nasla cista...to iščašenje mi je manji problem..jedine brige mi zadaje ta cista..sad mi je pao kamen kad ste mi rekla da nije tako grozno kao što zvuci..kakav je princip lječenja,oporavka i ostalog? hvala puno...
Jel sanirana dislokacija? Jel imas neku imobilizaciju?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 09:33   #85
Quote:
RYOU kaže: Pogledaj post
evo kaze mi dr. matek danas da jos nije imao neuspjesnu operaciju ramena. tako da vam olaksam kod dileme gdje na operaciju...
Evo čini se da se i ja pridružujem toj statistici

Isto sam bila pod općom anestezijom, uglavnom definitivno mi je žao što to već prije nisam napravila.
Sad još "samo" vježba i super sam.

RYOU hvala na iscrpnim odgovorima.
amadiktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 23:39   #86
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Jel sanirana dislokacija? Jel imas neku imobilizaciju?
dislokacija je sređena...zanima me kako se ta cista lijeci (u ramenu) i jel jako opasno
eeeaaaiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:00   #87
iako idem kod doktora vrlo skoro, zanima me vas komentar..

dakle, lijevo rame mi povremeno (iako relativno rijetko) 'preskače'.. nije jos iskocilo ili sl..
no, osjetim konstantnu vrucinu u ramenu..

inace, znao sam ranije osjetiti vrucinu i sve (cijeli taj proces traje malo duze), no sada me bas smeta ta bol

imate neki savjet?
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 14:52   #88
Thumbs up rame

contractura ramena moja mama ima što je to,rame je puno boli i ne može dizati ruku može li tražiti tjelesno smanjena sposobnost rada,,,,
isniks116 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 17:17   #89
Pozdrav svima imam jedno pitanje. Uglavnom vec desetak dana osjetim zatezanje i bol (ne bas pretjeranu) u predjelu desnog ramena ili prsa, ne mogu ni ja tacno identificirati. Zatezanje i bol se javlja kada ramena pokrecem prema nazad, a prsa prema naprijed i ona pokusam spustiti ruke. Takodjer kada u tom polozaju glavu pomjeram nazad. Najvise me boli poslije ustajanja, valjda nezgodan polozaj dok spavam. Mislio sam da ce proci vremenom, isao sam jednom na plivanje, ali ne pomaze. Trenutno su mi ispiti, pa vecinu vremena provodim uceci za stolom i skoro nikakve fizicke aktivnosti nemam. AKo moze neki savjet i da li trebam ici kod doktora. (Studiram u Svicarskoj i svaki odlazak doktoru ce me izaci oko 300 chf)
Unaprijed hvala.
mostarstyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 10:42   #90
U zadnje vrijeme me ne prati nimalo sree pa se konstantno svako malo ozljedjujem

Uglavnom prije cca 3 tjedna (ono sto mi je iz sjecanja) na treningu sam (odizanje od poda ili je bilo okretanje naglavacke s zaletom nisam sigurna) osjetila nelagodu u desnom ramenu, ali nije niti zaboljelo, pokretnost ruke nije bila upitna niti bolna jedino sam imala ono osjecaj da sam malo vise istegnula ruku.

Problem se pojavio jucer tijekom istog treninga (okretanje naglavacke gdje se treba povuci rukom prema gore i okrenuti, primiti nogama i lagano spustiti):

Osjetila sam snaznu bol tako da me je boljelo podrucje lopatice, sirilo se vratnim zilama, rame naprijed tj. cca pola kljucne kosti i bol se je sirila unutrasnjom stranom ruke do pola podlaktice. Inace uvijek otrpim kad me nesto boli, ali ono jucer je bilo brutalno Kad sam se vracala domeka molila sam boga da nema nikoga ispred mene jer mi je mijenjanje brzina predstavljalo uzasne bolove
Dosla sam domeka, sve se je smirilo nakon cca sat i pol, 2, mama mi je pogledala rame ono je onako napeto, zadebljanije i zategnutije od ljevog, namazala sam prvo heparinom, nakon toga sam stavila hladni oblog i otisla spavati.

Danas:
Trenutno mogu reci da me bez dodira najvise boli sa prednje strane na podrucju spajanja ruke i trupa tj. pazuh, a na dodir me najvise boli sa straznje strane iznad lopatice skoro kod vratnih zila. Ruka mi je napeta i teska. Ne bole me pokreti i mogu je okretati u svim smjerovima, eventualno malo vise "pucketa" od lijeve.
Kad dignem nesto bol krene od tricepsa prema gore. Ne znam kud bi sa rukom jer mi je neugodna Bol osjecam i kad je ravna i kad je pod kutom od 90 stupnjeva, a najlakse mi je kad je skroz sklopim ili pod kut 180.
Imam danas ispit popodne te ne mogu stici do doktorice pa me zanima sto bi moglo biti, imam osjecaj da sam istegnula rame tj. vjerojatno njegove ligamente i da nije nista strasno, ali ipak i da nastavim hladiti ili?

Hvala unaprijed
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 21:20   #91
Nastavi hladiti i ukoliko nastavi sutra do doktorice. Kako je veceras?
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 22:00   #92
Quote:
Miloshke kaže: Pogledaj post
Nastavi hladiti i ukoliko nastavi sutra do doktorice. Kako je veceras?
Danas sam uspijela 3 puta hladiti, sad cu jos jednom jer sam cijeli dan u zurbi. Pa jednako je, ista neugoda, bol s prednje strane, sa straznje na istom mjestu, a odredjeni pokreti mi stvaraju bas bol pogotovo kad imam nesto sto ima "tezinu" i danas sam kad sam bila u tramvaju kad je zakocio prebrojala zvijezdice.
Sutra doktoru iako ne vjerujem da je nesto zabrinjavajuce i malo mirovanja - mozda pomogne
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 21:09   #93
Neznam jesam li na dobroj temi, ali nisam mogla naći nešto slično, ako sam fulala preusmjerite me
Cca već 6 mjeseci imam probleme s bolovima u desnom ramenu, išla sam na fizikalnu terapiju koja ništa nije pomogla,samo je pogoršala bolove, napravila rtg ramena i vratne kralježnice ali ništa posebno atipično nije nađeno, primila sam 3 blokade i ništa nije pomoglo, ortopedi sumnjaju na upalu tetiva pa me šalju na magnetnu rezonancu koju sad čekam, a znate već kako to užasno sporo ide. Imam ograničene pokrete desne ruke, nemogu je skroz iza savinuti, bolovi su pulsirajući i često neizdrživi,kod nekih pokreta rukom osjetim probadajuću snažnu bol,bolovi se šire se i do prstiju, povremeno osjećam trnce u prstima ali ne često, neki dijelovi na nadlaktici desne ruke su mi otečeni i ponekad na opip vrući. Korisitim terapiju ledom i kremu dip rilif po preporuci ortopeda, no samo od zaldiara mi se privremeno ublaži bol.
Već sam počela razvijat crne scenarije u glavi, pa molim ako je neko imao slične bolove da mi da neki savjet i možda malo utješi
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 22:13   #94
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Mene je cini se po noci pocela ruka bolit vise nego inace ( zar ne bi s vremenom trebala bolit manje?)
Ma doktori su me totalno zbunili, onaj u hitnoj je davno rekao da ne micem rukom - nisu je imobiolizirali - a nakon mjesec poslije toga moja doktorica je rekla da trebam vjezbat ruku - i ja jesam vjezbala
Mislim, posjetim 5 doktora i svih 5 mi kaze drugacije
jako poznato
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 16:21   #95
Pozdrav! Na ljeto 2011 prilikom skoka na glavu u more sam iščašio rame te ga sam vratio nazad nakon 10ak min agonije ,te misleći da mi se to ne može više dogoditi opet skočio sam u more i naravno opet sam iščašio. Sad mi je to učestala pojava iščašio sam ga u ovu godinu i pol nekih 40ak puta. Bio sam na hitnoj jednom na slikanju nakon sto ga nisam sam mogao vratit te mi je doktor rekao da nista nije puklo i da bih trebao otići na operaciju zbog tih učestalih iščašenja, pošto studiram u inozemstvu nisam imao vremena ići na operaciju te mi se u zadnje vrijeme pocelo dešavati da se probudim s iščašenim ramenom pa me to počelo nervirati,a uz to naravno ne mogu se bavit sportom i trenirati normalno.
Sad moje pitanje je moze li se to izliječiti endoskopijom ili moram na operaciju i hoću li poslije toga moći opet normalno raditi s rukom sve kao da je zdrava. Bio sam rukometni golman i to ramen mi nikad nije bilo problem do tog ljeta. Hvala na odgovoru!
lerdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 00:58   #96
iscaseno rame

prije par dana sam iscasio rame....bio na hitnoj, rame su mi namjestili i imobilizirali i rekli da dodjem za 7 dana u traumu na kontrolu i pregled...e sad znam da je bol normalna i svi su mi rekli da ce boljeti..ali bol ne prestaje vec treci dan ni nakon voltarena, ketonala..ne mogu spavati sjediti ni lezati od bolova..zanim me jeli netko ima slicnu situaciju i sta da radim
__________________
..mišljenje je kao šupak svi ga imaju....
drphil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 18:30   #97
Deformirano i neproporcionalno rame

Bok ljudi, imam pitanje i trebao bi mi odgovor strucne osobe ili osobe koja je imala/ima slicni problem, naravno komentari i misljenja ostalih clanova su dobrodosli.


Radi se o deformaciji ramena, tocnije ramena mi nisu proporcionalna. Lijevo rame mi je razvijenije i sire od desnoga, a.desno rame u usporedbi sa lijevim ramenom moglo bi se reci da uopce ne stoji na mjestu. Imam 17 godina i.prije nekih 7-10 godina sam imao nezgodu na satu tjelesnog odgoja. U pokusaju da napravim dalto unazat nezgodno sam se naslonio na jedno rame(desno ili lijevo, neznam tocno sada) i znam da sam imao bolove u tom ramenu a nisan mogao ni vrat pravilno ispraviti neko vrijeme. Lijecniku zbog toga nisam otisao a i bolovi nisu bili nepodnosljivi da bu se dizao neki alarm. Treniram vec dosta dugo rugby pa moze biti ta deformacija zbog utjecaja ovog sporta no nevjerujem jer nisam nikada imao ozbiljniju ozljedu. Inace mislim da cak imam neki blazi oblik kifoze ili kifozno drzanje ali sam prelijen da odem k lijecniku da to provjerim a i s druge strane bio sam mnogo puta na sportskim pregledima i lijecnik je uvijek upisao da mi je kraljesbica uredna.


Sto se tice same deformacije kao sto sam rekao desno rame kao da mi ne stoji kako treba a upravo sam ibotkrio da mi skljoca zglob svaki put kada zavrtim ruku za 360 stupnjeva sto mi se ne dogada kod lijevog ramena. Ta deformacija i nije toliko primjetna ali jednom kada se u gleda nemoguce ju je ne vidit a da ne kazem kada nosim jakne i maice i kada mi jedno rame super izgleda a drugo kao da mi je ili rame uvuceno ili da je rukav ma tom dijelu duzi.


Vjeeojatno mi je rame iskocilo nekako i tako se nastavilo razvijati ili sm jednostavno tako roden, no ono sta me zanima je jeli mogu ja to kako ispraviti vjezbanjem ili operacijom cak ako je nuzno.


Imam 17 godina visok sam 182-183cm, mozda cu se jos razvijati a mozda i necu, sta vi mislite?


Eh i saznao sam od ortodontice da imam oblik rasta da brzo i vise rastem u visinu nego u sirinu, neznam koji je strucni naziv za taj oblik rasta. Vec dosta dugo nisam ni cm narastao, mozda sam se prestao razvijati, tko zna.


Molim vas odgovorite mi sto bolje mozete, do sada me ovo nije toliko ni smetalo ali bojim se da pocinjem razvijati kompleks u vezi.ovog a i mozda u buducnosti mi ovo bude bija problem.
orkanibus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:27   #98
Thumbs up

Nekidan sam "odradio" kontrolu na Šalati. Povremeno navratim kod dr. Matek, samo da provjerim da je sve OK. Bio je u luđačkoj gužvi, pa sam samo provirio. Razgovor je trajao 1-2 minute, bio je zadovoljan kako rame izgleda -a zadovoljan sam i ja. Rekao je da i ne moram više na kontrole, ali ako dođem da izbjegavam dane kad je tamo 1000 ljudi !! Slažem se, tamo je prestrašno. Čitava Šalata je pod opsadom, ne znam da li negdje drugdje ortopedi išta i rade?
A kad sam izlazio - iznenađenje - u čekaonici sjedi Sandra Perković! Čeka dr. Mateka ! Pa zar je i nju snašla nesreća?
Simpa cura, sjedi s drugim pacijentima i razgovara kao da nije to tko je. Malo sam se vrtio u čekaonici i iz priče shvatio da ima ozljedu ramena i da ne može bacati.
Nadam se da će se sve dobro završiti, držim fige Sandra! https://www.forum.hr/images/smilies/thumbs.gif
roby_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 01:03   #99
postovana dr. Divo imam jedan problem sa akromioklavikularism, na treningu sam lose izveo bacanje i pao direktno na vrh levog ramena, pri padu sam cuo da je puklo nesto i strasan bol u levom ramenu u predelu akromioklavikularisa, nisam otisao odmah u hitnu nego sam ceoo trening izdrzao sa strasnim bolovima, da bih sutradan osecao strasan bol u levom ramenu i blagu paralizu tj. ogranicenost pokreta maksimalna osecao sam bol i u lopatici, video sam da je vrag odneo salu i brze bolje sam otisao u hitnu, a hitna me poslala kod ortopeda, ortooped mi je pregledao snimio sam, dijagnoza glasi DESTRUKCIO ET DISTENZIO ACROMIOKLAVIKULARISA, dao mi lekove za bolove poslao kuci i rekao da kontrola nije potrebna, a da obavezno mirovanje, proslo je 6 meseci nisam vise isao kod doktora ali nastao je novi problem sada mi strci klavikula u vidu stepenika rame je spusteno i osecam stalno kako mi nesto puca u zglobu tj stalno ulazi i izlazi iz lezista sta da radim, da li je potrebna operacija da li smem da nastavim sa treninzima kyokusin karateom i da li smem da opterecujem akromioklavikularis ili ce se stanje pogorsati ako nastavim molim za pomoc ocajan sam? unapred sam zahvalan molim odgovorite mi
dragan 034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 20:57   #100
Pozdrav!
Ozljedu ramena vučem već jedno 15 godina i stanje je svakim danom sve gore, utvrđeno mi je "Luxatio art humeroscapularis l.dex" pa me zanima što to točno je i gdje operirati?
Na listi čekanja sam kod dr Hudetza već godinu dana i po svemu sudeći kako čujem biti ću barem još toliko no nemam više snage boriti se s tom ozljedom i tim bolovima pri iskakanju koje mi se zna dogoditi čak i ako samo naslonim ruku na stolac pa bih htio to što prije operirati a opet kod nekoga tko je stvarno stručan u tom području...uglavnom svaki savjet i pomoć je dobrodošla.
Raizo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.