Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2006., 12:49   #61
Onda je Atlantida mogla biti bilo gdje. U tom slučaju vrijedi teorija da je Atlantida zapravo južna Amerika i to Inke, Maye i Azteci.
No sve je to upitno, ali ako su nađeni mamuti, kako nije nađeno ništa u i oko atlantika, ne mislim samo na kosti ili predmete, nego nema tragova da je u Atlantiku ikad išta bilo osim ovih malih otočića koje imamo i danas.

Pretpostavimo da se Platon nije zajebavao; ostaju nam opet samo dvije mogućnosti:
1. Atlantida je Južna Amerika
2. Atlantida je Antarktika (koja uostalom prije 12000 godina nije bila prekrivena ledom)

Sve ostale mogućnosti možemo odbaciti, a pogotovo Bimini cestu i Azorske otoke. Konfiguracija morskog dna nam ne dopušta da ijedna pretpostavka o takvoj lokaciji Atlantide bude prihvaćena.
Jer ipak se tu radi o nekom velikom otoku. Platon ga opisuje kao veći od Azije (male Azije - današnje Turske) i Libije zajedno. Pazite - VEĆI od ovo dvoje zajedno.
U te gabarite se uklapaju jedino Antarktika i Južna Amerika.
U Južnoj Americi znamo šta je sve pronađeno, a puno još i nije pronađeno, a ispod Antarktike nemamo pojma što je, samo znamo da u to vrijeme leda nije bilo. Budući da leda nije bilo, Antarktika je vjerojatno bila mnogo manja i "okruglija" tako da bi vrlo lako mogla odgovarati opisu.

Pogledajmo lokaciju koja se opisuje: "zapadno od Heraklovih stupova" a to znači obje lokacije koje sam već spomenuo, pogotovo ako je sjeverni pol bio Hudson Bay, onda je zapad definitivno pokazivao prema smjeru u kojem bismo danas doplovili do Falklandskog otočja.

Jedino mi još nije razjašnjena teorija o onome što Platon govori kako se ot te velike Atlantide nije moglo proći prema drugome kopnu (valjda Americi). To još ne kužim, ali ovo što sam napisao prije, definitivno stoji.
NYTimes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 13:02   #62
Quote:
gea55 kaže:
Bilo kako bilo, prije oko 12000 godina nešto veliko se dogodilo, a primjer su vam mamuti koji su ostali zamrznuti i to trenutku! neki su u ustima i želucu imali neprobavljenu travu i cvijeće. A kao drugo, sjeverni pol je prije bio u Hudson Bay u Kanadi, dakle dogodila se neka globalna kataklizma na sjevernoj hemisferi, a to je moglo i uništiti i Atlantitu. Poanta je u tome da se klima DRASTIČNO promijenila, što je za Europu značilo kraj ledenog doba i dolazak tople golfske struje prema njoj.
Nekako ne mislim da je Platon baš takav zafrkant.
Gea, čini mi se da si se malo pobrkala. S jedne strane govoriš o gotovo trenutno smrznutim mamutima, a s druge strane o kraju ledenog doba. Kakva god to kataklizma i bila (a nije bila!), zatopljenje ne dovodi do trenutnog smrzavanja. Ovo o mamutima je istina, ali je vjerojatnije da su propadali kroz rupe u ledu ili sniježnom pokrivaču, te se nakon toga smrzli.
Pomicanja polova je bilo (ne mogu točno se sjetiti kada, ali mislim da je riječ o nekih pola milijuna godina), ali NE GEOGRAFSKIH, VEĆ MAGNETSKIH! A to nije ni slično jedno drugome.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 15:15   #63
Lightbulb seoba atlantiana

evo
na istok egipćani i tibetanci
na sjever baski, laponci (iz njih nastali etrušćani)
na zapad indijanci, potom jedan dio na sjever-eskimi preko beringovog-kinezi pa japanci
na jug inke, maje, asteci. jedan dio na hawai-e.
-SVI KOSOOKI.
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 15:50   #64
Quote:
Galileo kaže:
No, što se tiče atmosfere, s obzirom da se promijenila prije 12.000 godina, vrlo mi je neuvjerljivo to što nema baš nikakvih tragova o događaju. Je li se promijenila u kemijskom ili fizičkom smislu? Što se desilo s globalnom temperaturom: je li porasla ili opala?

Vidiš Galileo pitanje "Kakva je bila atmosfera na Atlantidi?" mnogima zvuči glupo ali je ustvari odlično.

Takva vrsta kreativne empatičke inteligencije je potrebna za spoznaju misterije Atlantide.

Kakva je bila atmosfera.Hmm...Recimo da nije bilo neba?

Quote:
Galileo kaže:
Moje je mišljenje da se znanje o Atlantidi temelji na osnovi 1/5 mitologije i 4/5 izmišljotina, ali se ne može otkriti u šumi informacija što spada u mitologiju, a što u izmišljotine.
Tako je. Mašta je realnost; htjeli vi svoju ili tuđu.
Ja ne spadam u neke; tako da recimo da je propadanje Atlantide trajalo od 70 000- 12 000 u prošlosti; i da je dinastija koja je donijela propast postojala bar 300 000 godina; a sama civilizacija Atlantide se mjeri u milijunima godina.

Nikome nije jasna tehnologija alkemije Egipta; a pitamo se kakva je atmosfera bila na Atlantidi?
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 15:53   #65
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Nikome nije jasna tehnologija alkemije Egipta; a pitamo se kakva je atmosfera bila na Atlantidi?
da..
to ide po onoj staroj: što si niži po činu, to te zanimaju veće stvari,
najveći jadnici misle i vjeruju da komuniciraju s najvišim autoritetom, direktno s bogom.
ne zanimaju ih recimo nešto niže po činu- arkanđeli ili anđeli..
ne zanima te recimo kako su kuhali kafu i kakao u egiptu, ili njihova medicina,
nego baš atmosfera na Atlantidi i Posjedon=Neptun kralj atlantide sa trozubcem u ruci.
“So they worshiped the dragon who gave authority to the beast; and they worshiped the beast, saying “Who is like the beast? Who is able to make war with it?" He was given a mouth speaking great things and blasphemies!” (Revelation 13:4, 5)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 15:56   #66
Fawcetton je bio uvjeren da je Brazil bio dio drevne Atlantide. Romanopisac Haggard darovao mu je bazaltnu ploču ispisanu znakovima, a kad ih Britanski muzej nije mogao odgonetnuti, Fawcett ju je odnio psihometru......

....Iako psihometar nije znao tko je Fawcett, rekao mu je "Vdidim velik kontinent nepravilnog oblika koji se proteže od sjeverne obale Afrike do Južne Amerike. Na njegovoj su površini brojne planine, tu i tamo poneki vulkan koji se sprema provaliti....Na afričkoj strani kontinenta stanovništva je malo. Ljudi su dobro oblikovani, ali raznolike, neodređene vrste, vrlo tamne puti, ali ne negroidni. Najupadljivije su im crte visoke jagodice i sjajne oči. Rekao bih da im moral baš nije jaka strana, a njihova religija graniči s demonologijom. Brojno stanovništvo zapadne obale kao da se dijeli na tri klase....mnogi od njih se bave crnom magijom u zabrinjavajućoj mjeri.....ne dobivam točan datum katastrofe ali dogodila se davno prije pojave Egipta..." - tako je Fawcett počeo čvrsto vjerovati u postojanje Atlantide.
tonim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 16:12   #67
Quote:
tonim kaže:
Rekao bih da im moral baš nije jaka strana, a njihova religija graniči s demonologijom.
ajde dobro. to je već nešto. ovo sve ostalo je mogao reći za bilo koji narod i rasu, a ovo samo za Atlantijane i Nacije

znate, Nacizam je zapravo bio ljevica-
okrutnost, svirepost, magija, okultizam, te naravno MYTH. oni nisu bili radikalno desničarski orijentirani, nego radikalno MYTOLOŠKI ORIJENTIRANI.
odnosno ljevica.

radikalna desnica je ionako židovski izum, zajedno sa marxovskim komunizmom
(koji je bio Illuminat, a Illuminati u Bavarskoj su svi odreda bili židovi.
ovi Illuminati u Americi danas nisu svi židovi. samo 30%. )
vi partijajte, dok mi zarađujemo na "world" "trade" "market".
ne znam, u prošlosti nikada nije bilo svijet kao globalno tržište, nego su više bile naglašene druge vrijednosti..što mislite?
dali to znači da tek danas židovski lobiji vladaju svijetom?
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 16:26   #68
Fawcett je smatrao da će naći dokaze u nekim izgubljenim prašumskim gradovima u Brazilu ili Boliviji. Imao je još jedan razlog zbog kojega je želio ići u Mato Grosso u jugozapadnom Brazilu. U Rio de Janeiru pronašao je stari dokument na portugalskom što ga je napisao čovjek po imenu Raposo, koji je otišao u prašumu 1743. godine u potragu za izgubljrnim rudnicima Muribece. Prema Raposovom rukopisu (koji se citira u Fawcettovoj posthumno objavljenoj knjizi), pronašao je ruševine izvanrednog grada koji je očigledno bio uništen potresima....i tako se Fawcett uputio naći rudnike Muribece i ostatke Atlantide, 1924. napisao je posljednje pismo ženi...1932. god. švicarski traper izvjestio je da je Fawcett zarobljenik u nekom indijanskom plemenu.....i Fawcett je netragom nestao (iako je poglavica tog plemana na samrti rekao da ga je ubio, kosti koje su pronađene nisu bile njegove).
tonim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:21   #69
Quote:
Ahu Soph Nia kaže:
Vidiš Galileo pitanje "Kakva je bila atmosfera na Atlantidi?" mnogima zvuči glupo ali je ustvari odlično.

Takva vrsta kreativne empatičke inteligencije je potrebna za spoznaju misterije Atlantide.

Kakva je bila atmosfera.Hmm...Recimo da nije bilo neba?
Šta su onda udisali? Razrijeđeni međugalaktički plin?
I uopće nisam mislio na atmosferu Atlantide, već na atmosferu planete Zemlje (to ti je kao da me pitaš zašto sam te poslao u trgovinu da kupiš globus Njemačke).
Također, nisam mislio ni na prognozu vremena, no i to je možda nejasno

Quote:
Tako je. Mašta je realnost; htjeli vi svoju ili tuđu.
Ja ne spadam u neke; tako da recimo da je propadanje Atlantide trajalo od 70 000- 12 000 u prošlosti; i da je dinastija koja je donijela propast postojala bar 300 000 godina; a sama civilizacija Atlantide se mjeri u milijunima godina.

Je, mašta je realnost, moje pravo ime je Johhanes Ratzinger, svi me zovu Benedikt XVI, a na forumu se prijavljujem kao Galileo
A i razumijevanje teksta ti ide. Toliko da si čak citirao/citirala moj dio o atmosferi i onda paf! čist promašaj.
Nikada, nikada MARGARITAS ANTE PORCOS!
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:24   #70
Quote:
mrQ kaže:
da..
to ide po onoj staroj: što si niži po činu, to te zanimaju veće stvari,
najveći jadnici misle i vjeruju da komuniciraju s najvišim autoritetom, direktno s bogom.
ne zanimaju ih recimo nešto niže po činu- arkanđeli ili anđeli..
ne zanima te recimo kako su kuhali kafu i kakao u egiptu, ili njihova medicina,
nego baš atmosfera na Atlantidi i Posjedon=Neptun kralj atlantide sa trozubcem u ruci.
Ti si se javio, glupane! Nisi odgovorio ni na jedno suvislo pitanje, već lamentiraš s istomišljenicima sličnog vam intelektualnog dometa.

Ili su moja pitanja toliko nejasna tvom zakržljalom i ispranom umu, koji nije evoluirao niti do nivoa sisavca? Ili ti je somatski živčani sustav stacioniran u R-kompleksu?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:28   #71
Quote:
Galileo kaže:
Šta su onda udisali? Razrijeđeni međugalaktički plin?
I uopće nisam mislio na atmosferu Atlantide, već na atmosferu planete Zemlje (to ti je kao da me pitaš zašto sam te poslao u trgovinu da kupiš globus Njemačke).
Također, nisam mislio ni na prognozu vremena, no i to je možda nejasno

Je, mašta je realnost, moje pravo ime je Johhanes Ratzinger, svi me zovu Benedikt XVI, a na forumu se prijavljujem kao Galileo
A i razumijevanje teksta ti ide. Toliko da si čak citirao/citirala moj dio o atmosferi i onda paf! čist promašaj.
Nikada, nikada MARGARITAS ANTE PORCOS!

Sad ti je jasnije o čemu pričam.
Znanost je mašta koja je dovoljno uvjerljiva i za druge. Tako i Atlantida.
Sorcery works at creating around itself a psychic/physical space or openings into a space of untrammeled expression-- the metamorphosis of quotidian place into angelic sphere. This involves the manipulation of symbols (which are also things) & of people (who are also symbolic)--the archetypes supply a vocabulary for this process & therefore are treated as if they were both real & unreal, like words. Imaginal Yoga.
Ahu Soph Nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:36   #72
MARGARITAS ANTE PORCOS!

PORCOS IN MARGARITAS! to kažeš kada uđeš u piceriju!

ili napuniš sačmu sa biserjem i svinji paf! u glavu!
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:39   #73
Quote:
Galileo kaže:
Ti si se javio, glupane! Nisi odgovorio ni na jedno suvislo pitanje, već lamentiraš s istomišljenicima sličnog vam intelektualnog dometa.
a ti hoćeš reći da si bolji? ok. časti kavom da vidimo stupanj tvog idiotizma ako se već hoćeš s nekim družiti kad nitko neće. .

Quote:
Ili su moja pitanja toliko nejasna tvom zakržljalom i ispranom umu, koji nije evoluirao niti do nivoa sisavca? Ili ti je somatski živčani sustav stacioniran u R-kompleksu?
moj živčani sustav je na prelazu između somatskog i vegetativnog.
znaš, ne kao kod sisavaca nego kao kod reptila i magova.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 19:06   #74
Otok Krakatau, između Sumatre i Jave, je nakon ekspolozije vulkana 1883. bio raznešen! Odjek erupcije čuo se do Australije, a diljem globusa je bila poremećena atmosfera! Plimni val bio je visok 30 metara! Puno gradova na obalama je nestalo pod morem:Spina na Jadranu (Etrušćani), Dioscuria na Crnom moru itd. Zašto je jako čudno da je neki otok koji je u sredini Atlanskog oceana potone? Puno vjerovanja i običaja su bili zajedniči narodima sa obje strane Atlantika u to doba. Neda mi se nabrajat, ako kog zanima nek si nabavi knjige i čita! Nemre to bit neka slučajnost. A Katastrofa koja se dogodila oko 12 000 godina prije je opisana u mnogim knjigama raznih naroda! Mnogi narodi i spominju Atlantiđane, recimo i jedan od razloga zašto su indijanska plemena u pravilu u početku pružali jako slab otpor Španjolcima: mislili su da su to došli njihovi preci sa Istoka, ljudi BIJELE kože (dobro valjda su Španjolci tada bili bijeliji ) Navodno je atlantida bila pod vječitim svijetlom, a nađeni su i dokazi da je to bila istina te da su znali napraviti bateriju na istom principu kako je i mi radimo!!! Imali su mnoga znanja koju su tek ponovno otrkivena kasnije, avioni i slično. ima jedna izjava Alberta Einsteina di kaže da je nuklearna energija samo ponovno otkrivena. navodno je bila velika civilizacija sa velikim moralnim načelima! No pretkraj su postali nemoralni i pohlepni! Neki su to uvidjeli i otišli u svijet prije katastrofe! Priča se i da su danas negdje daleko od ostatka populacije jer imaju znanja kakva ni mi danas nebi mogli "progutati". a o onom da je Atlantida ispod Antartike prvi pud čujem, ja sam čuo da je u sredini oceana samo potpoljena!
Old 14.06.2006., 19:30   #75
Quote:
j.a. kaže:
Katastrofa koja se dogodila oko 12 000 godina prije je opisana u mnogim knjigama raznih naroda! Mnogi narodi i spominju Atlantiđane, recimo i jedan od razloga zašto su indijanska plemena u pravilu u početku pružali jako slab otpor Španjolcima: mislili su da su to došli njihovi preci sa Istoka, ljudi BIJELE kože (dobro valjda su Španjolci tada bili bijeliji
ne preci nego njihova djeca, arijevci.
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 20:02   #76
djeca??? ne nego njihovi vladari odnosno pretci! jer taj je otok bio njima na istoku a europi na zapadu! tako da su oni očekivali stalno svoje vladare s Istoka! dok u knjigama s ove strane se priča o civilizaciji na Zapadu, na moru nakon Gibraltara!
Old 14.06.2006., 20:27   #77
najstarija ljudska rasa na zemlji: crnci
zatim, kosooki atlantiđani
zatim arijevci, najmlađa rasa na planeti. iz irana(Arije) primjerice-krvne grupe A+(najmlađe)
mrQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 04:26   #78
Quote:
mrQ kaže:

evo
na istok egipćani i tibetanci
na sjever baski, laponci (iz njih nastali etrušćani)
na zapad indijanci, potom jedan dio na sjever-eskimi preko beringovog-kinezi pa japanci
na jug inke, maje, asteci. jedan dio na hawai-e.
-SVI KOSOOKI.
Ti si jedan najobicniji rasista... koji u stvari veze nema o rasama.... neznam na osnovu cega si tako prepotentan...
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 04:41   #79
Quote:
j.a. kaže:
Otok Krakatau, između Sumatre i Jave, je nakon ekspolozije vulkana 1883. bio raznešen! Odjek erupcije čuo se do Australije, a diljem globusa je bila poremećena atmosfera! Plimni val bio je visok 30 metara! Puno gradova na obalama je nestalo pod morem:Spina na Jadranu (Etrušćani), Dioscuria na Crnom moru itd. Zašto je jako čudno da je neki otok koji je u sredini Atlanskog oceana potone? Puno vjerovanja i običaja su bili zajedniči narodima sa obje strane Atlantika u to doba. Neda mi se nabrajat, ako kog zanima nek si nabavi knjige i čita! Nemre to bit neka slučajnost. A Katastrofa koja se dogodila oko 12 000 godina prije je opisana u mnogim knjigama raznih naroda! Mnogi narodi i spominju Atlantiđane, recimo i jedan od razloga zašto su indijanska plemena u pravilu u početku pružali jako slab otpor Španjolcima: mislili su da su to došli njihovi preci sa Istoka, ljudi BIJELE kože (dobro valjda su Španjolci tada bili bijeliji ) Navodno je atlantida bila pod vječitim svijetlom, a nađeni su i dokazi da je to bila istina te da su znali napraviti bateriju na istom principu kako je i mi radimo!!! Imali su mnoga znanja koju su tek ponovno otrkivena kasnije, avioni i slično. ima jedna izjava Alberta Einsteina di kaže da je nuklearna energija samo ponovno otkrivena. navodno je bila velika civilizacija sa velikim moralnim načelima! No pretkraj su postali nemoralni i pohlepni! Neki su to uvidjeli i otišli u svijet prije katastrofe! Priča se i da su danas negdje daleko od ostatka populacije jer imaju znanja kakva ni mi danas nebi mogli "progutati". a o onom da je Atlantida ispod Antartike prvi pud čujem, ja sam čuo da je u sredini oceana samo potpoljena!
Ja sam odrastao u Dalmaciji i ronjenje mi je bilo vise nego hobi,.. nisam nasao niti jedan grad ispod mora,.... Ali zato jako dobro znam da prije 12 000 godina,... ljudi koji su zivjeli na podrucju danasnje Dalmacije,.. su imali fino kameno orudje,.. s kojim su fino mogli guliti kozu zivotinja,... da su zivjeli u pecinama (oko 20 lokacija u juznoj dalmaciji i otocima) a niti jedan trag koji bi potvrdjivao na civilizaciju razvijeniju od kasnog kamenog doba....
Dakle ako su Atlantidjani postojali i ako su bili tehnoloski razvijeni,... zar kao ljudi visokog morala i znanja ne bi pomogli svojim rodjacima,.. u evropi koji su se mucili da odrze vatru upaljenu tokom kisne sezone???
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 04:48   #80
Quote:
mrQ kaže:
nije neki potop. meteor ju je ravno zveknuo u glavu.
no njoj nije bilo ništa. samo su se kontinenti razdvojili.
ona je potonula od zloupotrebe odičkih sila prije malo više od 12,000godina.
to je onatj potop u bibliji.
i točno, nije ju pomeo, njihovi kosooki potomci žive diljem svijeta.
kosooka rasa=atlantidska.
Dakle amerika i evropa su se razdvojile prije 12 000 godina? Si ti normalan???
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.