Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2006., 16:41   #1
Transamerica

Tipični indie. Odabereš "veliku temu" i onda je realiziraš anemično i šablonski. Jedino vrijedno spomena je glavna glumica, a sve ostalo, od neuvjerljivih sporednih glumaca, preko beskrvnog scenarija, do sterilne režije, dušu dalo za festivalsku publiku.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:38   #2
znači li to da mu se smiješi neka nagrada na motovun film festivalu? neka hjumanrajc nagrada?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:40   #3
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Tipični indie. Odabereš "veliku temu" i onda je realiziraš anemično i šablonski. Jedino vrijedno spomena je glavna glumica, a sve ostalo, od neuvjerljivih sporednih glumaca, preko beskrvnog scenarija, do sterilne režije, dušu dalo za festivalsku publiku.
Huh, kako minimalistički sročena kritika. A ja baš jutros pročitao jednu od Mime Simić u Feralu koja je... Pa recimo, malo manje minimalistička.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:44   #4
Quote:
walter kaže:
Huh, kako minimalistički sročena kritika. A ja baš jutros pročitao jednu od Mime Simić u Feralu koja je... Pa recimo, malo manje minimalistička.
Žene. Vole nadugačko i naširoko. A Hani paše da joj se napiše što više, jer lakše popuni prostor, kad za Feral ionako više nitko ne želi pisati.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:47   #5
Recimo, Mima veli da postoji razlika između pogledati Transamericu, i vidjeti Transamericu. Po ovome što si ti Smoogj napisao, ne znam jesi li ti uopće i pogledao taj film, ili si negdje pročitao da je o transeksualcima pa si potrčao napisati jedan onako, intelektualno stereotipan post?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:49   #6
Quote:
walter kaže:
Recimo, Mima veli da postoji razlika između pogledati Transamericu, i vidjeti Transamericu. Po ovome što si ti Smoogj napisao, ne znam jesi li ti uopće i pogledao taj film, ili si negdje pročitao da je o transeksualcima pa si potrčao napisati jedan onako, intelektualno stereotipan post?
Igra ti u Broadwayu, od 17h i 20.50h, pa si daj truda i onda možemo razgovarati. Ili vjeruj ženi.

Kad si zadnji put uopće pogledao film u kinu?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:50   #7
Quote:
walter kaže:
Huh, kako minimalistički sročena kritika. A ja baš jutros pročitao jednu od Mime Simić u Feralu koja je... Pa recimo, malo manje minimalistička.
nisi nam napisao najvažniju informaciju jel ti i mima frendica, o ti, veliki prijatelju poznatih i slavnih
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:50   #8
Quote:
kokakoka kaže:
znači li to da mu se smiješi neka nagrada na motovun film festivalu? neka hjumanrajc nagrada?
"Zlatni Grlić maternice", za najbolju žensku ulogu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:53   #9
Dao sam si truda da izvučem nešto pametno o filmu od tebe, ali nisam uspio. Da proširimo raspravu - ti sebe očito smatraš nekim autoritetom za film, što je u redu, i ja sebe smatram stručnjakom za razne stvari. A kad se proglasiš stručnjakom, uvijek se oko tebe nađe dovoljno ulizica da ti potvrdi da si stručnjak. E vidiš, onda se počnu događati ovakve stvari: Da počneš vjerovati da je jedna anemična, stereotipna i općenita kritika vrijednija od drugih, jer su je rekao ti - koji si stručnjak.
Kao kad ja kažem ženi da je glupa pa vjerujem u to.
To ne valja.
Proizvodnja trpi.

A o Transamerici ćemo razgovarati kad izađe na DVD-u.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:54   #10
Quote:
kokakoka kaže:
nisi nam napisao najvažniju informaciju jel ti i mima frendica, o ti, veliki prijatelju poznatih i slavnih
Jo, ne treba njemu vitez zaštitnik na ovom topicu. A ako te zanima nešto o meni, pokušaj PM-om, nisam se toliko umislio da ne razgovaram više s fanovima.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 09:59   #11
A za one koje zanima jedna ipak malo (recimo) dublja kritika filma:
http://feral.mediaturtle.com/look/we...77&NrSection=1
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:02   #12
Quote:
walter kaže:
Dao sam si truda da izvučem nešto pametno o filmu od tebe, ali nisam uspio.
Zato si to uspio kod gđe-ice Mime. I sve pet. Svakom svoje. Kladim se da se toj divnoj djevi sviđa i onaj "Ti i ja i sve koje znamo".

Quote:
walter kaže:
Da proširimo raspravu - ti sebe očito smatraš nekim autoritetom za film, što je u redu, i ja sebe smatram stručnjakom za razne stvari. A kad se proglasiš stručnjakom, uvijek se oko tebe nađe dovoljno ulizica da ti potvrdi da si stručnjak. E vidiš, onda se počnu događati ovakve stvari: Da počneš vjerovati da je jedna anemična, stereotipna i općenita kritika vrijednija od drugih, jer su je rekao ti - koji si stručnjak.
Ne misliš li da bi bilo krajnje patetično ovdje na forumu pisati trokartičnu analizu filma koji nitko na tom istom forumu nije pogledao? Kaj ti je? Pa nisam ja skriboman!
Stari, ako ga pogledaš, napišem ti deset kartica i pošaljem mailom, samo za tebe.
Osim toga, nemoj misliti da nisam primijetio da si na ovaj topic obratio pažnju tek kad se na njemu oglasila kokakoka.

Quote:
walter kaže:
A o Transamerici ćemo razgovarati kad izađe na DVD-u.
Čisto sumnjam. A i nije mi baš jasno zašto si onda uopće sad pokušao zapodjenuti konverzaciju. Bit će da te se Mimina kritika jako dojmila.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:05   #13
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Bit će da te se Mimina kritika jako dojmila.
Pa dojmila me se. Volim kad su ljudi sposobni nakon gledanja filma doživjeti nešto i prenijeti svoj doživljaj drugima. Time ću ujedno i završiti svoje javljanje, ne bih li ovoj temi dao šansu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:06   #14
Quote:
walter kaže:
A za one koje zanima jedna ipak malo (recimo) dublja kritika filma:
http://feral.mediaturtle.com/look/we...77&NrSection=1
A jedna isto takva kritika filma ima i tu:

http://www.radio101.hr/?section=2&page=4&item=939

Napišite i vi svoju kritiku filma! Stručni žiri od jedne osobe će je ocijeniti, a pisca najbolje i rječito pohvaliti.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:07   #15
Quote:
walter kaže:
Pa dojmila me se. Volim kad su ljudi sposobni nakon gledanja filma doživjeti nešto i prenijeti svoj doživljaj drugima.
Vidiš, neke ljude čak za to i plaćaju. A neki ljudi čak odu i pogledati film, prije nego dozvole sebi da ih se dojmi. Drugi se, pak, zadrže na čitanjima recenzija.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:11   #16
Quote:
walter kaže:
Time ću ujedno i završiti svoje javljanje, ne bih li ovoj temi dao šansu.
Herojski uzmak, je li.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:12   #17
Quote:
Mr Smoogj kaže:
A jedna isto takva kritika filma ima i tu:

http://www.radio101.hr/?section=2&page=4&item=939

Napišite i vi svoju kritiku filma! Stručni žiri od jedne osobe će je ocijeniti, a pisca najbolje i rječito pohvaliti.
Svašta. Kako tog tipa nije sram napisati takvu recenziju?
Koji macho. A radi na stojedinici.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:17   #18
Quote:
walter kaže:
Svašta. Kako tog tipa nije sram napisati takvu recenziju?
Zamisli! Dvije različite osobe isti film vide na dva potpuno različita načina, i obe su kadre svoje viđenje filma jasno argumentirati! A, još k tome, obe rade u tzv. lijevom mediju!!! Primjer nezabilježen u stogodišnjoj povijesti filma.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:21   #19
Quote:
Mr Smoogj kaže:
Zamisli! Dvije različite osobe isti film vide na dva potpuno različita načina, i obe su kadre svoje viđenje filma jasno argumentirati! A, još k tome, obe rade u tzv. lijevom mediju!!! Primjer nezabilježen u stogodišnjoj povijesti filma.
A ne! Jedna osoba je vidjela film, a druga ga je pogledala. Mima je iz filma izvukla više detalja, dok je gospodin vjerovatno došao umoran na projekciju pa je prespavao pola filma. A i pitanje je koliko stojedinica plaća za te recenzije, tako da mu ne zamjeram pajkenje.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 10:27   #20
Quote:
walter kaže:
A ne! Jedna osoba je vidjela film, a druga ga je pogledala.
Nemoj mi reći da si ovu frazetinu zbilja prvi put pročitao danas u Feralu.
A, osim toga, ti ga nisi niti vidio, niti pogledao, tako da si na ovom topicu strano tijelo. Jedino da ga moderatori preimenuju u "Walter enjoys his regular morning bukkake".

Quote:
walter kaže:
Mima je iz filma izvukla više detalja, dok je gospodin vjerovatno došao umoran na projekciju pa je prespavao pola filma. A i pitanje je koliko stojedinica plaća za te recenzije, tako da mu ne zamjeram pajkenje.
Walter se zaljubio!
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.