Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika
Korisničko ime
Lozinka

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2006., 14:45   #1
wolf
Registrirani korisnik

wolf Avatar

Registracija: Jul 2003.
Question Kučno kino: ne čita MP3 sa DVD-a

Kupio ja kučno kino Sony DAV-DZ100. Prilikom kupnje pogledao malo te logotipe po kutiji i uređaju i zaključio da to čita sve.

Problem je nastao kada sam turnuo jedan DVD sa MP3 stvarima koji mi nije htio pročitati.
Uzmem uputstva u kojima piše da čita DATA DVD-ove ali samo sa DIVX-om snimljene na UDF formatu (mislim da je to univerzalni disk format). Probam i stvarno pročita DIVX-e bez problema. MP3 sa CD-a čita bez greške.

Pitanje: postoji li možda neki način (software ili sl.) kojim da snimim muziku na DVD i da se ovaj "zajebe" i reproducira to ??? Imam bazu muzike na DVD-ima i ne da mi se to snimat na CD-e a i nepraktično mi je (treba ih 6-puta više)!

Please help!
Old 17.08.2006., 18:42   #2
Dell
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2006.
Kako si narezao taj disk (data DVD, audio DVD)? Da li si probao na nekom drugom DVD disku (+/-, RW)? Probaj više varijanti...

Ako ni to ne pomogne, možda mu treba ubaciti noviji firmware? Moj LG DV8631V nije htjeo da prikazuje naša slova prilikom reprodukcije DivX-a, a nije se čuo ni zvuk prilikom gledanja home made video snimaka narezanih na DVD-R diskove. Poslije ubacivanja novog firmwarea, sve je perfektno proradilo...

Najnoviji firmware imaš na ovom linku...
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:48   #3
wolf
Registrirani korisnik

wolf Avatar

Quote:
Dell kaže:
Kako si narezao taj disk (data DVD, audio DVD)? Da li si probao na nekom drugom DVD disku (+/-, RW)? Probaj više varijanti...

Ako ni to ne pomogne, možda mu treba ubaciti noviji firmware? Moj LG DV8631V nije htjeo da prikazuje naša slova prilikom reprodukcije DivX-a, a nije se čuo ni zvuk prilikom gledanja home made video snimaka narezanih na DVD-R diskove. Poslije ubacivanja novog firmwarea, sve je perfektno proradilo...

Nisam probao drugačije snimati od onoga kako piše u manualu a to je kako sam napisao (UDF), probat ću i ostalo. Ovo sa firmware-om mi se čini zanimljivo, idem odmah na link da vidim o čemu se radi (nisam bas u toj domeni doma).
Javim se čim nešto isprobam. Hvala
Old 17.08.2006., 21:05   #4
wolf
Registrirani korisnik

wolf Avatar

Quote:
Dell kaže:

Pročitao sam što je poboljšano u novom updateu firmware-a ali mislim da time neću riješiti svoj problem. Svejedno ću probati.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 17.08.2006., 21:37   #5
Dell
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2006.
Pa ništa te ne košta da probaš, pa ako proradi - super. I ako ne bude pomoglo, opet imaš za koju nijansu poboljšan uređaj... Ni kod mog plejera nije bilo ni riječi o onom problemu sa videom na -R diskovima (kao ni u opisu poboljašanja kod nove verzije firmwarea), pa je novi firmware ipak pomogao...

Probaj onaj eksperiment sa različitim tipovima diskova, obrati pažnju na opcije pri narezivanju, naći ćeš već u čemu je problem... Može biti i nešto potpuno banalno, tako da ne treba suditi na osnovu samo jednog diska.

Nije to uopšte loš uređaj, morao bi da reprodukuje taj mp3 sa DVD diska...
Dell is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja