Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2006., 23:44   #41
thx 007, raspitat cu se dalje za to spricanje jer mi se cini kao ok stvar, a solariji me i tak uzasavaju
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 23:49   #42
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže:
Mnogo informacija kruži, mnogo lobija. Ali ja bi se priklonio onom - sa solarijem vrlo umjereno.
ma ja nisam jos nikad, a vise mi je muka svake godine se maltretirat s crvenilom i sl., pa bi nekako htjela podlogu da ne izgorim svaki put kad na moru iz hlada odem do rive na kavu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 23:55   #43
MOžda bi se trebala pomiriti s time da imaš osjetljivu kožu.
Ako mene pitaš, uzmi si zaštitu s faktorom 50 i nemoj se izlagati Suncu u vrijeme največeg udara.
I ja imam osjetljivu put, kao ni ti nisam blagoslovljen neosjetljivošću.
Ali mislim da "kemija" treba biti zadnja opcija.
Eto...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 23:55   #44
Some precautions
When using the Sun bed it is essential that you:
Follow the instructions for use of the equipment.
Do not exceed the recommended exposure time.
Use the protective eye goggles provided at all times.


DO NOT use the SUN BED if:
You are under 16.
You have fair or sensitive skin that burns easily or tans slowly or poorly.
You have a history of sun burn, especially in childhood.
You have a large number of freckles and/or red hair.
u have a large number of moles.
You are taking medicines or using creams which may sensitise the skin to sun light.
You have a medical condition that is worsened by the sun light.
You or anyone in your family has had skin cancer in the past.
You are pregnant.
You suffer from diabetes.
You suffer from high blood pressure/heart disease/arterio sclerosis

If you have any doubts, ask you doctor if it is safe to use the tanning equipment.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:05   #45
..dobar dio mog zivota zivio sam samo u ljetnom dobu. dalmacija, australija, brazil, otoci reunion...uvijek sam bio ugodno preplanuo.

no, onda sam propao u poslu, odnija java pare, pa sam se morao zadovoljiti igranjem tenisa, jedrenjem..

..pa sam opet propao u poslu i otkrio sam akvar..ne, solarije...bili su mi zakon. narocito kad sam cuo da su dobra terapija za hpv.

..kao to vec biva, nanovo sam propao u poslu i otkrio sam da su trokomponente epoksi boje buno bolje od semedjeg intonka..jedino sto se tesko nanose valjkom, treba nac negdje neki kompresor i onu strcaljku, treba se na noznom palcu spojit na struju, a rukom uhvatit za kvaku, ali zato nanos ostane ravnomjeran i dugotrajan.

..kako nevolje dolaze u kohortama, opet sam propao u poslu. sad mislim otic na kamesnicu, uv zrake lakse dopiru, a i barem cu ovcama bit zgodniji.

__________________
..potpis
..a unda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:07   #46
sve mi se cini da ce tak nekak i biti
007 me dotukla sa zadnjim postom, ali opet si razmiljam to spricanje i kremice, pa nisu valjda tako strasne i otrovne
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:19   #47
http://www.fda.gov/cdrh/fdaandyou/issue07.html
Pise na stranici US vlade da su kremice i sprey-evi stetni jedino ako ih progutas ( ili udises) u velikoj kolicini ili ako ti udju u oci

Sunless Tanning

The spray-on glow offered at sunless tanning booths make them a popular place to maintain a tan year-round. What you may not realize is that even sunless tanning can have risks.

Sunless tanning delivers a faux glow by coating your skin with the chemical dihydroxyacetone (DHA). DHA interacts with the dead surface cells in the epidermis to darken skin color and simulate a tan, and the result usually last for several days.

You should know that while the FDA allows DHA to be "externally applied" for skin coloring, there are restrictions on its use. DHA should not be inhaled, ingested, or used in such a way that the eyes and eye area are exposed to it because the risks, if any, are unknown.

Before using a sunless tanning booth ( ovo je za sprejanje) , ask the tanning salon these questions to make sure you'll be protected:
Will my eyes and the area surrounding them be protected?
Will my nose, mouth and ears be protected?
Will I be protected from inhaling the tanning spray through my nose or mouth?

If the answer to any of these questions is "no," look for another salon. Otherwise you're putting yourself at risk for exposure to chemicals with potentially dangerous effects.

You should also take precautions if you're applying a self-tanner at home. Most self tanners contain the same DHA used in sunless tanning salons. Self-tanners are available in many forms, including lotions, creams and sprays that you apply and let soak in to your skin. Follow the directions on the self-tanner label carefully and take care not to get the self-tanner in your eyes, nose, or mouth.

A evo sto americka vlada kaze o pilulama za tamnjenje!!!!!!:

Tanning Pills

You may have seen ads that promise to give you a golden glow just by swallowing a pill. This may sound too good to be true, because it is. These, so-called, tanning pills are unsafe and none are approved by the FDA.
Some tanning pills contain the color additive canthaxanthin. When large amounts of canthaxanthin are ingested, the substance can turn the skin a range of colors from orange to brown. They can also cause serious health problems including liver damage; a severe itching condition called urticaria; and an eye disorder called canthaxanthin retinopathy, in which yellow deposits form in the retinas.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:22   #48
Quote:
Ona007 kaže:
Pise na stranici US vlade da su kremice i sprey-evi stetni jedino ako ih progutas ( ili udises) u velikoj kolicini ili ako ti udju u oci
uf, dobro je!
samo se sad jos moram dokopat preporuke nekog dobrog salona, s kvalitetnim spricalicama i sprejevima
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:33   #49
Ako ti je koza potamnila od self tana to ne znaci da je UV zasticena ( jer to nije pravi UV izazvan tan!) pa ti stoga kad izlazis na sunce ( iako izgledas tamno!) treba jedna jaka UV zastitna krema (zastitia od sunca prema vrsti koze koja se svakako ljeti koristi)
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:39   #50
ma nemas brige, uvijek se trackam s copertonovim 50!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 09:29   #51
Eto, ja nisam znala da ce mi trebati krema s UV filterima, nakon solarija. TO je korisna informacija!
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 11:33   #52
kakve veza ima krema za suncanje sa solarijem?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 12:57   #53
Quote:
imago2007 kaže:
Eto, ja nisam znala da ce mi trebati krema s UV filterima, nakon solarija. TO je korisna informacija!
krema sa UV filterima treba ti uvijek, cim ima malo sunca, a i ozonske rupe su sve vece i vece..
ja obicno stavim malo zastitnog faktora 15 u svoju normalnu kremu za lice ili losion za svaki dan.
neki ljudi i kabine za spricanje ( umjetno tamnjenje na bazi DH bez UV) zovu solarij.
Na bazi DH su i svi spray-evi i kremice.
Tamnjenje sa DH ti ne daje nikakvu UV zastitu! niti ako pocrnis prirodno od sunca ili kvarcanjem imas garantiranu zastitu!
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 21:31   #54
Hej jel zna tko jesu u zg došli već selftanneri u dm-ove i ili mueller?Znam da ih do 3mj nije bilo poslije nisam ni gledala-čula sam da su od clarinsa dobri pa ću baš probat A glede tih solarija ovdje kod nas je to prava pošast svojevrsni trend,ali mi se čini i da će to polako prestajat jer je sve češća pojava melanoma(raka kože) , a i sunce je mnogo agresivnije sada nego prije..fućkaj ti ljepotu, bitno je zdravlje! A uostalom ko da su samo ljudi s tamnom kožom lijepi..
chamonix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 13:51   #55
Quote:
bliss kaže:
Ja se nikad ne uspijevam pronaći u tim tipovima.
ni ja ja imam tamnu kosu, tamne oci a blijedi ten i tesko pocrnim tj dobijem malo boje i dalje ne ide, a nerijetko zgorim ...

ali evo spremam se i ja na solarij malo jer ako sam isla na solarij prije suncanja i ljeta onda barem izbjegnem crvenjenje... a svijetla kako jesam svaka flekica i tockica mi se vidi na kozi
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 13:57   #56
Quote:
hana kaže:
ni ja ja imam tamnu kosu, tamne oci a blijedi ten i tesko pocrnim tj dobijem malo boje i dalje ne ide, a nerijetko zgorim ...

ali evo spremam se i ja na solarij malo jer ako sam isla na solarij prije suncanja i ljeta onda barem izbjegnem crvenjenje... a svijetla kako jesam svaka flekica i tockica mi se vidi na kozi
Hana, iste smo
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 14:02   #57
@ bliss

blago nama ali kako se izborit za malo tame na nasoj kozi ?! (btw moja je i osjetljiva i sklona ekcemima)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 14:06   #58
Quote:
hana kaže:
ali kako se izborit za malo tame na nasoj kozi ?! (btw moja je i osjetljiva i sklona ekcemima)
I moja. Jako! Solarijem uspijem dobiti boju, ali moram ići polako i strpljivo. Od prirodnog sunca nikada moja koža boje nije vidjela, niti imam živaca pržit se cijeli dan.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 15:42   #59
Quote:
imago2007 kaže:
Znam da su trebali mijenjati lampe, ali jesu li ne znam. Valjda jesu.

Netko mi je rekao da se sad 4 sata ne bih trebala tuširati.

Nisam shvatila kad se trebam namazati mlijekom - da li čim dodjem iz solarija ili nakon 4 sata tj. nakon što se istuširam.

Da li se ide svaki dan ili svaki drugi dan?

Definitivno mislim podebljati na 10 minuta, jer ovo je očito nedovoljno.

Primjetila sam da me malo zaboljela glava kad sam izašla i lagano me hvalata nesvjestica. Ne znam jel to ima veze sa solarijem ili sam dehidrirana ili što ja znam...ništa zabrinjavajuće, ali....ujutro sam bila odlično.

!
masnim mlijekom se namazes odmah nakon solarija,jer je tad koza jako isusena,i nemoj se nekoliko sati tusirati...
nemoj ici svaki dan, meni su rekli 2x tjedno,a kad dosta potamnim onda samo jednom tjedno
nesvjestica te je uhvatila jer si tako vruca naglo izasla,a vani je dosta hladnije nego u solariju ,pa drugi put nakon suncanja malo sjedi da dodes sebi
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 16:47   #60
Ja ne koristim self tannere jer mi smrde, i po najboljem dođeš na fleke (jer nema šanse da ravnomjerno 100% razmažeš kremu, no way), a i nije mi cilj da imam čokoladnu boju.
Kao što je netko napisao - tamna boja dobivena farbanjem (self-tanning) nije zaštita od sunca, a postepeno sunčanje ili stimuliranje nastanka melanina koje se postigne postepenim i racionalnim izlaganjem UV zrakama u solariju jest!
Najveća je zabluda ići na sunce, bilo kada, bez UV filtera!!!
Kao što je bedasto spaliti se u solariju i nakon toga ne njegovati kožu, koja dođe kao šmirgl papir ili stari suhi pergamnet ako ju se nakon solarija ne hrani i maže do besvijesti

No, ono što je najgore i najopasnije je kada kontinentalke dođu na ljetovanje 15 dana i odmah prvi dan, mliječnobijelaste boje odu na plažu od jutra do večeri
I nitko se ne želi pridržavati zlatnog pravila sunčanja : NE na sunce od 11-15 sati, NE bez visokog SPF (30 je minimalno za žene svjetle puti bez prethodnog sunčanja) i NE više od sat vremena sveukupno prvi dan izlaganja suncu, gdje je poželjno biti 15 minuta na suncu pa 15 u hladu i tako naizmjence...

Neee...sve se cure moraju s mora vratiti preplanule..ili prepečene, whatever
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.