Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2004., 09:30   #1
Ukrajina

ja sam bila dva puta, preko faksa
neke stvari su me odusevile, neke sablaznile.
znate li da oni cigarete prodaju na komade?
znate li da jos uvijek meso motaju u novinski papir?
znate li da su im cijeli zidovi crkava prepuni zlata?
znate li da im je glavni trg u Kievu jedan od najljepse uredenih koje sam vidjela?
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 09:35   #2
Zaboravila si nesto:
znate li da vam kosu u frizeraju peru polijevajuci vam glavu loncicem?
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 09:47   #3
Da, bili smo vise puta i vidjeli jako grozne stvari kao i one lijepse stvari
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2004., 19:47   #4
Quote:
Indi kaže:
Da, bili smo vise puta i vidjeli jako grozne stvari kao i one lijepse stvari
u kojem gradu? sto vas je najvise zgrozilo, a sto fasciniralo?
ja sam pala na dupe kad sam vidjela da obicna pizza kosta 100 kn!
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2004., 15:45   #5
Quote:
valentina kaže:
u kojem gradu? sto vas je najvise zgrozilo, a sto fasciniralo?
ja sam pala na dupe kad sam vidjela da obicna pizza kosta 100 kn!
Ja sam recimo pala na dupe kad sam vidjela u kakvim stravicnim uvijetima zivi sirotinja (veci dio stanovnistva) i kako jedva prezivljavaju i kako im je uzasno hladno po zimi... I kako bolnice nemaju nista, a kamoli djecji domovi...
Kiev nije prava Ukraina na kraju krajeva jer se nevidi bas tako pravo stanje zemlje. Kiev je sve u svemu predivan grad i ima predivne crkve.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 10:47   #6
Quote:
Indi kaže:
Ja sam recimo pala na dupe kad sam vidjela u kakvim stravicnim uvijetima zivi sirotinja (veci dio stanovnistva) i kako jedva prezivljavaju i kako im je uzasno hladno po zimi... I kako bolnice nemaju nista, a kamoli djecji domovi...
Kiev nije prava Ukraina na kraju krajeva jer se nevidi bas tako pravo stanje zemlje. Kiev je sve u svemu predivan grad i ima predivne crkve.
naravno kad je bio pod rusijom, mene grozi sto ukrajinci iz gradova cak i ne znaju dobro pricati ukrajinski
mi smo u lavovu bili krajem mjeseca. bili smo u studenskom domu deset dana. premda se temperatura spustala preko noci ispod nule, oni nisu grijali jer je po datumu bilo proljece! koma ziva, stakla su se smrzavala....
a da ne pricam koje kucne ljubimce ima svaki dom - zohare!
tad sam prvi put vidjela zohara uzivo!
__________________
zasoli me
valentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 00:18   #7
Ukrajina

Planiram ovo ljeto ići u grad u topicu, pa me zanimaju vaša iskustva, ako ih netko ima iz Ukrajine?
Općenito, cijene, smještaj, dobre loše strane i sl.
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 23:48   #8
Bio sam prije dvije godine u Kijevu. Super sam se proveo, za smještaj ne znam kako je jer sam bio kod prijateljice, ali sve ostalo je izuzetno jeftino. Nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi "navaljuju" u Moskvu kad se u Kijevu može puno bolje proći.

Kao lošu stranu, ništa posebno, nije mi se svidio aerodrom u Kijevu koji je premali za tako velik grad i ilegalni taksisti koji se muvaju tamo. Sve ostalo

Napiši što te konkretno zanima, Lvov bi trebao biti jeftiniji od Kijeva iako možda neke stvari nisu organizirane kao u Kijevu. (javni prijevoz npr.)
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 21:29   #9
Quote:
neno1966 kaže:
Bio sam prije dvije godine u Kijevu. Super sam se proveo, za smještaj ne znam kako je jer sam bio kod prijateljice, ali sve ostalo je izuzetno jeftino. Nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi "navaljuju" u Moskvu kad se u Kijevu može puno bolje proći.

Kao lošu stranu, ništa posebno, nije mi se svidio aerodrom u Kijevu koji je premali za tako velik grad i ilegalni taksisti koji se muvaju tamo. Sve ostalo

Napiši što te konkretno zanima, Lvov bi trebao biti jeftiniji od Kijeva iako možda neke stvari nisu organizirane kao u Kijevu. (javni prijevoz npr.)
Pa čuo sam da policija zna praviti probleme ( u stilu, kao da vole primati mito ) tj. da znaju zagnjaviti ako vide da je netko turist.
Kako je što se tiče jezika? Jel pričaju engleski? Iako su meni i ukrajinski i ruski poprilično razumljivi.
Jel mi možeš napisati otprilike kako se kreću cijene osnovnih namirnica, tipa kruh, mlijeko...?

Na netu sam našao hotele u Lvovu i nema ništa ispod 50 dolara po noćenju. A i hosteli su oko 14 eura pa mi i nije jasno, s obzirom na ukrajinski prosjek zašto je smještaj tako skup?!

Hvala na odgovoru!
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 22:11   #10
u lvovu ti nitko ne govori engleski, ali može se snaći.
iako će svi za tebe misliti da si poljak (pa čak i sami poljaci ). grad je lijep, no pomalo oronuo - mislim da će za 10-15 godina izgledati super... za sada je malo čudno jer je jako slabo osvijetljen, tako da noću baš nije ugodno

ovi hoteli su stvarno dosta skupi - koliko se ja sjećam, može se naći odsta povoljno... ja sma bila preko agencije, pa nisam ništa tražila. no ti jeftiniji su stvarno soc, tako da se pripremi. a ja sam prošla hostela...

hrana i piće su vrlo jefitni - čak i kad jedeš u restoranima (naravno ne nekim skupim). njihova autohtona hrana je vrlo ukusna i preporučam ti da se baciš na gastronomsko istraživanje. imaju dobre i jeftine pive. prekrasne nošnje koje jeftino možeš naći na placu u centru grada - otkrit ćeš ga vrlo brzo, prepun je suvenira.

želim ti lijep provod (i ako ikako možeš izbjeći vožnju busom do tamo.... najgorih 26 sati u mom životu).
__________________
predem...
Schnitzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 00:03   #11
Pretpostavljam da u Lvov ideš sa autom u vlastitoj organizaciji ili...

Što se tiče policije nisam imao niti najmanjeg problema. By the way, tamo sam bio za vrijeme "Naranđaste revolucije" i to kad su se donosile ključne odluke. Cijelo vrijeme sam furao naranđastu traku na jakni, bio sam i sa zastavom na barikadama ali nije bilo niti najmanjeg problema ili incidenta.

Što se tiče cijena osnovnih namirnica možeš računati na cca. 50% naših. Pivo po lokalima može se naći od 3 kn na dalje tako da možeš ručati za nekih 10 kn.
Javni prijevoz je smiješnih 55 lipa, privatni minibusevi su "čak" duplo skuplji 1,10 kn ali pazi da te ne uhvate bez karte, te će te sigurno koštati nekih 20 kn!

Što se tiče hotela, to je nažalost tako, ima i jeftinijih za domaće stanovništvo ali nisu za preporučiti...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 00:13   #12
Quote:
Schnitzel kaže:
u lvovu ti nitko ne govori engleski, ali može se snaći.
iako će svi za tebe misliti da si poljak (pa čak i sami poljaci ). grad je lijep, no pomalo oronuo - mislim da će za 10-15 godina izgledati super... za sada je malo čudno jer je jako slabo osvijetljen, tako da noću baš nije ugodno
Ovako na slikama mi izgleda lijepo, a što se tiče osvjetljenosti, ne vjerujem da je gori od Osijeka

Quote:
ovi hoteli su stvarno dosta skupi - koliko se ja sjećam, može se naći odsta povoljno... ja sma bila preko agencije, pa nisam ništa tražila. no ti jeftiniji su stvarno soc, tako da se pripremi. a ja sam prošla hostela...
Ja bi išao najvjerojatnije sam, ali u hostelu nisam nikada spavao, tako da nekako mislim da li bi mi možda "sigurnije" riješenje bio hotel?

Quote:
hrana i piće su vrlo jefitni - čak i kad jedeš u restoranima (naravno ne nekim skupim). njihova autohtona hrana je vrlo ukusna i preporučam ti da se baciš na gastronomsko istraživanje. imaju dobre i jeftine pive. prekrasne nošnje koje jeftino možeš naći na placu u centru grada - otkrit ćeš ga vrlo brzo, prepun je suvenira.
Nekako mi je to najbitnije, da hrana nije skupa ( i prijevoz ).

Quote:
želim ti lijep provod (i ako ikako možeš izbjeći vožnju busom do tamo.... najgorih 26 sati u mom životu).
Mrzim bus.
Idem vlakom, jer autom ipak nisam toliko luđak da idem.
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 00:16   #13
Quote:
neno1966 kaže:
Pretpostavljam da u Lvov ideš sa autom u vlastitoj organizaciji ili...
Vlakom.

Quote:
Što se tiče policije nisam imao niti najmanjeg problema. By the way, tamo sam bio za vrijeme "Naranđaste revolucije" i to kad su se donosile ključne odluke. Cijelo vrijeme sam furao naranđastu traku na jakni, bio sam i sa zastavom na barikadama ali nije bilo niti najmanjeg problema ili incidenta.

Što se tiče cijena osnovnih namirnica možeš računati na cca. 50% naših. Pivo po lokalima može se naći od 3 kn na dalje tako da možeš ručati za nekih 10 kn.
Javni prijevoz je smiješnih 55 lipa, privatni minibusevi su "čak" duplo skuplji 1,10 kn ali pazi da te ne uhvate bez karte, te će te sigurno koštati nekih 20 kn!

Što se tiče hotela, to je nažalost tako, ima i jeftinijih za domaće stanovništvo ali nisu za preporučiti...
Znači u principu pozitivna iskustva?Kako je na granici?Jer imam neke planove slikati nešto u Čopu...
Jedino još ne znam šta da radim sa smještajem, ostalo vidim da je relativno jeftino...
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 00:38   #14
Pa ni autom ne bi bila neka avantura, barem meni ne jer vozim Daewoo, a to je tamo nacionalni auto ( ima tvornica tamo) i bez pretjerivanja barem svaki drugi novi auto je Daewoo/Chevrolet.

Što se tiče granice klasika, potrebno je napisati gdje češ odsjesti (to ionako traže za vizu) inače sve skupa puno jednostavnije nego npr. u Velikoj Britaniji.
Inače večina putnika na avionu su bili Ukrajinci ili Rusi i oni prolaze sa osobnom na posebnom šalteru tako da sam ja i nekolicina Talijana relativno brzo prošli na drugom šalteru.

By the way, kako si riješio vizu?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 00:52   #15
kad se cujem s poznanicima u ukrajini uvijek spominju kako su placali dodatno posteljinu u vlaku...to jos do sad nisam shvatila sto misle ali se ti raspitaj, tko zna sto je to
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 01:43   #16
Quote:
neno1966 kaže:
Pa ni autom ne bi bila neka avantura, barem meni ne jer vozim Daewoo, a to je tamo nacionalni auto ( ima tvornica tamo) i bez pretjerivanja barem svaki drugi novi auto je Daewoo/Chevrolet.

Što se tiče granice klasika, potrebno je napisati gdje češ odsjesti (to ionako traže za vizu) inače sve skupa puno jednostavnije nego npr. u Velikoj Britaniji.
Inače večina putnika na avionu su bili Ukrajinci ili Rusi i oni prolaze sa osobnom na posebnom šalteru tako da sam ja i nekolicina Talijana relativno brzo prošli na drugom šalteru.

By the way, kako si riješio vizu?
Nisam još riješio vizu. Prvo moram riješiti to sve sa smještajem. Naravno, uzet ću turističku vizu, pošto nemam nikoga u Ukrajini.
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 15:40   #17
Mislim da sam vidio da ima avion (osobno ne bi išao vlakom, najviše zbog udobnosti ali i drugih stvari) za Lvov iz Budimpešte i Bukurešta, probaj se interesirati.

Btw, zašto baš Lvov, neki konkretan razlog ili...Dali si se već informirao koliko košta vlak i koliko dugo vozi?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 18:00   #18
Quote:
neno1966 kaže:
Mislim da sam vidio da ima avion (osobno ne bi išao vlakom, najviše zbog udobnosti ali i drugih stvari) za Lvov iz Budimpešte i Bukurešta, probaj se interesirati.

Btw, zašto baš Lvov, neki konkretan razlog ili...Dali si se već informirao koliko košta vlak i koliko dugo vozi?
Avionom ne bi išao, jer mi se ne sviđaju. Nije da se bojim letenja, već ih jednostavno ne volim.
Vlakom bih išao jer imam 50% popusta kroz Mađarsku. Što se tiče "drugih stvari" vezanih uz vlak, pretpostavljam da impliciraš na krađe i ostalo... Ili? Svjestan sam rizika, ali pretpostavljam da nije baš toliko opasno.
Lvov mi je finalna destinacija iz prostog razloga što sam prvenstveno mislio ići u Čop, jer se zanimam za željeznicu i htio sam fotografirati izmjenu postolja vagona zbog različite širine kolosijeka.
Za Lvov sam se odlučio jer je ipak malo veći grad i ipak malo poznatiji nego Čop, a nije baš cilj ići u Ukrajinu samo da bih slikao to, a Lvov mi se učinio kao zanimljiv grad. Nešto tipa Krakow.
Zapravo sada što više razmišljam o ovom putovanju, razmišljam i o Kijevu.
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 18:11   #19
Da mislio sam uglavnom na krađe (ne zato što je Ukrajina nego općenito) a ni kolodvori mi se ne sviđaju, mjesta gdje se skuplja najveći ološ. Ne znam kako je prijeći granicu vlakom ali pretpostavljam da su carinici zahtjevniji nego na aerodromu baš zbog "šarolikog" društva u vlaku.

Inače u Ukrajini se ima što vidjeti (na webu se može naći puno o toj zemlji) i kada bi ukinuli vize bila bi poželjna destinacija.

Kad si već tamo predlažem ti i Kijev.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 19:20   #20
Ukrajina je oooogromna, tak da je savjet ima-se-šta-vidjeti vrlo uopćen

U Lvov-u sam bila još za vrijeme CCCP-a , tak da sam ga uglavnom doživjela ko mjesto za pribavljanje zaliha votke i slatkog šampanjca za buduće putovanje

kasnijih godina sam išla avionom bilo u Kijev, Odesu ili Sevastopolj , pa se eto Lvov preskakao - nadam se da se uzdigao od soc-real grada odonda ...piši kad stigneš
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.