Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2006., 06:46   #41
Quote:
mrQ kaže:
vidi se tvoje poznavanje simbola. 1 sjedi na mjesto.
ono što ne znaš to napadaš. super. znači da još nisi odrastao. super.
Ah oprosti kaj se moja malenkost osjetila dostojnom sukobiti s takvim veleumom u dubokoj starosti koji je toliko zivota prosao ali krilo nije neki tako neobican simbol. Stovise pojavljuje se dosta cesto u ljudskoj okolici, a s obzirom na ljudsku fascinaciju letenjem ne vidim zasto bi bilo tako neobicno za pojmiti da su ga koristile razlicite civilizacije. Osim ako nisi mislio nesto drugo a to ne napisao jer si zakljucio da ce svi iz slike jasno vidjeti na koju pseudoznanstvenu teoriju ciljas.

Quote:
i da su kosoki, te koje si naveo. znači ne bijelci, ne crnci. 1 sjedi na mjesto.
Egipcani nisu kosooki. Crtali su si one ukrase na ocima da tako izgledaju. A americki indijanci su potekli iz istocne Azije, nemaju neke velike veze s egipcanima. Kao da nadjes ljude s crvenim noktima i onda kazes da si zene bojaju nokte u crveno pa da je to dokaz povezanosti s tom rasom.

Quote:
tko je rekao žute..? ja sam rekao kosooke.
tvoje asocijacije i predrasude interferiraju sa razumom, ali dobar si ti.
Pa zato jer vecina ljudi zute rase je kosooka, isto kako vecina ljudi koji nisu zute rase, ukljucujuci egipcane, nije kosooka.

Quote:
šta pa? pa to sam i ja rekao.
Sorry, nisam znao da mislis da su egipcani kosooki.

Quote:
naveo sam godinu. 50,000godina. 1 sjedi na mjesto.
Ajme kako se volimo praviti vazni s djeljenjem ovih jedinica..nekako nemogu a ne osjetiti da je tu rijec o nekim kompleksima manje vrijednosti pa da se kao nadoknada pokusava sebe prezentirati kao nekakav kvaziautoritet. Ali vjeruj mi, ne cini te nista pametnijim niti bolje potkrepljuje tvoje argumente. Samo odaje dojam umisljenosti.

Uglavnom, priznajem da nisam bio najbolji ucenik tvoje bezgranicne pameti, te da duboku misao "iza vrata gibraltara prije 50,000godina je danas- " nisam interpretirao kao "Atlantida je prije 50 000 godina bila smjestena iza vrata Gibraltara, a nakon toga se zbog tektonskih sila pomakla na mjesto danasnje Antarktike". No bilo to 5000 ili 50000 godina, tvoj veleum bi trebao znati da ni jedan ni drugi vremenski interval nije ni priblizno dovoljan da se bilo koji kontinent pomakne za iole znacajnu udaljenost. U najboljem slucaju par stotina kilometara.

Quote:
neboj se, neće te nitko krivo shvatiti i vjerovat ćemo da se trudiš biti objektivan.
Pa to je nesto sto se treba truditi svatko tko zeli biti shvacen u iole ozbiljnijim krugovima.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 08:56   #42
Tu tezu o Antarktici i pomicanju sam napisao ja jer je jednom bilo na televiziji ali se ne sjećam što točno.
A ovo što se tiče kosookih - čitao sam jednom i o tome. Navodno je Atlantida po toj teoriji bila Američki kontinent i ti kosooki koji se spominju su zapravo indijanci.
Problem je u tome što na netu ne mogu nać baš previše osim Bimini ceste i raznih bezveznih tekstova.

I dalje mislim da postoje samo tri mogućnosti:
1.Antarktika (okrugli oblik kontinenta se poklapa s Platonovim opisima)
2.Južna Amerika - civilizacija Maya, piramide i ostalo. Do danas nije još sve otkriveno.
3.Platonova izmišljotina (sumnjam, ali moguće)

Za prvu varijantu najviše vjerujem jer se još sjećam te TV emisije na kojoj su točno opisivali nekadašnju primaknutost Afrike, Juž. Amerike i Antarktike. Raznim tektonskim pomicanjima došlo je do velikih potresa i vjerojatno je kataklizma bila baš to.
Ne sjećam se kako su objasnili zamrzavanje Antarkitke, ali bilo je i tu nešto nevjerojatno objašnjeno.
Druga varijanta isto vrlo moguća – stare civilizacije Inka, Maya i Azteca, a potop možemo objasniti odmicanjem kontinenata.
E sad…koliko je sve ovo moguće i izvedivo, to je vrlo diskutabilno.

Treća varijanta priče o Atlantidi bi lako mogla biti bajka, nešto kao crvenkapica – dakle čista izmišljotina. Sumnjam jer previše je detalja koji se poklapaju, a opet nitko nije nikada o tome pisao osim Platona.
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 11:26   #43
S obzirom da će se prije Atlantida vratiti tamo gdje je bila prije nego što mi ti odgovoriš na moja pitanja, a da pritom ne ističeš svoju muškost , sad ću ja malo pisati po tvojem pljuvanju bez argumenata.

Quote:
mrQ kaže:
vidi se tvoje poznavanje simbola. 1 sjedi na mjesto.
ono što ne znaš to napadaš. super. znači da još nisi odrastao. super.
Šta smo postali učitelj? Ideš! No, miško moj, drži se ti one ne sutor ultra crepitam.

Quote:
i da su kosoki, te koje si naveo. znači ne bijelci, ne crnci. 1 sjedi na mjesto.
...................

Quote:
tko je rekao žute..? ja sam rekao kosooke.
tvoje asocijacije i predrasude interferiraju sa razumom, ali dobar si ti.
Znaš li ti što je uopće interferencija? Molit ću te da definiraš pojam, inače si stvarno glupan koji misli napraviti dojam s nekoliko tuđica, a takve sam apsolvirao još daaaavno....

Quote:
šta pa? pa to sam i ja rekao.
Da, i Tokyo je zapadno od Gibraltara, zavisi kako gledaš.
Quote:
naveo sam godinu. 50,000godina. 1 sjedi na mjesto.
Znači, od Gibraltara do južnog pola za 50.000 godina? A gdje su ti raspukline u tlu? Koliko bi se kontinent morao pomicati godišnje? 120 metara? Znaš li koliki bi to morali biti tektonski poremećaji? Kakve gluposti tu iznosiš?
Quote:
bi.
Ja nisam bi
Quote:
neboj se, neće te nitko krivo shvatiti i vjerovat ćemo da se trudiš biti objektivan.
Za razliku od tebe, i oni pod bunikom su objektivni
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 14:37   #44
da, imate pravo egipćani jesu kosooki. nemjote slušati židove koji kažu da su farbali oči zbog zaraze.
ili preciznije egipćani starog carstva kojeg poštujem i srednjeg.
a kako znati koje je recimo staro carstvo iz freski?
jednostavno: tajna je u potpunoj konstrukciji.
židovi i crnčuge nisu konstruirali freske nego samo maljali po zidu bez smisla. njihovi crteži su bezvrijedni.
(inače poštujem crnce kao čistu rasu.)
(hitler je bio moler, možda da prefarba sramotu )
ako su egipćani kosooki, kao i tibetanci, sve što sam ja rekao stoji.
odnosno kasnije ću vam pokazati i migraciju atlantiđana.

galileo, lijepo ti kažem: curu!
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:03   #45
Ne vidim razloga zašto Atlantida ne bi mogla postojati nekada. Ma što mi uopće znamo? Znanost nam je tek u povojima, a to kopno ako je na dnu Atlantika, sigurno je prekriveno debelim sedimentima nakon 12000 godina. Treba istraživati sjeverni atlantik detaljno, ali koliko vidim samo vojska to radi kako treba, ali njihovi rezultati ostaju u krugu vojske. Takvi projekti koštaju puno novaca.
Evo baš čitam neki dan: znantvenici su izjavili da imamo bolje karte Mjeseca i Marsa nego našeg podmorja. Zamislite samo kako bi izgledalo da samo na jedan dan presuši Atlantik;tko zna što bismo sve vidjeli tamo dolje!
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:09   #46
Quote:
gea55 kaže:
Ne vidim razloga zašto Atlantida ne bi mogla postojati nekada. Ma što mi uopće znamo? Znanost nam je tek u povojima, a to kopno ako je na dnu Atlantika, sigurno je prekriveno debelim sedimentima nakon 12000 godina. Treba istraživati sjeverni atlantik detaljno, ali koliko vidim samo vojska to radi kako treba, ali njihovi rezultati ostaju u krugu vojske. Takvi projekti koštaju puno novaca.
Evo baš čitam neki dan: znantvenici su izjavili da imamo bolje karte Mjeseca i Marsa nego našeg podmorja. Zamislite samo kako bi izgledalo da samo na jedan dan presuši Atlantik;tko zna što bismo sve vidjeli tamo dolje!
Gea, koliko debeli sediment može nastati u 12.000 godina?
Inače, snimanje dna najlakše je izvršiti izvan optičkog spektra iz orbite, i ne košta mnogo novaca. To je već mnogo puta i izvršeno (ako se ne varam, tako je lociran i Titanic još 1980.), no nema baš nikakvih naznaka Atlantide. Nedavno je nađen i veliki udarni krater ispod antarktičkog leda (odi na iskon, u znanost, mislim da je bilo prije neka 3 ili 4 tjedna).
Tako da je Atlantida zapravo za sada kula u zraku...
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 15:12   #47
Quote:
mrQ kaže:
da, imate pravo egipćani jesu kosooki. nemjote slušati židove koji kažu da su farbali oči zbog zaraze.
židovi i crnčuge nisu konstruirali freske nego samo maljali po zidu bez smisla. njihovi crteži su bezvrijedni.

galileo, lijepo ti kažem: curu!
Četiri komentara:
- kad nešto ne znaš, onda trabunjaš (i četvrti put te podjećam za Saganov Kontakt)
- JEBO TE HITLER U DUPE!
- Egipćani nisu bili kosooki, osim ako nisu bili visokorazvijena civilizacija plastičnih kirurga i genetskih manipulatora
- što se cure tiče: kako možeš preporučivati ono što ne znaš kako je
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:20   #48
Quote:
NYTimes kaže:
a opet nitko nije nikada o tome pisao osim Platona.
Platon je oko 350. g. prije Krista prvi spomenuo veliki otok u Atlantskom oceanu koji je nestao "za jedan dan i jednu noć" i potonuo pod valovima Atlantika.

...pripovijeda se kako je Solon, slavni atenski zakonodavac, oko 590. g. pr.Kr. otišao u Sais u Egiptu i čuo priču o Atlantidi od nekog egipatskog svećenika, prema njemu Atlantida je već imala veliku civilizaciju kada je Atena osnovana otprilike 9600. god. pr. Kr.

Više od dvije tisuće godina proča o Atlantidi smatrala se kuriozitetom. Onda je potkraj 19. st. američki kongresnik Ignatius Donnelly, očaran pričom, napisao knjigu "Atlantida, pretpotopni svijet" (1882.) - spominje da postoji srednjoatlantski greben i da Azorski otoci izgledaju kao vrhovi planina nekog velikog potonulog otoka.

Sedamdeset godina poslije, u knjizi "Izgubljeni kontinenti", američki pisac L. Sprague de Camp komentira Konnellyjevu tvrdnju.

5. godina prije objavljivanja Donnellyjeve knjige temom Atlantide pozabavila se u dva debela sveska pod naslovom "Otkrivena Izida" ruska okultistica Helena Blavatsky. - umrla je ali je ostavila za sobom knjigu "Tajna Doktrina", knjiga je komentar misličnog dijela Dzyanova knjiga, navodno napisanog na Atlantidi na senzarskom jeziku...

.....i ne da mi se više pisati....ima još brdo njih koji su pisali o Atlantidi - W. Scott-Elliot "Priča o Atlantidi", Rudolf Ateiner "Iz Akaških zapisa" (bavi se Atlantidom i Lemurijom), Elena Maria Whishaw "Atlantida u Andaluziji" (1930), Immanuel Velikovski "Sudar Svijetova", David Zink "Kamenje Atlantide"....

tonim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:08   #49
Quote:
gea55 kaže:
Evo baš čitam neki dan: znanstvenici su izjavili da imamo bolje karte Mjeseca i Marsa nego našeg podmorja. Zamislite samo kako bi izgledalo da samo na jedan dan presuši Atlantik;tko zna što bismo sve vidjeli tamo dolje!

netko tko koristi mozak na forumu!
u bermudskom trokutu su još uvijek piramide vani. one u kojoj su kristali. procijep v/p
da, vojska dole ima 2-3baze.
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:13   #50
Quote:
Galileo kaže:
Egipćani nisu bili kosooki, osim ako nisu bili visokorazvijena civilizacija plastičnih kirurga i genetskih manipulatora
da, jesu. bravo!
zaboravio si dodati: presađivanje srca koje je tek u današnjoj civilizaciji izvršeno pred kraj prošlog stoljeća!
imali su i jednu super metodu operacije bez skalpela.
specijalni prsten nošen na palcu desne ruke koji se zabada u tijelo i vadi recimo tumor i ostavlja samo malo rupu koja se kasnije odmah zacjeljuje bionergetski.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:18   #51
Quote:
mrQ kaže:

netko tko koristi mozak na forumu!
u bermudskom trokutu su još uvijek piramide vani. one u kojoj su kristali. procijep v/p
da, vojska dole ima 2-3baze.
A ima i nekih koji baš i nemaju mozga pa ga i ne mogu koristiti na forumu
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:20   #52
Quote:
mrQ kaže:
da, jesu. bravo!
zaboravio si dodati: presađivanje srca koje je tek u današnjoj civilizaciji izvršeno pred kraj prošlog stoljeća!
imali su i jednu super metodu operacije bez skalpela.
specijalni prsten nošen na palcu desne ruke koji se zabada u tijelo i vadi recimo tumor i ostavlja samo malo rupu koja se kasnije odmah zacjeljuje bionergetski.
Opet iskačeš iz konteksta i pišeš samo one detaljiće koje znaš. Ili ti se zamisao o koitusu s Hitlerom svidjela, pa nemaš na nju što dodati?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:40   #53
jerking cannot help?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:46   #54
ajde dosta svadjanja

evo dva clanka o ovoj zanimljivoj temi da se malo opustite...

http://www.cmar-net.org/kolumna/mali...sijecanj01.php

http://www.bosnic.com/index.asp?RID=...=17&SID=686772

lolit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 05:41   #55
Quote:
mrQ kaže:
Ma o cem ti to pobogu pricas???
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 08:04   #56
Evo link za sliku egipatskih plesačica (prave egipatske plesačice)......i kao što se može iz priloženog vidjeti (nisu kosooke).
egipatske plesačice
tonim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:03   #57
Evo još jedan link vezano za teoriju Atantida = Antarktika

http://www.apollonius.net/atlantis.html
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:18   #58
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Da. Točnije neki faraoni kao i neki njihovi neprijatelji.

Nema drugog kraja svijeta; sve je jedan svijet ako na njemu postoji globalna civilizacija.
Globalnu civilizaciju odaju piramide; znači centri su npr Kina, Japan, Egipat, Jukatan...

Sve isto kako nas uče u školi; samo obrnuto i kronološki pomaknuto.

Rezultat je atmosfera kakvu danas imamo; nije takva bila prije.

Inače; znanje o Atlantidi se sastoji od 1/4 fizičkih informacija i 3/4 duhovnih uvida; pa kome takva metodologija smeta...

mrQ; si nabavil curu pa da odgovoriš na ostatak?
Za nas koji zivimo sa "kosookom rasom" ovdje u Hong-couveru,... razocarat cu te ali oni definitivno zaostaju za mentalnim i duhovnim sposobnostima prosjecnog evropljanina,.... Eto dosta je vidjeti kako voze auto,.. nemogu zvakati zvaku i voziti u isto vrijeme,...
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:22   #59
Quote:
NYTimes kaže:
Evo još jedan link vezano za teoriju Atantida = Antarktika

http://www.apollonius.net/atlantis.html
Atlantida ce uvijek biti tamo gdje je jos nisu trazili......
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 10:01   #60
Bilo kako bilo, prije oko 12000 godina nešto veliko se dogodilo, a primjer su vam mamuti koji su ostali zamrznuti i to trenutku! neki su u ustima i želucu imali neprobavljenu travu i cvijeće. A kao drugo, sjeverni pol je prije bio u Hudson Bay u Kanadi, dakle dogodila se neka globalna kataklizma na sjevernoj hemisferi, a to je moglo i uništiti i Atlantitu. Poanta je u tome da se klima DRASTIČNO promijenila, što je za Europu značilo kraj ledenog doba i dolazak tople golfske struje prema njoj.
Nekako ne mislim da je Platon baš takav zafrkant.
gea55 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.