Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija
Korisničko ime
Lozinka

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2006., 11:38   #1
Cijanid
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2006.
Ima li života nakon smrti?

U zadnje vrijeme si prilično sa ovime razbijam glavu i na žalost sve više dolazim do poimanja toga da nakon smrti nema možda ničega.
Ovaj topic niti nije možda usko vezan uz religiju, već uz istinu. No što istina jest? Molim sve neka mi ne citiraju Bibliju jer to mi je sve samo ne nikakav dokaz da nešto postoji. Sve ljudske halucinacije, lažne slike na kojima su navodno ukazanja duhova, razna prikazivanja Marije i slične stvari mogu biti velika glupost i izmišljotina.

Znam da je jedan znanstvenik čak objavio knjigu gdje tvrdi da čovjek u mozgu ima jedan centar koji mu služi za vjerovanje u Boga i nadnaravno jer pošto je čovjek inteligentno biće, te samim time suočen sa strahom od potpunog nestanka i smrti, te da bi to podnio u mozak mu je ugrađena ta percepcija koja mu daje nadu i vjerovanje u te bedastoće kao što su Bog i vječni život.
Je li Isus zbilja uskrsnuo? Ja sam prije neki dan rekao svojoj frendici: ako je zbilja živ da bih u to vjerovao trebao bi doći pred mene i trebao bih mu staviti ruke na ranu da mu vjerujem. To je to jer ovo su zbilja ostalo sve sranja.
Vjerovao ja ili ne, istina će ostati istina. Ako je istina da poslije fizičkog života ima nešto onda će tako i ostati bez obzira na moju vjeru kao i ako iza ovog života nema ničega.

No ako nema ničega na to se ne treba gledati kao na smrt već kao na nepostojanje. Kao što nismo postojali niti prije rođenja, nećemo postojati tako niti nakon smrti fizičkog tijela jer mi tad nismo mrtvi, već jednostavno ne postojimo. Glupo bi bilo gledati u kamen na cesti i reći: "gle, taj kamen je mrtav" ili "taj kamen je umro", no nije, život u njemu jednostavno ne postoji, te tako niti mi nakon smrti nećemo biti mrtvi, već će biti kao da jednostavno nismo nikada postojali. Nećemo ništa znati, niti išta osjećati, biti ćemo obično ništa, najobičnije nepostojanje. Eto, to bi moglo biti i to.
Ništa me ne upućuje na to da nakon života nešto zbilja postoji, no ako netko smatra da ima dokaz da postoji nešto ili ako je nešto doživio neka slobodno piše.
Ja u zadnje vrijeme kada idem spavati i kada sanjam prolazim kroz neke čudne psihičke mijene i emocije i u trenutku svog buđenja često se budim sa nekakvim osjećajem "smrti" koji kao da mi jasno želi dati do znanja da nakon smrti nema ničega. Čudno je opisati taj osjećaj. Jednostavno u tome trenutku smrt kao pojam postane mi nešto istovremeno strašno i nepojmljivo, a odjednom nešto i tako razumljivo. Pomislim tada na ljude koje volim i nestvarno mi je da bi oni mogli prestati postojati, no preočit mi je osjećaj da će prestati postojati. Taj osjećaj mi je sve češći i javlja mi se zadnjih par godina često za sna ili polusna. Glupo ga je opisivati jer ga niti sam sebi ne mogu opisati.
Jednostavno gubim vjeru i nadu da nešto nakon smrti postoji i da smo zapravo samo nesretan sklop kozmosa, a najveća greška kozmosa je to da smo stvoreni sa umom i razumom koji se ne može nositi sa težinom i strahotom nepostojanja koje nas sve očekuje.
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 12:15   #2
Nemruth Dagi
Imhotepov savjetnik

Nemruth Dagi Avatar

Registracija: Nov 2002.
Quote:
Cijanid kaže:
Jednostavno gubim vjeru i nadu da nešto nakon smrti postoji i da smo zapravo samo nesretan sklop kozmosa, a najveća greška kozmosa je to da smo stvoreni sa umom i razumom koji se ne može nositi sa težinom i strahotom nepostojanja koje nas sve očekuje.
NESRETAN SKLOP KOZMOSA netko ili nešto je napravio taj sklop i ima razloga zašto te to tako.

Težina i strah postoji u tebi samo ako osvjestiš da nisi samo puko materijalno tijelo koje će se raspasti.
Old 27.04.2006., 12:17   #3
SatansLittleHelper
Pacijent

ja sam dozivio to da prije rodjenja nije bilo nicega, i nije mi bilo loshe.
zasto bi mi bilo onda loshe ako poslje smrti isto nebude nicega.

Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 12:20   #4
Maitreya
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2004.
E moj Cijanide poslje smrti pocinje pravi zivot.
Nista se ti neboj jer nemozes nestati.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 27.04.2006., 12:21   #5
Duhec
Carpe diem!

Duhec Avatar

Registracija: Jan 2006.
Quote:
Cijanid kaže:
U zadnje vrijeme si prilično sa ovime razbijam glavu i na žalost sve više dolazim do poimanja toga da nakon smrti nema možda ničega.
Nažalost, još se nitko nije vratio, da bismo to zasigurno znali.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 16:06   #6
crtica
Registrirani korisnik

crtica Avatar

Registracija: Oct 2003.
Ako nema, čemu brige...
Old 27.04.2006., 16:38   #7
Blaise
Ponekad nisam na forumu

Blaise Avatar

Registracija: Nov 2002.
Quote:
Cijanid kaže:
Glupo bi bilo gledati u kamen na cesti i reći: "gle, taj kamen je mrtav" ili "taj kamen je umro", no nije, život u njemu jednostavno ne postoji...
Dokaži.

Quote:
...i da smo zapravo samo nesretan sklop kozmosa, a najveća greška kozmosa je to da smo stvoreni sa umom i razumom koji se ne može nositi sa težinom i strahotom nepostojanja koje nas sve očekuje.
I velika milost.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 21:28   #8
Bosniac
Registrirani korisnik

Bosniac Avatar

Registracija: Nov 2005.
Quote:
Cijanid kaže:

................
Ništa me ne upućuje na to da nakon života nešto zbilja postoji, no ako netko smatra da ima dokaz da postoji nešto ili ako je nešto doživio neka slobodno piše.
Ja u zadnje vrijeme kada idem spavati i kada sanjam prolazim kroz neke čudne psihičke mijene i emocije i u trenutku svog buđenja često se budim sa nekakvim osjećajem "smrti" koji kao da mi jasno želi dati do znanja da nakon smrti nema ničega. Čudno je opisati taj osjećaj. Jednostavno u tome trenutku smrt kao pojam postane mi nešto istovremeno strašno i nepojmljivo, a odjednom nešto i tako razumljivo. Pomislim tada na ljude koje volim i nestvarno mi je da bi oni mogli prestati postojati, no preočit mi je osjećaj da će prestati postojati. Taj osjećaj mi je sve češći i javlja mi se zadnjih par godina često za sna ili polusna. Glupo ga je opisivati jer ga niti sam sebi ne mogu opisati.
Cijanid,pozdrav!
Poćni čitati islam. mislioce:
klasike:Gazali,Arebi,Haldun,Avicena i dr..
savremene iz evropske porodice:Martin Lings,Titus Burkhardt, Reynold Nicholson ....
i naćićeš rješenje svog problema.

Ima života u životu, i ima života u Onom tamo životu!

Zadnje uređivanje Bosniac : 27.04.2006. at 22:06.
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 21:31   #9
brezovka
Registrirani korisnik

brezovka Avatar

Registracija: Jun 2005.
Cijanid...ovaj život je samo korak do života. Ne boj se. I dobro je što si u dilemi. Tražit ćeš stoga.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 22:40   #10
Nodens
appearances can deceive

Nodens Avatar

Registracija: Mar 2006.
KC tvrdi da bog izravno stvara besmrtnu dušu svakom čovjeku i to - prilikom začeća.

Neš ti, prije toga ne postojiš, a naklon tog čudesnog trenutka odjednom imaš vječnost pred sobom - vječni život ili vječno prokletstvo.

O čemu će odlučiti tih xx godina što provedemo na našoj Zemljici, 150 milijuna km od prosječne zvijezde spektralnog tipa G, udaljene 26 000 svjetlosnih godina od centra prosječne galaktike koja gravitira prema 50 milijuna svjetlosnih godina udaljenom prosječnom klasteru galaktika Virgo...

Ipak, prema KC Zemlja jest centar svemira, očito, jer tu se rodio jedinorođeni...

Koji je došao ispraviti originalni božji zajeb sa Slobodnom Voljom(tm), spasiti što se spasiti dade... Jer sami sebe ne možemo spasiti i pod kapom nebeskom nema drugog imena po kojem se možemo spasiti. Tough luck...

Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se;
a tko ne vjeruje, već je osuđen
što nije vjerovao
u ime jedinorođenoga Sina Božjega. (iz Iv.ev.)

Zaključak, idiotski je ne vjerovati... Glupan je onaj tko se okladi da bog ne postoji i onda se ispostavi da ipak postoji. Nije uopće čudno da bog takve nerazborite spodobe baca u pakao.

Nemojte reći da niste bili uopzoreni!
Old 30.04.2006., 14:45   #11
ygraine
...

ygraine Avatar

Registracija: Dec 2002.
"trazite onog sto je ziv dok ste jos zivi, da ne bi mrtvi trazili, jer tada nista necete vidjeti...'

nakon 'zviota' nema zivota za onog tko je smrtan, a nakon 'smrti' nema smrti za onog koji je ziv...

i bolje je pitanje ima li Zivota ~ sada i ovdje?
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 14:51   #12
-Daniel-
Registrirani korisnik

Quote:
Nodens kaže:
KC tvrdi da bog izravno stvara besmrtnu dušu svakom čovjeku i to - prilikom začeća.

Neš ti, prije toga ne postojiš, a naklon tog čudesnog trenutka odjednom imaš vječnost pred sobom - vječni život ili vječno prokletstvo.

O čemu će odlučiti tih xx godina što provedemo na našoj Zemljici, 150 milijuna km od prosječne zvijezde spektralnog tipa G, udaljene 26 000 svjetlosnih godina od centra prosječne galaktike koja gravitira prema 50 milijuna svjetlosnih godina udaljenom prosječnom klasteru galaktika Virgo...

Ipak, prema KC Zemlja jest centar svemira, očito, jer tu se rodio jedinorođeni...

Koji je došao ispraviti originalni božji zajeb sa Slobodnom Voljom(tm), spasiti što se spasiti dade... Jer sami sebe ne možemo spasiti i pod kapom nebeskom nema drugog imena po kojem se možemo spasiti. Tough luck...

Tko vjeruje u njega, ne osuđuje se;
a tko ne vjeruje, već je osuđen
što nije vjerovao
u ime jedinorođenoga Sina Božjega. (iz Iv.ev.)

Zaključak, idiotski je ne vjerovati... Glupan je onaj tko se okladi da bog ne postoji i onda se ispostavi da ipak postoji. Nije uopće čudno da bog takve nerazborite spodobe baca u pakao.

Nemojte reći da niste bili uopzoreni!
čemu ovakav sakrazam...

što je to što tebe čini tako pobnjeničkim protiv Boga?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 19:16   #13
Nodens
appearances can deceive

Nodens Avatar

Quote:
-Daniel- kaže:
čemu ovakav sakrazam...

što je to što tebe čini tako pobnjeničkim protiv Boga?
Zanimljivo, za teiste oni koji se izruguju religijama su automatski pobunjeni protiv Boga...

Dragi moj, nitko nema nikakav dokaz da postoji Bog, pa tako ni ja. Razum i iskustvo mi govore da je puno vjerojatnije da ne postoji takvo biće - kako onda mogu biti pobunjen? Zar nije nužan preduvjet za pobunu poznavanje onoga protiv koga se buniš?

Sarkazam je tu jer organski ne podnosim laž, a religije su laž. Postoji teoretska mogućnost da je jedna od njih istinita, a sve ostale laž. Međutim, puno je vjerojatnije da su sve do jedne - laž...

Bogovi svih naroda kroz cijelu povijest bili su isti ili gori nego ljudi. Bog judaizma, kršćanstva i islama je jedan, ali isto tako zao i osvetoljubiv kao i svi prethodnici. Od najranije prapovijesti čovječanstva postojali su ljudi u svim društvima i civilizacijama koji su shvatili korist od postojanja takvog boga ili bogova, a to su svećenici. Povijest religija je povijest fantazija i laži tih krvopija. Neovisno od načina kako je koja religija nastala, NUŽNO su potrebni ljudi svećeničkog mentaliteta da bi je održavali. Dovoljno ti je samo proučiti povijest papinstva da vidiš kakvi su sve ljudi upravljali kršćanstvom. A o islamu da i ne govorim - osnovao ga je onaj lažljivac, pljačkaš i pedofil.

Prouči malo religije - u DOSLOVNO svim religijama kroz cijelu povijest, svećenička kasta je uvijek bila ili vladajuća ili privilegirana, u svakom slučaju uvijek je bolje živjela od "običnih ljudi". Ron Hubbard, osnivač scijentologije, čak je rekao da je jedan najboljih načina za zaraditi milijun dolara osnovati svoju vlastitu religiju... S druge strane, idealističke iznimke kao recimo sv. Franjo - samo potvrđuju pravilo.
Old 30.04.2006., 19:50   #14
-Daniel-
Registrirani korisnik

Quote:
Nodens kaže:
Zanimljivo, za teiste oni koji se izruguju religijama su automatski pobunjeni protiv Boga...

Dragi moj, nitko nema nikakav dokaz da postoji Bog, pa tako ni ja. Razum i iskustvo mi govore da je puno vjerojatnije da ne postoji takvo biće - kako onda mogu biti pobunjen? Zar nije nužan preduvjet za pobunu poznavanje onoga protiv koga se buniš?

Sarkazam je tu jer organski ne podnosim laž, a religije su laž. Postoji teoretska mogućnost da je jedna od njih istinita, a sve ostale laž. Međutim, puno je vjerojatnije da su sve do jedne - laž...

Bogovi svih naroda kroz cijelu povijest bili su isti ili gori nego ljudi. Bog judaizma, kršćanstva i islama je jedan, ali isto tako zao i osvetoljubiv kao i svi prethodnici. Od najranije prapovijesti čovječanstva postojali su ljudi u svim društvima i civilizacijama koji su shvatili korist od postojanja takvog boga ili bogova, a to su svećenici. Povijest religija je povijest fantazija i laži tih krvopija. Neovisno od načina kako je koja religija nastala, NUŽNO su potrebni ljudi svećeničkog mentaliteta da bi je održavali. Dovoljno ti je samo proučiti povijest papinstva da vidiš kakvi su sve ljudi upravljali kršćanstvom. A o islamu da i ne govorim - osnovao ga je onaj lažljivac, pljačkaš i pedofil.

Prouči malo religije - u DOSLOVNO svim religijama kroz cijelu povijest, svećenička kasta je uvijek bila ili vladajuća ili privilegirana, u svakom slučaju uvijek je bolje živjela od "običnih ljudi". Ron Hubbard, osnivač scijentologije, čak je rekao da je jedan najboljih načina za zaraditi milijun dolara osnovati svoju vlastitu religiju... S druge strane, idealističke iznimke kao recimo sv. Franjo - samo potvrđuju pravilo.
svatko mora naći dokaz u srcu svom o postojanju Boga, a ne ga tražiti od drugih...

i zašto misliš da je zao?

Bog je samo pravedan, a veća od njegove pravednosti je Ljubav prema nama...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 20:16   #15
Nodens
appearances can deceive

Nodens Avatar

Quote:
-Daniel- kaže:
svatko mora naći dokaz u srcu svom o postojanju Boga, a ne ga tražiti od drugih...
Oho, ti imaš dokaz? Što će ti onda vjera?
Quote:
-Daniel- kaže:
i zašto misliš da je zao?
...
Evo što između ostalog nalazimo u Bibliji:

. . . we see the teaching that a "benevolent" god cannot control his temper so something must die in order for that god's anger to be satisfied.

. . . we see teaching that a god considers the smell of burning, sacrificed animals to be a "pleasing aroma." Genesis 7

. . . we see teaching that a god orders disobedient children to be killed (Exodus 21:15, 17).

. . . we see teaching that a god is so insecure that he orders the death of everyone who does not follow his religion (no, he doesn't try to convince them that he is better than the other gods, he commands that they be put to death) (Exodus 22:20).

. . . we see teaching that a god cares so little for the sick that he commands that they be put outside of the camp and left to die (Numbers 5:1-4).

. . . we see teaching that a god orders the earth to swallow 250 people and then kills 14,700 more people who think that was too violent (Numbers 16).

. . . we see teaching that a god uses another king as his pawn ("For the LORD your God had made his spirit stubborn and his heart obstinate in order to give him into your hands, as he has now done.") to do something that god doesn't want him to do so that the god can then completely destroy all the "men, women and children" of several towns (Deuteronomy 2:32).

. . . we see teaching that a god orders people to kill all family members who hold to a different faith (Deuteronomy 13:6-10).

. . . we see teaching that a god tells his invading army that they can take women and children as "plunder" (Deuteronomy 20:14).

. . . we see teaching that a god tells his invading army to kill "anything that breathes" in other cities (Deuteronomy 20:16).

. . . we see teaching that this can be said of a god, "For it was of the Lord to harden their hearts, that they should come against Israel in battle, that he might destroy them utterly." A god who sets people up, just so that he can destroy them. (Joshua 11:20)

. . . we see teaching that a god can send an evil spirit to people so that they will deal treacherously with their leader (Judges 9).

. . . we see teaching that the "spirit of the Lord" is so violent that every time it enters Samson, he kills something (Judges 14-16).

. . . we see teaching that a god orders his invading army to attack a people and to "totally destroy everything that belongs to them. Do not spare them; put to death men and women, children and infants, cattle and sheep, camels and donkeys." (1 Samuel 15:3)

. . . we see teaching that a god kills a man who tries to keep one of his relics from hitting the ground (2 Samuel 6).

. . . we see teaching that a god kills a woman's son for an evil deed her husband did (2 Samuel 12).

. . . we see teaching that a god will kill people and then let dogs desecrate their bodies (1 Kings 14).

. . . we see teaching that a god kills a man who is brave enough to say, "No," to god's command to kill another person (1 Kings 20).

. . . we see teaching that a god kills 42 children for making fun of a guy's bald head (2 Kings 2).

. . . we see teaching that a god will send a whole land into years of famine and death when he is angry (2 Kings 8).

. . . we see teaching that a god will kill 70,000 people because another person (who god does not kill) disobeyed him and took a census of the people (1 Chronicles 21).

. . . we see teaching that a god will stir up an army who "will strike down the young men . . . [and] will have no mercy on infants nor will they look with compassion on children . . . Whoever is captured will be thrust through; all who are caught will fall by the sword. Their infants will be dashed to pieces before their eyes; their houses will be looted and their wives ravished." (Isaiah 13:18,15,16)

. . . we see teaching that a god comes in human flesh and introduces the concept of hell to his followers so that they can not only fear being killed at one time, but can be tortured eternally.

. . . we see teaching that a god comes in human flesh and instead of casting out demons into the abyss, instead puts them into innocent animals who subsequently jump off of a cliff (Matthew 8).

. . . we see teaching that a god comes in human flesh and promises to send angels to throw people into a burning fire for eternal torment (Matthew 13).

We could go on and on.
Quote:
-Daniel- kaže:
Bog je samo pravedan, a veća od njegove pravednosti je Ljubav prema nama...
Ne pušim ja ta sranja o božjoj ljubavi. Bog koji je u stanju zamisliti "vječne muke" za vremenite pogreške je zao bog, i kao takav ne može postojati.
Old 30.04.2006., 20:48   #16
Kebab
The Box

Kebab Avatar

Registracija: Jan 2005.
MIR S TOBOM

Samo ces da zaspis nece da te boli !
Old 30.04.2006., 20:58   #17
DrSigmundFreud
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2005.
Korektno postavljeno pitanje bi glasilo
...ima li života prije smrti?
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:01   #18
-Daniel-
Registrirani korisnik

Quote:
Nodens kaže:
Oho, ti imaš dokaz? Što će ti onda vjera?

Evo što između ostalog nalazimo u Bibliji:

. . . we see the teaching that a "benevolent" god cannot control his temper so something must die in order for that god's anger to be satisfied.

. . . we see teaching that a god considers the smell of burning, sacrificed animals to be a "pleasing aroma." Genesis 7

. . . we see teaching that a god orders disobedient children to be killed (Exodus 21:15, 17).

. . . we see teaching that a god is so insecure that he orders the death of everyone who does not follow his religion (no, he doesn't try to convince them that he is better than the other gods, he commands that they be put to death) (Exodus 22:20).

. . . we see teaching that a god cares so little for the sick that he commands that they be put outside of the camp and left to die (Numbers 5:1-4).

. . . we see teaching that a god orders the earth to swallow 250 people and then kills 14,700 more people who think that was too violent (Numbers 16).

. . . we see teaching that a god uses another king as his pawn ("For the LORD your God had made his spirit stubborn and his heart obstinate in order to give him into your hands, as he has now done.") to do something that god doesn't want him to do so that the god can then completely destroy all the "men, women and children" of several towns (Deuteronomy 2:32).

. . . we see teaching that a god orders people to kill all family members who hold to a different faith (Deuteronomy 13:6-10).

. . . we see teaching that a god tells his invading army that they can take women and children as "plunder" (Deuteronomy 20:14).

. . . we see teaching that a god tells his invading army to kill "anything that breathes" in other cities (Deuteronomy 20:16).

. . . we see teaching that this can be said of a god, "For it was of the Lord to harden their hearts, that they should come against Israel in battle, that he might destroy them utterly." A god who sets people up, just so that he can destroy them. (Joshua 11:20)

. . . we see teaching that a god can send an evil spirit to people so that they will deal treacherously with their leader (Judges 9).

. . . we see teaching that the "spirit of the Lord" is so violent that every time it enters Samson, he kills something (Judges 14-16).

. . . we see teaching that a god orders his invading army to attack a people and to "totally destroy everything that belongs to them. Do not spare them; put to death men and women, children and infants, cattle and sheep, camels and donkeys." (1 Samuel 15:3)

. . . we see teaching that a god kills a man who tries to keep one of his relics from hitting the ground (2 Samuel 6).

. . . we see teaching that a god kills a woman's son for an evil deed her husband did (2 Samuel 12).

. . . we see teaching that a god will kill people and then let dogs desecrate their bodies (1 Kings 14).

. . . we see teaching that a god kills a man who is brave enough to say, "No," to god's command to kill another person (1 Kings 20).

. . . we see teaching that a god kills 42 children for making fun of a guy's bald head (2 Kings 2).

. . . we see teaching that a god will send a whole land into years of famine and death when he is angry (2 Kings 8).

. . . we see teaching that a god will kill 70,000 people because another person (who god does not kill) disobeyed him and took a census of the people (1 Chronicles 21).

. . . we see teaching that a god will stir up an army who "will strike down the young men . . . [and] will have no mercy on infants nor will they look with compassion on children . . . Whoever is captured will be thrust through; all who are caught will fall by the sword. Their infants will be dashed to pieces before their eyes; their houses will be looted and their wives ravished." (Isaiah 13:18,15,16)

. . . we see teaching that a god comes in human flesh and introduces the concept of hell to his followers so that they can not only fear being killed at one time, but can be tortured eternally.

. . . we see teaching that a god comes in human flesh and instead of casting out demons into the abyss, instead puts them into innocent animals who subsequently jump off of a cliff (Matthew 8).

. . . we see teaching that a god comes in human flesh and promises to send angels to throw people into a burning fire for eternal torment (Matthew 13).

We could go on and on.

Ne pušim ja ta sranja o božjoj ljubavi. Bog koji je u stanju zamisliti "vječne muke" za vremenite pogreške je zao bog, i kao takav ne može postojati.
eh taj copy paste je zao a ne Bog...

pročitaj onda ovo možda ti to nešto kaže...

http://www.biblebell.org/yeshua1.html

meni je moja vjera - pravi dokaz, a i da ti kažem dokaz mislio bi da lažem ili bi mi se smijao, zato je vrlo bitno Ga tražiti...

traži i naći ćeš, ovako samo se udaljavaš od Ljubavi koja te Ljubi, i da znaš ljubav kakvom te ljubi, plakao bi od sreće...

odgovoriti ću ti na ove Novo zavjetne citate...

Quote:
Lončar sa loncem može pto god hoće...a ovo govore oni koji Boga nisu upoznali, zato i pišu takve gadosti, a baš za te koje piše te gadosti o Ljubavi obećanje takvo je dano, puni su mržnje jer da nisu Boga bi znali...

Quote:
da li je važniji ljudski život ili svinje?

Quote:
zao čovjek ni nema mjesta na Nebu, zar će baštinit istu baštinu sa čovjekom koji je ljubio dobro i Boga?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:33   #19
Nodens
appearances can deceive

Nodens Avatar

Quote:
-Daniel- kaže:
odgovoriti ću ti na ove Novo zavjetne citate...
Naravno, stari zavjet je malo teži orah. Ali i u tom novom zavjetu ima toliko toga što ni najbolji apologeti nisu mogli objasniti i opravdati. Ali nije važno, zar ne, navikli ste vi selektivno čitati - ono što vam se sviđa.

Evo ti još malo za razmišljanje iz NZ. Isus (kao kakav luđak) u najranijem ev. (Markovom) proklinje neplodnu smokvu IAKO "ne bijaše vrijeme smokvama":

Ugleda izdaleka lisnatu smokvu i priđe ne bi li na njoj što našao. Ali došavši bliže, ne nađe ništa osim lišća jer ne bijaše vrijeme smokvama.Tada reče smokvi: "Nitko nikada više ne jeo s tebe!" Čuli su to njegovi učenici.

A pročitaj zatim kako su taj događaj mudro uljepšali pisci kasnijih ev.

Još jedan primjer. Hajde mi opiši (na osnovu Matejevog i Lukinog ev.) što su Marija i Josip radili prvih mjesec-dva nakon Isusovog rođenja?

Jesu li:
a) hitro bježali u Egipat
b) mirno se šetali po Jeruzalemu i Herodu pred nosom prikazivali Isusa u hramu?

Nešto od toga mora biti laž. Ili ćeš smisliti neku ludu teoriju kao i toliki apologeti prije tebe?

A nakon što se vratiše iz Egipta: Dođe i nastani se u gradu zvanu Nazaret - da se ispuni što je rečeno po prorocima: Zvat će se Nazarećanin.

Po kojim to prorocima? U SZ se spominju nazireji a ne nazarećani... (Usput rečeno, prema Luki su cijelo vrijeme tamo živjeli)

Kad smo već kod Nazareta: Čuvši to, svi se u sinagogi napune gnjevom, 29ustanu, izbace ga iz grada i odvedu na rub brijega na kojem je sagrađen njihov grad da ga strmoglave. 30No on prođe između njih i ode.

Kod Nazareta nema nikakvo mjesto s kojeg se čovjek može "strmoglaviti"...
Quote:
-Daniel- kaže:
Lončar sa loncem može pto god hoće...a ovo govore oni koji Boga nisu upoznali, zato i pišu takve gadosti
Nisam ja izmislio pakao, nego pisci "svetih" tekstova, ali slažem se, ideja je prava gadost.
Old 30.04.2006., 21:57   #20
-Daniel-
Registrirani korisnik

Quote:
Još jedan primjer. Hajde mi opiši (na osnovu Matejevog i Lukinog ev.) što su Marija i Josip radili prvih mjesec-dva nakon Isusovog rođenja?

Jesu li:
a) hitro bježali u Egipat
b) mirno se šetali po Jeruzalemu i Herodu pred nosom prikazivali Isusa u hramu?
vidiš samo malo treba bolje pročitati i sve shvatiš...

naime, kada se Isus rodio Herod je htio pobiti scu djecu (to znamo) i onda je Josip sa Marijom otišao u Egipat...(Matej)

e sad...u Luki ne piše vrijeme dolaska u Jeruzalem zar ne?

Kad prođe osam dana, i kad je dijete trebalo obrezati, nedjenuše mu ime Isus, kako ga je nazvao anđeo prije nego se zače.

Luka 2-21

onda dolazi Matej 2-13

Kad su oni otišli, anđeo se Gospodnji ukaza Josipu u snu i reče: Ustani, uzmi dijete i njegovu majku pa bježi u Egipat...

pa Matej 2-21

Tada on ustane, uze djete i njegovu majku te dođe u zemlju izraelsku.

pa sad tek dolazi Luka 2-22

Kad je prošlo i vrijeme njihova čišćenja, prema Mojsijevom Zakonu, donesoše ga u Jeruzalem da ga prikažu Gospodinu. (ovo je se NE kosi sa Matejom 2-23 jer se nije nastanio u Jeruzalemu kada se bojao Arhelaja)

ja se nadam da te zadovoljava odgovor

-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja