Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2006., 00:33   #1
Najbolji/najgori vokali

tko po vama ima najbolji/najgori glas od pjevača/pjevačica?

meni su od muških vokala najbolji george michael i freddy mercury, dok od ženskih neznam koga bi izdovojila kao najbolji vokal (možda whitney), ali zato znam najgori-ivana brkić. najgori muški...možda tin samardžić .

osim podjele na dobre i loše, imam i podjelu na ugodne i neugodne koja nekad i nema veze s ovom prvom podjelom. tako npr. joss stone sigurno ima dobar i jak glas, ali ja nju ne mogu čuti. jednostavno me njen glas strašno iritira. isto vrijedi i za christinu aguilleru. od muških mi je "neugodan" james blunt. uhu ugodni su mi julio iglesias (na enriquea nažalost nije prešao njegov dobar glas ), juanes, elton john i od pjevačica enya.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 02:55   #2
Fredy got fingered, Elton got fingered & George got fingered - who not
Inace, dobar ti je ukus... ozbiljno.
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:00   #3
los vokal ima indie-pop borg kolektiv iz nultih godina... cviljenje i meketanje bez ikakog karaktera i karizme ponekad usere dobru glazbu, al sta ces.
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 09:16   #4
Vokal Judas Priesta jedan od...pa ne bi reko najlosijih nego najsmjesnijih vokala koje ja znam.

Sto me nagoni da otvorim njihov sajt ni sam ne znam ali...Judas Priest are creating their first conceptual album based upon the life and predictions of Nostradamus! This album will be theatrically staged and performed in its entirity as an epic musical by Judas Priest! Isusek mileni...

Sad mogu na miru radit. Jutarnja kava i pljuvanje po (pre)pretencioznom metall bendu obavljeno. A usput sam i ontopic.
__________________
Repent, Remorse...Revenge
nemoguotrpit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 10:56   #5
L.G Petrov jedan od boljih vokala, Rob Halford je bljak. Ženskih ima puno preloših s obzirom da su bitni neki drugi kriteriji.
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 11:41   #6
najgori:
1. freddie mercury
2. toni cetinski

najbolji:
1. tim armstrong
2. brodie armstrong
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2006., 13:57   #7
Najgori: James Blunt, jednostavno preiritantno
Ripper, jos gore, ko prehladeni konj

Najboli glas mi je imala bivsa pjevacica Jinx-a yaya il tak nes
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 00:28   #8
Najbolji Matthew Barlow, (ex Iced Earth, nažalost više ne pjeva) kad čujem neku stvar trnci me prođu uffff


a najgori..hm.......ne znam
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 00:37   #9
Najiritantniji glas: Vesna Pis(k)arović
Najbolji: Vice Vukov
Najgori: Sića li se ko Sandija Cenova , uhvatila bih se čak da ga sažaljevam kad čujem njegovu pismu, nije riječ samo o lošim pismama, nego što čovjek nema ni glasa ni sluha...a ima volje...ajme
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 03:04   #10
naj nina badric i sandy

bad kolonija i žak houdek
spoof is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 08:53   #11
Grozno - Vesna Pisarović i Avril Lavigne kad pjeva uživo.
Sjajno - Freddie Mercury, žena iz Within Temptation (ne znam joj ime) i Enya.
Meni osobno najhebenije - James Hetfield iz Metallice.
__________________
Lady of the Lake Scrolls
niniane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 09:35   #12
Najbolji zenski vokal u povijesti pop-a i sire je Elizabeth Fraser. I snazan i njezan, i mocan i uhu ugodan, i kristalan i barsunast, glas kao svijetlo na kraju tunela
Za mladju generaciju te one koji ne poznaju Cocteau Twinse, Elizabeth Fraser je pjevala i temu iz LOTR-Two Towers, uz Last March of the Ents, kad entovi krenu na Isengard. Glascina.

Kad smo vec kod LOTR soundracka, drugi najbolji glas (po mome) se takodjer moze tamo cuti, Emiliana Torrini - ona pjeva Gollum Song na kraju Two Towers.
Slican njenom, glas koji potsjeca na glas djecaka u crkvenom zboru ima i Björk, pa i nju uvrstavam na listu velicanstvenih.

Uza svo duzno postovanje prema snaznijem spolu, ne pada mi na pamet niti jedan muski vokal koji bi im zasluzeno radio drustvo. Mozda, napola, Nick Cave.

Kod kategorije ugodnih glasova, svidjaju mi se jos zenski glasovi s onom nekom nostalgicnom notom, kao sto su recimo Nena ili Zana Nimani. Ili u novije vrijeme Christina Sturmer. Pjevacice i glasovi koji totalno smece od pjesme uspiju zaglaviti u uho, gdje netko drugi na njihovom mjestu moze izvesti samo neku tragikomicnu splacinu. Za ilustraciju usporediti "Dodirni mi koljena" u izvedbi Zane odnosno Severine.
Od muskih glasova tu bi upao Eddie Vedder iz Pearl Jama. E da, i Oasis. Ma sto oni mislili o sebi da nema onog cudnog i neponovljivog glasa Noela Gallaghera, bili bi just another britpop band.


Pjevacice koje me zivciraju (mada ne svojom krivnjom) su recimo Whitney Houston i Mariah Carrey. Mislim, mozda je istina da svaka moze protegnuti glas preko 30 oktava, ali, suncezarko, moram li se ja bas u svakoj njihovoj pjesmi ponovo u to uvjeravati?
Tu mi je draza i Sade Adu, koja ne moze otpjevati ni 5 nota raspona, ali bar se pjesme daju slusati.
Od muskih glasova ne volim visoke i unjkave, kao recimo Chris Martin iz Coldplaya.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 10:08   #13
uff josipu lisac nikako ne mogu otrpit
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 10:18   #14
Quote:
untitled kaže:
...ne mogu otrpit
Kopirajt!!!


__________________
Repent, Remorse...Revenge
nemoguotrpit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 10:36   #15
Meni su vrh vrhova stare blues/jazz pevaljke s početka prošlog stoljeća, i njihova kombinacija dubokih a opet ženstvenih i senzualnih glasova; Bessie Smith (No.1), Etta James, Ethel Waters...

Od novijih eventualno Dani Klein iz Vaya con Dios. Dobra je i Lisa Kekaula iz Bellrays/Now time Delegation, al stalno pjeva jednolično (i sve stvari zbog toga zvuče isto). Pokojna Mia Zapata definitivno! Blues glas No. 1 u punku.

A primjeri bespotrebnog cirkusiranja sa odličnim glasovnim mogućnostima koji mi padaju na pamet su; pevaljka Gossipa (iako u biti volim taj bend), Janis Joplin (tu je ženu trebalo dobro našamarati) itd.

Glasovi frajera me ne zanimaju. Bolje nek se drže instrumenata. :hekla
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 11:02   #16
Najbolji - od muških Tedi Spalato od ženskih Enya

Najgori - od muških James Blunt od ženskih Vesna Pisarović
__________________
It's not denial!
I'm just very selective about the reality I accept.
pizzek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 13:02   #17
Danzig

Janis Joplin
__________________
Prve 3 su najvaznije, a poslije te boli kurac....
petartodorovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 14:28   #18
Norah Jones. Jeben glas.
I pjevač iz S.O.A.D.-a, iako je njegov glas nekima iritantan. U svakom slučaju je specifičan.
Pa Elvis. Pa Louis Prima. Pa Goran Karan, samo kaj njemu fali barem jedna poštena pjesma. Pa... Ima ih puno.
Najgori glas? U ovom trenutku mi na pamet pada Deen
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 14:57   #19
Najbolji: MILAN MLADENOVIĆ najmoćniji vokal ovih prostora.

Najgori: Šajeta
__________________
Rok za podnošenje prijava 10.10.2012.
CRKOTINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 15:23   #20
Quote:
CRKOTINA kaže:
Najgori: Šajeta
definitivno.
bue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.