Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2006., 09:20   #21
Ako ga znanost nije uspjela objasnit tko ce onda... ekipa sa ''na rubu znanosti'' ?

Mozda je znanost i uspjela objasnit, samo nije plasirano da se nebi poceli samozapaljivat politicki neistomisljenici, nepodobnici i teroristi
Old 15.06.2006., 12:24   #22
Quote:
već i zato jer nikad nitko nije preživio da bar nešto ispriča a i jer su se samozapaljenja odigravala bez svjedoka. sve što se moglo saznati bilo je post festum....
Ali nije!! Koji su to kuleri brate zapale se i žive to su supermeni vatroljudi!!
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 12:39   #23
Quote:
dhr° kaže:
Ali nije!! Koji su to kuleri brate zapale se i žive to su supermeni vatroljudi!!

ne razbiram engleski, pa ne znam o kakvim se to vatroljudima radi..

jedino znam da treba razlikovati samozapaljenje od samospaljivanja....

samospaljivanje nije nikakva misterija, dok samozapaljenje jest.
Old 15.06.2006., 13:38   #24
Ama veli da se 1985. Mlada Debbie Clark zapalila dolazeći kući. Tu i tamo bi joj u vidnom polju zaiskrila iskra-dvije pa je skužila da gori, i bilo joj je smiješno (jesam rekla da su supemeni?! ). Kad je bila na prilazu iz kuće je izletila mater i brže-bolje vrišteći s njom u kadu. Mlada Debbie Clark Vatroljudka po svoj prilici i po svom smislu za humor više nije među živima.

O, i s obzirom da su većina žrtava pušači, postoji teorija po kojoj čovjek zaspe i onda mu cigareta slučajno zapali salo. Veselo.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 14:17   #25
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Ne nisam skužio. Jedino gdje se metan može zapaliti je u crijevima, a nemože ni tamo zato jer tamo nema kisika ni iskrica, a čak i ako ima i kisika i iskrica, vjerojatno bi ti se desio samo explozivan prdac i zapaljene dlake na guzici.

Dakle to sa metanom je glupost a ne pretpostavka, jer kao prvo, kad bi i metan postojao na drugim mjestima u organizmu, čovjek vjerojatno ni nebi bio živ da doživi samozapaljenje, jer za paljenje količina metana koje mogu spalit čovjeka je potrebna poveća količina kisika, a naravno svi znamo da povećana koncentracija kisika u organizmu dovodi do trovanja kisikom, tojest permanentnog oštećenja pluća, oksidacije tkiva i povelike produkcije slobodnih radikala, tojest smrti.
o pa imaš ti pojma o biologiji, oprosti zbog moje krive pretpostavke
ta teorija s metanom, PO 3. put ti kažem nije moja nego sam pročitala..i opet pišem da je to pretpostavka, ne znam kako su oni objasnili da se zapali, ako nađem članak prepisat ću ga ovdje može?

Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 14:19   #26
Quote:
dhr° kaže:
O, i s obzirom da su većina žrtava pušači, postoji teorija po kojoj čovjek zaspe i onda mu cigareta slučajno zapali salo. Veselo.
to je spaljivanje iz vani, a takvi se zapale iznutra...

Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 16:11   #27
Quote:
nitko nije preživio da bar nešto ispriča a i jer su se samozapaljenja odigravala bez svjedoka.
Sve što nema svjedoka možeš lagano odjebat, pa makar bila i istina da se čovjek samozapalio. Mogao bi se i ja bez problema našpricat morfijem a onda se skinut gol, uzet letlampu, malo šarat po sebi, obuć se i onda okolo ić srat ekipi kako sam se samozapalio.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 16:17   #28
Quote:
Sister kaže:
o pa imaš ti pojma o biologiji, oprosti zbog moje krive pretpostavke
ta teorija s metanom, PO 3. put ti kažem nije moja nego sam pročitala..i opet pišem da je to pretpostavka, ne znam kako su oni objasnili da se zapali, ako nađem članak prepisat ću ga ovdje može?

Ma dobro, pročitala, al uzmi u obzir da je "ČINJENICA" da 90% kovača teorija zavjere i raznih paranoika i UFO frikova izvlači svoje zaključke iz guzice i sve to drže jako labavim temeljima...nazovi to velikim manjkom općeg znanja i "profesionalnom deformacijom", i ofkors, nedostatkom znanstvenih metoda u njihovim "istraživanjima."
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 16:19   #29
Quote:
Kex Doomlich kaže:

Ma dobro, pročitala, al uzmi u obzir da je "ČINJENICA" da 90% kovača teorija zavjere i raznih paranoika i UFO frikova izvlači svoje zaključke iz guzice i sve to drže jako labavim temeljima...nazovi to velikim manjkom općeg znanja i "profesionalnom deformacijom", i ofkors, nedostatkom znanstvenih metoda u njihovim "istraživanjima."
slažem se...ali svejedno samozapaljenje ostaje mistično

Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 16:33   #30
Quote:
bugkiller kaže:
Ne mislim pritom na samozapaljenje goriva - kao npr. dizela,
ako uspoješ zapaliti kantu dizela daču ti platu.. nemože dizel bez fitilja da gori.. dizel je ULJE,

BTW, kako da nisam čuo.. po HR se ljudi samozapaljuju hamam pa svake sedmice....
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 18:49   #31
Quote:
AmADin_gospo kaže:
ako uspoješ zapaliti kantu dizela daču ti platu.. nemože dizel bez fitilja da gori.. dizel je ULJE,
Ajd pročitaj OVO:http://auto.howstuffworks.com/diesel.htm, ili OVO:http://www.eere.energy.gov/vehiclesa...sel_engine.pdf, klokane...
Nalit ću kantu dizela u spremnik svog Golfa... Spominjao si neku plaću... Šaljem ti broj žiro računa na PM.
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 19:10   #32
Ja dosad NIKAD nisam čuo za to.
Di ima neki konkretan slučaj di je bila hrpa svjedoka da se vidjelo to samozapaljenje ljudi. Ja sam siguran da nema jer je ovo čista glupost.
Evo ti objašnjenje zašto je tijelo spaljeno, a odjeća nije - lik se gol zapalio, a netko ga je obukao kasnije. Nema drugog objašnjenja. Čak i da postoji spontano zapaljenje ljudi, zapalila bi se i odjeća. A kad vidim ovdje da je neki čovjek umro od spontanog zapaljenja, a odjeća mu je netaknuta, to je odmah jasno da je pizdarija. Ja inače vjerujem u nekakve misteriozne slučajeve, al' ovo je fakat glupost.
Old 15.06.2006., 19:14   #33
Ok. Ovo sam postao ovdje više zbog rasprave, ne zbog vlastitog uvjerenja u istinitost... Po meni, ovo ipak je misteriozno.
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 19:51   #34
erm koincidencija ili šta već
napišen post o nečem
i onda odi tema o istom
Old 15.06.2006., 19:54   #35
Koincidencija posrijedi
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 21:38   #36
Quote:
bugkiller kaže:
Ajd pročitaj OVO:http://auto.howstuffworks.com/diesel.htm, ili OVO:http://www.eere.energy.gov/vehiclesa...sel_engine.pdf, klokane...
Nalit ću kantu dizela u spremnik svog Golfa... Spominjao si neku plaću... Šaljem ti broj žiro računa na PM.
A jesi retaj...

Ziher i tekući benzin isto gori?
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 23:42   #37
Quote:
bugkiller kaže:
mamlaze jedan, jel ti čitaš, KANTU DIZELA bez fitilja,

samo se ofiraš...

a da se razumiješ u auta, ko što se ne razumiješ znao bi da se benzin pali sa varnicom a dizel pod pritiskom... al... ti to neznaš....
Odgovori s citatom
Old 16.06.2006., 22:18   #38
Quote:
konj111 kaže:
Ja dosad NIKAD nisam čuo za to.
Di ima neki konkretan slučaj di je bila hrpa svjedoka da se vidjelo to samozapaljenje ljudi. Ja sam siguran da nema jer je ovo čista glupost.
Evo ti objašnjenje zašto je tijelo spaljeno, a odjeća nije - lik se gol zapalio, a netko ga je obukao kasnije. Nema drugog objašnjenja. Čak i da postoji spontano zapaljenje ljudi, zapalila bi se i odjeća. A kad vidim ovdje da je neki čovjek umro od spontanog zapaljenja, a odjeća mu je netaknuta, to je odmah jasno da je pizdarija. Ja inače vjerujem u nekakve misteriozne slučajeve, al' ovo je fakat glupost.
jesi li pročitao "JAKO RIJEDAK SLUČAJ"?

imala sam članak iz početka 90-ih godina...

Odgovori s citatom
Old 16.06.2006., 23:15   #39
Teoretski, da odjeća ne izgori ili da bar ne ostane jako mnogo čađe na njoj bi bilo jako teško da se desi s obzirom na to da stvari koje oksidiraju u tom procesu povlače za sobom velike količine onog šta se zove plamen. Daklem iz toga proizlazi da taj plamen mora naći izlaz iz tijela.
Ukoliko plamen ne izlazi iz tjela onda očito nećemo pričati o samozapaljenju, nego ćemo reći da se desilo spontano samonagrizanje kiselinom...a za takav slučaj još nisam čuo.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 06:43   #40
Quote:
dhr° kaže:
tad izgori ne samo pušač već i kuća.
a ovo su slučajevi kad baš ništa drugo nije prismudilo.dakle nije klasična vatra.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.