Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2006., 08:19   #1
Izrada korice

Pozdrav, trebao bi izraditi korice za jednu knjižicu. Dimenzija knjižice je A5 (148mm X 210mm), a dimenzija hrbata je 2,5mm. Dal da je radim u Photoshopu gdje sam i radio grafiku koja dolazi na korice ili da je izradim u Indesignu? Naravno i na koji način da definiram gorenavedene elemente.
Black Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 09:48   #2
A odi vidi kod onoga kod kog mislis raditi uvez kakav format njemu odgovara.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 12:43   #3
Pa evo, napisao sam, format je A5. Pošto je knjizica od 36 stranica ljepljena, definiran je i hrbat od 2,5 mm. Radit ću korice u Indesignu, al s obzirom da prvi puta to radim tražim malu pomoć s definiranjem stranice.

Moja ideja je da definiram duplu A5 stranicu + hrbat tj. dimenzije korica bi bile 298,5 mm X 210 mm. Pitanje je kako da napravim onaj grid u kojem ću označiti hrbat?
Black Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:05   #4
Koji je to InDesign? CS2? U njemu se mogu bez problema raditi visestruki baseline gridovi, ne sjecam se za CS.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:21   #5
Aha, InDesign CS2. Daj me molim te malo uputi na koji način da izradim gridove za hrbat?Jer ako ja počnem budem se vjerojatno neko vrijeme gubil u tome.
Black Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:50   #6
E ajd malo pogledaj ovaj dokument, tu je objasnjeno kak se sa frame gridom moze multiple gridove raditi (nemam sad pri ruci InDesign, a napamet ti nemrem bas objasniti):
http://www.creativepro.com/jump?jump...rame_grids.pdf
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 14:03   #7
E to. Fosna, najljepše ti hvala. Ovo će mi puno pomoći.
Black Lotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 21:09.