Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2006., 00:50   #1
Šivaće mašine

da li mi netko može reci koje su bagatove mašine dobre za šivanje...
da li je to danica, slavica ili višnja...(koje bodove imaju)
s obzirom da niti jednu nemogu naci na netu...a nude se u oglasniku...
ili je mozda najbolje otici u ducan i kupiti novu toyotu....
e da dali ima neka dobra knjiga o krojenju i sivanju...da je detaljna
jeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 01:06   #2
Ja imam Ruzu electronic i zadovoljna sam, ali nisam nikakva krojacica, ogranicena sa samo na male popravke necega sto se rasije, skratim hlace i sl.
Danica i Slavica su ili kopije ili radjene po licenci Necchi masina, mislim da Slavica ima vise radnih opcija od Danice. Za razliku od modernih Toyota i sl. koje su sve od plastike, Bagatice su napravljene od solidnijih materijala.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 11:33   #3
hvala donata...znam da su toyota i te slicne cista plastika...ali kad ove babe u oglasniku za jednu višnju traže od 600-1000 kn.nisu normalne...a nova toyota kosta 1000-1200..a posto se jako puno slavica nudi zanima me koje bodove ima salvica...za višnju i ružu (to je ona smedja u koferu..jel tako?!)znam al bas za slavicu ne znam...i nigdje da nadjem neku knjigu o krojenju i sivanju...jer kao i ti i ja sam ogranicen na kracenje i krpanje...a htjeo bi vidjeti kako bi mi islo i krojenje i sivanje... a burde ne kuzim..
jeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 11:46   #4
Quote:
jeronim kaže:
..a posto se jako puno slavica nudi zanima me koje bodove ima salvica...za višnju i ružu (to je ona smedja u koferu..jel tako?!)znam al bas za slavicu ne znam...i nigdje da nadjem neku knjigu o krojenju i sivanju...jer kao i ti i ja sam ogranicen na kracenje i krpanje...a htjeo bi vidjeti kako bi mi islo i krojenje i sivanje... a burde ne kuzim..
Slavica je cisto pristojna masina, imam i jednu slavicu doma, nasljedjenu od mame, ali bi ju trebalo servisirati. Na slavici imas bodova i vise nego ce ti trebati, malo je nezgodno sto se programiraju preko diskova koje dobijes uz nju. Ako ti uleti prilika radije kupi ruzu electronic (zadnji Bagatov model koji su stavili na trziste, poslije mislim da nista novo nisu ponudili), jednostavna je za rad, bodova k'o u prici, radi lijepo rupice, mozes i "heftati" s njom...
Sto se tice knjiga, sjecam se jednog starog izdanja "Mladinske knjige", u antikvarijatu ces sigurno pronaci tu knjigu, a i knjiga "Burde" o osnovama sivanja je jako zgodna. Zurnali koje danas mozes naci na trzistu jako su dobro prilagodjeni i pocetnicima, imas od modela koji su vrlo jednostavni do onih kompliciranih, samo se treba uhvatiti posla. Evo ja se vec godinama pripremam
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 12:07   #5
Quote:
Donata kaže:
Slavica je cisto pristojna masina, imam i jednu slavicu doma, nasljedjenu od mame, ali bi ju trebalo servisirati. Na slavici imas bodova i vise nego ce ti trebati, malo je nezgodno sto se programiraju preko diskova koje dobijes uz nju. Ako ti uleti prilika radije kupi ruzu electronic (zadnji Bagatov model koji su stavili na trziste, poslije mislim da nista novo nisu ponudili), jednostavna je za rad, bodova k'o u prici, radi lijepo rupice, mozes i "heftati" s njom...
Sto se tice knjiga, sjecam se jednog starog izdanja "Mladinske knjige", u antikvarijatu ces sigurno pronaci tu knjigu, a i knjiga "Burde" o osnovama sivanja je jako zgodna. Zurnali koje danas mozes naci na trzistu jako su dobro prilagodjeni i pocetnicima, imas od modela koji su vrlo jednostavni do onih kompliciranih, samo se treba uhvatiti posla. Evo ja se vec godinama pripremam
znaci slavica je isto sto i visnja sto se bodova tice...ma nije mi to problem..posto mi se vecina sivanja osniva na traperu ruža mi nije izbor jer ljudi kazu da nece sivati traper dok za višnju znam ne samo da siva traper vec i satorska krila,tepihe i osale cudarije...hvala na odgovorima..pogledati cu u antikvarijatu...
jeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 18:54   #6
Ja imam Bagatovu Višnju i kad sam jednom serviseru rekla da bi ju zamjenila sa nekom novom, modernijom, fensi šmensi, rekao je da sam luda i glupa i svašta nešto i da nema bolje mašine od Višnje. Eto.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 00:28   #7
Quote:
Tija kaže:
Ja imam Bagatovu Višnju i kad sam jednom serviseru rekla da bi ju zamjenila sa nekom novom, modernijom, fensi šmensi, rekao je da sam luda i glupa i svašta nešto i da nema bolje mašine od Višnje. Eto.

da znam...višnja je zvjerka...ali ima jedan mali problemčić vezanj za nj...nitko je ne prodaje...
danas sam cijeli oglasnik nazvao i nis...
jeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 02:42   #8
Nema ni u bagatovom dućanu? Ti bi novu ili polovnu?
Budući da svoju ne prodajem mogu pitat svog servisera ima'l on šta na lageru
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 10:13   #9
Quote:
Tija kaže:
Nema ni u bagatovom dućanu? Ti bi novu ili polovnu?
Budući da svoju ne prodajem mogu pitat svog servisera ima'l on šta na lageru

imas poruku...
jeronim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 12:07   #10
Ja već par godina imam toyota mašinu i potpuno sam zadovoljna.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 14:26   #11
Šivaće mašine - gdje ima za kupiti u Zagrebu?

Singer, Pffaf, Bagat, Toyota .... gdje mogu pogledati u Zagrebu? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 14:40   #12
imas vec topic o masinama, pogledaj malo okolo.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:10   #13
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
imas vec topic o masinama, pogledaj malo okolo.
Vidio sam, no bas nema nesto o ducanima...
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:20   #14
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Vidio sam, no bas nema nesto o ducanima...

Ilica, preko puta Trga francuske republike, kad vec ne vidis.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:22   #15
Imaš jedan mali dućan s pfaff mašinama u šoping centru prečko, mislim da je na prvom katu, nisam ziher, prodavačice su zapravo šnajderice i šivaju tamo (samo popravke kolko sam skužila) tak da ti mogu iz prve ruke reći koja ti je mašina najbolja. Ali samo pfaff.

Imaš i jedan na ilici preko puta trga francuske republike, tam imaju svega, toyote, bernine, brother mislim da i pfaff ali se više ne sjećam. Veliki izbor ali prodavač (muški) nema pojma o mašinama, tak da moraš točno znati kaj tražiš, nemoj se nadati nekom savjetu. Uglavnom dućan jako jadno i neupadljivo izgleda tak da pazi da ne profulaš.

Eto..
Nadam se da sam pomogla. Ak nađeš još neki dućan obavezno napiši ovdje, ja sam isto u potrazi
Azrijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:24   #16
E da znam da je preko puta importane galerije bio bagatov dućan, pokraj mustangovog dućana, nemrem se sjetiti kak se uličica zove, uglavnom nije ni vlaška ni draškovićeva, pa ti sad pogodi na kaj sam mislila
Ali tam nisam dugo bila tak da ne znam jel još postoji.
Azrijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:30   #17
Quote:
Azrijel kaže: Pogledaj post
E da znam da je preko puta importane galerije bio bagatov dućan, pokraj mustangovog dućana, nemrem se sjetiti kak se uličica zove, uglavnom nije ni vlaška ni draškovićeva, pa ti sad pogodi na kaj sam mislila
Ali tam nisam dugo bila tak da ne znam jel još postoji.
Super ljudi hvala! Ima li jos???
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:32   #18
Nisu šivaČe, već šivaće
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:43   #19
E Zeke, ak nađeš negdje singerice, obavezno javi ovdje. Ja ih nisam baš nigdje vidjela, ne znam ni dal ih ima kod nas.
Azrijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 16:46   #20
Quote:
Azrijel kaže: Pogledaj post
E Zeke, ak nađeš negdje singerice, obavezno javi ovdje. Ja ih nisam baš nigdje vidjela, ne znam ni dal ih ima kod nas.
Azrijel, zastupnici Singera su navodno http://www.metex.hr/ - to sam nasao na Intu....
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.