Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2006., 13:40   #1
Pročišćivači (filtri) za vodu

Koristite li ih i kakva su vam iskustva?
gemini_76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 22:15   #2
Koristila sam britu par godina, voda je bila čista i bez kamenca (znam po kuhalu za vodu, nikad nisam čistila kamenac s njega) ali je okus bio meni grozan, mogla sam piti kavu ili cedevitu s tom vodom ali samu vodu nikako. Druga mana je što stane malo vode u bokal pa kad treba voda za kuhanje ne da mi se čekati da se profiltrira.
Prije 6 mjeseci moja mama je kupila zepterov filter, ugrađuje se posebna slavina i ima spremnik pročišćene vode tako da ne treba nikad čekati da se voda profiltrira, a ugradili smo i mineralizator pa voda ima dobar okus. Kod nas je voda jako loše kvalitete i ovo mi je super rješenje, a ipak je jeftinije nego kupovati vodu u trgovini.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 23:06   #3
Quote:
Martinka kaže:
Koristila sam britu par godina, voda je bila čista i bez kamenca (znam po kuhalu za vodu, nikad nisam čistila kamenac s njega) ali je okus bio meni grozan, mogla sam piti kavu ili cedevitu s tom vodom ali samu vodu nikako. Druga mana je što stane malo vode u bokal pa kad treba voda za kuhanje ne da mi se čekati da se profiltrira.
Prije 6 mjeseci moja mama je kupila zepterov filter, ugrađuje se posebna slavina i ima spremnik pročišćene vode tako da ne treba nikad čekati da se voda profiltrira, a ugradili smo i mineralizator pa voda ima dobar okus. Kod nas je voda jako loše kvalitete i ovo mi je super rješenje, a ipak je jeftinije nego kupovati vodu u trgovini.
Može li se ugraditi ako imaš plinski kombi bojler?
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 00:22   #4
Koristim britu godinama i skroz je ok, sada sam zamijenila stari bokal za novi u mercatoru na nekoj akciji jer imaju nove filtere i ok mi je, mada bi bilo bolje da je veća zapremnina ali i ovako je ok, meni je ta voda super za piti.
Koliko košta zepterov filter?
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 10:42   #5
oko 1.000 eur
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 12:11   #6
Prošle sam godine kupila britu potaknuta željom da pijem zdravu vodu, nebi mi ništa bilo sumnjivo da nije pisalo u napomeni da može povećati razinu kalija, ako se ne varam, u vodi te da osobe s bubrežnim oboljenjima moraju prije korištenja takve vode konzultirati liječnika. Obzirom da sam kao mala preboljela upalu bubrega nisam bila lijena, pa sam dala vodu iz pipe i vodu iz brite na anlalizu. Rezultati su bili poražavajući, za britu naravno. Vrijednosti te analize sam sačuvala, ako je netko zainteresiran mogu je staviti na pm obzirom da ne znam da li se smije ovako javno. Uglavnom su mi bez ikakvog pardona vratili novac za posudu i filter. Zato ne bi bilo zgorega da se voda ipak provjeri, ne treba baš svemu vjerovati.
__________________
Tko pjeva zlo ne misli, a tko misli nije mu do pjesme
maaike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 12:45   #7
Quote:
cesma kaže:
Koristim britu godinama i skroz je ok, sada sam zamijenila stari bokal za novi u mercatoru na nekoj akciji jer imaju nove filtere i ok mi je, mada bi bilo bolje da je veća zapremnina ali i ovako je ok, meni je ta voda super za piti.
Koliko košta zepterov filter?
Ja sam inače u Rijeci i kao imamo jako dobru vodu, ali i jako loše i porozne vodovodne instalacije i zato i imam britu, a supruga i ja razmišljali smo i još uvijek razmišljamo i o kupovini zepterovog filtera (oni ga zovu aqueena). Žena koja ih prodaje kaže brita je bila ok ali za svoje vrijeme, a ova aqueena to vam zadnja riječ tehnologije, filtracija na razini molekula, voda izvorske kvalitete, blah blah, truch, truch...ukratko po njoj brita=fićo, aqueena = mercedes. Naravno sve te blagodati imaju i svoju cijenu koja nije mala (oko 6200 kuna čini mi se). Nije ni cijena toliki problem, platio bih kada bih bio siguran da je to prava stvar, a ne samo dobar marketing.
gemini_76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 15:09   #8
Quote:
gemini_76 kaže:
Nije ni cijena toliki problem, platio bih kada bih bio siguran da je to prava stvar, a ne samo dobar marketing.
Daj na anlizu vodu iz pipe i vodu iz aqueena, usporedi vrijednosti analize s dopuštenim vrijednostima u Pravilniku o kvaliteti vode za piće, ako nisi zadovoljan kvalitetom pročišćene vodej ednostavno vrati aparat za pročišćavanje i traži svoje novce natrag, a ako ne daju ...
__________________
Tko pjeva zlo ne misli, a tko misli nije mu do pjesme
maaike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:43   #9
Quote:
Arijela kaže:
Može li se ugraditi ako imaš plinski kombi bojler?
Naravno, nema to veze s bojlerom, i ja ga imam. Filter se stavlja ispod sudopera, spaja se na vodu i odvod i dobiješ posebnu slavinu za filtriranu vodu. Jedna moja poznanica je nosila vodu iz aqueene na analizu i bila je neusporedivo bolja od vodovodne. Bitno je ne preskakati servise i promjene filtera svakih 6 mjeseci, u protivnom nema garancije za uređaj niti za kvalitetu vode.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 22:44   #10
Quote:
maaike kaže:
Prošle sam godine kupila britu potaknuta željom da pijem zdravu vodu, nebi mi ništa bilo sumnjivo da nije pisalo u napomeni da može povećati razinu kalija, ako se ne varam, u vodi te da osobe s bubrežnim oboljenjima moraju prije korištenja takve vode konzultirati liječnika. Obzirom da sam kao mala preboljela upalu bubrega nisam bila lijena, pa sam dala vodu iz pipe i vodu iz brite na anlalizu. Rezultati su bili poražavajući, za britu naravno. Vrijednosti te analize sam sačuvala, ako je netko zainteresiran mogu je staviti na pm obzirom da ne znam da li se smije ovako javno. Uglavnom su mi bez ikakvog pardona vratili novac za posudu i filter. Zato ne bi bilo zgorega da se voda ipak provjeri, ne treba baš svemu vjerovati.
Daj pošalji!!!
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 10:25   #11
Quote:
maaike kaže:
Prošle sam godine kupila britu potaknuta željom da pijem zdravu vodu, nebi mi ništa bilo sumnjivo da nije pisalo u napomeni da može povećati razinu kalija, ako se ne varam, u vodi te da osobe s bubrežnim oboljenjima moraju prije korištenja takve vode konzultirati liječnika. Obzirom da sam kao mala preboljela upalu bubrega nisam bila lijena, pa sam dala vodu iz pipe i vodu iz brite na anlalizu. Rezultati su bili poražavajući, za britu naravno. Vrijednosti te analize sam sačuvala, ako je netko zainteresiran mogu je staviti na pm obzirom da ne znam da li se smije ovako javno. Uglavnom su mi bez ikakvog pardona vratili novac za posudu i filter. Zato ne bi bilo zgorega da se voda ipak provjeri, ne treba baš svemu vjerovati.
Ovo i mene zanima jer koristimo britu vec vise godina ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 10:42   #12
Smile iskustvo

Quote:
gemini_76 kaže:
Koristite li ih i kakva su vam iskustva?
danas u hrvatskoj ima dosta proizvodjaca i proizvoda koji se bave filterima za vodu za konzumaciju.Brita je najrazvikaniji proizvodjać.imaju tkzv.vrčeve i uređaje koji se spajaju na slavinu. zepter ima bolji uređaj koji se instalira ispod sudopera i jedino je vidljiva dodatna slavina .uređaj je vrhunski jedina mu je mana što je servis odprilike svakih 6 mjeseci i kosta cca 1000 kn.
postoji i firma Nobel corporation.To je engleska firma koja je registrirana u Hrvatskoj.Filtere koje ugradjuje ona je po kvaliteti kao i Zepter i po cijeni takodje,prednost je sto je servis jednostavniji i jeftiniji.
Sve znam iz prve ruke.
Ako si iz Zagreba mogu ti napraviti besplatno testiranje vode u tvom kucanstvu i dati sve informacije koje te zanimaju bez ikakve obaveze.
pošalji mi mail na koji ti se mogu javiti za eventualni daljnji dogovor
siasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:40   #13
Meni je tip nudio filter po 800 kn, amjenja se filter svakih 6 mj (200kn). Kažu uklanja sve preko 5 mikrona (sva osim arsena, morao sam se nasmijati), ali da uklanja bez problema kamenac, nitrate, azbest i još more drugih spojeva. (da se netko ne naljuti zove se Aquapur) I mene bi zanimala iskustva sa ovim proizvođaćem, da ne bi bilo kao sa Britom. Cijena mi je odlična, a i oni imaju po 1000€ali mislim da je to većini neprihvatljivo.
(imam Nobel aparat za vodu na prodaju.= info PPoruka)
luja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 09:20   #14
5 mikrona je preveliki otvor jer najmanji virus i bakterija su manji od toga tako da se time nista ne rijesava,voda nebi postala mikrobioloski ispravna.
iz vode treba biti eliminiran 1.Klor
2.teški metali-olovo i cink
3.pesticidi,fenoli,masnoce
uvodi koja je za konzumaciju koja mora biti mikrobioloski cista osim H2O (ciste destilirane vode) mora biti i kalcijevog karbonata i organskih minerala.
A sto se tiće 1000 eura cijena je zajedno sa ugradnjom a kao i ostale stvari koje kupujete mozete dobiti na kredit do 36 mjeseci pa tako rata postaje prihvatljiva (200 kn /mjesecno) pitanje je dali vam je cista voda vazna i proritet.
na takav nacin ste rijesili problem pitke vode do kraja zivota,bez obzira kakva ce biti kvaliteta vode odakle se crpi,i kakva se oneciscenja nalaze otopljena u vodi.
savjet: zanima li Vas sto se nalazi otopljeno u vodi koju koristite za konzumaciju dovoljno je napraviti najobicniju elektrolizu vode.
tako ce vam voda otkriti svoje lice(masnoce,klor,olovo,cink)
dobru zabavu
siasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 14:50   #15
pitao sam ljude koji se bave ekologijom voda (tocnije, ekolog i toksikolog) vezano za to. Oni su mi ukratko rekli kako je voda iz pipe - pitka voda, odnosno po svim standardima voda za pice.
Oni koriste britu i to kada rade neke cajeve i sl.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:18   #16
Quote:
siasin kaže:
savjet: zanima li Vas sto se nalazi otopljeno u vodi koju koristite za konzumaciju dovoljno je napraviti najobicniju elektrolizu vode.
tako ce vam voda otkriti svoje lice(masnoce,klor,olovo,cink)
dobru zabavu
Orije nekoliko mjeseci sam radila elektrolizu vode na jednoj prezentaciji, pokušajte i sami, voda je izgledala blago rečeno odvratno, na vrhu se napravio debeli sloj neke smeđe pjene. Meni je to bilo prvi put da to vidim, svi smo se jako neugodno iznenadili kakvu vodu pijemo.

Voda iz pipe je ispravna za piće zbog dezinfekcijskih sredstava kojima se tretira, ali to što je ispravna ne znači da je zdrava i kvalitetna, iako to ovisi o izvoru vode koji se koristi, no poznato je kako je u slavoniji voda prepuna opasnih tvari (arsen i sl.)
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:24   #17
ako i kada budes u prilici taroth daj uzorak svoje vode iz pipe da to ispitaju strucnjaci koji znaju svoj posao(najbolje ako je još iz EU) i vidjeti ces koji ces odgovor dobiti-po normama koje su svjetske voda iz nase slavine je tehnicka voda.naravno da je voda pitka i otrovne gljive su jestive ,istina samo jednom.klor koji se koristi u nasim vodada iz slavina je otrovni plin koji je korišten za izradu bojnih otrova u 1.svj,ratu.on se stavlja u vodu da ubije viruse i bakterije.kolicine su istina male ali kolicine treba gledati u kontekstu vremena koje se takova voda konzumira.
ni od arsena se necete otrovati ako stavljate u malim dozama pa razvucete na dulje razdoblje no nakon nekog vrmrna završava trovanjem.
nadalje zar nije najmanje cudno da istu vodu koju konzumirate ,sa istom vodom perete suđe,rublje,kupate se i tuširate,koristite je za isplahivanje sanitarija,sa istom tom vodom peru se i ulice.obratite pažnju gdje se pune auto cisterne kada potroše vodu,na prvom i najbližem hidrantu..
ako je istina koju vi tvrdite i vasi ljudi onda je to razbacivanje koje je u rangu ratnog zloćina.
nadalje ako je tako kako tvrdite ,zasto sve više ljudi kupuje kupovne negazirane vode,zasto,u uredima sve više ima uređaja sa posudama vode u galonima.neki su izgleda budale sto rade.
tko zna zar je tako nevjerovatno da ti ljudi mozda ipak imaj pravo.
zasto stranci ne piju vodu iz nasih slavina nego kupuju flasiranu vodu.
priznati ce te da tu nesto ne stima.
najjednostavnije je odnjeti uzorak vode iz svoje pipe na analizu ili pozvati nekoga tko se bavi sa time da vam to testiranje obavi kod kuće.
danas to nije niti komplicirano niti neizvedivo,pa onda sa tim cinjenicama i argumentima braniti svoj stav.
sve ovo sto govorim i branim govorim iz vlastitog iskustva jer sam imao problema sa zelucom a doktor mi nije mogao postaviti dijagnozu.godinu i pol sam vodio dnevnik sto jue uzrok mojim problemima da bi dosao do toga da je uzrok pitka voda iz slavine.
sada vise nemam tih problema jer sam eliminirao sve one necistoce koje su otopljene u vodi koja dolazi na slavinu.
u tom periodu sam prikupio puno informacija vezanu za problematiku voda koje se koriste za piće.
metabolizam mi bolje radi jer je voda koju sada koristim za piće i koju kkoristim u domaćinstvu za kuhanje,onakva kakva treba biti da oćisti od toksina koje dnevno unosimo u organizam.a tocno je i da su okusi intenzivniji jer se u takvoj vodi i kava i ćaj bolje otapaju.
no ponavljam svako ima pravo na svoju odluku, kakvu ce vodu piti.
o da skoro sam zaboravio na jednu sitnicu.ako kojim slućajem netko dobije osip na koži, a nezna koji je tome razlog, moguće je da to bude od klora koji se nalazi vodi,zato svakako bolje se je tuširati nego kupati u kadi.
moj pozdrav i nadam se da sam barem nekom pomogao sa svojim iskustvom i informacijama koje sam prikupio i provjeri.
siasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 14:59   #18
Pozdrav,
Istina je da elektrolizom voda izgleda odvratno, zbog disociranih molekula, ali istina je i to da pitka voda nije destilirana voda, u kojoj nema apsolutno ništa osim H2O, pa je i razumljivo da će se elektrolizom nešto i disocirati. Dakle, moguće je da to nije dokaz njene "nečistoće".

Btw, siasinovi postovi me prilično podsjećaju na argumente koje sam slušao od jednog trgovačkog putnika koji mi je pokušao prodati jedan pročistač...
pooksee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 10:05   #19
Quote:
maaike kaže:
Prošle sam godine kupila britu potaknuta željom da pijem zdravu vodu, nebi mi ništa bilo sumnjivo da nije pisalo u napomeni da može povećati razinu kalija, ako se ne varam, u vodi te da osobe s bubrežnim oboljenjima moraju prije korištenja takve vode konzultirati liječnika. Obzirom da sam kao mala preboljela upalu bubrega nisam bila lijena, pa sam dala vodu iz pipe i vodu iz brite na anlalizu. Rezultati su bili poražavajući, za britu naravno. Vrijednosti te analize sam sačuvala, ako je netko zainteresiran mogu je staviti na pm obzirom da ne znam da li se smije ovako javno. Uglavnom su mi bez ikakvog pardona vratili novac za posudu i filter. Zato ne bi bilo zgorega da se voda ipak provjeri, ne treba baš svemu vjerovati.
Maaike, ajde pliz pošalji na pm da vidim te analize.,.,..Hvala ti!
MissMing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 10:53   #20
Quote:
siasin kaže:
......
kupovanje flasirane vode je fancy trik kojim se ostvaruje ekstra profit. To je preuzeto od americana koji zaista moraju kupovati vodu. Nedavno je dokazano da je ta voda skoro ista kao i ona iz pipe.
Sto se tice disocijacije, najvise u vodi imas CaCO3 (kalcij karbonat - vapnenac).. kada njega stavis na hrpu, izgleda odvratno.. a cak je i maloj djeci on izvor kalcija.

nadalje, sto se tice tvog problema, da li si mozda razmislio da si ti jedan na 5.000 koji ima takvih problema? da je voda necista, ne bi bio jedini nego bi takvih bilo jos jako puno..

sto se tice arsena i sl. otrova, pogledaj u FDA specifikaciju sto 100 g kave moze u sebi sadrzavati, pa ces vidjeti i broj komada insekata koji su dozvoljeni i sl... imam osjecaj da se vise nezdravih tvari unese u jednoj salici kave, nego u vodi.

ja ne tvrdim da je voda ful cista... je, treba povaditi nitrate, nitrite, klor i olovo iz nje kako bi bila bolja... ali sve to se moze sa bilo kojim jeftinim filterom.
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.