Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2005., 13:36   #1
motorna rotaciona kosilica?

Eto, odlucio ja kupiti jednu, pa me zanimaju vasa iskustva s pojedinim tipovima...
Ja pikiram na neku od min 4KS, samohodnu, sa kosarom.
Gledao sam program "Husqvarne", cuo sam da su jako dobre (citaj: ne kvare se), ali skupoooooooo (min 4.270 kn).

Zahvaljujem na konstruktivnim prijedlozima

P.S.

Mislio sam ovo staviti u Vrt, ali tam se spominju samo kantice i lopatice...
__________________
Kol'ko kapljic - tol'ko let!
Propolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2005., 18:22   #2
Prije bih se odlučio za ovu:
Honda Edition Nr 1., benzinska; 4,2 km/sat; 5,5 KS; 3,6 KW; širina noža 53cm, visina košnje 25-82 mm, težina 40,4 kg
Cijena 2599kuna
Bauhaus
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 16:37   #3
Samohodnu ispod 5 KS nemoj kupovati, naročito ako ti teren nije ravan nego je brdo. Također obrati pažnju na "šasiju" najbolje su od lijevanog aluminija, ali i najskuplje, lim izbjegavaj a plastiku naročito.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 09:33   #4
Quote:
Ruda kaže:
Prije bih se odlučio za ovu:
Honda Edition Nr 1., benzinska; 4,2 km/sat; 5,5 KS; 3,6 KW; širina noža 53cm, visina košnje 25-82 mm, težina 40,4 kg
Cijena 2599kuna
Bauhaus
Neces vjerovati... U petak sam otisao u Bauhaus i bas mi za oko zapela ta kosilica. Cijena 2.999 kn. Reko', kaj je - tu je, moja je!
I fino je utovarim na kolica (sam, jer mi dopizdilo cekat prodavaca nakon nekih 20 min cekanja) i krenem prema blagajni, kad eto ti njega, i kaze da je od ponedjeljka cijena 2.599 kn. Odmah sam mu oprostio cekanje . I stvarno, tek sam doma otvorio "Vecernji" s njihovim prospektom i akcijom na kojoj je nova cijena...
Eto, za koju minutu idem po nju

Hvala na savjetima!!
__________________
Kol'ko kapljic - tol'ko let!
Propolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 10:43   #5
Quote:
Propolis kaže:
Neces vjerovati... U petak sam otisao u Bauhaus i bas mi za oko zapela ta kosilica. Cijena 2.999 kn. Reko', kaj je - tu je, moja je!
I fino je utovarim na kolica (sam, jer mi dopizdilo cekat prodavaca nakon nekih 20 min cekanja) i krenem prema blagajni, kad eto ti njega, i kaze da je od ponedjeljka cijena 2.599 kn. Odmah sam mu oprostio cekanje . I stvarno, tek sam doma otvorio "Vecernji" s njihovim prospektom i akcijom na kojoj je nova cijena...
Eto, za koju minutu idem po nju

Hvala na savjetima!!
a jel ima neka da može bacat u košaru i na stranu ako nema "instaliranu" košaru?
Vidio sam na jednoj skupljoj da ima opciju "malčiranja". Da li netko zna kako to ona radi ili bolje rečeno što to uopće znači za kosilicu?
BTW, Malčiranje = kad pokosiš, nagrabljaš travu i staviš recimo oko vočke. Služi protiv isparavanja vlage oko vočke i kao gnojenje.
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 14:40   #6
Možda samo jedna sugestija ... sve je to ok, "konjske snage", košare, ovo i ono, ali - nitko ne govori o kotačima. Ak' su kotači dobri, košnja će biti zadovoljstvo. U protivnom, ako je kućište od tankog lima i kotači imaju osovinu u obliku vijka kroz to kućište ... well, ubrzo će kotači stajati pod sve većim i većim kutem prema okomici i onda da vidiš vraga ... Dakle, birajte kosilice s PRAVIM i čvrstim kotačima. Toliko (iz vlastitog iskustva čija je posljedica bila stavljanje kosilice na prugu pred jureći teretni vlak. Just kidding, ali mi je i to bilo na pameti).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 16:58   #7
Prije bih se odlučio za ovu:
Honda Edition Nr 1., benzinska; 4,2 km/sat; 5,5 KS; 3,6 KW; širina noža 53cm, visina košnje 25-82 mm, težina 40,4 kg
Cijena 2599kuna
Bauhaus


Da li je tko na kraju kupio istu ?

-ok, koliko sam skuzio na fotki ta kosilica baca iza u kosaru, right ?
-Mene zanima kad se skine kosara da li ista moze kositi i bez nje, a da mi usta nisu puna trave.Konkretno, da li ima poklopac ili nešto što ne dopusta da trava ne leti posvuda vec ju laganu usmjerava prema dolje ?
-e sad ako ima poklopac da li se isti štopa (jer ak je malo visa trava u pitanju znam da se moja kosilica štopa iako baca na stranu bez da ima neki poklopac koji smanjuje snagu izbacivanja) jer mu poklopac dodatno smanjuje propusnost ?

Lp,
k
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2005., 17:25   #8
Honda 5,5 KS; 3,6 KW


-hm, kaj nije 3,6 kw * 1,3 = 4,68 KS

( mozda sam opet pijan, ali nekaj mi tu ne stima )
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 09:16   #9
Quote:
konjina kaže:
Prije bih se odlučio za ovu:
Honda Edition Nr 1., benzinska; 4,2 km/sat; 5,5 KS; 3,6 KW; širina noža 53cm, visina košnje 25-82 mm, težina 40,4 kg
Cijena 2599kuna
Bauhaus


Da li je tko na kraju kupio istu ?

-ok, koliko sam skuzio na fotki ta kosilica baca iza u kosaru, right ?
-Mene zanima kad se skine kosara da li ista moze kositi i bez nje, a da mi usta nisu puna trave.Konkretno, da li ima poklopac ili nešto što ne dopusta da trava ne leti posvuda vec ju laganu usmjerava prema dolje ?
-e sad ako ima poklopac da li se isti štopa (jer ak je malo visa trava u pitanju znam da se moja kosilica štopa iako baca na stranu bez da ima neki poklopac koji smanjuje snagu izbacivanja) jer mu poklopac dodatno smanjuje propusnost ?

Lp,
k
Kupio sam ja, jucer je testirana
Iz odredjenih objektivnih razloga malo sam zapustio dvoriste pa je trava bila poprilicno visoka. Zato sam najprije pokosio na visem polozaju, a kasnije jos jednom nisko.
Ima poklopac koji se automatski spusta kad se izvadi kosara. Inace, vadi se i stvalja vrlo jednostavno. Nisam pokusao kositi bez kosare jer mi za naknadno skupljanje trave treba barem tri sata. Radije sam u blizini imao tacke u koje stanu dvije pune kosare...
U svakom slucaju, s flaksericom mi je za cijelo dvoriste trebao cijeli cjelcati dan, bio sam zeleniji od islamskog fundamentalista, a jucer sam sve pokosio (dva puta) za pet sati (imam poprilicno veliko dvoriste). Procjenjujem da ce mi za redovitu kosnju trebati cca dva sata lagane setnje
Eto, do sada nikad nisam radio s takvim kosilicama pa ne mogu usporedjivati, ali ja sam (za sada) zadovoljan.
I jos nekaj, upalila je od prve, gotovo sam se prepao
__________________
Kol'ko kapljic - tol'ko let!
Propolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 09:45   #10
Važna napomena kod kupnje kosilice:

Ako imate 100% ravno dvorište, kupite 4-taktni motor.

Ako imate dvorište pod nagibom, kupite 2-taktni jer 4-taktni hoće ostati bez ulja kad ga se nagne ili ulje zalije klip ako je cilindar horizontalno postavljen pa motor krepa i možeš ga baciti!!!
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 09:59   #11
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Važna napomena kod kupnje kosilice:

Ako imate 100% ravno dvorište, kupite 4-taktni motor.

Ako imate dvorište pod nagibom, kupite 2-taktni jer 4-taktni hoće ostati bez ulja kad ga se nagne ili ulje zalije klip ako je cilindar horizontalno postavljen pa motor krepa i možeš ga baciti!!!
jebote! Nikad ne bi mislio o tome, moj teren je u blagom padu, a baš sam mislio uzet 4-taktnu.
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 14:10   #12
Cek malo, kaj nije granica 15 stupnjeva??
__________________
Kol'ko kapljic - tol'ko let!
Propolis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 14:31   #13
E ovak, buduci da i ja trebam kosilicu potaknut postom jucer sam malo prozujao po trovackim centrima Grada Zagreba.

Baumax - nista mi se nije svidjelo, los izbor, ima nesto Tekumovih seka i malo B&S masinica, nista sto bi mene zadovoljilo.

Bauhaus - jos slabiji izbor, eventualno nesto kaj mi se svidja kosta iznad 4 000 kn.....

E sad Pevec....

Nasao sam dvije koje bi dosle u obzir:

B&S
2149 kn
4 KS
51 cm
koš 55 l (plasticni)
5 pozicija košnje ( svaki kotac posebno )
čelicni kuciste ( cini mi se ok)


B&S
2999 kn
5 KS
51cm
koš 60 l (plasticni )
5 pozicija ( s tim da jednim potezom spustas i dizes sve kotace )
čelično kučiste
samohodna


Buduci da me stara B&S ( 8 godina, 3.5 KS) jos uvijek dobro sluzi, osim kaj se kuciste raspuklo pa sad ne znam da li da ga mijenjam ( di ima za kupiti samo kucista, Jonsered ? ) ili da nju ponovno zavarim.
Uglavnom staru bi skrpo i otfuro na vixu, a ak to napravim onda mi pak ne treba samohodna jerbo doma mi je teren ravan reda velicine 2.5 sata kosnje pa ne znam ni sam da li samohodna vrijedi 1000 kn vise.
Misljenja ?

link na iste u prilogu

http://web.vip.hr/kos.vip/kosilice.pps


Lp,

k
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2005., 22:48   #14
Quote:
konjina kaže:
Honda 5,5 KS; 3,6 KW


-hm, kaj nije 3,6 kw * 1,3 = 4,68 KS

( mozda sam opet pijan, ali nekaj mi tu ne stima )
Mislim da si u pravu, nisam uopće na to obračal pažnju, prepisal sam iz novina.
3,6kW * 1,36....ak se ne varam
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 01:10   #15
Najbolje su one kao mali traktor , i kosi ispod sijedala , i ima kosaru iza.
E sad se vise ne sijecam kojeg je tipa .
Ali je vazno paziti , ako je teren sa pokojim kamenom ili drugim otpadom , da zna izletiti kamen ko metak .
Zato za podrucje dalmacije , gdije ima mijesanog terena bolje su one na nailon nit. , samo im je mana sto nikad kraja poslu .
Ono sto mozes za 1 dan pokositi sa traktoricem , to ti triba 5 dana sa trimerom.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2005., 11:13   #16
Bok,
jucer obisao i Gramat - bezveze
Merkur - bezveze
Metro - bezveze

....tako da sam se odlucio i kupio na slijedecu kosilicu iz Peveca :

B&S
2999 kn
5 KS
51cm
koš 60 l (plasticni )
5 pozicija ( s tim da jednim potezom spustas i dizes sve kotace )
čelično kučiste
samohodna

-malo sam ju jucer doma pogledao i jedina zamjerka mi je to sto se visina rucke za drzanje odredjuje tako da postoji koji prolazi izmedju dva plasticna nazubljena "kotacica", odnosno princip isti k'o na tendama, maticom pritisnes plastiku i to je to, ako se strga ta plastika nije bad jer je kuciste metalno, tako da ako mozes samo zategnuti vijke i to se drzi.
Ne znam naviknut sam na ovu svoju koju pomocu rucke naginjes, manevriras s njom puno jednostavnije nego s ovom, al kaj je tu je.
Mislim da je za travnjake i ostale ravne vece povrsine savrsena, ali ako se treba provlaciti izmedju vocaka, po vinogradu i sl. malo kompliciranija.
Btw jucer primjetih i jednu od 4.5 KS koja ima i el.starter,a kosta 3600 kn...


Lp,
k
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 14:56   #17
ma ljudi popravljajte i varite svoje stare kosilice kolko možete, jer takve više ne rade. nema motora do starih brigssovih i hondinih i onih čvrstih čeličnih kučišta, ovo je danas sve šrot. Moja stara mio standard osijek kosi travu metar visoku i sve smelje bez problema
rosenkranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 09:42   #18
Rotaciona kosilica

Kupujem rotacionu kosilicu za travnjak pa sam gledao nešto model JONSERED LM2155MD. Cijena je 3.965,00kn.

Specifikacija:
Motor Briggs & Stratton XRM 55
Snaga 4.0 kW / 5.5 KS
Zapremina cilindra 190 cm³
Zapremina spremnika goriva 1.5l
Veličina guma prednje/zadnje 8"
Samohodna, nepromijenjiva brzina 4.2 km/h
Rezna širina 55 cm
Rezna visina, min-maks 24-100 mm
Koraci rezne visine 7 koraci
Podešavanje rezne visine Individual
Materijal reznog kućišta Steel
Težina 38 kg

Ima li tko prijedlog za nešto malo jeftinije, a podjednako dobro?

Imam Jonsered trimer i s njime sam super zadovoljan pa me vuče k tom brandu i za rotacionu.

Imam teren od cca 2000 do 2500 kvadrata i sve je ravnica.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 16:24   #19
Mislimovo rotaciona me skroz zbunilo. Zar za te novce ( a i to ti puno) možeš kupiti one profi što rade lijevo -desno
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 16:42   #20
A kak ću s tom "lijevo -desno" kositi travnjak oko kuće?!?
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:11.