Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2006., 01:54   #1
Koloidno srebro,lijek ili otrov !?

Da li ste svjesni da postoji jedan od mnogih lijekova za mnoge bolesti koje možete napraviti i kod kuće, sami. Cijena izrade takvog lijeka je zbilja smješna kad usporedite s cijenama konvencionalnih lijekova u apotekama. Naravno, nitko vam ništa ne govori o tome jer ne biste trošili inače vaše novce na tablete koje djeluju, ali uzrokuju možda i neke druge štete... Ma neće valjda... zaključite. I poslije imate neki osip ili alergije, a ponekad uzrokuju i neugodnije nus-pojave. Zašto bi se izlječili? Da li je to nekome ( osim možda vama najdražim osobama ) stalo ??? Pa ako bi svi bili zdravi, pa tko bi trebao doktore, medicinske usluge, farmaceutske proizvode... Neki bi zbilja ostali bez velikih svota novaca.

KAKO NASTAJE BOLEST ?

Negativne emocije kao stres, žalost, ljubomora, nezadovoljstvo sobom, brige, zavist i druge, dovode u određenom dijelu mozga do pretvaranja bioenergije u neku drugu vrstu energije koja se u tijelu potroši. Ova pojava dovodi do nedostatka bioenergije neophodne za normalno funkcioniranje mozga. Da bi se mozgu, kao organu koji ima najveću važnost, u ovim slučajevima omogućio normalan rad, priroda se pobrinula da nedostajuću bioenergiju dovede iz aure. Bioenergija je u slojevima aure smještena u posebnim punktovima oblika elipsoida,koji imaju veliki energetski naboj. Nivo bioenergije u elipsoidima određuje naše psihofizicko stanje. Ako je bioenergija na potrebnom nivou, organi su zdravi i obrnuto. Svakom organu za svaku bolest odgovara određen elipsoid. Kasnije započinje proces zatvaranja čakre koja ga u normalnim uvjetima snabdijeva bioenergijom iz okolnog prostora. Zatvaranje čakri jos više pogoršava bioenergetsku situaciju u organu i ubrzava pojavu bolesti.

Zbog toga - rješavajmo UZROK a ne POSLJEDICU bolesti. Dobra stara poslovica ionako kaže: bolje spriječiti, nego lječiti. Ako ste vlasnik neke farmaceutske industrije ili doktor koji gleda da samo zaradi novce, to vam nije u cilju.

KOLOIDNO SREBRO - ŠTO JE TO ?

Trenutno je poznato da koloidno srebro ubija preko 650 raznih bolesti, uključujući i AIDS i rak !!! ( Nemojte sad: ma da, to je nemoguće. Tko vam je to rekao? Kome je u interesu da NEZNATE ?)

Idemo polako, upoznajmo što je to i kako se može napraviti kod kuće.

1. Što znači koloidno?

Riječ koloidno znači da je nešto toliko malo da je raspršeno, a NE OTOPLJENO u otapalu ( vodi ). Djelići su toliko mali da niti ne sjednu na dno niti plutaju po površini. Oni su ionizirani, tako da svaki djelić ima isti naboj i jedan drugog odbijaju. U slučaju koloidnog srebra, djelići su veličine 1/7000 od veličine crvenog krvnog zrnca, što ga čini vrlo prilagodljivim.

2. Što je s čistoćom? Koliko traje?

Koloidno srebro, za razliku od ostalih suplemenata, ne može se "pokvariti" jer ni jedan živi organizam ne može živjeti u koloidnoj otopini. Kada je koloidno srebro napravljeno metodom niskog napona, nakon nekog vremena, poneki ioni gube naboj i priklanjaju se drugim ionima koji su u im najbliže. Kad se to desi, koloidno srebro mijenja boju jer se nakupina poveća tako da počinje lomiti svijetlost. Ovisno o tome kako je koloidno srebro napravljeno ( napon, čistoća vode, uvjeti... ), ono mijenja boju od svijetložute do zlatne, a ponekad i poprimi sivkastu boju. Ništa od toga ne mijenja efikasnost koloidnog srebra. Čak i kad je tamnosmeđe ili tamnoljubičaste boje, neće biti otrovno, ali se tada samo teže asimilira, odnosno prilagođava. Kada se koloidna otopina radi pomoću visokog napona, ona se tada stabilnije ponaša kod čuvanja, te ima jako dugi vijek trajanja.

3. Dakle, koloidno srebro nije nikad otrovno ili opasno?

Koloidno srebro se radi ISKLJUČIVO U DESTILIRANOJ VODI, tj. voda ne smije imati nikakvih minerala ili bilo čega otopljenog u sebi. Inače bi se srebrni ioni povezali s otopljenim mineralima i mogli činiti soli ili otrovne supstance. ( srebrni nitrat ili srebrni klorid ) Dakle, najbolja je čista voda dobivana destilacijom, odnosno kondenzacijom vodene pare.

4. Što u vezi argirije, bolesti vezanoj uz "plavu kožu" ?

Nikada nitko nije ikada prijavio niti jedan slučaj koji je vezan uz upotrebu koloidnog srebra. tu bolest vežu uz prekomjerno uzimanje srebrnih soli ( srebrni nitrat ) koja sadrži otrovne supstance. Bilo koja količina koloidnog srebra ne može uzrokovati argriju.

5. Koja je koncentracija najbolja? Koliko koloidnog srebra treba konzumirati?

Mjera za koncentraciju je ppm ( od parts per million ), odnosno broj čestica u milijun komada. Svjetski stručnjaci za zdravlje širom svijeta slažu se s tim da je prisustvo srebrnih iona u bilo kojoj koncentraciji u ljudskom tijelu dobro za zdravlje. Izvanredne rezultate pokazala je koncentracija od 0,33 ppm-a ( 1/3 ppm !!! ). Neki proizvođači koloidnog srebra proizvode čak 1000 ppm-a, dobivenih sa velikim naponom. No, odlične rezultate pokazuju sve koncentracije. Preporuka je oko 2 - 4 čajne žlice dnevno.

6. Što se dešava ako se predoziramo? Možemo li uzeti previše?

Jedina negativna strana uzimanja odjednom u početku previše koloidnog srebra je Herxeimerov efekt, a to je slučaj kad srebro ubije previše patogenih tvari da ih tijelo ne može odjednom izbaciti iz sebe normalnim putem, već ih izbacuje sekundarnim putevima - preko pluća, sinusa ili kože. Koloidno srebro je najbolji antibiotik koji ubija SAMO bakterije koje nisu poželjne u tijelu, a ostavlja npr. one koje su nam potrebne za probavu ili slično ( acidofil ). Također ubija viruse i gljivice.

Cjelokupni tekst ( na engleskom ) sa upotrebom koloidnog srebra skinite ovdje.

Kako napraviti KOLOIDNO SREBRO ?

Evo optimalne izrade koloidnog srebra kojeg možete vrlo lako napraviti i kod kuće. Uzmite pola litre DESTILIRANE vode i ulijte ju u čistu staklenu ili plastičnu posudu. Za elektrode možete upotrebiti žicu ili foliju od čistog srebra ( a pogodni su i srebrni predmeti kao što su npr. 2 žlice iz srebrnog kuhinjskog kompleta - ionako vam stoji bezveze u ormaru ). Razdvojene elektrode stavite u posudu, pričvrstite ih nekako i pustite ISTOSMJERNU struju između 12 - 40 V. To možete dobiti i raznim stabiliziranim ispravljačima ( adapterima za struju 12 - 40 V ) ili baterijama ili akumulatorima. Npr. možete povezati serijski 2 ili 3 akumulatora od 12 V, tako da dobijete 24 ( sa 2 ), odnosno 36 V ( sa 3 akumulatora ). No, dovoljno je već i 12 V da bi proces uspješno završili. Ovisno o naponu i temperaturi vode ( najbolje ju je malo zagrijati oko 30-40 stupnjeva C ), nakon 15 - 20 minuta se pojavi maglica oko jedne elektrode. Proces pustimo da traje oko 30 minuta i tada se maglica raziđe u vodi i otopina opet postaje prozirna. Isključimo struju, prelijemo u neku posudu u kojoj ćemo uskladištiti koloidno srebro. Najbolje u staklene boce od tamnosmeđeg ili tamnoplavog stakla ( npr. od piva !!! ). I čuvamo ga na tamnom mjestu, jer na suncu se brže deioniziraju čestice, pa dulje traje i efikasnije je ako se čuva na tamnom mjestu.



Mnogi ljudi su probali i vidjeli utjecaj najboljeg prirodnog antibiotika - koloidnog srebra. Osobno ga pijem i mogu reći da sam vrlo rijetko bolestan, bolje se osjećam i lakše podnosim neke teške situacije vezane uz promjenu vremena i slično. Neki ljudi zahvaljuju koloidnom srebru što su preživjeli bezizlazne situacije kada su i doktori rekli da "nema više spasa". Izgleda da balansira tijelo tako da se ono bolje može zaštititi od dnevnih napasti sa raznih strana. Mnogi me traže da im napravim koju litru, i mnogi koji su počeli koristiti osjećaju pozitivne promjene. Nekima treba nekoliko mjeseci da se to manifestira, a neki za par dana već osjećaju promjene. Ali zapamtite: ovo rješava samo POSLJEDICE mnogih bolesti, ali UZROKE ustvari treba odstraniti ( gubitak energije na razne načine - stres, nervoza, uzimanje nezdrave hrane... )!!!
PlayEr00 is offline  
Old 03.05.2006., 19:19   #2
Quote:
PlayEr00 kaže:
BLA BLA...
Od svega ovoga jedino sam zaključio da nit o kemiji, nit o koloidima pojma nemaš.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 03.05.2006., 20:39   #3
Prije par godina sam u nekoj knjizi (mislim da je Investiranje od Richardsona) naletio na podatak da ako stavis srebreni dolar u mlijeko da se nece pokvariti jer srebro ubija bakterije ili tako nesto, ne znam vise. onda sam naletio na netu na to koloidno srebro i cinilo mi se ono... hebeno. Krstario po netu za raznim informacijama i zakljucio da bi definitivno trebalo probati. Na tome je ostalo. Na zakljucku. Nisam probao. Ali svejedno to imam jos uvijek u nekom planu, zanimljivo je to.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Old 03.05.2006., 20:41   #4
U stvari bas me zanima jel ima netko da je probao pa da iznese svoja iskustva.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Old 04.05.2006., 10:33   #5
Ja sam probala i definitivno je super stvar za ubiti bilo kakve bakterije i sl. stvari koje te zezaju u zivotu.

Ja sam imala kontinuirane gnojne upale grla jer sam negdje u ogranizmu imala žarište bakterija. Nije bilo više lijeka koji bi mi pomogao. Dok bih pila antibiotike stvar bi bila ok, ali čim bih prestala - ista priča. Naravno da je to ostavljalo negativne posljedice i na druge organe, od zuba, do želuca, a vjerojatno i bubrega, srca i zglobova.

Pila sam kolodino sredstvo nekoliko dana i od tada više nemam gnojne upale. Nekad me još boli jer se nahladim ili slično, ali nema više tih bakterija. Toplo preporučujem!

Ne vjerujem da te može spasiti od raka ili slično, ali za upale i sl. - super stvart! Ja sam ga kupila, nisam ga radila doma.

Nedavno sam pročitala da je u Americi nagradu za inventivnost dobio lijek - antiseptik na bazi srebra!! Mislim se, hello ljudi, pa to je to. Otkrivate toplu vodu!

Toplo preporučam!
imago2007 is offline  
Old 04.05.2006., 12:34   #6
Quote:
imago2007 kaže:
Nedavno sam pročitala da je u Americi nagradu za inventivnost dobio lijek - antiseptik na bazi srebra!! Mislim se, hello ljudi, pa to je to. Otkrivate toplu vodu!
Nije, to su različiti spojevi. Primjerice glikogen i celuloza su polimeri glukoze samo vezani na različite načine. Od celuloze probavljaš 0 % a od glikogena 100 %. Malo veće znanje kemije ne bi škodilo.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 04.05.2006., 12:45   #7
Quote:
imago2007 kaže:
Ja sam ga kupila, nisam ga radila doma.
To se prodaje u apotekama?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 04.05.2006., 16:31   #8
Quote:
kumek kaže:
Nije, to su različiti spojevi. Primjerice glikogen i celuloza su polimeri glukoze samo vezani na različite načine. Od celuloze probavljaš 0 % a od glikogena 100 %. Malo veće znanje kemije ne bi škodilo.
Oprosti, nisam shvatila. Koja je razlika između koloidnog srebra i antiseptika na bazi srebra? Naravno da su glikogen i celuloza spojevi različite strukture. Ali ne vidim kakve to veze ima s mojim postom. Također ne vidim čemu vrijeđanje. Zato da bi ti ispao "pametan"? Usput si ispao i nekulturan i nezreo.

Nema to u apoteci, od alternativaca.
imago2007 is offline  
Old 04.05.2006., 16:35   #9
Quote:
imago2007 kaže:
Oprosti, nisam shvatila. Koja je razlika između koloidnog srebra i antiseptika na bazi srebra?

Nema to u apoteci, od alternativaca.
cekaj... di si ti kupila koloidno srebro, na netu ili negdje kod nas? koliko si platila? bas sam se sjetio da sam ja to prije godinu i nesto narucio od nekih britanaca, ali su nesto poceli muljati pa sam odustao i tako je to palo u zaborav.
__________________
Kako sam odabrao pvc stolariju. Ako ću ikada trebati knjigovodstvo, ovdje je sve što mi treba
Jaasper is offline  
Old 04.05.2006., 16:49   #10
Quote:
imago2007 kaže:
Oprosti, nisam shvatila. Koja je razlika između koloidnog srebra i antiseptika na bazi srebra? Naravno da su glikogen i celuloza spojevi različite strukture. Ali ne vidim kakve to veze ima s mojim postom. Također ne vidim čemu vrijeđanje. Zato da bi ti ispao "pametan"? Usput si ispao i nekulturan i nezreo.

Nema to u apoteci, od alternativaca.
Isto kao i srebro koje je u različitim formama. Jedno je srebro u antiseptiku a drugo je koloidno srebro. Tako je i glukoza u različitim formama, primjerice željezo u sideroforu nije isto što i željezo u porfirinu ili u hrđi nisam ja ispao nekulturan i nezreo nego si ti ispala neznalica u kemiji što sam ti lijepo gore i napisao.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 04.05.2006., 16:54   #11
Jaasper, kupila sam kod zagrebačkog alternativca. Nije bilo skupo.
imago2007 is offline  
Old 04.05.2006., 17:03   #12
E nije da ne vjerujem nikako, ioni srebra u nekim solima imaju antiseptičku vrijednost, i to je moguće.
Ali termin koloidno srebro??
Jel ima ono i koloidna svojstva, ono tipa niže talište i više vrelište??
Brijem da su mu dali takvo ime jer im zvuči onak" stručno".
Još će i netko tko je bio na kemoterapiji, nakon što se povuče karcinom, reć da je to od koloidnog srebra koje je usput uzimao!
Lyla is offline  
Old 04.05.2006., 17:12   #13
Quote:
imago2007 kaže:
Bitno da si ti pametan i da imaš kulturu komuniciranja.
Bitno je da ti želiš mjerodavno raspravljati o stvarima o kojima malo ili ništa ne znaš, a kad ti to netko kaže onda se vrijeđaš. Ja nisam rekao niti jednu uvredu osim ako ne smatraš uvredom spočitavanje tvojeg neznanja kemije koje je evidentno. Tvoja nevjerojatno pretenciozna izjava
"Nedavno sam pročitala da je u Americi nagradu za inventivnost dobio lijek - antiseptik na bazi srebra!! Mislim se, hello ljudi, pa to je to. Otkrivate toplu vodu!" po kojoj dociraš onima koji za razliku od tebe nekog vraga o kemiji znaju predstavlja puno veće vrijeđanje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 07.05.2006., 00:03   #14
Quote:
marat kaže:
kumek, odi se pravi pametan u "baš razno"
Ne pravim se pametan, samo znam nešto kemije za razliku od tebe i "intelektualke" koja ima jednaka znanja o kemiji kao njena baka. Za baku nije niti čudo jer kemije nije niti bilo u školi ali za vasa dvoje je tragično jer škola postoji samo vi niste o kemiji ništ naučili. Uostalom s ovakvima poput tebe niti ne razgovaram, sad sam ti učinio čast.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 07.05.2006., 13:46   #15
kumek, i vi drugi kemičari, dajte onda meni neukoj objasnit ukratko o čemu se ovdje radi i što je krivo rečeno? Iz vaših postova do sada mogu samo zaključiti da postoji problem, a moje znanje iz tog područja je daleko premaleno da mogu sama dokučiti o čemu se radi. Ajde objasnite, svojim riječima, da nešto naučimo svi skupa, ako vam nije teško. Hvala.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 07.05.2006., 17:53   #16
Quote:
Cats kaže:
kumek, i vi drugi kemičari, dajte onda meni neukoj objasnit ukratko o čemu se ovdje radi i što je krivo rečeno? Iz vaših postova do sada mogu samo zaključiti da postoji problem, a moje znanje iz tog područja je daleko premaleno da mogu sama dokučiti o čemu se radi. Ajde objasnite, svojim riječima, da nešto naučimo svi skupa, ako vam nije teško. Hvala.
Prvi post nakon kojeg je sve ovo krenulo je hrpa dreka. Autor nema pojma kaj su koloidi nego pretipkava nekaj kaj je pročital od nekog istog takvog koji nama pojma. Neki lijekovi na bazi srebra postoje, ti lijekovi nisu koloidno srebro. Koloidi su jedna vrsta čestica koje mogu činiti metali ali ne samo oni. Najbolji pokazatelj neznanja autora je kvaziznanstvena terminologija od koje on nažalost opet ništ ne kuži. Način proizvodnje kako ga je on opisao dovodi do hidrolize vode a ne nastanka koloidnog srebra. To je elementarni pokus koji se radi u srednjoj školi s istim naponima samo se voda zasoli ili zakiseli radi lakše provodnosti. Autor nažalost nema pojma kaj su to jednadžbe elektrolize pa niti ne zna kaj su to standardni redoks potencijali i kojim redoslijedom dolazi do oksido-redukcije na elektrodama. Srebrne elektrode se uz platinske najviše koriste zbog velikog redox potencijala koji im omogučava da su inertne i da se ne oksidiraju pa mogu elektrolizirati cijeli niz spojeva. Nadalje koloidima trebaju i suprotno nabijene čestice jer je često riječ o nabijenim česticama koje su okružene suprotno nabijenim česticama koje se ponovno mogu okružiti nabijenim ili nenabijenim česticama. U njegovom receptu suprotno nabijenih čestica koje bi omogučile nastanak koloida nema. Nadalje, ako u sustavu imaš samo srebro onda ako bi se srebro eventualno otapalo tj oksidiralo (kaj se pod njegovim uvjetima ne dešava) kaj se onda reducira na drugoj elektrodi? Nema toka elektrona samo u jednom smjeru. Medicinsko djelovanje pravog koloida srebra (ne onako nastalog kako je napisao autor) je potpuna laž. To je panacea kaj je on napisal a toga još nema a malo je vjerojatno da će ga ikada biti. Nadalje, način primjene ukazuje na čisti placebo.
Dalje mi se stvarno ne da, količina elementarnog neznanja osnovnih kemijskih zakona je stravična u tom tekstu. A tebi preporučam, kao i svima takvima knjigu iz kemije za treći i četvrti razred srednje škole, tamo je to pojašnjeno lijepo od početka.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 07.05.2006., 18:07   #17
Hvala za iscrpno objašnjenje. Ja sam naime otišla fiziku studirat da pobjegnem od kemije pošto su redoks procesi bili otprilike najviše što sam ikad uspjela skužit iz kemije . Tako da mi je onaj dio o hidrolizi vode nekako bio jasan već od početka, al sumnjajući u moje klimavo znanje rekoh, rađe da nekog pitam da provjerim.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 07.05.2006., 22:49   #18
Quote:
Cats kaže:
Hvala za iscrpno objašnjenje. Ja sam naime otišla fiziku studirat da pobjegnem od kemije pošto su redoks procesi bili otprilike najviše što sam ikad uspjela skužit iz kemije . Tako da mi je onaj dio o hidrolizi vode nekako bio jasan već od početka, al sumnjajući u moje klimavo znanje rekoh, rađe da nekog pitam da provjerim.
Elektrolizi, doduše ton tvojeg posta mi se činio provokativnim. Sad vidim da nije, stoga se ispričavam na tonu zadnje rečenice
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 08.05.2006., 23:50   #19
Medicinsko djelovanje pravog koloida srebra je potpuna laž

a pa kako laz?

guglaj malo ovo: Colloidal Silver , i dobijes masu infoa


Colloidal silver appears to be a powerful, natural antibiotic and preventative against infections. Acting as a catalyst, it reportedly disables the enzyme that one-celled bacteria, viruses and fungi need for their oxygen metabolism. They suffocate without corresponding harm occurring to human enzymes or parts of the human body chemistry. The result is the destruction of disease-causing organisms in the body and in the food.
JaBitTe is offline  
Old 09.05.2006., 09:28   #20
Ako mi ova mala dostavi!!!


Fakat, ajmo sad razlučit. To na slici jest proizvod za dezinfekciju, ali za vanjsku upotrebu - jer ako vubija 650 uzročnika bolesti onda garant vubija i još toliko mikroorganizama koji obitavaju u našem organizmu a nisu štetni (dosta ih je i korisno). Ovo do sada je još uvijek biologija iz srednje škole.

Dokazano jest da je primjena za recimo herpes na koži ili dezinfekciju rane vrlo učinkovit, ali
Je*be*š me ako ću turit takvo nešto u bilo koju rupu na svom tijelu. Jer srebrni ioni (ovo je pretpostavka jer još nismo ustanovili kojeg je sastava ta otopina) nisu toliko pametni da znaju šta trebaju uništit a šta ne...

Da liječi AIDS ili rak...
sibi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.