Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2006., 17:49   #21
Netko je napisao da je bila napredna.
S obzirom da 'ne znamo', jedini standard nam je 'smatrati' , dakle ne mogu pitat "koliko je bila napredna".
Ja znam skoro ništa o tome kakvo im je bilo društvo, stupanj razvoja itd, a to sam i pitala.
Zašto ju tolko voli am.vojska?
Old 11.06.2006., 17:55   #22
ima jedan dobar dokument koji se zove LIber51. ak nemreš nać, daj mail pa ću ti ga poslati.
inače, pita jaje kokoš: zašto si me snjelo?
kokoš kaže: zato.
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 18:03   #23
našla, priče-kaj
Old 11.06.2006., 18:07   #24
dok ne pročitam...
Old 11.06.2006., 18:09   #25
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 00:26   #26
Quote:
Camaria kaže:
Netko je napisao da je bila napredna.
S obzirom da 'ne znamo', jedini standard nam je 'smatrati' , dakle ne mogu pitat "koliko je bila napredna".
U najvećoj mjeri napredna u smislu ondašnjeg vremena.
Barem ako uzmemo u obzir što je Platon napisao.

Quote:
mrQ kaže:
ima jedan dobar dokument koji se zove LIber51.
Ajd ukratko..
Old 12.06.2006., 00:30   #27
o dokumentu? nisam ja sluga tog dokumenta. ima na netu.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 00:36   #28
Atlantis

Evo, pročitah... baš sam se nasmijala...

Quote:
They (Atlantiđani) attempted to breed a new race by crossing with snakes, swans, horses and other animals.Especially monkeys. The results of this experiment were sent to colonize an island, but escaped, and after many journeys, reached Japan, where their descendants flourish still.

Quote:
The education of the children was another important matter in which their ideas were wholly opposed to our own. It ceased altogether at the age of puberty, which sometimes as early as six, never later than fourteen. Were it so delayed, the delinquent was crowned in mockery with a square black cap, sometimes tasselated, and sent among the serviles to instruct them in religion and similar branches of learning, and never permitted to return to Atlas. The ignorance and superstition of the plains was thus kept at a proper height.
A otuda kape američkim maturantima
Old 12.06.2006., 00:38   #29
95% je to sve točno. ostatak je malo začinio, ne previše.
kvadrat na glavi i je za idiote.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 00:40   #30
zašto baš 95?
Old 12.06.2006., 00:42   #31
pa 5% je on zbijao šale na račun današnjeg društva..
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 00:54   #32
zašto misliš da je ostalo istina?
Old 12.06.2006., 05:15   #33
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 08:34   #34
Wow, hrpa slika krila i sve izgledaju - pa nebi covjek vjerovao - kao krila! Da, da, to je sigurno znak. E evo jos bolji. Uzmi slike ljudi od Maya i Egipcana. I neces vjerovati - i jedni i drugi izgledaju kao ljudi! Da, sigurno je to zbog toga jer su preci jedne zajednicke velike civilizacije..

Uglavnom, na osnovu cega je netko uspio zakljuciti da su atlandidjani pripadnici zute rase??? Pa po Platonu se nalazila zapadno od mediterana, ne na drugom kraju svijeta. A kontinenti ipak ne putuju tako brzo da su za par tisuca godina uspjeli promijeniti znacajno svoju poziciju.

Nego, nedavno sam vidio jednu relativno zanimljivu misao glede Atlantide. Uglavnom, kako znamo prije 10ak+ tisuca godina je puno veci dio svijeta bio pod ledom, a samim time je i razina mora bila dosta niza. Tako da su mnoga podrucja koja su danas plitka mora uz rubove kontinentalnih ploca bila iznad povrsine vode. Ponajvise se to vidi za podrucja oko britanskog poluotoka, a mozda i Islanda i hipotetskih otoka juzno od njega:

Tako da tu nije nuzno stvar neke neznam kakve kataklizme, nego je moguce da je postojala civilizacija koja je postepeno bila potopljena a da se nesto njenog znanja raselilo okolo po svijetu. Ujedno je moguce da bi imali idealnu poziciju na pola puta izmedju Amerike i starog svijeta, pa bi mogli prenjeti neka znanja na obadvije strane oceana, a cak bi se mozda mogle objasniti i karte Pirija Reisa koje je netko ranije spomenuo. Osim toga vidimo da je i Kaspijsko jezero dosta naglo potonulo, pa i tu mozda mozemo traziti nekakve stare civilizacije, a mozda i pricu o velikom potopu koja je nastala kod susjednih Babilonaca. Naravno, ovo spominjem kao hipotezu sa odredjenom dozom skepticizma.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 12:28   #35
Quote:
mrQ kaže:
nađi si curu.

meni se ne žuri nikamo, a tebi?
Kume, pitao sam te za konkretne odgovore, a ne za moje sexualne aktivnosti. A cura mi ne treba, a nisam ni gay, a ti si pametan pa otkrij da sam oženjen i imam klinca školarca i jednog bebača od 2 godine.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 12:33   #36
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
...

Rezultat je atmosfera kakvu danas imamo; nije takva bila prije.

Inače; znanje o Atlantidi se sastoji od 1/4 fizičkih informacija i 3/4 duhovnih uvida; pa kome takva metodologija smeta...

mrQ; si nabavil curu pa da odgovoriš na ostatak?
mrQ se malkice zaletio, ali mislim da ima curu, ako ne i nekoliko

No, što se tiče atmosfere, s obzirom da se promijenila prije 12.000 godina, vrlo mi je neuvjerljivo to što nema baš nikakvih tragova o događaju. Je li se promijenila u kemijskom ili fizičkom smislu? Što se desilo s globalnom temperaturom: je li porasla ili opala?

Moje je mišljenje da se znanje o Atlantidi temelji na osnovi 1/5 mitologije i 4/5 izmišljotina, ali se ne može otkriti u šumi informacija što spada u mitologiju, a što u izmišljotine.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 18:20   #37
Quote:
Galileo kaže:
mrQ se malkice zaletio, ali mislim da ima curu, ako ne i nekoliko

No, što se tiče atmosfere, s obzirom da se promijenila prije 12.000 godina, vrlo mi je neuvjerljivo to što nema baš nikakvih tragova o događaju. Je li se promijenila u kemijskom ili fizičkom smislu? Što se desilo s globalnom temperaturom: je li porasla ili opala?

Moje je mišljenje da se znanje o Atlantidi temelji na osnovi 1/5 mitologije i 4/5 izmišljotina, ali se ne može otkriti u šumi informacija što spada u mitologiju, a što u izmišljotine.
točno. Kanarski otoci su ostali kao dokaz i duhovi iznad.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 18:36   #38
Quote:
enax kaže:
Wow, hrpa slika krila i sve izgledaju - pa nebi covjek vjerovao - kao krila! Da, da, to je sigurno znak.
vidi se tvoje poznavanje simbola. 1 sjedi na mjesto.
ono što ne znaš to napadaš. super. znači da još nisi odrastao. super.

Quote:
E evo jos bolji. Uzmi slike ljudi od Maya i Egipcana. I neces vjerovati - i jedni i drugi izgledaju kao ljudi! Da, sigurno je to zbog toga jer su preci jedne zajednicke velike civilizacije..
i da su kosoki, te koje si naveo. znači ne bijelci, ne crnci. 1 sjedi na mjesto.

Quote:
Uglavnom, na osnovu cega je netko uspio zakljuciti da su atlandidjani pripadnici zute rase???
tko je rekao žute..? ja sam rekao kosooke.
tvoje asocijacije i predrasude interferiraju sa razumom, ali dobar si ti.

Quote:
Pa po Platonu se nalazila zapadno od mediterana, ne na drugom kraju svijeta.
šta pa? pa to sam i ja rekao.

Quote:
A kontinenti ipak ne putuju tako brzo da su za par tisuca godina uspjeli promijeniti znacajno svoju poziciju.
naveo sam godinu. 50,000godina. 1 sjedi na mjesto.

Quote:
Nego, nedavno sam vidio jednu relativno zanimljivu misao glede Atlantide. Uglavnom, kako znamo prije 10ak+ tisuca godina je puno veci dio svijeta bio pod ledom, a samim time je i razina mora bila dosta niza. Tako da su mnoga podrucja koja su danas plitka mora uz rubove kontinentalnih ploca bila iznad povrsine vode. Ponajvise se to vidi za podrucja oko britanskog poluotoka, a mozda i Islanda i hipotetskih otoka juzno od njega:

Tako da tu nije nuzno stvar neke neznam kakve kataklizme, nego je moguce da je postojala civilizacija koja je postepeno bila potopljena a da se nesto njenog znanja raselilo okolo po svijetu. Ujedno je moguce da bi imali idealnu poziciju na pola puta izmedju Amerike i starog svijeta, pa bi mogli prenjeti neka znanja na obadvije strane oceana, a cak bi se mozda mogle objasniti i karte Pirija Reisa koje je netko ranije spomenuo. Osim toga vidimo da je i Kaspijsko jezero dosta naglo potonulo, pa i tu mozda mozemo traziti nekakve stare civilizacije, a mozda i pricu o velikom potopu koja je nastala kod susjednih Babilonaca.
bi.

Quote:
Naravno, ovo spominjem kao hipotezu sa odredjenom dozom skepticizma.
neboj se, neće te nitko krivo shvatiti i vjerovat ćemo da se trudiš biti objektivan.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 18:39   #39
uglavnom , nađeš atlantidu i onda ju primaš s određenom dozom skepticizma? idjt!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 06:32   #40
Quote:
mrQ kaže:
uglavnom , nađeš atlantidu i onda ju primaš s određenom dozom skepticizma? idjt!
A gdje ti molim te na toj potonuloj kopnenoj masi pise tabla s oznakom "Atlantida"? Potonulo je i pola Hudsonovog zaljeva pa to nis ne znaci jer niko nije tamo zivio. Ovdje je rijec o tome je li postojala nekakva pradavna civilizacija koja je naseljavala tako nekakvo kopno a ne da li je postojao dio zemljine povrsine koji je potonuo.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.