Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 11:51   #1
Atlantida - stvarnost ili fantazija

Vidim da nije još bilo govora o Atlantidi na rubu znanosti, ali definitivno je nešto o čemu se treba raspravljati.
Što mislite o Atlantidi, je li zbilja postojala ili je to samo Platonova izmišljena priča?
Gdje biste je locirali? Nedavno sam gledao na TV zanimljivu teoriju da je Atlantida zapravo skrivena ispod leda Antarktike. Bila je i kompjutorska simulacija koja je pokazala kako je Antarkitka otplutala južnije a prvotno je bila u razini ekvatora.
Druga teorija je odmicanje Juž. Amerike od Afrike pa se smatra da je Atlantida zapravo dio Južne Amerike, neki kažu Irska, neki kopaju po morskom dnu oko Bahama, ali sve u svemu, nema čvrstih dokaza.

Što vi mislite o svemu tome?

Podijelimo saznanja
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 16:45   #2
iza vrata gibraltara prije 50,000godina je danas-
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:24   #3
Citao sam o teoriji da je Atlantida u Indoneziji. Ako se dobro sjecam teorije, tamo je Krakatou koji je eksplodirao u velikoj eksploziji prije valjda 10 tisuca godina. Eksplozija je i napravila tsunami, a otok je potonuo. Mislim da je bilo jos nekih indikacija, uglavnom kada sam citao cinilo mi se poprilicno uvjerljivo (koliko teorija o Atlantidi moze biti). Ne sjecam se kako sam naletio na link . Uglavnom, meni se ta teorija cini najvjerojatnija.

Sjetio sam se, jos jedna "indikacija" je bila to sto je more navodno slicno onome kako je opisano da je more oko potonule Atlantide.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 17:26   #4
zove se atlantida jer je bila u atlantskom jezeru prije 50,000godina podno gore ATLAS.
tamo di je Platon rekao.
"..to the lake, ancient lake..snake is long... ...7miles.."
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 18:50   #5
ma ja nisam sigurna da je to istina... mislim to da je postojala... sve je to mit... zar uz svu danjasnju tehnologiju ne bi vec imali neke dokaze ako je stvarno postojala?!
Miss_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 19:30   #6
mit je nekada bila realnost, a ne razum. budi uvjerena u to
a Atlantis nije za korisnike. vanzemaljska tehnologija i to
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 20:15   #7
Quote:
mrQ kaže:
zove se atlantida jer je bila u atlantskom jezeru prije 50,000godina podno gore ATLAS.
tamo di je Platon rekao.
"..to the lake, ancient lake..snake is long... ...7miles.."
zove se Atlantida zato jer ju je Platon tako nazvao. on je tu malo trabunja o necemu sto mu je isprica neko koje to cuja, od nekoga ko je procita, od nekoga ko je prepisa, ...
mislim da je Atlantida kao takva (veliki otok usred Atlantika, ...) samo mit.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 01:01   #8
Quote:
crazyGauss kaže:
zove se Atlantida zato jer ju je Platon tako nazvao. on je tu malo trabunja o necemu sto mu je isprica neko koje to cuja, od nekoga ko je procita, od nekoga ko je prepisa, ...
mislim da je Atlantida kao takva (veliki otok usred Atlantika, ...) samo mit.
Kao takva možda i je.
No ako se posmatra u perspektivi neke izgubljene civilizacije nestale u katastrofi.Mnogi zapisi(ili ako hoćeš mitovi) govore o katastrofičnim događanjima u kojima je nestala dotadašnja civilizacija.
Često se u svakom mitu nađe i "mrvica" istine.
I za Troju se smatralo da je mitski grad,kao i događaji opisani u Ilijadi.
Old 10.06.2006., 12:56   #9
da, zato sam i rekao "kao takva". smatram iznimno vjerojatnim da je postojala neka napredna civilizacija, uostalom ostatci koji upucuju na to nalaze se diljem svijeta.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 15:13   #10
Da je bila neka, fakat napedna civilizacija, nebi ju neki potop samo tako pomeo.
Date the ban will be lifted: 28-05-2006, 18:00[/url]
wasd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 15:48   #11
Pa ako uzmemo teoriju da su zivjeli na otoku s vulkanom i da je cijeli otok potonuo pod more neznam kako su mogli prezivjeti. Eventualno bi neki od prezivjeli otisli u svijet, ali to bi bio iznimno mali broj i jednostavno ne bi mogli nastaviti svoju civilizaciju.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 05:54   #12
Quote:
wasd kaže:
Da je bila neka, fakat napedna civilizacija, nebi ju neki potop samo tako pomeo.
nije neki potop. meteor ju je ravno zveknuo u glavu.
no njoj nije bilo ništa. samo su se kontinenti razdvojili.
ona je potonula od zloupotrebe odičkih sila prije malo više od 12,000godina.
to je onatj potop u bibliji.
i točno, nije ju pomeo, njihovi kosooki potomci žive diljem svijeta.
kosooka rasa=atlantidska.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 14:09   #13
Quote:
mrQ kaže:
nije neki potop. meteor ju je ravno zveknuo u glavu.
no njoj nije bilo ništa. samo su se kontinenti razdvojili.
ona je potonula od zloupotrebe odičkih sila prije malo više od 12,000godina.
to je onatj potop u bibliji.
i točno, nije ju pomeo, njihovi kosooki potomci žive diljem svijeta.
kosooka rasa=atlantidska.
IDEŠ!
Daj mi pojasni što su to odičke sile. I što je Noa radio u Atlantidi? I je li Noa imao kose oči? I kako je to Babilon bio u Atlantidi? I jesu li faraoni imali kose oči? I kako su kosooki stigli na drugi kraj svijeta? I zašto su onda rakete izumili tek u 12. stoljeću, a ne tisućljećima ranije? Koji su bili putevi njihovih migracija? Ili su svi Japanci, Kinezi, Korejci, Indonežani i ostali djeca Noina? I kako su se izvukli iz toneće Atlantide? Jesi li ikad vidio što se događa kad brod tone? Koje su obale preoblikovane od tsunamija prouzročenog kataklizmom Atlantide? Koji su još pomori bili prouzročeni njome? Kako to da je Sahara ostala plodna nakon tih tsunamija? Zašto nije odmah pretvorena u pustinju, već se to počelo događati tisućama godina kasnije? Kako su se Gibraltarska vrata oduprla tom tsunamiju? Kolika je bila visina tsunamija pri udaru u afričku i europsku obalu? Kolika je bila površina Atlantide? Koliku je istisninu izazvala? Koje je tektonske poremećaje izazvala? Kolika je današnja inercija tih tektonskih poremećaja? Koliko je oštećenje atmosfere prouzročeno tom kataklizmom? Koji specifični atomi bilježe taj događaj? U kojem sloju tla?

Ako mi ne daš barem 50% odgovora na ova pitanja, smatrat ću da trabunjaš gluposti, kao i u Experimentu Philadelphia.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 14:32   #14
Quote:
wasd kaže:
Da neki. Stvarno je smiješno gledati kako neki sude po dometu dizanja nivoa Save do savskog nasipa.
Old 11.06.2006., 15:44   #15
Quote:
njihovi kosooki potomci žive diljem svijeta.
koliko ja znam o atlantidi potomci su arijevci tj. germani, a ne kinezi i ostali
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 15:45   #16
Talking

Quote:
Galileo kaže:
IDEŠ!
Daj mi pojasni što su to odičke sile. I što je Noa radio u Atlantidi? I je li Noa imao kose oči? I kako je to Babilon bio u Atlantidi? I jesu li faraoni imali kose oči? I kako su kosooki stigli na drugi kraj svijeta? I zašto su onda rakete izumili tek u 12. stoljeću, a ne tisućljećima ranije? Koji su bili putevi njihovih migracija? Ili su svi Japanci, Kinezi, Korejci, Indonežani i ostali djeca Noina? I kako su se izvukli iz toneće Atlantide? Jesi li ikad vidio što se događa kad brod tone? Koje su obale preoblikovane od tsunamija prouzročenog kataklizmom Atlantide? Koji su još pomori bili prouzročeni njome? Kako to da je Sahara ostala plodna nakon tih tsunamija? Zašto nije odmah pretvorena u pustinju, već se to počelo događati tisućama godina kasnije? Kako su se Gibraltarska vrata oduprla tom tsunamiju? Kolika je bila visina tsunamija pri udaru u afričku i europsku obalu? Kolika je bila površina Atlantide? Koliku je istisninu izazvala? Koje je tektonske poremećaje izazvala? Kolika je današnja inercija tih tektonskih poremećaja? Koliko je oštećenje atmosfere prouzročeno tom kataklizmom? Koji specifični atomi bilježe taj događaj? U kojem sloju tla?

Ako mi ne daš barem 50% odgovora na ova pitanja, smatrat ću da trabunjaš gluposti, kao i u Experimentu Philadelphia.
nađi si curu.

meni se ne žuri nikamo, a tebi?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:40   #17
Quote:
Galileo kaže:
I jesu li faraoni imali kose oči?
Da. Točnije neki faraoni kao i neki njihovi neprijatelji.

Quote:
Galileo kaže:
I kako su kosooki stigli na drugi kraj svijeta?

Nema drugog kraja svijeta; sve je jedan svijet ako na njemu postoji globalna civilizacija.
Globalnu civilizaciju odaju piramide; znači centri su npr Kina, Japan, Egipat, Jukatan...

Quote:
Galileo kaže:
Koji su bili putevi njihovih migracija?
Sve isto kako nas uče u školi; samo obrnuto i kronološki pomaknuto.

Quote:
Galileo kaže:
Koliko je oštećenje atmosfere prouzročeno tom kataklizmom? .

Rezultat je atmosfera kakvu danas imamo; nije takva bila prije.

Inače; znanje o Atlantidi se sastoji od 1/4 fizičkih informacija i 3/4 duhovnih uvida; pa kome takva metodologija smeta...

mrQ; si nabavil curu pa da odgovoriš na ostatak?
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 16:47   #18
mogu ja,
ali ne kužim kak oni ne kuže da su na medijskoj platformi.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 17:31   #19
Kad smo već kod Atlantide, koliko se zapravo naprednom ta civilizacija smatra?
Old 11.06.2006., 17:45   #20
tko ju smatra naprednom?
"se smatra" nije baš neki standard.
masoni i američka vojska ju najviše vole, i na nju se furaju.
mislim da ju korporacije uopće ne percepiraju. (ne vidi se)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.