Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2006., 12:05   #1
Question Odrediti anđela

Zna li neko ovde da odredi nečijeg anđela po datumu rođenja? Ne zanima me određivanje po danu rođenja (je li bila sreda ili subota), nego nešto složenije, možda po dekadama nekog zodijačkog znaka ili sl. Usto, meni je po tom određivanju po danima ispao Rafael, odnosno Uriel.

Videh juče na TV-u neka žena pitaše za svog, rođena 31.10. ne znam koje godine, i žena joj reče da joj se anđeo zove Jahiel ili Jelahija ili nešto slično, koji pripada Silama.

Dakle...?

Zadnje uređivanje Nymann : 17.08.2006. at 13:08.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 12:37   #2
Quote:
Nymann kaže:
Zna li neko ovde da odredi nečijeg anđela po datumu rođenja? Ne zanima me određivanje po danu rođenja (je li bila sreda ili subota), nego nešto složenije, možda po dekadama nekog zodijačkog znaka ili sl. Usto, meni je po tom određivanju ispao Rafael, odnosno Uriel.

Videh juče na TV-u neka žena pitaše za svog, rođena 31.10. ne znam koje godine, i žena joj reče da joj se anđeo zove Jahiel ili Jelahija ili nešto slično, koji pripada Silama.

Dakle...?
Dakle... krivo.
Razlika je među Anđelima i Arkanđelima.
Arkanđeli su "štitnici" većeg broja ljudi, najčešće nekog naroda, ali nikad, apsolutno nikad pojedinca. Kao ni Sile. Sile su zadužene za čuda i one su u biti glavne za prenos želja većeg broja ljudi višim Anđelima.
Dokle Anđeli čuvari se određuju prema datumu, vremenu rođenja, te obavezno teba ime i prezime. Nikako prema nekom zodijaku i zodijačkim znakovima.
To je kao da radiš pečenu ribu sa receptom od goveđeg gulaša. Ne ide nikako.
Anđeli čuvari se dodjeljuju, ne postoji knjiga ni ništa slično kako ih odrediti, već tehnikama prizivanja u snovima. Tako je najlakše, postoji još 3 tehnike, ali su složenije.
Kad ti netko kaže da se tvoj Anđeo čuvar zove tako i tako, nije točno, kako netko može znati što je Svevišnji umio i koga je poslao? Zar su ti ljudi neka vrsta Sila?
Tako o tome, ako još što treba...
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 12:45   #3
Čeprkah po mreži i nađoh. Dakle, daj datum pa ću ti reći ime.

Ne radi se ovde o "štićenju" niti anđelu čuvaru, niti bilo čemu sličnom. To je nekakav dominantni anđeo, a nađoh na Mreži da u tim priručnicima za veštičarenje i sl. trabunjalima postoje anđeli poredani po stepenima Zodijaka. Dakako, oni nemaju nikakve veze s judeo-kršćanskom "mitologijom", dogmom ili sl.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 12:46   #4
I nije samo razlika u anđelima i arhanđelima, ima 9 korova, ovisno o kom se sistematizatoru radi. Najčešće o Pseudo-Dioniziju Areopagiti.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 12:50   #5
Quote:
Nymann kaže:
Čeprkah po mreži i nađoh. Dakle, daj datum pa ću ti reći ime.

Ne radi se ovde o "štićenju" niti anđelu čuvaru, niti bilo čemu sličnom. To je nekakav dominantni anđeo, a nađoh na Mreži da u tim priručnicima za veštičarenje i sl. trabunjalima postoje anđeli poredani po stepenima Zodijaka. Dakako, oni nemaju nikakve veze s judeo-kršćanskom "mitologijom", dogmom ili sl.
Klasifikacija prema zodijaku je nastala oko 1750-te. Glupost na koju se i sami Anđeli groze.
Na mreži su priručnici za vještičrenje? Na mojoj polici priručnici koji imaju preko 700 godina.
"Dominantni Anđeo" je riječ koja se koristi za Dominatore i Dominatoruse, odnosno ljude koji imaju moć kontroliranja vremenskih prilika. A moderna ih je preokrenula u nešto sasvim deseto.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 12:51   #6
Quote:
Nymann kaže:
I nije samo razlika u anđelima i arhanđelima, ima 9 korova, ovisno o kom se sistematizatoru radi. Najčešće o Pseudo-Dioniziju Areopagiti.
Jest da ima 3 trijade po tri reda, ja sam ti samo kazao za ove koje si ti natakla.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:01   #7
Quote:
Ezoterik kaže:
Na mreži su priručnici za vještičrenje? Na mojoj polici priručnici koji imaju preko 700 godina.
OK, ovo postaje malo jezivo.

Nisam ja čitao te bapske brbljarije niti te priručnike tražio na Mreži. Samo sam našao tabelu koja je nastala prema nekoj od tih knjiga. Shvataš sad?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:04   #8
Quote:
Ezoterik kaže:
"Dominantni Anđeo" je riječ koja se koristi za Dominatore i Dominatoruse, odnosno ljude koji imaju moć kontroliranja vremenskih prilika. A moderna ih je preokrenula u nešto sasvim deseto.
Pa valjda svi mogu kontrolirati vreme...

Za nekog ko se razume u ezoteriju čudi me da ne znaš da sam muško...
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:06   #9
I ovde se valjda radi o kabali ili nečem sličnom.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:09   #10
I jesi li ti čuo za tog Jelahiju?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:11   #11
Quote:
Nymann kaže:
OK, ovo postaje malo jezivo.

Nisam ja čitao te bapske brbljarije niti te priručnike tražio na Mreži. Samo sam našao tabelu koja je nastala prema nekoj od tih knjiga. Shvataš sad?
Sumnjam da je po nekoj od tih knjiga. Naravno da shvaćam.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:13   #12
Quote:
Nymann kaže:
Pa valjda svi mogu kontrolirati vreme...

Za nekog ko se razume u ezoteriju čudi me da ne znaš da sam muško...
Ne vrijeme, vremenske prilike. Snijeg, kiša, oblačnost, magla...
Dominatori i Dominatorusi su ljudi, ne Anđeli.
Kada sam rekao da si žensko?
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:14   #13
Quote:
Nymann kaže:
I jesi li ti čuo za tog Jelahiju?
Upznao sam samo par Anđela čuvara, nisam čuo za ovoga jer ih ima podosta. I više od toga.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:18   #14
Che tempo fa'?

Quote:
Ezoterik kaže:
Ne vrijeme, vremenske prilike. Snijeg, kiša, oblačnost, magla...
Dominatori i Dominatorusi su ljudi, ne Anđeli.
Pobogu, vreme ili vremenske prilike, isto je. U hrvatskom se vreme odnosi i na time i na weather. Kao što u italijanskom imaš tempo. Tempo je i jedno i drugo.


Quote:
Kada sam rekao da si žensko?
Zbog ovoga:

Quote:
samo kazao za ove koje si ti natakla.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:19   #15
Quote:
Ezoterik kaže:
Sumnjam da je po nekoj od tih knjiga. Naravno da shvaćam.
Po nekakvom Lemegetonu piše...
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:20   #16
Ovo su anđeli, ne ljudi. Na ital. angelo dominante. Doslovno sam preveo, a sumnjam da u hrvatskom postoji taj termin.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:22   #17
Quote:
Nymann kaže:
Pobogu, vreme ili vremenske prilike, isto je. U hrvatskom se vreme odnosi i na time i na weather. Kao što u italijanskom imaš tempo. Tempo je i jedno i drugo.




Zbog ovoga:
Za mene je vrijeme odraz kontuiniteta nečega.
Zbog isticanja ženske strane, pardon, baš čitam neku knjižicu i malo sam out of time and place.
Onako tipkam da tipkam.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:25   #18
O tome Jelahiji piše da vlada od 14.20 do 14.40. Po nekima pripada Silama, po drugima Gospodarstvima. Odgovara mu sefirot Tifaret i planet Sunce itd. Da ne davim ljude.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:26   #19
Quote:
Nymann kaže:
Ovo su anđeli. Na ital. angelo dominante. Doslovno sam preveo, a sumnjam da u hrvatskom postoji taj termin.
angelo dominante = anđeo vladar
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 13:26   #20
Quote:
Nymann kaže:
Ovo su anđeli. Na ital. angelo dominante. Doslovno sam preveo, a sumnjam da u hrvatskom postoji taj termin.
Da, znam taj termin, ja sam inače pola Talijan.
Odnosi se na Vrhovnog Anđela (hrv. prijevod), Anđela koji skoro sve može i skoro sve zna. Ima i jedna legenda, samo je moram pronaći, ne sjećam se kako ide.
__________________
Moje počivalište je tamo gdje drugi ne smiju ni proviriti.
Ezoterik, Čuvar tajni
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.