Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2006., 22:27   #1
Koje su šanse da je ovo tumor?

Ovako, imam 20 god. i pušač sam oko 4-5 god. Donedavno sam pušio u prosjeku kutiju-kutiju i pol cigareta dnevno.
Prije kojih godinu dana krajnici su mi počeli naticati i bili su konstantno crveni. Cijelo to vrijeme imam neki osjećaj kao da mi je zapela neka "knedla" u grlu i to zivcira - jako.
Nedavno mi je jače natekao desni krajnik i na njemu nastala bijela gnojna fleka, iz koje je izgleda izašao gnoj - odvratno, moram dodati... Na tom mjestu je sada ostalo nešto poput ljubičaste upaljene rupe, jame u krajniku, koja skoro pa i ne boli.
Osjećam da tkivo oko tog krajnika kao trne... Osim toga, već neko vrijeme osjećam nešto poput blage nadraženosti i boli koja silazi od vilice pa niz vrat, po mekom tkivu između dušnika i vratne žile, na istoj strani na kojoj je natečeni krajnik.
Inače, imao sam prije dosta problema s krajnicima, upale, angina i td... Zanima me koje su veće šanse, molim vas recite svoje mišljenje iskreno i izravno, stručno - ili - nestručno... Da li je to gnojna angina ili su to zaista ozbiljni simptomi i osnovana sumnja na tumor/rak grla???
Liječnik me ne može primiti na pregled do ponedjeljka, pa eto, da se bolje informiram, tražim neko općenito mišljenje prije pregleda... Hvala.
(un)Lucky Luke is offline  
Old 07.07.2006., 22:46   #2
dosao si na pravo mjesto, ovdje sve vrvi od primarijusa....

btw. moji su krajnici izrovani od angina....umro jos nisam, na zalost nekih.
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Old 07.07.2006., 23:06   #3
Zašto to niste operirali još s 5-6 godina, kao svi normalni ljudi?
Tumor ti inače nije gnoj.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 07.07.2006., 23:16   #4
Liječnik, kad sam bio još dijete, je zaključio da moje stanje nije alarmantno... Unatoč tome što sam imao prilično česte upale krajnika... Stoga, odgađajući operaciju, na kraju nisam niti otišao.
Znam da je sada nezgodno, ali želim - ukoliko liječnik zaključi da je potrebno i prihvatljivo, napraviti operaciju...

Morao sam pitati zbog vlastite sumnje na najgore moguće stanje... Ljuska priroda. Ipak, meni se osobno - budući da su krajnici prilično dugo crveni - ovo čini kao upala tonzile, ili pak kao neka virusna (prije nego bakterijska) infekcija krajnika.

Ovdje sam čisto informativno, prije nego odem na pretrage i dobijem mišljenje liječnika.
(un)Lucky Luke is offline  
Old 07.07.2006., 23:23   #5
Quote:
(un)Lucky Luke kaže:
Liječnik me ne može primiti na pregled do ponedjeljka, pa eto, da se bolje informiram, tražim neko općenito mišljenje prije pregleda... Hvala.
internet je super stvar za uputiti se u neke bolesti NAKON što su dijagnosticirane... vjeruj mi, glupo je da si sami radimo dijagnoze ili ne daj bože jedni drugima na osnovu simptoma...
ja sam prije nekih godinu dana zabrijao da imam rak kože na osnovu viđenog na nozi i pročitanog na netu... bila je samo ogrebotina...
zabavljaj se ovaj vikend i u ponedjeljak odi doktoru... i ne razbijaj glavu ovako bezveze...

zamisli da ti netko iz zajebancije kaže da je to rak jer da je to i on imao...

__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Old 07.07.2006., 23:39   #6
Quote:
siljo kaže:
internet je super stvar za uputiti se u neke bolesti NAKON što su dijagnosticirane...

zamisli da ti netko iz zajebancije kaže da je to rak jer da je to i on imao...

Eh, u pravu si potpuno, znam ja to...
__________________
Najpovoljniji i najkvalitetniji HOSTING!!! + Web design, izrada 3D animacija, hosting game servera
(un)Lucky Luke is offline  
Old 11.07.2006., 15:05   #7
Quote:
(un)Lucky Luke kaže:
Eh, u pravu si potpuno, znam ja to...
Ovako, napisat ću ti svoja iskustva koja se u nekim segmentima dodiruju s tvojima pa ti probaj povuć paralele...

Ja sam operirao krajnike kao mali... ali prije 2 godine i 3 mjeseca javlja se problem... također sam kao i ti imao osjećaj da mi nešto stoji u grlu... gutanje je bilo malo otežano ali ništa bitno... otežano mislim pod time kao da je grlo bilo suhije nego inače pa se shodno tome i malo teže gutala slina...

Također sam imao osjećaj "rezanja" između vratne žile i dušnika skorz od submandularne žlijezde pa do ispod jabučice... znali su me boljeti i limfni čvorovi (barem mislim da su oni boljeli)... uglavnom znalo me zaboljeti u predjelu štitnjače... pa mi se nekad znalo činit kao da mi je desno uho zaštopano (nekakv pritisak)... pa sam stalno imao nekakav šlajm u grlu... vrlo bijeli (bjelji i gušći od sline) i svako malo sam morao to ispljunut van jer mi je glupo bilo to gutat... i dosta (ali stvarno DOSTA) sam kašljao... kako se saživiš sa kašljem, niti ne primjetiš da puno kašlješ dok te na to ne upozori netko drugi...

Bio sam na vađenju krvi - sve OK
Bio kod ORL - sve OK - nema nikakvih čudnih tvorbi ali je grlo jako upaljeno... pušim dosta puno i pijem puno gaziranih pića i vrlo jakog nescaffe-a te sam imao problema sa želučanom kiselinom kod određenih jela malo jače začinjenih...

Bio na ultrazvuku - sve OK

Uglavnom, sve 5 osim upaljenog grla

ALI MENE I DALJE BOLI I NEKAD ZNA BOLIT DOK GUTAM...

I tako to traje već 2 godine i 3 mjeseca...

U međuvremenu sam riješio problem želučane kiseline...

E sad...

Prije nekoliko tjedana sam krenuo operirat zubno meso (možda je totalno nevažno ali možda i nije)...

Prije same operacije mi je doktor napravio skidanje biofilma bakterija (valjda sam dobro rekao) i počeo sam koristiti Corsodyl (vodica za ispiraje usne šupljine)...

Corsodyl kao takav je dobar za "čišćenje" bakterija usne šupljine ali ako se grglja, pomaže i grlu...

Tako da sam ja recimo naprimjer gripetinu prebolio bez grlobolje što mi je prije bilo nezamislivo... znalo me je grlo jako bolit i znao sam iskašljavat šlajm još 2 tjedna poslije nestanka gripe... s Corsodylom nisam imao problema niti sa kašljanjem niti sa šlajmom osim prvu noć kad me jako uhvatilo... kako sam cijelo vrijeme koristio Corsodyl, fakat se sve iščistilo i već drugo jutro nisam iskašljavao makar me gripa držala još 6 dana poslije toga...

I ono što sam primjetio jako BITNO... kako sam se saživio s tim problemom laganog rezanja u vratu i povremene boli kod gutanja, tako je vrlo lagano to rezanje NESTALO... toliko lagano da sam uopće zabroavio da me ikad boljelo... i kako sam skužio da me više ne boli, počeo sam pratit... reko sam sebi, možda je to subjektivni dojam... ali NIJE... mene fakat GRLO VIŠE NE BOLI... nema više šlajma, ne nakuplja se ljepljiva slina u grlu... nema rezanja...

Nisam htio ništa ženi govorit da se ne ureknem ali mi je žena samoinicijativno rekla da nemože vjerovat da uopće više ne kašljem... to me fakat razveselilo...

Zna me sad ponekad (cca 2 mjeseca od kad sam počeo korstit Corsodyl) malo recnut u grlu ali ništa posebno... brijm da nema čovjeka kojeg ponekad ne recne kad proguta slinu a da mu je grlo recimo malo suhije...

Tak da sam nekom logikom išao zaključit slijedeće...

- vjerovatno je uslijed puno pušenja, pno kave i puno gaziranog pića ionako već upaljeno grlo bilo stalno nanovo iziritirano
- samim time su se vjerovatno na najosjetljivijem dijelu nakupile bakterije i radile "sranja"
- samim nakupljenjem sline i šlajma, stvara se vrlo pogodno utočište za bakterije
- želučana kiselina je dosta često dolazila u grlo pa je to mogući razlog upale grla

I sad primjetim kad PUNO PREVIŠE POPUŠIM da me zna zatezat... pa brijem da je još uvijek malo osjetljivo pa probavam što manje pušit i to je to...

E sad što sam napravio:
- prestao piti Nescaffe (koji mi je užasno iritirao želudac - ali mi je bio jako fini i najbolje me razbuđivao ujutro pa nikako da ga se ostavim)
- smanjio sam gazirana pića NA MINIMUM
- ne pijem jako vruća ili jako hladna pića niti jedem išta takvog (sve što konzumiram ima umjerenu temperaturu)
- umjesto 1.5 - 2 kutije cigareta sad pušim 1-1.5
- počeo sam koristit Corsodyl

E sad moja preporuka tebi...
- u svakom slučaju odi doktoru da pregleda te krajnike i izvadi ih ako treba
- posjeti i stomatologa da vidiš da nije možda koji zub upaljen pa da se gnoj možda ne drenira u grlo
- malo smanji pušenje... ako već nemožeš smanjit, barem nakon svake cigarete popij malo tekućine (cca 1-2 dcl da ispereš grlo)
- nemoj pit hladna pića - znam da neće bit lako ali naviknut ćeš se da u ovim vrućim danima obična voda iz pipe ipak može osvježit a da ne trebaš prije toga puknut 3 kocke leda unutra
- pij puno tekućine (od toga neka što više bude obična voda)
- nemoj gutat nedovoljno sažvakanu hranu (žvači barem duplo više nego dosad)
- probaj kombinirat žvakanje s lijevom i desnom stranom "zubala" - nemoj samo na jednu strnu žvakat - malo lijevo malo desno i onda gutaj...
- probaj gutat SREDINOM GRLA... možda će se nekom ovo činit glupo, ali može se gutat sredinom, lijevo ili desno... recimo ako više žvačeš desnom stranom i ako odmah sažvakano sa desne strane jezikom potisneš u grlo, desna strana grla će ti biti više iziritirana nego lijeva... probaj hranu prije gutanja jezikom preko nepci što ravnomjernije gurnut u grlo... zvuči možda komplicirano ali nije... prvih par puta moraš baš pazit kako gutaš, ali onda se navikeš i to je to...
- nemoj pušit u krevetu (u ležećem položaju) ili recim poluležećem pa da ti je glava nagnuta prema naprijed (kao kad iz poluležećeg stava gledaš TV) - ovo je savjet ORL-a - također u tim stavovima nemoj ništa jesti...
- nemoj jesti ništa 3 sata prije spavanja ili ležanja (potiče kiselinu)
- OBAVEZNO PERI ZUBE prije spavanja... znam jako puno ljudi koji taj dio jednostavno preskoče... bitnije je oprat navečer nego ujutro... ma bitno je prat zube uopće... pogotovo ako si pušač...

I sad, ako doktor ustanovi da je s tobom sve u redu što se TOPLO NADAM, probaj ga pitat da li smiješ počet korsitit Corsodyl... Corsodyl nije štetan ali ipak treba pitat doktora prije korištenja...

Evo, ovo jest poduži post, ali ja sam ti napisao svoj iskustva a ti probaj povuć paralele sa sobom pa vidi dali se gdje podudara...

Probaj barem neke od ovih savjeta poslušat koji možda neće riješit tvoj problem, ali sa 100% sigurnošću tvrdim da neće niti odmoći...

Sretno!
VTi underhood is offline  
Old 12.07.2006., 22:58   #8
50/50 - pa pošalji sliku... koliko putaljudi misle da imaju tumor. e da mi je 100 kuna kada su ljudi pomislili da imaju tumor ja bih sada imao 200kn
 
Old 13.07.2006., 01:04   #9
Od VTi underhood je vec stigla masa dobrih savjeta. Inace, moje skromno misljenje, u tvojim godinama su jos uvijek male sanse za karcinom, no ako nastavis sa pusenjem...
Nadam se da je pregled pokazao za sam bila u pravu
Esther33 is offline  
Old 13.07.2006., 01:28   #10
Evo da te malo utjesim, upravo sam danas isla kod doktora sa slicnim problemom ( s tim da su moji krajnici operirani)

Ja imam od ima dva dana malo natecenu donju stranu vrata, ne na sredini vrata nego sa strane gdje su misici i zile. mogu napipat na tom mjestu gdje me uzasno boli neku malu lopticu velicine graska koja boli ko vrag..

Doktor mi je rekao da je to zljezda i da se tijelo bori s nekom infekcijom, ako gubis kilazu, znojis se puno i kasljes ( iskasljavas) puno onda se valja dobro istrazit, inace nista, zlijezde naticu iz raznoraznih razloga kad se tijelo osjeca ugrozeno..

Meni je doktor dao samo nesto protiv bolova, ako se bol i otok nastavi dulje od 2 tjedna onda se treba dobro ispitat..

inace, kad imas tumor onda to ne boli
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Old 13.07.2006., 20:56   #11
Quote:
Ona007 kaže:
Evo da te malo utjesim, upravo sam danas isla kod doktora sa slicnim problemom ( s tim da su moji krajnici operirani)

Ja imam od ima dva dana malo natecenu donju stranu vrata, ne na sredini vrata nego sa strane gdje su misici i zile. mogu napipat na tom mjestu gdje me uzasno boli neku malu lopticu velicine graska koja boli ko vrag..

Doktor mi je rekao da je to zljezda i da se tijelo bori s nekom infekcijom, ako gubis kilazu, znojis se puno i kasljes ( iskasljavas) puno onda se valja dobro istrazit, inace nista, zlijezde naticu iz raznoraznih razloga kad se tijelo osjeca ugrozeno..

Meni je doktor dao samo nesto protiv bolova, ako se bol i otok nastavi dulje od 2 tjedna onda se treba dobro ispitat..

inace, kad imas tumor onda to ne boli
Ako ti doista ne prođe zatraži pregled tiroide (štitnjače).Jer tzv. guša (zajednički naziv za niz oboljenja te žlijezde) može biti mala, mala.
Pa bih ja na tvom mjestu malo ispitala stvar na nuklearnoj.Govorim iz vlastitog iskustva.Nažalost su neki liječnici skloni to previdjeti dok ne bude prekasno.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Old 14.07.2006., 02:25   #12
Quote:
Ona007 kaže:
inace, kad imas tumor onda to ne boli
Ma kakvi, ugodno je
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 21.11.2011., 18:21   #13
upit

pozdrav, marko s druge strane, imam 22 god i imam identicne probleme, inace ko mali sam imao problema sa anginama nisam vadio ni mandule ni krajnike tako da..zanima me kako si lucky luck prosao kod doktora tj kaj je bilo?
jigsaw22 is offline  
Old 21.11.2011., 19:48   #14
jigsaw22, ne čini mi se vjerojatnim da ćete dobiti odgovor od autora teme s obzirom da je tema otvorena prije više od 5 godina, a autor je već četiri godine neaktivan.

Ako imate upit u svezi tonzila/krajnika/madula, postavite ga ovdje. To je, inače, tema na kojoj se raspravlja o problemima vezanim uz krajnike/tonzile/mandule.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Old 21.11.2011., 23:41   #15
I ovim postom kolege sumoderatora ću zatvoriti ovu temu. Za sve slične probleme koristite temu na koju je kolega stavio link.

Lock.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.