Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam
Korisničko ime
Lozinka

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2003., 17:50   #1
Pezy
Registrirani korisnik

Pezy Avatar

Registracija: Dec 2002.
London (I. dio)

Ovako, dogovaram se s frendicama za put u London, produženi vikend, negdje početkom 4. mj. i zanima me dal netko zna gdje se može rezervirati najpovoljniji, a fini smještaj, može biti i hostel, samo da je blizu centra... Putujemo ryanairom, jel imao tko kakva iskustva s njima?
Please, please help!!!
Pezy is offline  
Old 13.02.2003., 00:00   #2
Princeza
member vulgaris

Free, nemoj sirit dezinformacije! Sa sva tri velika aerodroma imas ekspresni vlak (zovu se Stanstead Express, Gatwick Express i Heathrow Express) koji te dovedu tocno na Victoria Station za jednaku lovu (znaci, nije bitno na koji slijeces).

Pezy, ako ides udvoje s nekim, kupite vec na aerodromu casopis TimeOut, u kojem imas odlicne informacije o svemu sto se dogadja u gradu, a imas i puno kupona u stilu 'plati jedan, uzmi dva'. Obicno postoji i takav kupon za te ekspresne vlakove od aerodroma do centra i natrag. Ja sam takve karte za dvoje placala osam funti (sto je cetiri funte po osobi, inace je jedna karta osam funti). Istina, TimeOut postoji i na internetu, ali bez tih divnih ponuda.

Imas i drugih nacina za doci od aerodroma do grada, ali ovaj je meni osobno najpovoljniji.

Evo, ja osobno nikad nisam bila u nijednom londonsom hostelu, ali znam puno ljudi koji jesu. Bas mi je jedna frendica bila u jednom na Oxford Streetu, sto je strogi centar, i imali su dvokrevetne sobe. Situacija s hostelima u Londonu ti je odlicna, tako da ces lako naci dvokrevetnu sobu za relativno pristojnu lovu. Probaj na linku koji sam ti stavila.

Imaj na umu da je London vrlo skup grad i pripremi se za to. Idi na duhovne vjezbe i ojacaj mentalno.

I, ako ikako mozes, ostani barem tjedan dana. London je divan grad (jedan od meni najdrazih na svijetu) i produzeni vikend u njemu je jednostavno premalo vremena za sve sto trebas barem dotaknuti...

Zelim ti dobar provod and give my love to London!
Princeza is offline  
Old 13.02.2003., 03:58   #3
Kiki
Nikon shawtay

Kiki Avatar

Registracija: Nov 2002.
Ermm...ti si ta koja siri dezinformacije.
Stanstead express povratna karta (ta je jeftinija nego jednosmjerna, a trebat ce ti) je £23, Gatwick Express povratna je £21, a s Heathrowa mozes i podzemnom sto je daleko najpovoljnija opcija jer potrosis oko £4 pa se sad ti misli na koji je aerodrom najpovoljnije letit.
I inace je Stanstead obicna prcvarnica od aerodroma...
Hosteli/B+B/hoteli u centru Londona, a da su jeftini I dobri...to isto zaboravi.
Jeftino prevedeno u eng cijene znaci oko kakvih £30 na dan, a za to ne bus dobila ni en suite kupatilo.
Ako dobijes za tu cijenu svoje kupatilo, onda
Time Out magazin je dobra investicija ako zelis pogledat di sta ima (klubovi, muzeji, itd, itd...).
Ako kojim slucajem dodjes ovdje u cetvrtak...nemoj kupovat Time Out nego kupi obicne novine Evening Standard (jeftinije su) jer s njima cetvrtkom izlazi besplatni supplement Metro koji isto ima listings dogadjaja za taj tjedan.
Ima nesto slicno i Guardian, al ne znam koji dan izlazi njihov supplement...to ti moze PBE reci jer to ona cita.
S Ryanairom isto nikad ne bi letila jer ustedis ***** dok se dotrkeljas do najblizeg aerodroma s kojeg leti Ryanair i onda im das jos £23 za kartu od Stansteada do Londona.
Plus sto izgubis vrijeme.
Plus sto ces dobit drek kompenzacije ako ti izgube prtljagu (a gube ju redovito), ako su delayed (a delayed su redovito) ili ako je let otkazan (da, pogodila si...i to se dogadja redovito).
Opcenito, protekle godine je Ryanair bio voted za najgoru aviokompaniju pa se ti misli.
Aha...a moras platit i aerodrom tax koja kod Ryanaira nije uracunata u cijenu koju REKLAMIRAJU. Dakle, ako reklamiraju let za kajjaznam...£20, nadodaj si na to jos jedno £30 za taxu.
Ako te zanima nesto konkretno za sam London, a ne za dolazak do tamo, pitaj.
Zivim tu jos od srednje skole.
Mozes pitat i PBE, ona isto ovdje zivi.
Kiki is offline  
Old 13.02.2003., 07:54   #4
sailor
sailor

Reci odakle si i dobit ćeš popust

http://www.london-hotels-guide.co.uk...acia_hotel.cfm
sailor is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 13.02.2003., 08:36   #5
Rhea
Registrirani korisnik

Rhea Avatar

Ja i moj muz smo bracno putovanje proveli u Londonu.Od skupoce nam se ledila krv u zilama.London je fenomenalan grad i u svako slucaju vrijedan putovanja.Ja se vise nesjecam kako se nas hotel zvao,uglavnom se nalazio odmah preko puta Hyde Parka.Tamo sve vrvi od hotela(u tom dijelu grada)Mi smo za hotel(devet dana)platili oko 5000dm(i to samo spavanje i dorucak )Dobro,u cijenu je bio uracunat posjet kod MadameTussaud`s i jos nesto (neznam vise tocno sta je to bilo).To su sve financirali njegovi roditelji,za djeparac su nam dali 2600dm i bez obzira da nismo nista posebno kupovali smo jo s pisali cekove posto nam je falilo love.Za 2600se u Njemackoj devet dana mozes hranit kao kralj ,ali ne i u Londonu
Rhea is offline  
Old 13.02.2003., 09:59   #6
Pezy
Registrirani korisnik

Pezy Avatar

Thanks ljudi! Znam da je sve strašno skupo, pripremila se već za to... pokušavam samo u toj skupoći naći nešto malo povoljnije, onak za tek diplomirane ekonomiste Nisam znala to za ryanair, da su tako loši, al kad sve uračunam dođe mi duplo jeftinije od kod nas najpovoljnijeg koji dođe 170 $ ...jel ima još kakva avio kompanija-može i iz Graza, koja je bolja ryana, jer ovo s prtljagom me totalno.. Kako ti putuješ Kiki?
Pezy is offline  
Old 13.02.2003., 14:32   #7
Kiki
Nikon shawtay

Kiki Avatar

Ja idem s BA ili s Croatiom, al ja sam na eng placi pa mi nije zao dat malo vise za bolji komfor.
Nego, ne triba bit da ce ti Ryanair bit tako los. Ako ti je osnovno mjerilo jeftinoca, by all means, idi s njima. Neces valjda bit toliki baksuz pa da bas tebi otkazu let ili zajebu prtljagu. Osim toga...ako ides samo na vikend, mozda mozes unijet prtljagu gore sa sobom u kabinu aviona. Ne vjerujem da ces bas teglit ogromnu kofercinu za samo 3-4 dana, ne?
Ako te jos stogod zanima, pitaj.
I jos sam se sjetila da ima jeftinih hotela na Earl's Court...nisu bas finjak, al mogu posluzit. Osim toga mozes malo obac i vidjet koji ti se vise svidja i koji ti odgovara.
Kiki is offline  
Old 13.02.2003., 14:39   #8
trpimir
Registrirani korisnik

Kiki? Jesi sigurna da pricamo o istom Londonu? London, UK?

Povratna karta s Gatwick Expressom me je kostala oko ?15, tako da mi se ova cijena od ?8 iz Time Outa cini sasvim realna. Mozda ne pricamo o istim vlakovima, ja pricam o onom brzom koji ide direktno s aerodroma do Victorie. Ja ne zivim u Londonu, ali toliko puno sluzbeno putujem da sam u mnogim gradovima u Europi kao doma (London je jedan do njih), a put od-do aerodroma mi je "temeljno gradivo", tako da sam siguran u ovu cijenu.

S Ryan Airom nisam nikad letio, ali mogu ti reci da i druge kompanije imaju velika zakasnjenja, sto ne ovisi o kompaniji, nego o dnevnoj situaciji na pojedinom aerodromu. Ako negdje zapocne kasnjenje, onda se ono nastavlja kao domino, sve dalje kasni, a kasnjenje se prenosi i na druge aerodrome koji su povezani s aerodromom iz kojeg je sve krenulo. Ja na primjer uvijek letim kombinacijom British Airways - Croatia Airlines na direktnoj liniji Zagreb - London - Zagreb. Ponekad leti avion od BA, a ponekad od Croatie, s tim da se ponekad sleti na Heathrow, a ponekad na Gatwick, sto se uglavnom sazna direktno prije leta. Ako mislis da kasnjenje ovisi o kompaniji, onda si naivna ili nisi bas previse letjela. Meni se dogadja da idem po svijetu najboljim kompanijama koje svejedno iamju kasnjenje po tri-cetiri sata pod normalno. Jedino pozitivno u tome je kad imas prvu klasu, onda imas i launge za cekanje. Ali svejedno je to gubljenje vremena (na koje moras racunati).

Oprosti na maloj dozi znatizelje (ovo nema veze sa temom), bas mi je zanimljivo kako vec dugo zivis u Londonu. Prema jeziku i nacinu izrazavanja pretpostavljam da si iz Bosne. Jesi li izbjegla zbog rata? Kako si se snasla u Londonu?
trpimir is offline  
Old 13.02.2003., 14:43   #9
trpimir
Registrirani korisnik

Zasto su mi se znakovi za funte pretvorili u upitnike???
trpimir is offline  
Old 13.02.2003., 14:52   #10
Kiki
Nikon shawtay

Kiki Avatar

Sigurna, Trpimir, sigurna.Putujem i ja, vjerovao ili ne, i to cesto, a inflacija postoji i u Londonu.
I da, pricamo o istim vlakovima....samo je jedan Gatwick Express.
Inace, jos jedna informacija koja ce dobro doc Pezy...ako letis na Gatwick, ne moras uzet Gatwick Express. Ima i lokalnih vlakova koji su jeftiniji...i kostat ce te otprilike koliko i karta za podzemnu...dakle, oko £4.
Jos uvijek ispada da je najskuplja opcija Stanstead.
Tr4pimir, istina je da kasnjenja postoje i kod drugih avio kompanija, ali su puno manja na scheduled letovima, nego s ovim raznoraznim charter i low cost kompanijama. Postoje i statistike i znam o cemu pricam. Nisu za vraga Ryanair izabrali za najlosiji airline prosle godine.
Naravno, mozes ti letit s njima i sve ce bit super i mrak, a moze ti se zalomit i da budes delayed po par dana i zajebes si holiday.
Odakle ti ova informacija da se sazna DIREKTNO prije leta na koji ces aerodrom sletit. Sorry, ali vecu glupost nikad nisam cula. Ja uvijek znam tocno na koji aerodrom i koji terminal cu sletit i s kim letim cim kupim kartu.
Kod kakvih ti to kompanija kupujes svoje karte?????
Ne, nisam iz Bosne, nego iz Zagreba i u London sam dosla u srednjoj skoli da se skolujem. Ovdje sam zavrsila i srednju i fakultet. Sad mi je 30 pa ti racunaj koliko sam dugo ovdje.
I kakva ti je uopce to "pametna" opaska o Bosni i o ljudima sto su ovdje prebjegli zbog rata? Zar bi se oni zbog toga trebali sramit? I zar su manje vrijedni od tebe, ocigledno svjetskog putnika i velikog gospodina? Stvarno si jadan.
Sarkazam ti nije uopce na mjestu i zaista ne znam odakle izvlacis svoje "cinjenice".
Kiki is offline  
Old 13.02.2003., 15:03   #11
trpimir
Registrirani korisnik

Isuse, koji nadrkani odgovor. Sorry ako sam ti negdje piknuo u zivac koji je osjetljiv. Nije mi bila namjera.

Ne znam zasto moje pitanje smatras provokacijom? Pa ja ljude iz Bosne ne smatram manje vrijednima. Ako ih ti smatras, onda je to tvoj problem, tj. tvoj nacin percepcije ljudi iz B-H. Meni se ucinilo da si ti od tamo, zbog izraza poput "kupatilo", nacina na koji slazes recenice, nacina obracanja drugima i slicno. To cujem kod svojih partnera iz Sarajeva, Mostara i sl. Nije nista uvredljivo, nego je jednostavno drugacije. U Zagrebu se to bas ne cuje (citao sam tvoj zanimljivi putopis po Tajlandu, u kojemu pises kako si razgovarala s bratom, pa spominjes "deder", i slicno, to stvarno u Zagrebu koriste samo ljudi iz B-H). Zasto te to vrijedja, nemam pojma.

Sto se tice Ryan Aira, rekao sam da nikad nisam letio s njima. Zvucis kao da radis kod konkurencije, pa si placena da pljujes po njima. Samo kazem da i puno bolje kompanije imaju velika kasnjenja. Nije mi se jednom dogodilo da prespavam u New Yorku, San Franciscu ili Tokiju zato jer je let imao kasnjenje. A letim s dobrim kompanijama. Prema tome - pametnom dosta.

Sto se tice BA - Croatia letova, ne znam tocno gdje moja tajnica kupuje karte, mozda on-line, a mozda ide u ured Croatie na Zrinjevcu. Na karti mi jako rijetko pise na koji cu aerodrom sletit, to je informacija koju dobijem na check in salteru na Plesu.

S druge strane, ako ti tvrdis da nije tako, onda sam ja vjerojatno sve to skupa sanjao. Mozda ja u stvari ni ne postojim?!? Well, ako ti kazes, onda je to sigurrno tako.

P.S. Zasto si tako nervozna?
trpimir is offline  
Old 13.02.2003., 15:10   #12
trpimir
Registrirani korisnik

Quote:
Kiki kazˇe:

I kakva ti je uopce to "pametna" opaska o Bosni i o ljudima sto su ovdje prebjegli zbog rata? Zar bi se oni zbog toga trebali sramit? I zar su manje vrijedni od tebe, ocigledno svjetskog putnika i velikog gospodina? Stvarno si jadan.
Sarkazam ti nije uopce na mjestu i zaista ne znam odakle izvlacis svoje "cinjenice".
Jos jednom sam procitao svoj post. Postavio sam sasvim pristojno pitanje o tome odakle si. Na osnovi tvog izrazavanja pretpostavio sam da si iz Bosne. Ako je to tebi uvreda, da je netko iz Bosne, problem je u tebi, ne u meni. A sve drugo sto si napisala, citiram jos jednom: Zar bi se oni zbog toga trebali sramit? I zar su manje vrijedni od tebe, ocigledno svjetskog putnika i velikog gospodina? Stvarno si jadan. je tvoja proizvoljna interpretacija mojih rijeci i nemaju veze s onim sto sam rekao.

Molim te da mi ne stavljas svoje rijeci u moja usta. Hvala.

Opcenito, vec sam vise puta primijetio da ne podnosis da drugi imaju drugacija misljenja. Zar mislis da si ti jedina autoritet za London? Ili za bilo sta drugo? Drugi ne smiju imati svoja misljenja? Kad bolje razmislim, nitko drugi se nije ni trebao javiti na ovaj topic, jer sta se mi uopce imamo javljat ako se nismo skolovali u Londonu?!?

Za mene je ova diskusija zavrsena. Jer nema smisla. Krenulo je o Londonu, a zavrsilo je napadom na mene, kkoji sam ni luka jeo, ni luka mirisao. Jedini grijeh: razmisljam razlicito od Kiki. Ajme kako se samo usudjujem!
trpimir is offline  
Old 13.02.2003., 15:12   #13
margarita
maca papucarka

margarita Avatar

evo ja sam bosanka i izbjeglica od rata...to je off topic

a on topic..evo fino web site pa si sve pogledajte bez frke

http://www.stanstedexpress.co.uk/
margarita is offline  
Old 13.02.2003., 15:16   #14
margarita
maca papucarka

margarita Avatar

a mos uzet i coach

evo pogledaj

puno je jeftinije - povratna je oko 15 GBP

http://www.gobycoach.com
margarita is offline  
Old 13.02.2003., 15:18   #15
Kiki
Nikon shawtay

Kiki Avatar

Nisam ja nervozna, al mi se ne svidja tvoj superiorni ton. Sto mozes ocekivat kad se postavis u ulogu svjetskog putnika koji je naravno superioran svim ostalima. I ono o Bosni je meni zvucala kao cista provokacija, mozda ti nije bila namjera, ali kontekst u kojem je postavljen komentar sugerira drugacije.
Ako ja (koja letim non stop na jebeni Gatwick ili Hethrow) kazem da cijena vise nije £8 (a nisam rekla da nije bila, samo da nije vise) zasto ti nalazis za shodno da dovodis u upit ucestalost mog letenja i tocnost informacije?
Da meni netko iz NYC, npr, da informaciju da je karta od JFK ili Newaka yx amount, ja ne bi bila bahata da idem tvrdit da nije jer kad sam ja ONOMAD putovala bila je xy i ja sam SIGURNA u to.
Dalje, nitko nije napisao da velike kompanije ne lete sa zakasnjenjima, ja sam samo napisala da se puno cesce (i sa puno vecim zakasnjenjima i bez ikakvih perks) kasni s low cost i charter airlines.
Ili ces sad dovest u upit i cijelu avio industriju jer TVOJ experience nije takav????
Letim i ja s dobrim kompanijama...evo samo ove godine...a tek je februar sam nanizala Croatia, BA, Emirates, Thai....niti jednom nije bilo kasnjenja.
Ako ti tajnica kupi karte, a da se tuka ni ne raspita na koji aerodrom ni na koji terminal slijecete, predlazem ti da promijenis tajnicu jer ocito nije sposobna.
Cak i moj brat i ostatak obitelji doma u Hrvatskoj koji nisu svjetski putnici i uvazena gospoda kao ti, znaju na koji aerodrom i na koji terminal ce sletit kad kupuju kartu za London da me posjete.
I to je, da se posluzim tvojim izrazom, pametnom dosta.

Sto se tice mog bosanskog...ja ne govorim tako...to je onak...iz humoristicnih razloga...
Ocito da je tebi to preslo preko glave.
Kiki is offline  
Old 13.02.2003., 15:34   #16
trpimir
Registrirani korisnik

Quote:
margarita kazˇe:
evo ja sam bosanka i izbjeglica od rata...to je off topi/[/URL]
Onda se nadam da smatras da moje pitanje da li je netko iz Bosne i da li je otisao iz zemlje zbog rata nije bilo uvredljivo. Poznajem mnogo ljudi koji su u toj poziciji i znam kako im je. Upravo sam napisao na jednom drugom topicu da su moja pitanja kombinacija znatizelje i dobronamjernosti. Ako ih netko shvati drugacije, to je izvan moje moci kontrole. Da postoji smajli koji slijeze ramenima, stavio bih ga. Ovako samo:
trpimir is offline  
Old 13.02.2003., 15:43   #17
trpimir
Registrirani korisnik

Quote:
Kiki kazˇe:
Nisam ja nervozna, al mi se ne svidja tvoj superiorni ton. Sto mozes ocekivat kad se postavis u ulogu svjetskog putnika koji je naravno superioran svim ostalima. I ono o Bosni je meni zvucala kao cista provokacija, mozda ti nije bila namjera, ali kontekst u kojem je postavljen komentar sugerira drugacije.
O da , jesi, jako si nervozna. Moj ton nije superioran, a ako si se ti osjetila ugrozena zbog toga sto se jos netko nasao pozvan komentirati TVOJ London, onda je problem, ponavljam, u tebi. Isto kao i to s Bosnom. Da li bi ti bila provokacija i da sam te pitao jesi li iz Italije? Vjerojatno ne bi. Znaci da si TI ta koja smatras da je "sramota" biti iz Bosne, a ne ja. Ne znas nista o meni, pa mi molim te ne stavljaj svoje misli u usta.

Quote:
Kiki kazˇe:
Dalje, nitko nije napisao da velike kompanije ne lete sa zakasnjenjima, ja sam samo napisala da se puno cesce (i sa puno vecim zakasnjenjima i bez ikakvih perks) kasni s low cost i charter airlines.
Ili ces sad dovest u upit i cijelu avio industriju jer TVOJ experience nije takav????
Ponavljam. Za one kojima treba ponoviti TRECI PUT. Dakle. Koncentriraj se. NEMAM ISKUSTVA S LOW COST KOMPANIJAMA. Dalje, smatram da je NORMALNO da nude losiju uslugu, kad toliko nize naplacuju usluge. Mozda sam ja samo fuckin ekonomist, ali cijela ekonomska znanost moze se svesti na nekoliko jednostavnih zakonitosti, od kojih je jedna KOLIKO PARA, TOLIKO MUZIKE. Malo platis, malo dobis.

Ono sto sam htio reci je da i dobre kompanije imaju zakasnjenja. Skupom kartom ne kupujes tocnost. Ne nuzno.

Quote:
Kiki kazˇe:
evo samo ove godine...a tek je februar sam nanizala Croatia, BA, Emirates, Thai....
Tko se sad hvali?!? Ajde prvo pocisti pred svojim vratima a onda napadaj druge.

Quote:
Kiki kazˇe:
Sto se tice mog bosanskog...ja ne govorim tako...to je onak...iz humoristicnih razloga...
Ocito da je tebi to preslo preko glave.
Znaci, u biti SI TI TA KOJA SE SPRDA S BOSANCIMA?!? Pa sta ne kazes da ti je humoristicno ono kako oni pricaju?!? U biti, kad hoces ispast smijesan, samo glumis Bosanca i odmah je to humor.

I da. Nemoj biti toliko nervozna. Nije zdravo.
trpimir is offline  
Old 13.02.2003., 15:46   #18
trpimir
Registrirani korisnik

Quote:
Pale Blue Eyes kazˇe:
How fucking patronising! nemres bilivit

Koje jebeno projiciranje... seljacina...
A tebe je tvoja prijateljica s foruma i iz Londona Kiki nagovorila da reagiras?

Ako mi objasnis sta je tu patronising, bit cu sretan i zadovoljan.

A ako mi objasnis nisi li ti seljacina kad se obracas ljudima koje ne poznajes sa "jebeno" i "seljacina" (stvarno fine rijeci), dobit ces i bonus bod!

Drage dame, ovaj razgovor se spustio na puno nizi nivo nego sto sam ja navikao. Slobodno mi recite da sam seljacina. Ali meni je ovo ispod nivoa. A vi se i dalje medjusobno tako razgovarajte, ocito ste navikle. Ja odoh razgovarat s pristojnim ljudima. Vama zelim sve najbolej i sretan zivot.
trpimir is offline  
Old 13.02.2003., 15:55   #19
margarita
maca papucarka

margarita Avatar

cek da nesto razjasnimo

Prvo i Prvo

Kiki ne govori ko' Bosanka nego ko' Hercegovka

molim lijepo da ne bude zabune
margarita is offline  
Old 13.02.2003., 16:02   #20
trpimir
Registrirani korisnik

Quote:
margarita kazˇe:
cek da nesto razjasnimo

Prvo i Prvo

Kiki ne govori ko' Bosanka nego ko' Hercegovka

molim lijepo da ne bude zabune

Na zalost, razliku izmedju B i H govora mogu napraviti samo kad ga cujem, a ovako napismeno ne razlikujem.

Margarita, jesi sigurna da to smijes ovako javno napisati? Moglo bi se reci da vrijedjas Hercegovce. Ili da si patronising.

A ako su nase londonske dame ponovno u deficitu s manirima, opet cemo dobiti onog smajlija koji povraca.

* * *

Mislim da nije fer prema Pezy da se topic nastavlja u ovom tonu. Ja sam u najboljoj namjeri napisao ono sto znam o Londonu. Pezy, ako zelis jos neku informaciju, javi mi se na privatnu poruku.

Margarita, tebi zelim ugodnu vecer!

A vama, londonske dame, zelim da se manje zivcirate! I da ne projicirate svoje stavove o nasim istocnim susjedima na druge (konkretno, mene).
trpimir is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja