Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2006., 22:29   #1
Zauvijek u mom srcu (Devdas)


Indijski film koji je bio ovaj vikend (kolovoz 2006. jel, da ne bi bilo) na RTLu. Bollywood. Ljudi moji, to se trebalo pogledat. Nevjerojatno, još sam pod dojmom. Žanr: ljubavni film, podžanr: tipična sapunica, dovedena do savršenstva. Imamo savršenu ljubav između dvoje ljudi iz različitih kasta od kojih je glumica bila miss svijeta '94 (Aishwarya Rai) i to je jedna ljepota i šarm kakovih nema nigdje nikad, a za glumcem (Shahrukh Khan) plače 60% Indije. Žene i 10% muških. Imamo zločestu snahu. Imamo blentavog brata. Imamo povodljivu majku i strogog oca. Imamo ponosnu punicu. Imamo pijanog prijatelja. Imamo prostitutku zlatnog srca. Imamo prefriganog i zlog posinka. Imamo SVE.

Ali takova raskoš, takova čistoća kadrova, čistoća priče, indijska muzika sa zavijanjem, mjuzikl je to ljudi moji. Tri bilijona đinđi je valjda utrošeno na sav taj nakit i urese. Piše da su samo kostimi koštali preko 10 milijuna dolara.

Ne znam ja, da mi netko ovo ispriča poslao bih ga kvragu, ali ja sam gutao knedle (zanimljivo, ali doslovno sam ih gutao, sa šljivama) dok je junakinja morala poći za drugoga a junak uz kmetove nosio njenu nosilicu. Tragedija. Ona spava (šatro) a on ju gleda (prvi put nakon deset godina) i ona zabaci ruku prema svijeći, šatro u snu, a on zadrži ruku svojom i tako drži njenu ruku dok njegovu peče svijeća odozdo. Ali on joj ne želi maknut ruku jer bi joj poremetio san. A svijeća peče. Tek kad se ona ponovo promeškolji on uz lagani facijalni grč puhne u svoju ruku. Sve za nju buraz. Ruku u vatru.

Kič doveden do savršenstva. Ja sam se smijao i plakao cijeli film.

Eto, morao sam to napisat'. Shvatio sam Bollywood. Nadam se da je još netko gledao i da nisam tu jedini koji gleda sapunice.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:08   #2
jos reci da traje 4ipo sata i savrsen je
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 23:59   #3
Quote:
milk kaže:
jos reci da traje 4ipo sata i savrsen je
Ma jok, to je komercijala od filma napravljena za zapad, samo 3 sata Ali napravit 3 sata sapunice čovječe.. Kolko tu ima trenutaka koji su samo za sebe, kutovi kamera, koreografija, svakaj.. Nevjerojatno kako malo toga uspiju nagurat u 3 sata

A čuo sam da Indijci odu van usred filma, ručaju, malo prošeću, vrate se na kraj filma i ono, ništa nisu propustili.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 01:03   #4
i ja sam ga gledala. ovo je bila repriza, prvi put su ga pustili na novu godinu, ali onda sam ga propustila zbog gospodara prstenova. i baš u subotu meni, neznam zašto padne napamet taj film i pitam se kad će ga rtl reprizirat (kod njih je repriza certus an, ancertus quando ), kad ono upalim ja sutra tv i eto filma . jako mi se svidio, kostimografija i scenografija su nevjerojatno lijepe, koreografija i muzika isto. iako nisam neki romantic fan, priča me stvarno takla. a aishwarya? ona ljepota i gracioznost se ne može riječima opisati . kakva angelina jolie...
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 01:17   #5
Napokon netko

Sad sam se sjetio one pjesme kad Aishwarya ilitiga Pari svako tolko vikne Iš! Iznimno zabavno.

Nisi romantic fan a osjećala si da ga moraš pogledati? Ili imaš izniman osjećaj dužnosti, ili si student režije, ili ti je dečko student režije, u čemu je stvar?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 01:46   #6
zbog aishwarye i zato što nisam dosad ništa indijsko pogledala, a znam da im je filmska industrija jako razvijena. inače, uvijek mi je drago kad na tv-u daju nešto što je odmak od hollywoodske konfekcije, bilo to europsko, južnoameričko, pa sad i indijsko. pogledala sam i radi egzotične muzike i kostimografije koje se sjećam iz najave (nijedno žensko ne može ostat ravnodušno na onoliko svile i zlata ). sve u svemu, bilo bi mi drago kad bi pustili još nešto od bollywoodske produkcije.

jedna stvar mi je upala u oko koja je nama zapadnjacima nepojmljiva-ljubavni film, a nije niti poljubac pao, a o seksu da ne govorimo.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:22   #7
gledala sam samo dio tog filma...nazalost!
zna li tko gdje se moze nabavit? bila sam u videoteci...nema, bila sam u algoritmu...nema! kad trazim na netu samo mi izbaci sinkroniziranu francusku verziju! :,(
pliz...zna li tko?
foxxy-lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 00:25   #8
pozdrav

Ja ga tržim već godinama.Ovaj film i još njih par.Indijskih naravno.
merjema.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:11   #9
Quote:
res publica kaže: Pogledaj post
zbog aishwarye i zato što nisam dosad ništa indijsko pogledala, a znam da im je filmska industrija jako razvijena. inače, uvijek mi je drago kad na tv-u daju nešto što je odmak od hollywoodske konfekcije, bilo to europsko, južnoameričko, pa sad i indijsko. pogledala sam i radi egzotične muzike i kostimografije koje se sjećam iz najave (nijedno žensko ne može ostat ravnodušno na onoliko svile i zlata ). sve u svemu, bilo bi mi drago kad bi pustili još nešto od bollywoodske produkcije.

jedna stvar mi je upala u oko koja je nama zapadnjacima nepojmljiva-ljubavni film, a nije niti poljubac pao, a o seksu da ne govorimo.
Da, to je vrlo specifično za Bollywoodske filmove-poljubac je apstrakcija, najveći doseg fiz.strasti koji se prikazuje na filmu.
Naime, ponekad se sami redatelji cenzuriraju, dakle dolazi do autocenzure, kako ne bi došlo do problema prilikom izlaska filma, pošto je kod njih nepojmljivo prikazivanje fizičke strasti na filmu.

Svaki Bollywoodski film traje min. 3 sata i negdje na sredini filma nalazi se kratka pauza.

Što se tiče Devdasa, gledala sam ga i ja 2006., negdje u ovo doba, ako ne malo ranije na RTLu i svidio mi se jako!
Totalno nešto novo i nepojmljivo nama, svakodnevno izloženima hollywoodskim filmovima, eventualno europskim.
Krasna priča, totalni Romeo i Julija đir, s nama nepojmljivim završetkom.
Glazba, scenografija, ples...predivno nešto, u svakom kadru osjećaš njihovu kulturu i umjetnost
Def. svima koji se namjeravaju odmaknut malo od Hollywooda i zapadnjačke kinematografije i filmova savjetujem da prvo pogledaju Devdas jer svaki sljedeći bollywoodski nije ni upola tako dobar kao Devdass
Emo§ioNi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 15:32   #10
Quote:
merjema.a kaže: Pogledaj post
Ja ga tržim već godinama.Ovaj film i još njih par.Indijskih naravno.
drago mi je da sam našla ljude koji sa mnom dijele oduševljenje ovim filmom.. da, Devdas je definitivno najbolji ljubavni film svih vremena...

i da.. nemojte ni pokušavati ovo pronaci u videoteki... nema šanse... ali.. može se naći i skinuti na netu... jedini indijski film koji sam našla u videoteki je "sawariya" isto dobar filmić, ali ni blizu Devdas-a..
touch_of_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 18:53   #11
po meni,ubjedljivo najbolja scenografija (pogotovo u pjesmama "Maar dala" i "Kahe chaad mohe")kostimografija i naravno,koreografija (neponovljiva Saroj Khan)
osim jednog i jedinog kralja Shahrukh-a,na mene je najveći utisak ostavila,prelijepa Madhuri
Aishwarya jeste lijepa ali i jako loša glumica,pa je u filmovima uopće ne doživljavam
sunidhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2015., 21:51   #12
Meni su to gluposti!...mada si podjednako moguće i u pravu! Al neman živaca sad picajzlit i "premotavat traku". No ako nije dorasla kritičkom umu zapada, i ne treba! Nikad! To je Indija i ona je srce, emocija, neposrednost i čuva dragulje koje zapad nikako ne može odškrinit, nema taj duh ni tu tradiciju.. Njihova šlampava gluma je njihov trademark, ko prvi ulet curi, nabijeno emocijom, al šlampavo, neuvježbano i u tome je čar. Aishwarya....ma brate pišite šta god oćete imate svi pravo mišljenja al s njon i Sunce i Mjesec ulaze na pozornicu, svaki gaf je tolko prirodan da imaš osjećaj da ne gledaš film nego si dio jedne vrhunske priče, koja se dešava evo sad u tvom kvartu! Zapad mi je najčešće pomno isceniran i ima neku notu nedostižnosti i neprirodnosti, dok je istok koda gledaš čisti život, bez naprezanja.. itd itd Nemogu više pametovat glava me zabolila. Aishwarya u <3 :klap:
Panduranga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.