Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca
Korisničko ime
Lozinka

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas. Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Oprema

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2006., 04:53   #121
walter
dr. Ivo Bannader

walter Avatar

Registracija: Sep 2003.
Ja, iako nemam djece, rekao bih da sva težina u očinstvu leži u onome što si bio prije, ako me razumijete. Nije teško biti tata, teško se pomiriti da si bio ono što si bio prije nego što si postao tata.
Imam neke prijatelje koji su postali tate, i svaki od njih mi je rekao da je to nevjerojatan i neopisiv događaj, u pozitivnom smislu.
Zato još uvijek ne kužim ovaj patetični naslov.
Teško je biti tata. Jer nekako rekao bih da, ako smo već muškarci, što znači da smo u nesukladu s izljevima emocija, rekao bih da "teško je biti tata" znači "teško je mijenjati pelene" a ne "teško je samo pomisliti što bi bilo kad bi Mu se nešto dogodilo".

Što se muške strane priče tiče... U krugovima u kojima se ja krećem teško se razlikuje ćaća od matere. Oboje su cmik cmok buci buci gu gu

Hoću reći (uvijek zaboravim poantu!) da je ovakva tema jebeno diskriminirajuća za muškarce i da podržava seksističke stereotipe.

Nije teško biti tata, i postoje ljudi koji bi se mijenjali.

Ali postoje tate koje svoje očinstvo smatraju velikim blagoslovom. I koji mijenjaju pelene i takve stvari.
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 22:02   #122
impoSIBILA
Banned

Registracija: Oct 2005.
Quote:
walter kaže:
Ja, iako nemam djece, rekao bih da sva težina u očinstvu leži u onome što si bio prije, ako me razumijete. Nije teško biti tata, teško se pomiriti da si bio ono što si bio prije nego što si postao tata.
Imam neke prijatelje koji su postali tate, i svaki od njih mi je rekao da je to nevjerojatan i neopisiv događaj, u pozitivnom smislu.
Zato još uvijek ne kužim ovaj patetični naslov.
Teško je biti tata. Jer nekako rekao bih da, ako smo već muškarci, što znači da smo u nesukladu s izljevima emocija, rekao bih da "teško je biti tata" znači "teško je mijenjati pelene" a ne "teško je samo pomisliti što bi bilo kad bi Mu se nešto dogodilo".

Što se muške strane priče tiče... U krugovima u kojima se ja krećem teško se razlikuje ćaća od matere. Oboje su cmik cmok buci buci gu gu

Hoću reći (uvijek zaboravim poantu!) da je ovakva tema jebeno diskriminirajuća za muškarce i da podržava seksističke stereotipe.

Nije teško biti tata, i postoje ljudi koji bi se mijenjali.

Ali postoje tate koje svoje očinstvo smatraju velikim blagoslovom. I koji mijenjaju pelene i takve stvari.

tika taka tika taka-kome ovdje otkucava ?
tebi ili tvojoj Italiji!?
Old 03.08.2006., 12:08   #123
Rebecca Guay
TiO2 P25

Registracija: Apr 2004.
Bok ljudi evo mene na moru!
Evo samo da javim sinoćnju provalu od starije kćeri.
Za ručkom neće starija kćer jesti grah jer joj je "kora prežilava". Kažem ja njoj pa kako meni nije prežilava, a ona odgovori: "pa kad ti imaš velike zube"
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 07:39   #124
ivandjj
Registrirani korisnik

ivandjj Avatar

Registracija: Mar 2006.
Quote:
walter kaže:
imam neke ideje na sto mislis ali mi nije bas skroz jasno. ajde pojasni ako nije problem.
ivandjj is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 26.08.2006., 14:59   #125
georgeWtheNuclear
Banned

Registracija: Nov 2004.
Kada se moj prvi mish rodio, kupili smo baby monitor. To je onaj sto ima senzor ispod madraca i detektira djetetovo disanje. Ako nema micanja kajaznam desetak sekundi ili koliko vec, oglasava se alarm.

Ja inace spavam tako da mozes pucat iz tenka kraj uha i necu se probuditi. Jedne noci alarm se oglasio. Ja sam bio na nogama iste stotinke sekunde i poceo trcati prema njegovoj sobi. Trebao sam skrenuti desno kako bih izasao kroz vrata ali ja sam se zabubao u zid. Zena sva u panici skocila je iz kreveta odmah iza mene pa se tako i zaletjela u mene. Popadali smo dolje i urlajuci jedan preko drugoga preskacuci dosli do njegove sobe. Kad tamo, andjelcic spava da je milina.

Zvuk tog alarma bio mi je nesto najstrasnije sto sam ikada cuo. Monitor smo bacili i vise ga nikada nismo koristili.

Ne bih se mijenjao ni za sto na svijetu. Biti tata je meni je smisao zivota.
Old 27.08.2006., 14:10   #126
Hana_
smotana

Hana_ Avatar

Registracija: Jan 2003.
Quote:
Rebecca Guay kaže:
Bok ljudi evo mene na moru!
Evo samo da javim sinoćnju provalu od starije kćeri.
Za ručkom neće starija kćer jesti grah jer joj je "kora prežilava". Kažem ja njoj pa kako meni nije prežilava, a ona odgovori: "pa kad ti imaš velike zube"

preslatka, lijepa liceka imaju
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 08:59   #127
sibi
jesam ga promjenio više??

sibi Avatar

Registracija: Jan 2005.
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
...Trebao sam skrenuti desno kako bih izasao kroz vrata ali ja sam se zabubao u zid. Zena sva u panici skocila je iz kreveta odmah iza mene pa se tako i zaletjela u mene. Popadali smo dolje i urlajuci jedan preko drugoga preskacuci dosli do njegove sobe. Kad tamo, andjelcic spava da je milina.

Osjećaj ti je vjerojatno bio gadan, ali kad sam pročitao ovaj dio sa zidom .
Old 28.08.2006., 09:03   #128
sibi
jesam ga promjenio više??

sibi Avatar

Registracija: Jan 2005.
Usput moj mali je prije mjesec dana progovorio...

Prva riječ: "GU"

Bit će govornik sigurno...
Old 02.09.2006., 22:05   #129
dzodzoista
dzodzoista ja sam doista

dzodzoista Avatar

Registracija: Jul 2006.
Quote:
sibi kaže:
Usput moj mali je prije mjesec dana progovorio...

Prva riječ: "GU"

Old 22.09.2006., 09:43   #130
xball
Registrirani korisnik

xball Avatar

Registracija: Aug 2006.
evo i mene do vas! danas sam svratio prvi put na ovaj topic i procitao sve, bas sve postove . cestitam svim tatama i zelim se pohvaliti da sam i sam novopeceni otac . mali ima 25 dana, danas. znaci imam sina kojeg obozavam i jedva cekam da dodjem doma sa posla i "gnjavim" ga . obzirom da radim relativno blizu kuce i na pauzi jurim doma da malo vidim TNSNS (trecu najbolju suprugu na svijetu) i malog. TNSNS je ljubomorna na mene jer mali jako jako malo spava i uzasno je zahtjevan, pa to njezine grudi i psiha ponekad tesko podnose, i ljubomorna je sto imam "pauzu" od 8 sati, a ona je prakticki 24 sata s njim. ja pomazem oko malog koliko god mogu i umijem, ali sisu ima samo mama, a njemu je jos uvijek to najvaznije. no, kada mama nahrani malog macka, ja joj kazem neka ode malo van ili se nac s nekim, a ona ode do ducana i onda TRCI doma do nas ! kako bi ona izdrzala na "pauzi" od 8 sati
inace osobno mislim da su djeca smisao svega, zivota, cega god zelite... uostalom tako je u prirodi, svako se zivo biće maksimalno zrtvuje za potomstvo, pa i po cijenu zivota, a to bismo i mi ucinili za nasu djecu.

na kraju samo da primjetim da vecina oceva ovdje pise o kcerkicama, vec je to jedna mama primjetila... vjerovatno je istina da se kceri ocevima vise uvuku pod kozu, a sto je sa sinovima... jel su oni previse frajeri kad malo odrastu da bi se mazili ili izmjenjivali neke njeznosti s ocevima, ili su ocevi ti koji se distanciraju od svojih sinova?!? je li ocu lakse kcerki reci volim te i poljubiti ju, nego sinu?
sta vi mislite o tome?
Old 22.09.2006., 11:12   #131
baja
'the bug' sings the blues

baja Avatar

Quote:
xball kaže:
na kraju samo da primjetim da vecina oceva ovdje pise o kcerkicama, vec je to jedna mama primjetila... vjerovatno je istina da se kceri ocevima vise uvuku pod kozu, a sto je sa sinovima... jel su oni previse frajeri kad malo odrastu da bi se mazili ili izmjenjivali neke njeznosti s ocevima, ili su ocevi ti koji se distanciraju od svojih sinova?!? je li ocu lakse kcerki reci volim te i poljubiti ju, nego sinu?
sta vi mislite o tome?
baš sam ja vas očeve htjela pitati, kao mama skoro dvogodišnje mišice, kakva je to magija s tatama i princezama? ja sam još uvijek kraljica majka, neophodna u svim ključnim srećama, tugama... ali gledam kako iz dana u dan mišica i tata stvaraju neki specijalni "link" koji čak nema veze s podmićivanjem (skrivene extra porcije čokolade koje mama daje u određenim dozama, premalim za tatin ukus... i tome slično).
dakle tate, što vas očarava kod princeza, više nego kod prinčeva?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 15:09   #132
Toto
Registrirani korisnik

Toto Avatar

Registracija: Jun 2006.
Quote:
xball kaže:

sta vi mislite o tome?

Ja sam otac jednog sina i htio bih još i curicu, i moje mišljenje je da nije ni lakše ni teže nekome od svoje djece dati pusu i reći volim te, ljudi dosta brkaju odnos drugi koj tate imaju sa kćerkama i izražavaju im osjećaje više nego dečkima, ali to je zato što sa dečkima imaju ono što nemaju sa curama !

Na kraju svega bitno je da djeca znaju da su voljena, a to što mamlazi odrastu pa nedaju pusu to je čisto normalno !
Old 29.09.2006., 08:09   #133
neznalicaXXL
pazi grickam

neznalicaXXL Avatar

Quote:
baja kaže:
baš sam ja vas očeve htjela pitati, kao mama skoro dvogodišnje mišice, kakva je to magija s tatama i princezama? ja sam još uvijek kraljica majka, neophodna u svim ključnim srećama, tugama... ali gledam kako iz dana u dan mišica i tata stvaraju neki specijalni "link" koji čak nema veze s podmićivanjem (skrivene extra porcije čokolade koje mama daje u određenim dozama, premalim za tatin ukus... i tome slično).
dakle tate, što vas očarava kod princeza, više nego kod prinčeva?
Potpisujem moj mali anđeo ima tri godine i luda je za tatom, kad ju idem oblačiti viče "taaaata ćeee!" A šta reći na to, pustiti tatu da to obavi. Moram reći da sam ponekad i ljubomorna jer kad je sve u redu ne odvaja se od tate, imaju neke svoje fore i neke svoje igre.
I što me jako ljuti mota ga oko malog prsta, nakrivi svoju malu glavicu punu kovrča uperi prstom i slatkim glasićem kaže "Tata..ja bih ono..." I tata se diže i dodaje svojoj mazi što je zatražila, obično su to figure koje mama skuplja godinama.
Ali isto tako kad je bolesna viče samo mama, mama ju nosa cijelu noć, stavlja joj obloge, pjeva joj, tada tjera tatu...najčešće rečenicom "Mama će mi pomoći da pozdravim (ozdravim) ti to ne znaš!"
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 10:31   #134
oona
mentalni stampedo

oona Avatar

Registracija: Jun 2003.
Quote:
neznalicaXXL kaže:
....Ali isto tako kad je bolesna viče samo mama, mama ju nosa cijelu noć, stavlja joj obloge, pjeva joj, tada tjera tatu...najčešće rečenicom "Mama će mi pomoći da pozdravim (ozdravim) ti to ne znaš!"

Klanjam se svim mamama (i tatama, ako ih uopce ima!) ovakvog obiljezja.
Old 29.09.2006., 10:47   #135
Rebecca Guay
TiO2 P25

Quote:
oona kaže:
i tatama, ako ih uopce ima!
Nakon 6 stranica ispovijedi očeva ti pošalješ ovakav post
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 10:50   #136
Rebecca Guay
TiO2 P25

link na clip od 4 minute, i fakat se isplati pogledati!
Strongest Dad in the World - Dick Hoyt
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 10:57   #137
manc
remorker

manc Avatar

Registracija: Aug 2003.
Fakat se islati
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 11:56   #138
Rebecca Guay
TiO2 P25

Priča iza klipa:
Team Hoyt is a father (Dick Hoyt) and son (Rick Hoyt, b. 1962) in Massachusetts who compete together in marathons, triathlons, and other athletic endeavors. Rick was disabled at birth by a loss of oxygen to his brain because his umbilical cord was wrapped around his neck, and he also suffers from cerebral palsy. Dick carries him in a special seat up front as they bike, pulls him in a special boat as they swim, and pushes him in a special wheelchair as they run.

Thanks to his parents, who ignored the advice of doctors that he would be a vegetable, and Tufts University engineers, who recognized that his sense of humor indicated intelligence, at the age of 12, Rick was able to learn how to use a special computer to communicate, using movements from his head. The first words he typed were, "Go Bruins!", and the family learned he was a sports fan. They entered their first race in 1977, a 5 mile benefit run for an injured lacrosse player who was a schoolmate of Rick's.

Dick is a retired Lieutenant Colonel in the Air National Guard. Rick earned a college degree from Boston University in special education, and now works at Boston College. They continue to compete in races, and are also motivational speakers.

As of June 2005, Team Hoyt had participated in a total of 911 events, including 206 Triathlons (6 of which were Ironman competitions), 20 Duathlons, and 64 Marathons, including 24 consecutive Boston Marathons. They also biked and ran across the USA in 1992 -- a 3,735 mile journey that took them 45 days.

Strongest Dad in the World

[From Sports Illustrated, By Rick Reilly]

I try to be a good father, give my kids mulligans, work nights to pay for their text messaging, take them to swimsuit shoots, but compared with Dick Hoyt, I suck.

Eighty-five times he's pushed his disabled son, Rick, 26.2 miles in marathons. Eight times he's not only pushed him 26.2 miles in a wheelchair but also towed him 2.4 miles in a dinghy while swimming and pedalled him 112 miles in a seat on the handlebars - all in the same day.

Dick's also pulled him cross-country skiing, taken him on his back mountain climbing and once hauled him across the U.S. on a bike. Makes taking your son bowling look a little lame, right?

And what has Rick done for his father? Not much--except save his life.

This love story began in Winchester, Mass., 43 years ago, when Rick was strangled by the umbilical cord during birth, leaving him brain-damaged and unable to control his limbs. "He'll be a vegetable the rest of his life," Dick says doctors told him and his wife, Judy, when Rick was nine months old.

"Put him in an institution." But the Hoyts weren't buying it. They noticed the way Rick's eyes followed them around the room. When Rick was11 they took him to the engineering department at Tufts University and asked if there was anything to help the boy communicate.

"No way," Dick says he was told. "There's nothing going on in his brain."

"Tell him a joke," Dick countered. They did. Rick laughed. Turns out a lot was going on in his brain.

Rigged up with a computer that allowed him to control the cursor by touching a switch with the side of his head, Rick was finally able to communicate.

First words? "Go Bruins!"

And after a high school classmate was paralysed in an accident and the school organized a charity run for him, Rick pecked out, "Dad, I want to do that."

Yeah, right. How was Dick, a self-described "porker" who never ran more than a mile at a time, going to push his son five miles? Still, he tried. "Then it was me who was handicapped," Dick says. "I was sore for two weeks."

That day changed Rick's life. "Dad," he typed, "when we were running, it felt like I wasn't disabled anymore!"

And that sentence changed Dick's life. He became obsessed with giving Rick that feeling as often as he could. He got into such hard-belly shape that he and Rick were ready to try the 1979 Boston Marathon.

"No way," Dick was told by a race official. The Hoyts weren't quite a single runner, and they weren't quite a wheelchair competitor. For a few years Dick and Rick just joined the massive field and ran anyway, then they found a way to get into the race officially: In 1983 they ran another marathon so fast they made the qualifying time for Boston the following year.

Then somebody said, "Hey, Dick, why not a triathlon?" How's a guy who never learned to swim and hadn't ridden a bike since he was six going to haul his 110-pound kid through a triathlon? Still, Dick tried.

Now they've done 212 triathlons, including four gruelling 15-hour Ironmans in Hawaii. It must be a buzzkill to be a 25-year-old stud getting passed by an old guy towing a grown man in a dinghy, don't you think?

Hey, Dick, why not see how you'd do on your own? "No way," he says. Dick does it purely for "the awesome feeling" he gets seeing Rick with a cantaloupe smile as they run, swim and ride together.

This year, at ages 65 and 43, Dick and Rick finished their 24th Boston Marathon, in 5,083rd place out of more than 20,000 starters.

Their best time? Two hours, 40 minutes in 1992--only 35 minutes off the world record, which, in case you don't keep track of these things, happens to be held by a guy who was not pushing another man in a wheelchair at the time.

"No question about it," Rick types. "My dad is the Father of the Century."

And Dick got something else out of all this too. Two years ago he had a mild heart attack during a race. Doctors found that one of his arteries was 95% clogged. "If you hadn't been in such great shape, "one doctor told him, "you probably would've died 15 years ago."

So, in a way, Dick and Rick saved each other's life.

Rick, who has his own apartment (he gets home care) and works in Boston, and Dick, retired from the military and living in Holland, Mass., always find ways to be together. They give speeches around the country and compete in some backbreaking race every weekend, including this Father's Day.

That night, Rick will buy his dad dinner, but the thing he really wants to give him is a gift he can never buy. "The thing I'd most like, " Rick types, "is that my dad sit in the chair and I push him once."
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:10   #139
manc
remorker

manc Avatar

Registracija: Aug 2003.
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:17   #140
Rebecca Guay
TiO2 P25

ovo me naročito ganulo:
"Dad, when we were running, it felt like I wasn't disabled anymore!"

I onda je otac odtrčao/odplivao/odvozio sa sinom preko 200 triatlona!
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja