Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2006., 21:09   #1
Seathorn
free to decide

Seathorn Avatar

Registracija: May 2003.
Osteopatija

Nakon nekoliko godina problema s kicmom (ishijas, lumbago) mi je par kolega savjatovalo da probam posjetiti i napraviti terapiju kod osteopata. E sad, ja nema pojma sto je to osteopatija! Hoce li me pikati, rezati, masirati ili sto? Osteopatija! Sto je to? Dobro ili lose? Ima li itko kakve informacije, iskustva, savjete?
Seathorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 18:05   #2
lahor
triple libra

lahor Avatar

Registracija: Dec 2002.
Vrlo nježna manualna tehnika, opušta se tkivo i potiče ga se da se samo vrati u normalan položaj. Tehnika ne boli, neće te ni pikati ni rezati, možda će se kombinirati s masažom. Možda osjetiš krckanje, ali nije ni približno agresivna tehnika kao kiropraktika.

Inače, kod nas nema baš puno osteopata, ima nešto fizioterapeuta educiranih za primjenu te tehnike.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 06:18   #3
šal
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2006.
i je li tko bio ima li tko kakvih novih iskustava.. i mene bi interesiralo...

:-)
šal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 09:23   #4
sandra2009
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2007.
Quote:
šal kaže: Pogledaj post
i je li tko bio ima li tko kakvih novih iskustava.. i mene bi interesiralo...

:-)
Jako ti je dobar dr. Kasumović u Zaprešiću. Ja sam jedno vrijeme nakon ozljede kralježnice išla kod njega, i imama same pohvale. Ako trebaš broj, javo se.
sandra2009 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 30.01.2010., 12:19   #5
Dragonfly
fudoshin

Dragonfly Avatar

Registracija: Apr 2003.
Lokacija: boj ne bije zlatno oružje već srce u junaka..1 2 opsa sa
Quote:
sandra2009 kaže: Pogledaj post
Jako ti je dobar dr. Kasumović u Zaprešiću. Ja sam jedno vrijeme nakon ozljede kralježnice išla kod njega, i imama same pohvale. Ako trebaš broj, javo se.
Evo da se nadovežem, trenutno idem kod njega zbog ozlijede kralješka stare 9 godina i samo mogu reći
Old 30.01.2010., 17:42   #6
Godiva
gola teta

Godiva Avatar

Registracija: Jul 2003.
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Evo da se nadovežem, trenutno idem kod njega zbog ozlijede kralješka stare 9 godina i samo mogu reći
Može li broj na PM, molim te?
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:04   #7
Dragonfly
fudoshin

Dragonfly Avatar

Registracija: Apr 2003.
Lokacija: boj ne bije zlatno oružje već srce u junaka..1 2 opsa sa
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Može li broj na PM, molim te?
Može.

Mislim, ja sam stvarno oduševljena s njime.
Do sada sam prošla sve klasične medicinske pretrage i svojedobno fizikalne i moja dg. je oštećenje živaca grudnih i vratnih kralješaka usred prometne nesreće od prije 9. g.
Doktori su mi rekli da će mi s godinama biti sve gore.
Nedavno me zaštekalo tako da se nisam mogla maknut i to u vratu pa sam u suzama otišla do njega jer mi je doktorica dala ketonale i rekla da se kljukam tjedan dana i onda se javim ak mi ne bu bolje.
I da bih morala razmislit o tome da li je uputno bavit se sportom aktivno u "mojim godinama"

Otišla sam do dr. Kasumovića i čovjek mi je na temelju jednog prepipavanja postavio preciznu dijagnozu identičnu medicinskoj bez uvida u nju, objasnio mi što je zapravo problem i uzrok svemu i da se to može riješiti i da nema govora o tome da bih morala odustati od sporta.

O osteopatiji kao metodi može se više pročitati ovdje:

http://www.osteopatija.hr/
Old 09.06.2010., 01:02   #8
malo_mutavo
Registrirani korisnik

Registracija: May 2009.
pohvale

ja sam iz zaprešića i već me 3 mjeseca muči lumboišijaglija. prvo me sjebala fizijatrica u zaprešiću koja je stara baba i nema pojma o svom poslu - nakon sto sam odmirovala i napravila 10 fizikalnih terapija i bilo mi je još gore rekla mi je da mi je to jer ju nisam slušala i nisam mirovala, i da joj se javim kad odmirujem. onda sam odlucila promjenit fizijatra, i nova fizijatrica me odma poslala na sve moguće pretrage, ustanovilo se mr-om da mi je disk izaso u spinalni otvor, sad zavrsavam 3. set terapija, neurokirurg kaze da je to zrelo za operaciju, doktorica mi preporuca probat terapiju u toplicama pa onda vidit sta dalje, naravno tesko se uvvalit u toplice posto nisam bila na operaciji.. i nie znam sta bi vise, luda sam od svega, imam 25 godina, zivot mi je stao prije 3 mjeseca!i reko idem ja kod kasumovica vidjeti da li mi moze pomoci. ljudi, same pohvale covjeku - on mi je prvi tocno objasnio nalaze magnetske rezonace (fizijatrica ih je samo pogledala i rekla - da, izašo je disk, sranje, ali ajde necemo odma na operaciju), rekao koji su uzroci, sta moram promijenit u svom zivotu (obucu, sjedenje, ..), i da ne bi ni on odma na operaciju da idem nego da mozemo probati neke terapije da mi bar kratkoročno pomogne pošto mi terapija baš i ne pomaže.. još cu otic pitat jednog doktora koji radi terapiju laserom kako bi mi to moglo pomoci, i jednu fizijatricu za savjet, ali svakome bih preporucila Kasumovića jer čovjek zna i neće vas lagat, idat će vam sve informacije koje trebate znati o svom stanju!
malo_mutavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 00:53   #9
Špranja
pili li ga, pili

Špranja Avatar

Registracija: Mar 2006.
Podižem staru temu s pitanjem: ima li nekoga s konkretnim pozitivnim iskustvima/rezultatima s osteopatskim tretmanima, a ne samo s iskustvima tipa "bila/bio sam kod XY koji mi je točno i lijepo objasnio što mi je, a doktori prije samo su bacili pogled/rekli da uzmem tablete/na brzinu jednom rečenicom protumačili nalaze... A XY mi je baš lijepo sve objasnio..."

Dakle, zanimaju me rezultati osteopatskih tretmana, a ne ljubaznost i vrijeme koje je neki osteopat posvetio nečijem slučaju, jer su rezultati/izlječenje ono što se jedino računa (iako je odnos važan i lijepo je da se terapeut posveti pacijentu, što uglavnom svi koji rade privatno i čine, za određenu novčanu naknadu.)
Old 12.03.2013., 08:47   #10
Katka4
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2013.
Konkretni rezultat s osteopatskim tretmanom

Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Podižem staru temu s pitanjem: ima li nekoga s konkretnim pozitivnim iskustvima/rezultatima s osteopatskim tretmanima, a ne samo s iskustvima tipa "bila/bio sam kod XY koji mi je točno i lijepo objasnio što mi je, a doktori prije samo su bacili pogled/rekli da uzmem tablete/na brzinu jednom rečenicom protumačili nalaze... A XY mi je baš lijepo sve objasnio..."

Dakle, zanimaju me rezultati osteopatskih tretmana, a ne ljubaznost i vrijeme koje je neki osteopat posvetio nečijem slučaju, jer su rezultati/izlječenje ono što se jedino računa (iako je odnos važan i lijepo je da se terapeut posveti pacijentu, što uglavnom svi koji rade privatno i čine, za određenu novčanu naknadu.)
Ja imam konkretan rezultat s osteopatskim tretmanom. Početkom 2012. su mi se javile jake glavobolje koje nisu prolazile, a prije toga me skoro nikada nije bolila glava. U bolnici sam obavila niz pretraga (CT mozga, rentgen vrata...) i rečeno mi je da imam vratnu lordozu te da bi bilo dobro obaviti fizikalnu terapiju. No, glavobolje nisu prošle nakon fizikalne, čak se nisu ni smanjile. Brat je u nekom društvu čuo za osteopata Kasumovića pa mi je rekao da odem k njemu. Kako nisam imala što izgubiti, otišla sam Kasumoviću u Zaprešić, napravio je pregled i tretman i drugo jutro sam se nakon 4 mjeseca prvi dan probudila bez glavobolje. I ja se pitam kako mu je to uspjelo Nakon toga sam još obavila dva tretmana vrata i sad planiram otići na jedan čisto preventivni tretman kako bi održavala stanje. Moja iskustva s njim su super pozitivna jer me riješio bolova, a cijenim to što ne mulja ljude da moraju dolaziti ne znam ni ja koliko puta. Na prvom tretmanu nakon pregleda odmah uspostavi dijagnozu i jasno kaže kakvo je stanje i koliko će tretmana biti potrebno.
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 12:38   #11
ti.bi
Registrirani korisnik

ti.bi Avatar

Registracija: Oct 2009.
može li netko od svih vas koji su bili kod dr. Kasumovića napisati radi li on privatno ili kako? ako je privatno meže i cijena jednog pregleda, tretmana.
hvala.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 20:22   #12
Katka4
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2013.
Quote:
ti.bi kaže: Pogledaj post
može li netko od svih vas koji su bili kod dr. Kasumovića napisati radi li on privatno ili kako? ako je privatno meže i cijena jednog pregleda, tretmana.
hvala.
Da, on radi privatno. Možeš vidjeti što sve radi na stranici www.osteopatia-kasumovic.hr
Što se tiče cijene, znam da je bilo povoljno kad sam ja išla tako da sam se i sama iznenadila. Najbolje je da ih kontaktiraš (na webu imaš kontakt) i pitaš za cijene i sve što te zanima.
Katka4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:38   #13
ti.bi
Registrirani korisnik

ti.bi Avatar

Registracija: Oct 2009.
hvala na odgovoru i na linku.
ti.bi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 10:21   #14
KarmelaK
Registrirani korisnik

KarmelaK Avatar

Registracija: Feb 2014.
Dragi svi!

Da li je neko imao skustva sa liječenjem hernije diska osteopatijom? Ima li dr. Kasumović takvih iskustava?

Hvala na odgovoru...

Lp,

Karmela
KarmelaK is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja