Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam
Korisničko ime
Lozinka

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 08:23   #461
aircanada
Can't be banned!

aircanada Avatar

Registracija: Jul 2007.
Pošalji poruku preko Skype korisniku aircanada
Kad si vec u lvivu, nek te odvede u restoran di je ulaz dozvoljen samo ukrajincima nalazi se u centru, na jednom trgu. Za uc unutra, moras na UKRAJINSKI pozdravit, imaju sifru Nesto tipa: " Slava ukrajini" kaze cuvar na vratima, a ti odgovaras "i sa tobom" tako nesto... ne sjecam se tocno. Uglavnom, tematika 2 WW, u podrumima, kao rovovi. Hrana nije losa, ali sam ugodjaj je odlican Cekaj da budu iznosili smece hehe...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 14:29   #462
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

Registracija: May 2006.
zove se Kriyivka, a lozinka je "heroam slava". mislim da je to glavni trg, I super je napio sam se ko majka s nekim kozacima tamo, pa su nam pjevali pjesme, I bilo je super dok show s trazenjem rusa nije poceo. samo su ugasili svijetlo I unutra je upao vod s baterijama koji trazi ruse, pa su postrojavali I pretrazivali ekipu
ako treba mogu staviti adresu, budem napisao opsirno kad se vratim sve

bolje je imati domaceg za ulaz na groblje
Old 02.07.2010., 14:39   #463
aircanada
Can't be banned!

aircanada Avatar

Da da, to je to Zna sam da ce ti se svidit Tesko da ces upast tamo bez domaceg. Mene odveli dok sam jos zna bolje ruski, da si vidija showa kad san pocea pricat Jel jos ona maca tamo?
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 17:28   #464
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

iskreno, bio sam tamo u utorak i tek sam danas otkrio di je to,jer sam bio dobrano pod gasom, oko 2 boce votke i vise piva,ono klasican ukrajnski obicaj
i da, uspjeli smo upasti na moj slavski jezik, uvjezbzbao sam sifru,a samnom su bili dva skota u kiltovima,kanadanin i portugalac
ocito sam izgledao kao lokalac koji je dofurao strance

macu nisam vidio, ali sam vidio i igrao se s puskama,kao i to sto sam ucio kozacke pjesme
drugi dan sam bio na nekom prosvjedu, mislim da je stranka sloboda (odo uciti cirilicu cim se vratim) i ja sam za Ivu, on je sigurno ok ko nas Ivo (glavno se zvati Ivo )
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 06.07.2010., 13:40   #465
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

evo vratio se pa da napišem kratki rezime, možda nešto od savjeta pomogne ljudima u budućnosti

I. dio

Uživao sam jako i definitivno ću se vratiti,strah me samo da će prvenstvo uništiti ljepo toga što je vrlo malo turista i cijene će vjerojatno otići gore.

Uglavnom, u Zagrebu sam za 220 kn kupio povratnu kartu do Budimpešte, vlak je krenuo u 5, bio je poluprazan
dolaskom u Budimpeštu odlučio sam da neću čekati popodne i vlak koji kreće s Keletija i vozi cijelu noć ( cijena povratne karte 52€, jedan smjer 26€ takav sam odgovor na mail dobio od mađarskih željeznica ) , nego sam odlučio uzeti kartu za vlak do Zahony,potom preći lokalnim u Chop pa dalje u Lviv jer je brže (jedna možda greška/možda i ne )
Cijena Budimpesta-Zahony jedan smjer tamo je bila 5000 i nešto forinti, ide s nugaty stanice,tako da je trebalo doći do tamo s time da sam tamo išao sporijim
nakon 2h čekanja tamo, prelazim granicu lokalnim Zahony-Chop,cijena 1000 forinti,vožnja traje 17 minuta, jer je mala razdalji praktički čim kreneš već prelaziš granicu,ali nemoguće je preći pješke
obavljam brzo ulazak,ispunjavam onaj papir o boravku, pošto sam bio jednini stranac (ni mađar ni ukrajinac) a bilo nas je možda 20tak putnika, sve prolazi dosta brzo i bezbolno (izuzev što su desetak minuta svi gledali putovnicu, očito još nije naletjela im naša nova), carinici ok, ništa previše revni
tamo kupujem kartu za Lviv, noćni kupe,vozi cca 6 sati,za 72 grivnje, vlak i krevet dobri,u kupeo bio samo još jedan ukrajinac,brzo zaspao pa sam i ja, probudio se oko 4,kad su došla još dvojica i s njima se pospominjali do Lviva

dolazim u Lviv u 5 ujutro, odšetao sam se do hostela, Kosmonaut,koji je praktički u centru,trebalo mi je cca 40 minuta,ali dobro mi je došlo da se razbudim
ostavio sam ruksak i odlučio otiči popiti kavu i tu nailazim na problem, jer u 6 ništa skoro ne radi (a pošto sam probudio curu u hostelu,bilo mi je glupo gnjaviti ju još s pitanjima), većina dućana,kafića,tržnica se otvara u 10 sati, tako da znate
uglavnom prvi dan protekao u malo lunjanja po centru da vidim što ima,klopanju isl.
navečer s ekipom iz hostela,nakon par cugica krenuli u noć, bili na više mjesta i završili u Kriyivki,gore već opisano
idući dan smo išli na pucanje iz oružja, savjet bolje je to ne raditi mamuran, cijena je cca 30€,ali je super zabavno i po meni se isplati
natrag do hostela i opet nešto posjesti, super je što je odmah do hostela restoran u kojem sam si uzimaš, većinom ukrajinska kuhinja preporučam
ostalo malo razgledavao,više tulumario

preporuka za mjesto izlaska po meni su klubovi Picasso i Metro
posjetiti definitivno kafić,koji ima na krovu terasu, još gore dimnjak u kojem se možeš popesti i imaš ljepu panoramu centra grada, posjetiti zamak na vrhu "brda", groblje (mali hint, turistima se ulaz na groblje plaća,ali sam išao s jednom ukrajinkom tako da sam upao bez karte , iako je cijena 8 grivnji ) i muzej pive
u muzeju za 10 grivnji možete razgledati i dobijete dve čaše pive nerafinirano i obično pivo
evo okvirno cijena s time da je tečaj neki dan bio 1 grivnja - 0,73 kuna (ja sam tamo računao 1:1 )
piva po kafićima, 0.5 l 6 do 12
u disku 20 , s time da je do 23 bila po 5
flaša votke 40 u bircu
kava esspreso -10 , libanonska u kafiću kojeg preporučam (naziv 1000+1 noć) - 8, uz kavu ide šećer u kocki i nekakvi žele bonbončići
na štandu u parku preko puta fakulteta Ivana Franka,gdje je videozid bio za nogomet, pivo 0.5 i hot-dog (oni stavljaju sve živo na njega) - 11.5
prosječni ručak u restoranu/pizzeriji do 60, jedino sam išao u stake house u samom centru, po preporuci konobarice nešto i pivo - 137
i još hrpa stvari koje sam vjerojatno zaboravio ako se sjetim stavim
Old 06.07.2010., 13:56   #466
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

II. dio

uglavnom jedini problem koji sam imao je bio porblem saznati cijenu i kupiti kartu za vlak do budimpešte
uglavnom nakon nekih sat vremena obilaženja kasa i informacija sam odustao i kupujem kartu za ELEKTRIČNI VLAK do Chopa, cijena 20 grivnji
u vlaku taman do mene su bili studenti geografskog fakulteta iz Odesse, na putovanju za Karpate tako da me nitko nije ni pitao za kartu, nešto se pospikao, nasmijao na cigiće koji idu po vlaku i sviraju
da sam bio pametan ostao bih s njima, jer dolaskom u Chop uzimam kartu u zadnji čas za Zahony, cijen 22 grivnja, znači isto koliko sam platio za 200km, prolazim poprilično brzo kontrolu ukrajinaca i prelazim granicu,te saznam da idući vlak za budimpeštu kreće tek u 6 ujutro,a ja stigao u 22h
ništa spavao jedno pol sata na klupi, nakon toga došao neki vid zaštitara i na odveo me ( nema drugog izraza jer sporazumjevali se nismo ni malo ) do vagona i pokazao da mogu tu unutra spavati, zbog toga mu
ujutro uzeo kartu do Budimpešte,ovaj put nešto brži IC za 5480 forintu i došao do budimpešte,te na vlak za zagreb

Uglavnom jedan od večih problema koje će te tamo imati je što jako malo ljudi govori engleski,tako da komunikacija je više rukonogna nego jezična
srećom možete se razumjeti i ako pričamo mješavino našeg i njihovog
također za nas mlađe koji neznamo čirilicu to može predstavljati problem

Ljudi su dragi i hoće pomoći, super je što kod njih još nije sve onako turistički, cijene svega
i da žene su im stvarno zgodne i uvijek sređene

preporučujem hostel Kosmonaut, tamo, i poruka onom hrvatu koji je bio tamo i koji je tražio Geigerov brojač da kupi, da o tome piše i u inmypocket časopisu pod recenziom hostela.pa eto ako je forumaš,nadam se da ga je našao

ako se sjetim još čega piše, definitivno preporuka posjetiti,ja se nadam povratku ubrzo,dok nam netreba viza,ali onda da napravim nekakvu turu po ukrajni
Old 08.07.2010., 01:56   #467
Sokosivi
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2008.
Evo i od mene savjet kako do Ukrajine relativno jeftino i brzo. Odete recimo na skyscanner.com ili Wizzair.com i trazite letove do Ukrajine iz Njemacke Italije, Poljske recimo koji znaju biti vrlo jeftini.
Nadje se i 30-40 evra povratne do Kieva i Lviva. Onda kada nadjete takav let, ryanairom ili wizzairom iz Hrvatske se povezete sa tom destinacijom i ceo put ne bi trebao kostati preko 100 eura i pola dana.
Takodje ako se moze doleteti jeftino do Krakowa ili Katovica mislim da je vlakom par sati do Lvova, druga solucija za Odesu recimo leteti sa Ryanair iz Njemacke i Italije do Constance u Rumunjskoj, odande vjerujem da je konekcija sa Odesom brodom takodje povoljna i relativno brza

Zadnje uređivanje Sokosivi : 08.07.2010. at 02:04.
Sokosivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 11:34   #468
capee1
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2009.
Imate jos par mjeseci letove iz Splita za Kiev vec od 238 Eura povratna, leti se utorkom...

http://www.flyuia.com
capee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:50   #469
vanelic
Hardcore drogeraš

vanelic Avatar

Registracija: Nov 2003.
evo, pala odluka. Idem 12.09. u Ukrajinu i vraćam se 21.09.
Iskoristit ću M&M nagradne milje i uzeti besplatnu avio kartu do Kijeva i natrag.
pitanje u vezi "invitation letter", da li bi prošla samo rezevacija smještaja za svaku noć ili baš trebam tražiti to pismo od svakog hotela/hostela posebno?
tanx.
BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 18.-28.07. Crna Gora, Albanija, Grčka, Makedonija, Srbija; 28.10.-05.11. Gruzija & Armenija; 23.11.-22.12. Filipini & UAE; 08.-21.01.2015. Iran & Turska
vanelic is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 13:33   #470
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

mene su pitali samo pismo, ja sam im ga pokazao i to je bilo ok
njega sam dobio besplatno bez ikakvih problema, rezervaciju sam napravio na riječ (znači i da se nisam pojavio nikom ništa)
hostel se zove kosmonaut u lvivu
s time da je na pismu bilo kraći rok

možda se i sretnemo gore negdje, i ja ću u otprilike tom terminu biti gore,raditi krug po ukrajni
Old 29.07.2010., 14:02   #471
aircanada
Can't be banned!

aircanada Avatar

Ako vec radite djitu, obavezno svratite u http://www.wumag.kiev.ua/index2.php?param=pgs20033/36 Park je prekrasan, iako je lipsi na prolice, na jesen ima svakakvih boja itd... topla preporuka!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:11   #472
vanelic
Hardcore drogeraš

vanelic Avatar

znači nisi imao pismo za svaku noć boravka u Ukrajini?
i pretpostavljam da je taj kozmonaut hostel bio prvi u kojem si odsjeo? za kasnije te nisu ništa pitali?

btw stvarno bi mogli na koje pivce ako budeš gore

još nisam napravio plan puta, ali bit će nešto tipa:
Kiev-Lviv-Kolomyya/Verkhovyna-Kamyanets Podilsky-Odesa-Krim (Sevastopol, Yalta, Livadia, Swallow's Nest...)

ako budem morao zbog ograničenog vremena izbacit ću Lviv. iako bih rado tamo otišao.... ali je malo izvan rute...
BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 18.-28.07. Crna Gora, Albanija, Grčka, Makedonija, Srbija; 28.10.-05.11. Gruzija & Armenija; 23.11.-22.12. Filipini & UAE; 08.-21.01.2015. Iran & Turska
vanelic is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:28   #473
Explorer
Registrirani korisnik

Registracija: Aug 2006.
Vanelicu Lviv svakako treba vidjeti, po meni izbaci Odesu, za neka druga mjesta ne znam...
Vezano za jeftin dolazak do Ukrajine preko Wizzaira ili Ryanaira.
To se isplati ako se mogu letovi povezati u istom danu. Ako ne to jako poskupljuje stvar osim ako se neće spavati na aerodromu. Ja sam pokušao s Wizzairom ali na kraju me je ispalo cca 50 eura jeftinje nego s Malevom. S time da sam treba prespavati mislim u Dortmundu. Onda kad sam uzeo sve u obzir izabrao sam Malev.
Tako da je sve relativno. Samo šteta što su ove direct linije iz Hrvatske samo preko ljeta.
Old 29.07.2010., 14:39   #474
Lorraine
Dreamin'

Lorraine Avatar

Registracija: Aug 2009.
Zašto da izbaci Odessu?!
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 14:52   #475
KILLERDOG
ljep,a i pametan pas

KILLERDOG Avatar

ja imam okvirno gradove

varšava (obećao) - lviv ( isto obećao ) - kiev - odesa - donjeck (znaju neki zašto ) - jalta

ali isto nije striktno, bitni su mi varšava,lviv i donjeck ostalo je kud me put nanese
ja idem opet vlakom, s time da sad idem budimpešta,pa bus do krakowa (cijena 100 kn) - pa vlak do varšave (40 zlota),par dana tamo i od tamo ću ići za ukrajnu
vjerojatno krećem 11.9. povratak 25-26 u zagreb

inače i meni su rekli da odesa nije ništa posebno i da bi rađe bili dulje u lvivu (riječi drugih, osobno ću procjeniti u rujnu)

za pivu ćemo preko pm
Old 29.07.2010., 15:18   #476
aircanada
Can't be banned!

aircanada Avatar

I ja mu preporucam da se odessa izbaci.
@ vanelic, ne trebas pokrivat sve dane smjestaja, dosta ti je prva dan dva...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 15:40   #477
vanelic
Hardcore drogeraš

vanelic Avatar

u odesi sam mislio ostati jednu noć da malo prekinem put između Kamyanetsa i Krima.
kad napravim konkretan plan, znat ću da li imam vremena i za Lviv ili ne.
jer sve zajedno imam samo 9 dana...
vanelic is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:22   #478
vanelic
Hardcore drogeraš

vanelic Avatar

našao sam večeras vremena i stavio na papir neke ideje za itinerer:

11.09. navečer dolazak u Kijev i spavanje u Kijevu
12.09. cjelodnevni razgled Kijeva i spavanje u Kijevu
13.09. cjelodnevni razgled Kijeva i navečer uzimanje noćnog vlaka za Lviv
14.09. ujutro dolazak u Lviv, cjelodnevni razgled grada i spavanje u Lvivu
15.09. jutro slobodno za razgled Lviva, poslijepodne odlazak vlakom+busom za Kamyanets Podilsky, spavanje u KP
16.09. cjelodnevni razgled Kamyanetsa Podilskog, navečer odlazak noćnim vlakom za Odesu
17.09. ujutro dolazak u Odesu, cjelodnevni razgled Odese i spavanje u Odesi
18.09. jutro slobodno za razgled Odese, navečer odlazak noćnim vlakom za Simferopol
19.09. ujutro dolazak u Simferopol i odmah odlazak za Yaltu, razgled Yalte, Alupka Palače i Swallow's Nest, spavanje u Yalti
20.09. cjelodnevni izlet u Bakhchysaray i Sevastopol, povratak u Yaltu i spavanje u Yalti
21.09. odlazak na aerodrom u Simferopolu i doma

Znam da mi je malo Krim prenatrpan, ali ima toliko toga za vidjeti tamo, a malo vremena...
vanelic is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:26   #479
vanelic
Hardcore drogeraš

vanelic Avatar

BTW neki prijedlog za jeftiniji smještaj u Kijevu?
tanx
vanelic is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:37   #480
aircanada
Can't be banned!

aircanada Avatar

Za smjestaj u kievu, a da nije 30ak km oc centra (sto je jos uvik u kievu, ali imas vozit ), nema. Centar kieva ti je uglavnom rezerviran za poslovni dio, "spavaci" je van centra. Da, moze se nac za spavat, ima toga dosta, ali da je jeftino, nije. Recimo srednji rang pa vise..
Ako imas priliku, svrati u Ivano-Frakovski, juzno od Lviva.

edit, vidim da si preskocija onaj park sta san preporucija :P
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja