Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 14:39   #41
Slažem se.
Najbitnije je kako je vama ugodnije i bolje.
Mi smo odlučili ovako. Jednoglasno.
Makenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:20   #42
Prebačeno s drugog topica:

Quote:
Hyacinth Lilith kaže:
.... Crkvu sam odbacila posto mi nista ne znaci pa sam lijepo unajmila maticarku da me dodje vjencati u jednom srednjovjekovnom dvorcu. ...
Mozes li mi molim te napisati koliko si platila maticarki za izlazak na teren, jer sam cula razne cifre, od 400 do 4000 kn? Ni ja se ne zelim udati u crkvi, ali na bas ni u maticnom uredu.. Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje Cats : 05.07.2006. at 11:27.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:56   #43
Mayo474, 300 kn ti je osnovna cifra koju moras platiti, a ostalo ovisi o vremenu i kilometrazi od maticnog ureda do mjesta vjencanja. Jeftinije je radnim danom i u njihovom uredovnom radnom vremenu (od 8 do 16 ili 7 do 15h).... tako da si u biti dobila tocnu informaciju od 400 do 4000 kn, jer se to individualno izracunava... moras pitati u maticnom uredu koji ti je najblizi mjestu ceremonije....
Angia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 15:45   #44
Quote:
Mayo474 kaže:
Mozes li mi molim te napisati koliko si platila maticarki za izlazak na teren, jer sam cula razne cifre, od 400 do 4000 kn? Ni ja se ne zelim udati u crkvi, ali na bas ni u maticnom uredu.. Hvala unaprijed
nas ce kostati 1800kn, izlazak maticara na teren izvan radnog vremena (petak navecer), i to 7km od maticnog ureda
Old 04.07.2006., 09:28   #45
Quote:
Mayo474 kaže:

2003 godine sam ju platila negdje od 2000-2500kn, ne mogu se sjetiti tocno iznosa, al eto, to je bio iznos prije 3 godine....nadam se da je jos uvijek isti.
Platis i maticar te dodje vjencati na Everestu ako treba :-)))
...And her enchanted hair was the first gold... And still she sits, young while the earth is old, And, subtly of herself contemplative, Draws men to watch the bright web she can weave, Till heart and body and life are in its hold...
Hyacinth Lilith is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 23:47   #46
Quote:
Hyacinth Lilith kaže:
2003 godine sam ju platila negdje od 2000-2500kn, ne mogu se sjetiti tocno iznosa, al eto, to je bio iznos prije 3 godine....nadam se da je jos uvijek isti.
Platis i maticar te dodje vjencati na Everestu ako treba :-)))
Hvala za odgovor Malo sam cackala po netu, kazu na vjencanja.hr sljedece:

...za sklapanje braka izvan službene prostorije plaća se posebna naknada, koja ovisi o:
-udaljenosti mjesta sklapanja braka od službene prostorije,

-vremenu sklapanja braka,

-sklapanju braka nedjeljom, na blagdane ili neradnim danima.

Za izračun visine naknade utvrđena je osnovica a čini je prosječna bruto plaća po zaposleniku u Republici Hrvatskoj prema posljednjim službeno objavljenim podacima Državnog zavoda za statistiku, u vrijeme prijave namjere sklapanja braka.

Ovisno o svakom pojedinom slučaju, naknada se određuje posebno:

-za udaljenost mjesta sklapanja braka od službene prostorije u iznosu od 10-20 % utvrđene osnovice,

-za vrijeme sklapanja braka (u toku dana) od 10-30% utvrđene osnovice.

Zbroj utvrđenih iznosa predstavlja naknadu za sklapanje braka izvan službene prostorije a ako se sklapa u nedjelju, na blagdane i u neradne dane, gore dobiveni iznos uvećava se za 100%.
-----------------------------------------------

Prvo sam se prepala ove prosjecne bruto place, ali tek sam naknadno vidjela da se placa postotak tog iznosa ovisno o lokaciji i vremenu vjencanja. Mislim da ce se lova isplatiti, nikako mi se ne svidja odlazak u maticni ured, nekako mi to izgleda kao da idemo nekakav ugovor potpisati, a ne vjencati se
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 00:12   #47
@ Mayo474 - nama ce maticar racunati izlazak na teren izvan radnog vremena (petak navecer na plazu 7 km od maticnog ureda) 1500-1800kn
Old 05.07.2006., 00:15   #48
Taksa za prijavu iznosi 300 kuna, koliko stoji i crkveno vjenčanje.
Novi Obiteljski zakon pruža mogućnost sklapanja građanskog braka i izvan službenih prostorija. To znači dodatne troškove, tako da se za vjenčanje na mjestu udaljenom 10 km od sjedišta matičnog ureda plaća naknada od 10% bruto plaće po zaposleniku u RH (trenutno oko 450,00 kuna), a preko 10 km - 20% iste osnovice. Dodatnih 10% plaćate za "jutarnji termin" (od 8,00 do 16,00 sati), odnosno 20% za termin od 16,00 do 20,00 sati, te 30% za vjenčanje u vremenu od 20,00 do 22,00 sata. Nedjeljom i blagdanom prethodni iznos se povećava za 100%.
Iznimka je ukoliko se ovakav obred traži iz zdravstvenih razloga - navedeni iznosi se umanjuju za 50%.
Evo prigode da ostvarite vjenčanje snova: u bakinom vrtu, na jezeru, na vrhu planine, na obali rijeke, na jedrenjaku...

eto, ovo isto pise na jednoj stranici...
Old 05.07.2006., 00:27   #49
Ta tvoja stranica mi se više sviđa od moje Thx za info!
Nije tim matičarima loše..
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 00:32   #50
ma predobro zarade za pola sata posla... mi smo pali u nesvjest kad smo culi cifru, ali na kraju smo se ipak odlucili na to jer se jedino na tom mjestu zelimo vjencati, pa ajde, nekako progutas kad bas nesto zelis
Old 05.07.2006., 11:43   #51
Evo ako nekomepomaže....

Išli smo kod matičara i stvar je ovakva.
Za izlazak na teren u krugu od 10 km od njihovog radnog mjesta ( vjećnica ), cijena je 2.000 kn + 300 kn takse.
Usput sam pitala za druge županije, pa mi je rekla da svaka županija ima svoju tarifu
Sve u svemu, najlakše je otići ili nazvati matični ured i objasniti će vam bez problema.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 21:31   #52
Pomaže, naravno! Iako mi je prerano za raspitivanje (tko zna kolike cijene će biti kad na mene dođe red) ovo mi je dovoljno da se malo deprimiram. 2000kn i kusur, wtf??
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 08:29   #53
Quote:
Mayo474 kaže:
Pomaže, naravno! Iako mi je prerano za raspitivanje (tko zna kolike cijene će biti kad na mene dođe red) ovo mi je dovoljno da se malo deprimiram. 2000kn i kusur, wtf??
Da da
Da mi je znati tko inače u "stvarnom životu" ima takvu satnicu
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2006., 13:04   #54
Znam tko nema
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 19:29   #55
Question

Ljudi da vam samo kažem ja i moj zaručnik smo se dogovorili vjenčati iza moje kuće i da nam dođe matičar ali nisam sigurna kolika je cifra, kada se moja sestra lani udavala govorilo se čak o cifri od 7000 kn mislim da je to ipak malo precjenjeno, ali sve ovisi od matičara, a ne od županije avaki uzima koliko mu drago..... a ovaj naš je ok pa se nadam nekom prihvatljivom iznosu(tješim se) jer mi je stvarno želja udati se vani a ne u matičnom uredu tamo je stvarno katastrofa...... užassssssssssssssss........ u ponedjeljak za 9 dana idem na dogovor s matičarem pa javim cifru............................valjda će biti pristojna....nadam se
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 21:16   #56
ljudi bok...
i ja se polako spremam za dan D, a netko je ovdje spomenuo da i svećenici mogu vjenčati ljude van crkve...
može li mi netko tko nešto o tome zna dati kakav savjet?
unaprijed hvala
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 21:31   #57
Quote:
Da mi je znati tko inače u "stvarnom životu" ima takvu satnicu
A vjerojatno je u racunicu islo koliko izgube love izlazeci na teren... dok su tih par sati na terenu, mogli su obaviti nekoliko vjencanja u uredu, zar ne? (sto ne znaci da opravdavam toliku cifru! )
Angia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2006., 19:43   #58
Quote:
Angia kaže:
A vjerojatno je u racunicu islo koliko izgube love izlazeci na teren... dok su tih par sati na terenu, mogli su obaviti nekoliko vjencanja u uredu, zar ne? (sto ne znaci da opravdavam toliku cifru! )
s tim da je jos vise para ako se vjencas izvan njihovog radnog vremena... drzavi s parama nadoknađuješ njihovo slobodno vrijeme... grrr
Old 11.07.2006., 09:16   #59
Quote:
Angia kaže:

Kako god... mislim da nisu normalni.
Razlika od cca 2000 kn između vjećnice i "nekog drugog mjesta" ja osobno mislim da je prevelika.

dok su tih par sati na terenu, mogli su obaviti nekoliko vjencanja u uredu, zar ne?

I to sam pitala... zato je razlika u cijeni ako se vjenčanje izvodi u krugu od 10 km i dalje, jer ako je do 10 km, računaju da su "gotovi s nama" za cca 20-tak minuta.
Neka im na "put" treba još dva puta toliko ( a ne treba), to je sat vremena - okvirno vrijeme za vjenčati 2-3 para tj. 600-900 kn , a ti ćeš to platiti 2300 kn.

Analiza
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 21:09   #60
ljudi ja sam danas bila kod matičara i taj je matičar stvarno super i dobar je s mojim zaručnikom ali stvarno nije u njegovoj moći da snižava cijenu vidjelo se na njemu da mu je krivo i da tu nema pomoći......... kao cijena je 3246,17 kn eto kao nekih 10% od BP prosječnog radnika u RH, a na taj se iznos dodaje nešto 20% nečega ne znam čega....... i onda 100% još nečega............ katastrofa, peru nas svjetski, ali još nije sigurno jeli ovo konačan iznos....... rekao je da u utorak ćemo sve konačno znati........... pa javim........... uglavnom ja mislim da je malo pretcjenjeno u svakom slučaju i nadam se da neće biti veći iznos ja idem max do 7000kn nadam se da više od toga neće............... čujemo se još
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.