Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2006., 16:14   #61
Quote:
Joules kaže:
Pa da ponovim: kod nas, a i vani, zarucnicki prsten se nosi na DESNOJ ruci. Vjencano prstenje se nosi na prstenjaku lijeve ruke.
potpisujem...

i moj zaručnički prsten je na prstenjaku desne ruke... a vjenčani će ići na lijevu... najvjerojatnije, jer ne mislim skidati zaručnički...
makar me sada malo golica ova ideja da stavim vjenčani do zaručničkog, na desnu ruku...

a sada mi je tek sinulo, zašto me često ljudi pitaju, kad vide prsten, jesam li udana, uvijek me je zbunjivalo, pa kaj prsten na desnoj ruci ne znači zaruke, a kad ono - zbrka u interpretaciji "običaja" nošenja zaručničog/vjenčanog prstenja...
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 08:27   #62
Malo ste me zbunile----

Mislila sam da je zaručnički na desnoj ruci, a vjenčani prsten na lijevoj.
Išla sam pogledati slikicu vjenčanja od Flakey i vidim da su oni stavili vjenčani prsten na prst lijeve ruke...

Vjenčani prsten na desnoj ruci sam zamjetila kod Njemaca recimo.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 09:30   #63
Na vjencanju se pruza desna ruka kad se zavjetujete jedno drugome. To kao prvo.
Kao drugo kod nas a i u mnogim drugim zemljama je vjerovano da iz lijevog prstenjaka vena ide direktno u srce i zbog toga tamo ide vjencani prsten iliti burma. Znajuci to zarucnicki moze na desni prstenjak od pocetka ili na lijevi do vjencanja pa ga onda prebaciti na desni.

To je to
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 14:52   #64
Quote:
ema1 kaže:
Mislila sam da je zaručnički na desnoj ruci, a vjenčani prsten na lijevoj.
Išla sam pogledati slikicu vjenčanja od Flakey i vidim da su oni stavili vjenčani prsten na prst lijeve ruke...
ja sam ostavila zarucnicki na desnoj, a vjencani smo oboje stavili na lijevu. nikad mi nije ni palo na pamet da bi ga na desnu stavila. svi bracni parovi koje znam nose na lijevoj...
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:30   #65
mi smo pitali zlatara, pa je rekao da je uobičajeno da se stavlja na lijevu, pa nam je i mjerkao lijevi prstenjak.. a moj dragi ima fiks ideju da se vjenčani stavlja preko zaručničkog (isto mi je na lijevoj) i kao simbol potvrde zaruka.. nikad prije nisam čula za to...a onda poslije razmještaljka...
zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 12:44   #66
Quote:
flakey kaže:
ja sam ostavila zarucnicki na desnoj, a vjencani smo oboje stavili na lijevu. nikad mi nije ni palo na pamet da bi ga na desnu stavila. svi bracni parovi koje znam nose na lijevoj...
Potpisujem
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 16:23   #67
ja sam nedavno cula da na desnoj ruci vjencani prsen nose pravoslavni vjernici, a na lijevoj katolici
inace, zasad mi je zarucnicki na lijevoj, a poslije...

how ever...
 
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 17:19   #68
Quote:
Joules kaže:
U Hrvatskoj, a koliko znam i vani vjencani prsten se nosi na LIJEVOJ ruci...
nevjerojatno al bas sam neki dan amoru pricala o toj temi,ja sam takoder dugo mislila da je lijeva burma dok mi maticar nije rekao da je desna ruka,a koliko cujem u crkvi je svejedn koja je ruka
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 09:37   #69
Quote:
snjeska kaže:
nevjerojatno al bas sam neki dan amoru pricala o toj temi,ja sam takoder dugo mislila da je lijeva burma dok mi maticar nije rekao da je desna ruka,a koliko cujem u crkvi je svejedn koja je ruka


Kod pravoslavaca da.

Bila sam kod matičara prije par dana i rekao je lijeva ruka
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 11:28   #70
Quote:
ema1 kaže:
Kod pravoslavaca da.

Bila sam kod matičara prije par dana i rekao je lijeva ruka
meni je najlogicniji izbor lijeva ruka,al vi si stavite gdje vi zelite samo znajte da nije ista drebljina lijeve i desne ruke bar nije kod mene
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 00:06   #71
Talking Bez prstena

Moj dragi i ja smo neka čudna sorta. Pošto ja ne nosim nakit (a niti on) mi se uopće nismo zaručili sa prstenjem! Kupio nam je iste satove i to mjesec dana nakon zaruka- (muški i ženski model) i na njih smo iza ugravirali datum i imena pa ih sad koristimo. Pitao me na plaži na otoku Lokrum kod Dubrovnika iako smo znali da će mo se ženiti kad tad, bilo mi je drago da je to tako slatko sročio u rečenicu. Znam da je to ljudima čudano ali stvarno nevolim nakit i nisam na njega navikla pa me prstenje živcira.
Da se mene pita ja se nebi niti udavala sa prstenjem ali zbog rodbine ću popustiti, i to samo za svadbu a poslje ga skidam. I dragi se slaže samnom (on ga ionako zbog posla nebi smio nositi) tako da će mo prstenje nostiti svega 1 dan. Tražim nešto jednostavno i ne preskupo.
Znam da će ljudi na to čudno gledati ali baš me briga.
Ko voli nek izvoli lijeva ili desna ruka... svejedno.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:20   #72
Quote:
ana77 kaže:
Moj dragi i ja smo neka čudna sorta. Pošto ja ne nosim nakit (a niti on) mi se uopće nismo zaručili sa prstenjem! Kupio nam je iste satove i to mjesec dana nakon zaruka- (muški i ženski model) i na njih smo iza ugravirali datum i imena pa ih sad koristimo. Pitao me na plaži na otoku Lokrum kod Dubrovnika iako smo znali da će mo se ženiti kad tad, bilo mi je drago da je to tako slatko sročio u rečenicu. Znam da je to ljudima čudano ali stvarno nevolim nakit i nisam na njega navikla pa me prstenje živcira.
Da se mene pita ja se nebi niti udavala sa prstenjem ali zbog rodbine ću popustiti, i to samo za svadbu a poslje ga skidam. I dragi se slaže samnom (on ga ionako zbog posla nebi smio nositi) tako da će mo prstenje nostiti svega 1 dan. Tražim nešto jednostavno i ne preskupo.
Znam da će ljudi na to čudno gledati ali baš me briga.
Ko voli nek izvoli lijeva ili desna ruka... svejedno.
: :
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:21   #73
Quote:
ana77 kaže:
Moj dragi i ja smo neka čudna sorta. Pošto ja ne nosim nakit (a niti on) mi se uopće nismo zaručili sa prstenjem! Kupio nam je iste satove i to mjesec dana nakon zaruka- (muški i ženski model) i na njih smo iza ugravirali datum i imena pa ih sad koristimo. Pitao me na plaži na otoku Lokrum kod Dubrovnika iako smo znali da će mo se ženiti kad tad, bilo mi je drago da je to tako slatko sročio u rečenicu. Znam da je to ljudima čudano ali stvarno nevolim nakit i nisam na njega navikla pa me prstenje živcira.
Da se mene pita ja se nebi niti udavala sa prstenjem ali zbog rodbine ću popustiti, i to samo za svadbu a poslje ga skidam. I dragi se slaže samnom (on ga ionako zbog posla nebi smio nositi) tako da će mo prstenje nostiti svega 1 dan. Tražim nešto jednostavno i ne preskupo.
Znam da će ljudi na to čudno gledati ali baš me briga.
Ko voli nek izvoli lijeva ili desna ruka... svejedno.

Zašto bi gledali na to čudno??
Pa ima jako puno ljudi koji uopće ne nose vjenčano prstenje - doduše, muškarci su tu u većini.

Nedavno na tv je bila neka reportaža ili slično (stvarno se ne sjećam), ali u pamćenju mi je ostalo da su si oni tetovirali prstenjak ... To mi je isto kul stvar.

Što se tiče skupoće... oni najtanji, od žutog zlata su cca 500 kn.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 08:48   #74
Sve udate žene koje znam uključujući i mene, smo nosile zaručnički na lijevoj ruci, a burma je dolazila na isti prst iznad zaručničkog ... uglavnom burma i zaručnički se nose na istom prstu, a poslije vjenčanja zaručnički po izboru...
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:01   #75
bas super
svejedno dal nosis il ne nosis prsten,svejedno je dal ces imat papir il ne,al nije svejedno koga ces imat pored sebe cijeli zivot il dio zivota
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 12:06   #76
Quote:
snjeska kaže:
bas super
svejedno dal nosis il ne nosis prsten,svejedno je dal ces imat papir il ne,al nije svejedno koga ces imat pored sebe cijeli zivot il dio zivota

Jebate... ful me dirnula rečenica!

Ja imam problema što - khm - nisam baš romantičan tip i onda tu i tamo kad naletim na ovakve rečenice - pomislim da za mene još ima nade, kad se raznježim
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 20:42   #77
Quote:
ema1 kaže:
Jebate... ful me dirnula rečenica!

Ja imam problema što - khm - nisam baš romantičan tip i onda tu i tamo kad naletim na ovakve rečenice - pomislim da za mene još ima nade, kad se raznježim
i mene takoder
to je ono kaj ja mislim,ljubav mi je najvaznija,ta osoba mi je najvaznija i za nju mi dosta ucinila,radje bum mj dana s pravom osobom neg cijeli zivot s idiotem koji me ne razumije

ja sam nasla pravu i zato sam sretna osoba,jer volim,i voljena sam
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 13:28   #78
Hm, ovako kad čitam očito je samo jedno ili je na lijevoj ili na desnoj jer trećeg izbora nemamo No, moja je filozofija da se zaručnički prsten nosi na ruci suprotnoj od one na koju ide vjenčani. A za vjenčani, predaja stara (naravno ona koju ja znam) kaže da ide na ruku koja je bliže srcu, dakle lijevu (jerbo naše ljudsko srce malo vuče u lijevo)! Ah meni to zvuči romantično pa ću ja svoj vjenačani svakako staviti na lijevi prstenjak, a za sad zaručnički nosim na desnom! U ostalom jedino je bitno da se kuži da si zauzeta/o zauvijek
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 13:37   #79
ja zaručnički nosim na lijevoj a mislim da će na toj ruci završit i na dan vjenčanja ....
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 09:36   #80
U mom slučaju zaručnički je na lijevoj ruci zajedno sa vjenčanim.....
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.