Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2006., 23:54   #1
Nova teorija gravitacije

gravitacija - kao rezultat tlaka brzih nepoznatih čestica iz svih smjerova; teorija je stara 200 godina (le Sage), ali do zadnjih par godina nije ozbiljno razmatrana
privlačenje bi bilo posljedica sjene izm. dva objekta tj. razlike tlakova s un. i vanjskih strana, slično kao uzgon u vodi kao poslj. razlike tlakova.

u prilog:
1) ograničen domet (ovisno o brzini čestica)- objasnilo bi zašto se svemir ne sažima, nego naprotiv širi s ubrzanjem
2) tromost i relativist.povećanje mase s brzinom - kao sudaranje s česticama ispred i smanjena gustoća čestica iza tijela
3) problem neobjašnjenog prevelikog zagrijavanja jupitera - kao apsorbcija tih gravitona
4) do sada nedetektirani einsteinovi gravitacijski valovi tj. poremećaji geometrije prostora koji bi bili posljedica brzih većih promjena masa (npr. crnih rupa ili eksplozija supernova)


protiv:
1) nepoznata priroda tih čestica, mada postoje nagađanja da bi to mogli biti neutrini, ili event. slabo-absorb. dugi EM-valovi koji bi ugl.prodirali kroz materiju a ipak posjeduju odr. energiju pa time i ekv.masu kod event.apsorpcije.

posljedice:
svemirska tijela bi vremenom apsorbiravala dodatnu masu; time bi se također, uz teoriju o širenju materije zbog širenja svemira, npr. također, mogle objasniti nevjerojatne građevine iz prošlosti, budući da bi zemlja tada bila lakša, pa bi i gravitacija bila slabija!
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 15:55   #2
Neznam, nebi baš išlo.

Ali kad smo već kod alternativnih teorija gravitacije, ajde da je iznesem svoju:

Naime, svemir se širi i to ubrzano. Kako je svemir zakrivnjen u neko četverodimenzionalno tijelo, on se UBRZANO širi prema van. Uzrok tog širenja može biti to što je sam prostor elastičan, pa budući da je u ranim fazama svemir bio manji, taj prostor je bio jako sabijen, pa je zato uzrokovao širenje svemira i to ubrzano.

E, kakve to ima veze s mojom teorijom gravitacije?
E, pa ima itekakve. Kako se svemir širi ubrzano, svaki njegov dio se i ubrzano udaljuje od centra širenja. Pritom valja naglasiti da se centar širenja ne nalazi u samom svemiru, isto kako se centar kružnice ne nalazu ni na koje dijelu kružnice.
Zbog takvoga širenja svaki dio svemira UBRZAVA. Za relativno male udaljenosti je svemir tek neznatno zakrivljen i možemo zamisliti da jedan ravni dio svemira ubrzava ili da se nalazi u nekakvom zamišljenom homogenom hipergravitacionom polju, koje je okomito na svemir. Ta zamišljena hipergravitacija djeluje na čestice i one zbog toga stvaraju udubljenja u tom svemiru, te se zbog njih privlače.

Ova teorija objašnjava zašto gravitacija ne zaustavlja širenje svemira, budući da je ona posljedica širenja svemira.
Isto tako u njoj je Standardni Model ispravan, jer u toj teoriji gravitacija nije fundamentalna sila, a u Standardnom Modelu ona nije predviđena.
Ona i objašnjava zašto su troma i teška masa proporcionalne.
Ova teorija ne isključuje gravitone, gravitoni nisu samo kvanti gravitacije, nego općenitije, kvanti poremećaja zakrivljenosti prostora.

Posljedice (ako je teorija točna):
  • gravitacijska sila ne opada s kvadratom udaljenosti za jako male i za jako velike udaljenosti.
  • netočnost Schwartzschildove i Kerrove metrike (ili na hrvatskom: crne rupe se ne ponašaju kako je predviđeno, ako uopće postoje)
  • singulariteti možda ne postoje
  • svemir je harmonički oscilator
  • Big Bang možda nije početak svemira, nego se je svemir oscilirajući jako sažeo, pa se je zbog elastičnosti počeo širiti
  • svemir možda nema temporalni početak ni kraj
  • i ono što će se većini svidjeti: NAJVEĆI SVIJETSKI FIZIČARI SU U VELIKOJ ZABLUDI!

Naravno, samo ako je moja teorija točna, a najvjerojatnije nije i mislim da bi već i današnja mjerenja mogla potvrditi da nije.
ALI JE BRIJA!

Hajde da vidim još alternativnih teorija gravitacije!

Hm, ovo bi možda bilo dobro premjestiti pod prirodne znanosti...
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 11:27   #3
Daniels, daleko je to od teorije.
U najboljem slucaju, moglo bi se govoriti o hipotezi.
No, nedaj se obeshrabriti!
I ako se mislis ovakvim stvarima baviti ozbiljno u buducnosti (a nadam se da namjeravas), nikako nemoj zanemariti - matematiku!
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 14:15   #4
Ma ova "teorija" je samo zajebancija.
Ali namjeravam se ovakvim stvarima ozbiljno baviti u budućnosti.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 20:51   #5
Teorija ti je jako interesantna.
__________________
Funkcija mijenja varijablu.
anunaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 17:13   #6
Daniels sta t5i imas od skole, ti si neki nacitan, vrlo nacitan
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 12:58   #7
Quote:
Daniels kaže:
Ova teorija objašnjava zašto gravitacija ne zaustavlja širenje svemira, budući da je ona posljedica širenja svemira.
Isto tako u njoj je Standardni Model ispravan, jer u toj teoriji gravitacija nije fundamentalna sila, a u Standardnom Modelu ona nije predviđena.
Ona i objašnjava zašto su troma i teška masa proporcionalne.
Ova teorija ne isključuje gravitone, gravitoni nisu samo kvanti gravitacije, nego općenitije, kvanti poremećaja zakrivljenosti prostora.
Hm, ovo bi možda bilo dobro premjestiti pod prirodne znanosti...[/b]
ček, ali to je u stvari samo dotjerana varijanta einsteinovog objašnjenja o zakrivljenosti prostora koje je on dao u 3 dimenzije, samo objašnjena u 4-toj dimenziji, i generalizirana na akceleraciju.
a možda bi vrijeme moglo biti ta 4-dim....? to bi značilo da ako akcelerira, da teče sve brže samo mi to možda ne možemo ustanoviti...
no i dalje ti ostaje pitanje zašto bi uopće morala nastajati troma masa kod ubrzavanja? to pitanje nismo ni dotaknuli, a s mojom prvom teorijom bar se daje neko objašnjenje, mada i ja sumnjam da je točno...
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 17:46   #8
Quote:
sirovina kaže:
ček, ali to je u stvari samo dotjerana varijanta einsteinovog objašnjenja o zakrivljenosti prostora koje je on dao u 3 dimenzije, samo objašnjena u 4-toj dimenziji, i generalizirana na akceleraciju.
a možda bi vrijeme moglo biti ta 4-dim....? to bi značilo da ako akcelerira, da teče sve brže samo mi to možda ne možemo ustanoviti...
no i dalje ti ostaje pitanje zašto bi uopće morala nastajati troma masa kod ubrzavanja? to pitanje nismo ni dotaknuli, a s mojom prvom teorijom bar se daje neko objašnjenje, mada i ja sumnjam da je točno...
U mojem modelu (koji je ustvari kvaziozbiljna igra uma za ubijanje vremena) postoji (barem) 4 prostornih dimenzija i (barem) jedna temporalna, tako da ukupno ima (barem) 5 dimenzija.

I troma masa ne nastaje, ona je svojstvo materije, kao što je to električni ili kolor naboj.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 16:18   #9
Ono sto je bigbang nije pocetak(kraj) svemira, mozda onog kojeg promatramo ali ljudi su sebicni.
__________________
ZaradaprekoInterneta ; Hrvatski Internet Guru.
http://www.GospodinX.com
Ah, sto se moze! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 01:35   #10
Quote:
Daniels kaže:
Posljedice (ako je teorija točna):
  • gravitacijska sila ne opada s kvadratom udaljenosti za jako male i za jako velike udaljenosti.
  • netočnost Schwartzschildove i Kerrove metrike (ili na hrvatskom: crne rupe se ne ponašaju kako je predviđeno, ako uopće postoje)
  • singulariteti možda ne postoje
  • svemir je harmonički oscilator
  • Big Bang možda nije početak svemira, nego se je svemir oscilirajući jako sažeo, pa se je zbog elastičnosti počeo širiti
  • svemir možda nema temporalni početak ni kraj
  • i ono što će se većini svidjeti: NAJVEĆI SVIJETSKI FIZIČARI SU U VELIKOJ ZABLUDI!
Ovaj dio bas ne razumijem (ne tvrdim da razumijem druge stvari isto tako ).

Naime:

1. Ako gravitacija ne opada sa kvadratom (zasto?), kako onda opada?
2. Sta imas protiv crnih rupa?
3. Gdje je problem sa singularitetima?
4. Zbog cega bi svemir morao biti harmonicki oscilator? Odnosno, sta ga navodi na osciliranje, s obzirom da gravitacija po ovom modelu tu ne cini.

Ove dijelove naime ne mogu povezati sa idejom, pa te molim da ih malo pojasnis.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 10:56   #11
Quote:
illegale kaže:
Ovaj dio bas ne razumijem (ne tvrdim da razumijem druge stvari isto tako ).

Naime:

1. Ako gravitacija ne opada sa kvadratom (zasto?), kako onda opada?
2. Sta imas protiv crnih rupa?
3. Gdje je problem sa singularitetima?
4. Zbog cega bi svemir morao biti harmonicki oscilator? Odnosno, sta ga navodi na osciliranje, s obzirom da gravitacija po ovom modelu tu ne cini.

Ove dijelove naime ne mogu povezati sa idejom, pa te molim da ih malo pojasnis.
Naime u ovoj teoriji (koja je ustvari za zajebanciju) gravitacija je posljedica toga što se svemir, koji je zakrivljen u hipersferu (4D verzija sfere, koja je 3D) ubrzano širi, zbog neke svoje intristične elastičnosti. Zbog tog ubrzanog širenja na relativno malim djelovima je to kao da je svemir ravan, a ubrzava u smijeru okomitom na sve tri prostorne dimenzije. Zbog tog ubrzanja tijela s masom stvaraju udubljenja i na taj način se privlače i to je gravitacija.

1. Gravitacija u tom modelu ne opada s kvadratom za velike udaljenosti zbog same zakrivljenosti svemira u hipersperu i još nekih čimbenika, a za male udaljenosti isto tako ne opada s kvadratom zato jer je očito da u ovom modelu ne može nigdje biti beskonačna, a ako bi opadala s kvadratom onda bi težila beskonačnosti u blizini točkastih masa.

2. Nemam ja ništa protiv crnih rupa.

3. Singulariteti u ovom modelu možda ne postoje zbog toga što gravitacija ne može biti beskonačna. Slična stvar s crnim rupama.

4. Svemir bi u ovom modelu bio harmonički oscilator zbog toga što je neka elastična hipersfera, koja bi se čas skupljala, čas širila. ("čas" u ovom slučaju traje milijardama godina, ako ne i više, da nebi bilo zabune )

Logički se daju izvesti i ostale implikacije...
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 13:16   #12
Quote:
Svemir bi u ovom modelu bio harmonički oscilator zbog toga što je neka elastična hipersfera, koja bi se čas skupljala, čas širila.
Drugim riječima, hipersfera diše?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 14:31   #13
Quote:
ijon kaže:
Drugim riječima, hipersfera diše?
Samo u jako prenesenom značenju uz napomenu da se NE IZVODE iz toga nekakvi ezoterički zaključci da je npr. svemir (ili još gore hipersfera uopće) nekakvo biće samo zato što "diše".

Po ovom modelu svemir samo oscilira.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 15:50   #14
Mislim da na ovom nivou razvoja i znanja veoma tesko mozemo dokuciti sustinu gravitacije, kao i sve ostalo sto ide uz to...
trebace ljudi jos mnogo toga da istraze i da "zavire" mozda u jos manje dijelove od, do sada, poznatih...danas se teoretisanja ne mogu vrsiti intuitivno i promisljanjem kao u Aristotelovo vrijeme vec se moraju ukljuciti slozeni matematicki aparati (kao sto rece skeptik)...
No, svaka cast Danielsu na razmisljanju o tim stvarima... ako smo stalno kljukani i pritiskani Big Bangom kako da se otrgnemo od tog nacina razmisljanja... zasto bi sve moralo poceti Velikim praskom??? zasto??? zato sto je primjeceno da se svemir siri??? pa, zar je to dovoljan razlog za jednu citavu teoriju i zakljucak???
ne kazem da nije... i ja razmisljam sa BB kao pocetkom ali se stalno pitam da li je to pogresno...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 16:55   #15
Gravitacija kao privlačna sila nepostoji , jer ona je odbojna sila ma koliko
to čudno zvučalo
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 20:13   #16
Newtonov zakon gravitacije je već izveden:

Gravity and the Quantum Vacuum Inertia Hypothesis
Alfonso Rueda & Bernard Haisch, Annalen der Physik, Vol. 14, No. 8, 479-498 (2005).

http://www.calphysics.org/articles/gravity_arxiv.pdf
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 21:41   #17
Ima raspsava o gravitaciji na Prirodnim znanostima.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2019., 23:56   #18
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
gravitacija - kao rezultat tlaka brzih nepoznatih čestica iz svih smjerova; teorija je stara 200 godina (le Sage), ali do zadnjih par godina nije ozbiljno razmatrana
privlačenje bi bilo posljedica sjene izm. dva objekta tj. razlike tlakova s un. i vanjskih strana, slično kao uzgon u vodi kao poslj. razlike tlakova.

u prilog:
1) ograničen domet (ovisno o brzini čestica)- objasnilo bi zašto se svemir ne sažima, nego naprotiv širi s ubrzanjem
2) tromost i relativist.povećanje mase s brzinom - kao sudaranje s česticama ispred i smanjena gustoća čestica iza tijela
3) problem neobjašnjenog prevelikog zagrijavanja jupitera - kao apsorbcija tih gravitona
4) do sada nedetektirani einsteinovi gravitacijski valovi tj. poremećaji geometrije prostora koji bi bili posljedica brzih većih promjena masa (npr. crnih rupa ili eksplozija supernova)


protiv:
1) nepoznata priroda tih čestica, mada postoje nagađanja da bi to mogli biti neutrini, ili event. slabo-absorb. dugi EM-valovi koji bi ugl.prodirali kroz materiju a ipak posjeduju odr. energiju pa time i ekv.masu kod event.apsorpcije.

posljedice:
svemirska tijela bi vremenom apsorbiravala dodatnu masu; time bi se također, uz teoriju o širenju materije zbog širenja svemira, npr. također, mogle objasniti nevjerojatne građevine iz prošlosti, budući da bi zemlja tada bila lakša, pa bi i gravitacija bila slabija!
Ta stara teorija je vrlo slična mojoj teoriji o čemu sam pisao tu link https://www.forum.hr/showthread.php?t=1145333&page=8 i izgleda mi dosta logična iako sam amater u astronomiji
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 18:03   #19
Quote:
Leviant kaže: Pogledaj post
Gravitacija kao privlačna sila nepostoji , jer ona je odbojna sila ma koliko
to čudno zvučalo
Hmmm... osim ako se malo ne obrne koja od strela vremena...
buber is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 18:14   #20
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.