Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2004., 04:17   #41
[QUOTE]laroxely19 kaže:
Quote:
LadyofTheLake kaže:

Najgore je što te svi pokušavaju razumijet................ali nitko,ama baš nitko ne može prodrijet do tebe.......
Svatko ima svoje razloge zbog kojih se želi ubiti,divim se što ste se vi izvukli iz živog blata,bilo uz Božju ili ljudsku pomoć......ja visim na tako tankoj niti.......više ne poznajem sebe.....
Mislim da mogu da razumem kako se osecas, znam taj osecaj kada te niko zapravo ne razume…ne moze biti u tvojoj kozi….

Verujem da te Bog sigurno razume i da ce stvari voditi tako da na kraju bude svetlo…
Ali ti moras verovati u to da ti Bog moze dati izlaz, moras da verujes u izlaz…

Iz tako teskih stvari ne mogu nas izvuci sami ljudi vec samo Bog uz pomoc ljudi….

Pozdrav !
Tanja
Old 03.08.2004., 11:20   #42
Quote:
zagor kaže:
E pa moraš prihvatiti sebe na tjelesnoj razini.
Moraš prihvatiti takvu situaciju u kojoj se nalaziš.
Nemoj se sažaljevati ili dopustiti drugima da to rade. Kako ko izgleda to je sve i biće samo stvar ukusa. Prihvati sebe, tijelo je ionako prolazno. A duša i um ostaju, ne dopusti da to stari i propada.

Postoji nešto što se zove jedinstvo duše i tijela....tijelo i izgled uopće je itekako važno za život,za osjećaj samopouzdanja,prihvaćanja.Tko to negira,tko negira da izgled nije bitan(ne kažem presudan ali utjecajan)u bilo kojoj sferi života taj se grdo vara....odnosno laže samog sebe.Drugi se ne sažaljevaju već izruguju mom fizičkom izgledu i tako vrijeđaju moju osobnost......(jer izgled je dio ličnosti svakog pojedinca).Moj fizički izgled je razorio moj psihički izgled.........ja sebe ne žalim.....ja sebe prezirem
living well is the best revenge.....let the plastic revolution start!10.....9................8..................7 ................6..........5..............4....... ....3.............2..........1.....
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 17:25   #43
To što se drugi rugaju to je stvar njihovog lošeg odgoja.
Ono što je nekom lijepo drugom je ružno, ili što je nekome sasvim normalno drugome je nenormalno.
Moraš prihvatiti sebe, pročitaj cro fagov potpis.

Tijelo je prolazno, shvati to. I mnogim ljudima nije bitno kako izgledaš, zašto njih ignorišeš?
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 20:47   #44
Quote:
zagor kaže:
Ono što je nekom lijepo drugom je ružno, ili što je nekome sasvim normalno drugome je nenormalno.
Možemo prihvatiti i to što su loše odgojeni no to je isprazni alibi za te ljude
koji sami u duhu, jer ga nisu niti svjesni, nisu pobjedili sami sebe pa se gledaju prvenstveno kao tijelo, gledaju se na samo vanjsku ljušturu.....pakiranje, forma doduše može "prodati robu" ali samo jednom, unutrašnja kvaliteta je ona koja nas tjera da se družimo s tim ljudima ili ne.

Ljudi koji gledaju samo na pakung i sebe same osjećaju kao pakung u svijetu blještavila i glamura inzistiraju na najkvarljivijom robom...magijom zvana izgled.

Ne nudim ti rješenja, ne nudim ti ni pomoć, pomoći možeš jedino samo TI sama sebi.....ne prezirom ne mržnjom već prihvaćanjem...no ako si mlada a još si i žensko olakotne okolnosti nisu na tvojoj strani....dobila si kompleksan zadatak
ali svatko ima svoju kartu za putovanje zvano život....tvoje mjesto je tu bez obzira na kvalitetu razreda u kojem sjediš ili želiš, vlak ti je već krenuo.....iskočiš li....svjesno i sama opet ćeš na putovanje.....no srozati ćeš se nisko još niže i najniže.....tako kažu da duša pati jer nije izvršila ono što je trebala.....

Svakom je njegova nesreća najveća.....nema utjehe, zapravo ima da je uopće u nekim slučajevima nema.
Ima samo borbe.

Drži se...
Old 03.08.2004., 20:58   #45
Nemruth Dagi, baš tako. Slažem se.
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 00:07   #46
[QUOTE]Nemruth Dagi kaže:
[B]Možemo prihvatiti i to što su loše odgojeni no to je isprazni alibi za te ljude
koji sami u duhu, jer ga nisu niti svjesni, nisu pobjedili sami sebe pa se gledaju prvenstveno kao tijelo, gledaju se na samo vanjsku ljušturu.....pakiranje, forma doduše može "prodati robu" ali samo jednom, unutrašnja kvaliteta je ona koja nas tjera da se družimo s tim ljudima ili ne.

Vidiš,to je točno...........a upravo ta tzv. sjajna vanjska ljuštura i privuče čovjeka.Ono što je nama oku lijepo ujedno je i primamljivo.Koliko ljudi poradi izgleda krivo i interperetira drugu osobu(ružna je,antipatična=nije vrijedna pažnje),i taj prvi dojam odbije čovjeka da uopće uspostavi bilo koji kontakt njome .Kako će onda i spoznati njezine prave kvalitete?U današnje vrijeme izgled ima veliku ulogu u svemu,pogotovo što se tiče mene,da ,mlada sam,žena sam.Ja ne mislim promijeniti izgled zato da bi se svidjela drugima,već zato da bi se svidjela sebi....da bi se osjećala slobodno u svome tijelu.No meni idoli NISU I NIKADA NEĆE BITI ,silikoni,glamurozan izgled.................dapače........meni je uzor svaki pojedinac koji je ostvario svoju ATARAKSIJU (duševni mir).....ja tragam za tim mirom.....divim se svakoj osobi koja u svom pogledu nosi tu mirnoću(koja ja zadovoljna sobom...kako fizički tako i psihički).Razgovarala sam sa osobom koja je tijekom mladosti dosta patila i bila iskompleksirana zbog izgleda.Fizički se promijenila na bolje,ali oni psihički ožiljci od izrugivanja su ostali...
Visim o tankom niti.....misli o suicidu su stalno prisutne.............ali pitam se je li veći grijeh ubiti se ili boriti se u životu neprestano gajući negativne emocije prema ljudima koji ti se izruguju ili pak živjeti a nikada se ne pomiriti sa sobom;ili umrijeti prirodnom smrću,a nikada ne doživjeti taj unutrašnji mir.....žedna sam mira,a moja voda je novi izgled;možda je to patetično ili zabluda,ali je to jedina grana za koju se držim....
ujedno i u Božju pomoć i pomoć bližnjih da ostvarim cilj [COLOR=darkred]
living well is the best revenge.....let the plastic revolution start!10.....9................8..................7 ................6..........5..............4....... ....3.............2..........1.....
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 00:11   #47
Tko je vama bio oslonac?

Hvala svima na savjetima i bodrenju..........zanima me tko je vama bio oslonac?
Da li ste svjetlo i pomoć vidjeli u Bogu,nekoj sili ili humanosti svojih bližnjih?
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 07:39   #48
Quote:
zagor kaže:
Nemruth Dagi, baš tako. Slažem se.
Zagore-care došao je i taj dan da se možemo u nečemu složiti.
Old 04.08.2004., 18:35   #49
Exclamation

Quote:
zagor kaže:
Kako to misliš ..

Old 04.08.2004., 18:37   #50
Exclamation

Quote:
zagor kaže:
Moraš prihvatiti sebe, pročitaj cro fagov potpis.

Tijelo je prolazno, shvati to. I mnogim ljudima nije bitno kako izgledaš, zašto njih ignorišeš?

Old 04.08.2004., 19:22   #51
Quote:
laroxely19 kaže:
Postoji nešto što se zove jedinstvo duše i tijela....tijelo i izgled uopće je itekako važno za život,za osjećaj samopouzdanja,prihvaćanja.Tko to negira,tko negira da izgled nije bitan(ne kažem presudan ali utjecajan)u bilo kojoj sferi života taj se grdo vara....odnosno laže samog sebe.Drugi se ne sažaljevaju već izruguju mom fizičkom izgledu i tako vrijeđaju moju osobnost......(jer izgled je dio ličnosti svakog pojedinca).Moj fizički izgled je razorio moj psihički izgled.........ja sebe ne žalim.....ja sebe prezirem
Imaš pravo, tko negira važnost izgleda, ili je beskrajno glup ili laže. Međutim, o čemu mi pričamo?
Spomenula si kako se izruguju. Loš odgoj, slažem se sa zagorom i ND. I još nešto - ljudi uvijek prilčaju o sebi. I kad govore (o) drugima, govore, zapravo, o sebi.
Ako ti kažem da si ružna, znači da sam ja lijepa. Mislim, ova rečenica je presmiješna, ali - nek stoji.
Ako za nekog kažem da je glup, znači da sam ja pametna.
Kužiš kak to funkcionira? Plus ono što ljudi kažu uistinu nenamjerno i ništa ne misleći, a mi iščitamo drugačije.

O jedinstvu duha i tijela - nemoj pušit te priče. To jako lijepo zvuči, ali to je šuplja filozofija i proizvod suimnjive kvalitete. Tijelo je vrlo smrtno i prolazno, duh je - tak - recimo promjenjljiv - i onaj duh i ono tijelo koje djeluju u skladu nemaju ništa s ovim s čim mi trenutno raspolažemo.

Zadnja rečenica govori o tvojoj borbi. Želim ti da bude što žešća tako da iz nje možeš izaći što jača.
To je onda vrijednost koja ostaje.
Tijelo se mijenja brže nego što bi mi htjeli (vjeruj mi na riječ), prolazi još brže. Nije to neki oslonac, nije temelj. To je samo vozilo u kojem trenutno putujemo. I ne znači da se Porsche neće negdje spi*kat, a zguljeni fićo neće bit legenda. Zašto ne? Pa to se svakodnevno dešava. Ljudi su dovoljno šuplji da im se pogled zalijepi za privlačni paketić, a kad ga otvore - unutra smrdi.

Možda je na tvoja leđa stavljen veći teret, ali - to znači da si ga u stanju nosit. I to je kompliment, kompliment potencijalu tvog duha (onog drugog) i njegove snage.

Samo nastoj da ti ovo ne otvrdne srce. To bi bilo šteta i značilo bi da je bilo uzalud.

Quote:
Da li ste svjetlo i pomoć vidjeli u Bogu,nekoj sili ili humanosti svojih bližnjih?
SAMA pronađi put.
Kad stupiš na njega, znat ćeš. Za taj osjećaj vrijedi lutati u mraku, izudarati se, plakati, lijepiti flastere, sve je OK dok se ponovno dižeš. Ali, svjetlo i pomoć vrijede jedino ako ih pronađeš sama. To znači da su ti se ponudili, da su te pozvali, da je bilo dosta.
Tko malo pripomogne usput, dobro, super, hvala, ali ti hodaš, trčiš, puziš, padaš i dižeš se - SAMA.
To govorim samo zato da naglasim kako je potrebno da otfikariš sve druge (uvjetno rečeno) jer je prirodno da ljudi misle prvenstveno na sebe, kako ti - tako i oni. To je normalno.
Tebi treba više. Svjetlo i pomoć te negdje čekaju.

Drž' se!
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 19:32   #52
Quote:
laroxely19 kaže:
žedna sam mira,a moja voda je novi izgled;možda je to patetično ili zabluda,ali je to jedina grana za koju se držim....
ujedno i u Božju pomoć i pomoć bližnjih da ostvarim cilj [COLOR=darkred] [/B]
Znam da mi nećeš vjerovati, ali da bi netko sad, ove sekunde, čarobnim štapićem tebi promijenio izgled, mir bi potrajao - dva, tri dana. Ili mjeseca. Ne više.

Quote:
Visim o tankom niti.....misli o suicidu su stalno prisutne.............ali pitam se je li veći grijeh ubiti se ili boriti se u životu neprestano gajući negativne emocije prema ljudima koji ti se izruguju ili pak živjeti a nikada se ne pomiriti sa sobom;ili umrijeti prirodnom smrću,a nikada ne doživjeti taj unutrašnji mir
Umori se čovjek.

Ne razmišljaj o grijehu, to je samo način da si nabiješ još jedan osjećaj krivnje. Nema grijeha, nisi grešna i nećeš biti.
Gajiti negativne emocije prema drugima - samo daj!
Slobodno si daj oduška!
Oni su tebe štedjeli dok su se preseravali?
Samo ih nemoj potiskivati i gušiti.
Nije važno koji će biti prvi korak u prihvaćanju - može biti i taj.
Kad te netko uvrijedi, rasplači se, uvrijedi ti njega, potuci se (ako možeš), sama spoznaja da možeš uzvratit (ako poželiš) promijenit će situaciju.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 20:12   #53
Quote:
Blaise kaže:

Slobodno si daj oduška!
Oni su tebe štedjeli dok su se preseravali?
Kad te netko uvrijedi, rasplači se, uvrijedi ti njega, potuci se (ako možeš), sama spoznaja da možeš uzvratit (ako poželiš) promijenit će situaciju.
Kod tog problema imaš 3 opcije:

1. sašiti šaku na lice onog koji te vrijeđa

2. uzvratiti na isti način, tj. spomenuti neku njegovu manu

3. pogledati ga duboko u oči, i reći kako ti to može reći, kakav je to on, kakav čovjek se ruga drugima koji su se nesretnim slučajem rodili takvi i takvi

4. dobaciti nekakav ciničan komentar ako si witty

Treća opcija je najbolja.

Quote:
Blaise:
Možda je na tvoja leđa stavljen veći teret, ali - to znači da si ga u stanju nosit. I to je kompliment, kompliment potencijalu tvog duha (onog drugog) i njegove snage.

Samo nastoj da ti ovo ne otvrdne srce. To bi bilo šteta i značilo bi da je bilo uzalud.
A ovo si dobro zapamti, ili zapiši negdje i nosi sa sobom

Quote:
laroxely19 kaže:

Postoji nešto što se zove jedinstvo duše i tijela....tijelo i izgled uopće je itekako važno za život,za osjećaj samopouzdanja,prihvaćanja.Tko to negira,tko negira da izgled nije bitan(ne kažem presudan ali utjecajan)u bilo kojoj sferi života taj se grdo vara....odnosno laže samog sebe.Drugi se ne sažaljevaju već izruguju mom fizičkom izgledu i tako vrijeđaju moju osobnost......(jer izgled je dio ličnosti svakog pojedinca).Moj fizički izgled je razorio moj psihički izgled.........ja sebe ne žalim.....ja sebe prezirem.
Istina, kao što psihičko stanje može djelovati na tjelesno, tako i tjelesno djeluje na psihičko. Sjećam se jednog Lazarusovog slučaja, gdje mu je na psihoterapiju došla djevojka koja je imala vrlo neskladno lice i zbog toga jako patila, bila povučena, depresivna, itd, sve što to vuče za sobom. Preporučena joj je plastična operacija koje je dobro uspjela i njeno psihičko stanje se popravilo. zaključak: nekada ne treba kopati samo zbog kopanja (psihoterapija,) nego direktno riješiti (fizički) problem.

Dalje....zaista nema ružnih ljudi, i istina je da je ljepota u oku promatrača. Ako ti je netko simpatičan odmah ti je i lijepši, i obrnuto. Znaš na što mislim.
Ali da. Ljudi uvijek gledaju prvo vanjski izgled i većina se ne potrudi zagrebsti dublje od površine. Lako je reći njihov problem, plitki su (a jesu) - treba znati živjeti u ovom okrutnom svijetu. Pa nauči
ne sjećam se sad tko je ono rekao : 'ako nemaš lijepo lice, nauči pjevati'

Ako misliš da je glavni tvoj problem u ljepoti (lica? ), i ako ti to toliko smeta idi na plastičnu operaciju. Ali nemoj ni pomisliti da je 'ne-ljepota' dovoljan razlog za samoubojstvo. No way.
Good luck

Zadnje uređivanje Oleander : 04.08.2004. at 21:20.

Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 12:12   #54
[QUOTE]Blaise kaže:
I još nešto - ljudi uvijek pričaju o sebi. I kad govore (o) drugima, govore, zapravo, o sebi.
Zadnja rečenica govori o tvojoj borbi. Želim ti da bude što žešća tako da iz nje možeš izaći što jača.To je onda vrijednost koja ostaje.Možda je na tvoja leđa stavljen veći teret, ali - to znači da si ga u stanju nosit. I to je kompliment, kompliment potencijalu tvog duha (onog drugog) i njegove snage.Samo nastoj da ti ovo ne otvrdne srce. To bi bilo šteta i značilo bi da je bilo uzalud.
SAMA pronađi put. Tebi treba više. Svjetlo i pomoć te negdje čekaju.

..................nadam se,zaista se nadam da će biti bolje...........
[COLOR=darkblue]hvala ti puno na savjetima.......bodrenju
.................sada je sve u mojim rukama,možda je to ono čega se najviše bojim............
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 12:26   #55
[QUOTE]Blaise kaže:
[
Ne razmišljaj o grijehu, to je samo način da si nabiješ još jedan osjećaj krivnje. Nema grijeha, nisi grešna i nećeš biti.
Kad te netko uvrijedi, rasplači se, uvrijedi ti njega, potuci se (ako možeš), sama spoznaja da možeš uzvratit (ako poželiš) promijenit će situaciju.....

..........to je upravo ono najteže,pronaći najbolji kanal za oslobađanje frustracija i emocija..............ja sve kanaliziram na sebe i mučim sebe............
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 13:28   #56
Wink

Quote:
laroxely19 kaže:

..........to je upravo ono najteže,pronaći najbolji kanal za oslobađanje frustracija i emocija..............ja sve kanaliziram na sebe i mučim sebe............

Jesi li zdrava? Ako da, bavi se nekim sportom ( karate je dobar ), sve te negativne emocije iskoristi u svoju korist. Svu tu negativnu energiju transformiraj kroz bavljenje nečim što je tebi vrijedno.
Postoji li nešto u tvom životu što posebno voliš, u čemu se nalaziš?

Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 14:44   #57
Quote:
laroxely19 kaže:

.................sada je sve u mojim rukama,možda je to ono čega se najviše bojim............
Naravno da se bojis. Znas, hrabri ljudi nisu oni koji se ne boje. Samo budale koje ne shvacaju nemaju straha.
Ali, oni hrabri idu USPRKOS strahu jer im neki unutrasnji glas govori da rade pravu stvar. Ma kako zaje*ana bila situacija.

Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 15:05   #58
Quote:
Oleander kaže:
Jesi li zdrava? Ako da, bavi se nekim sportom ( karate je dobar ), sve te negativne emocije iskoristi u svoju korist.

Judo isto nije los.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 16:25   #59
Quote:
Oleander kaže:
Jesi li zdrava? Ako da, bavi se nekim sportom ( karate je dobar ), sve te negativne emocije iskoristi u svoju korist. Svu tu negativnu energiju transformiraj kroz bavljenje nečim što je tebi vrijedno.
Postoji li nešto u tvom životu što posebno voliš, u čemu se nalaziš?
Volim pjevat,slušat glazbu,volim crtat................hehe po tvom tko nema lice neka nauči pjevat.........
Sad sam u nedoumici.......... ili

Sport je odlično rješenje,znam. Hm,stvar je u tom što je meni užasno biti okružena ljudima,znaš zašto.........zato i bježim od njih,ne mogu se više sa njima suočavati...........najgore je sa vršnjacima.......a sport ne možeš prakticirat sam sa personal trenerom.....Mogu se uključiti i u lik radionicu,zbor,sve ovisi o meni...a to je ono što je meni najtežerihvatit sebe i napravit život takvim da mi se čisto j*** što drugi misle..i koristit 4 predložene opcije.

Gle,ako se počnem bavit judom,mogu koristit onu prvu.....to još nisam isprobala....

laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 18:53   #60
Quote:
laroxely19 kaže:
...a to je ono što je meni najteže: prihvatit sebe i napravit život takvim da mi se čisto j*** što drugi misle..i koristit 4 predložene opcije.

Možda smo zaboravili naglasit: nema trenutnog rješenja, čarobnog štapića, itd. Ima samo borbe.
Tu se poznaju junaci: kad dođe guza na rešeto.

Sve što bismo mi tebi od srca poželjeli jest to da napraviš jedan mali korak. Koračić.
Dalje ide lakše.

Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.