Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva
Korisničko ime
Lozinka

Arhiva Sve one stvari koje nisu više aktualne. Read only.

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2004., 14:28   #1
Animal Mother
Surfin' Bird

Animal Mother Avatar

Registracija: Dec 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku Animal Mother
Općenito o telenovelama vol.1

e ovo više nije normalno, oni su poludjeli(Oni= Nova RTL, HRT op.p. ).
po cijele dane samo sapunice puštaju.
Upalim danas ujutro Novu oko 10, kad ono, bum u glavu, sapunica, dođem doma na ručak oko pol jedan, opet, sapunica na HRTu, prebacim na RTL, sapunica
znači to su 3 sapunice u 3 sata, nadalje, popdne oko 16 prikazuje se repriza 'prave ljubavi' ove turbo-očajne sapunice sa HRTa u kojoj ona retardirana cvilidreta plače plače i samo plače , zatim na Nova TV objave kako su 'po želji gledatelja'(yeah right) otkupili novih 200 nastavaka talijanske sapunice 'izlog strasti' koja se isto prikazuje oko 16h, a odmah nakon toga vrti se opet trula mexička sapunica. Šlag na tortu - 'Čarolija', strašno...
Još sad u igru upadaju 2 nove sapunice Villa Maria i na RTL 'Zabranjena Ljubav'

Još kad vidim feštu loših glumaca..ma užas...da ne pričam o tome kako svi ti glumci imaju gomilu para, rančeve itd...izlizano i jadno do bola

ljudi ovo je postalo neizdrživo
Old 21.09.2004., 14:37   #2
Blackadder
Trust me...

Blackadder Avatar

Registracija: Dec 2002.
Il su jeftine il 'Rvati vole sapunjce.

Il netko dirigira što nam se ima sviđati.

Samo da ne prekinu Star Trek.

Jebeš gledanje sapunice. Pojava sapunice na TV-u meni znači da je došlo vrijeme za spavanje. Il pljačkanje frižidera. Il odlazak na Internet. Štogod.

Samo da se ne dogodi da nam naštimaju da svaki put prilikom spajanja na Mrežu sviju mreža moramo prvo odgledati petnaest minuta reklama za sapunice ili čegagod prije nego dobijemo kontrolu kretanja Mrežom.
Old 21.09.2004., 14:41   #3
mirrorball
zaŠtrikan

mirrorball Avatar

Quote:
Blackadder kaže:
...
Samo da se ne dogodi da nam naštimaju da svaki put prilikom spajanja na Mrežu sviju mreža moramo prvo odgledati petnaest minuta reklama za sapunice ili čegagod prije nego dobijemo kontrolu kretanja Mrežom.

...

...not a bad idea....

... dva puta...

...not a bad idea at all....

frut, frut...

[mirror otvara crnu bilježnicu i traži telefonske brojeve svih providera, te tel. broj Patentnog ureda za patentiranje ideje]
Old 21.09.2004., 16:58   #4
Attack
Razum i Bezumlje

Attack Avatar

Registracija: Jul 2003.
Re: Zašto nas teroriziraju sapunicama?

Quote:
Animal Mother kaže:

ljudi ovo je postalo neizdrživo
koje?????

život u hrvatskoj ili sapunice?????
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 21.09.2004., 16:59   #5
Nymann
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2003.
Pa to ti je čista tržišna ekonomija – gleda se, emitujmo. Tačka.

A u Srbiji ih ima na stotine!
Nymann is offline  
Old 21.09.2004., 17:46   #6
mrkenangelo
born slippy

mrkenangelo Avatar

Registracija: Jun 2004.
a tko te, pobogu, tjera da gledaš tv????
Old 21.09.2004., 19:04   #7
Glupinickname
Ponekad nisam na forumu

Glupinickname Avatar

Eh, di su sad stara dobra vremena kad je u Jugi bilo sam dva teve programa od kojih jedan nije emitirao prijepodne! 20 godina kasnije hvatam barem 8 programa pa opet gledam teveja isto ko i kad sam bio mali klinjo.
Old 21.09.2004., 19:06   #8
medeja
kobajagi

medeja Avatar

Registracija: Apr 2004.
Re: Zašto nas teroriziraju sapunicama?

Quote:
Animal Mother kaže:
Zašto nas teroriziraju sapunicama?
Zato što ste vi to tražili!
Old 21.09.2004., 19:11   #9
Shadowfax
*IRA*

Shadowfax Avatar

Registracija: Feb 2004.
Lokacija: Potrebno je donijeti dvije sličice,osbnu i kopiju domovnice i pričekat satima.I svi se smiju da jedu i piju,da a završn točka je tuča majmuna.
Zato što to narod puši,mislim da ti je to dovoljan razlog za napravit sapunicu. Kod mene svi u ulazu kad su sapunice nafrlje televizore da to nije normalno.
Shadowfax is offline  
Old 22.09.2004., 06:40   #10
Grejp
surfer

Grejp Avatar

Registracija: Aug 2003.
U zemlji u kojoj je četvrtina populacije u penziji to je dobar potez da zaborave na to koliko male penzije imaju.

To gleda recimo još četvrtina normalnih građana i dobiješ 2 milijuna gledatelja.

Treba to nahraniti.
Old 22.09.2004., 06:59   #11
kpt. Willard
Hellbilly

kpt. Willard Avatar

Registracija: Jan 2004.
Zato što država zarađuje na sapunicama...naime uz sapunice se jebeno prodaju i pilsevi jer se babe moraju smirit čim se probude jer su cijelo vrijeme napete dok serija ne počne, pa onda moraju pit pilseve za vrijeme plača, pa onda moraju pit pilseve poslje serije jer nemreju bez ičega u neizvjesnosti čekat sutra za 2352345123461346 epizodu svoje najomiljenije serije.
kpt. Willard is offline  
Old 22.09.2004., 07:41   #12
Toco1980
Banned

Registracija: Sep 2003.
Sve sapunice na isti kalup; ljubav, urote, ljubav, ubojstva, ljubav, .... ... al je bitno da više nema dobrih crtića prije dnevnika, programske shema se svako malo mijenja ....

Prodati ću televizor i kupiti akvarij s ribicama. Zanimljivije za gledati...
Toco1980 is offline  
Old 22.09.2004., 07:44   #13
Štrikalica
boys are icky

Štrikalica Avatar

Quote:
mrkenangelo kaže:
a tko te, pobogu, tjera da gledaš tv????
baš

kad vidiš sapunicu - promijeni program

ne znam zakaj svi tolko urlaju na sapunice..ja sam neke od razvikanijih čak i znala pogledati..zakaj ne? bitno je cijelo vrijeme biti dovoljno pri sebi da znaš da je radnja blesava..kad se pomiriš s tim, uživaš u lijepim kućama, dobri autima, zgodnim pičkama. piješ kavu u krevetu u nedjeljno jutro i cerekaš se..ja to volim
Old 22.09.2004., 12:59   #14
oskar kruška
Mr. Ferpect

oskar kruška Avatar

Quote:
Blackadder kaže:

Samo da ne prekinu Star Trek.

A šta je Star Trek nego sapunica? Umjesto preljuba stavi pucnjavu plazma topovima, umjesto šepavog dječaka kojeg je ostavila mama stavi osvajače iz galaksije Zzarg , a umjesto cmizdrenja glavnog komada stavi pomahnitalog androida MK23AWC i dobio si šatro sci fi sapunicu.

He,he.
( zlobno se smijuckam očekujući lavinu najvulgarnijih napada pobješnjelih trekkiesa)
Old 22.09.2004., 13:03   #15
oskar kruška
Mr. Ferpect

oskar kruška Avatar

Quote:
shree_kali kaže:
kad se pomiriš s tim, uživaš u ...zgodnim pičkama....u krevetu u nedjeljno jutro.
ja to volim
Ni meni nije mrsko.
Old 22.09.2004., 13:08   #16
Štrikalica
boys are icky

Štrikalica Avatar

Quote:
oskar kruška kaže:
Ni meni nije mrsko.

zakon
Old 22.09.2004., 13:13   #17
Blackadder
Trust me...

Blackadder Avatar

Quote:
oskar kruška kaže:
A šta je Star Trek nego sapunica? Umjesto preljuba stavi pucnjavu plazma topovima, umjesto šepavog dječaka kojeg je ostavila mama stavi osvajače iz galaksije Zzarg , a umjesto cmizdrenja glavnog komada stavi pomahnitalog androida MK23AWC i dobio si šatro sci fi sapunicu.

He,he.
( zlobno se smijuckam očekujući lavinu najvulgarnijih napada pobješnjelih trekkiesa)
Star Trek barem nije uvreda za enteleđenciju baš u svakoj epizodi (je, zalomi im se poneka). Koji put je dobar (ako piše netko tko zna svoj posao), koji put je izvrstan (naročito ako je scenario pisao neki SF pisac), a koji put je loš (naročito ako je scenario pisao neko tko je tek pao s kruške ili ako neki vanjski utjecaji upletu svoje prste), ali to se ne može izbjeći.

Inače, u ST-u možeš naći i preljube, i ostavljenu djecu i cmizdrenja glavnog komada. Nemoraš ništa umještavati.

A za napade si pogriješio mjesto i vrijeme.

Old 22.09.2004., 13:21   #18
oskar kruška
Mr. Ferpect

oskar kruška Avatar

Quote:
Blackadder kaže:
Star Trek barem nije uvreda za enteleđenciju baš u svakoj epizodi (je, zalomi im se poneka). Koji put je dobar (ako piše netko tko zna svoj posao), koji put je izvrstan (naročito ako je scenario pisao neki SF pisac), a koji put je loš (naročito ako je scenario pisao neko tko je tek pao s kruške ili ako neki vanjski utjecaji upletu svoje prste), ali to se ne može izbjeći.

Inače, u ST-u možeš naći i preljube, i ostavljenu djecu i cmizdrenja glavnog komada. Nemoraš ništa umještavati.

A za napade si pogriješio mjesto i vrijeme.

Jebo te što si ozbiljan... Samo mi je malo dosadno pa sam htio isprovocirati kakvu dobru svađu. Pih, plan nije uspio.
A kažeš, ima tamo i preljuba, ostavljene djece ( šepave? slijepe? ima li, ima li ha? reci da ima..), cmizdrenja... Izgleda da dugo nisam gledao ST. Svašta. Još mi samo treba da mi netko kaže da više nema Spocka...
Old 22.09.2004., 13:42   #19
Blackadder
Trust me...

Blackadder Avatar

Quote:
oskar kruška kaže:
Još mi samo treba da mi netko kaže da više nema Spocka...
Pa i nema ga. Zadnji put se pojavio u TNG seriji (onu s ćelavim kapetanom Picardom), a u međuvremenu su prošli i Deep Space 9 i Voyager, i počeo je Enterprise.

Ali ima naznaka da bi se mogao pojaviti Kirkov deda. (A glumio bi ga - ajd pogodi tko!)
Old 22.09.2004., 14:13   #20
Nymann
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2003.
U poslednjih trideset godina najbitniji i najvidljiviji razvoj žanra sapunice nije se odnosio na produkciju, prijem kod publike, niti na uvoz američkih sapunica – odnosio se na neverovatnu popularnost domaćih televizijskih serijala u Latinskoj Americi, Indiji, Velikoj Britaniji, Australiji i drugim zemljama, i na distribuciju takvih serija u većem delu sveta.

Latinoamerički serijski producenti sa svojim telenovelama, koje dominiraju primetime terminima širom sveta, počeli su sredinom ’70-ih godina prošlog veka razmišljati o distribuciji svojih sapunica. Brazilska TV Globo počela je da izvozi svoje telenovele u Evropu još 1975. godine. Za samo deset godina ova je televizija svoje serije uspela distribuirati u više od 100 zemalja širom sveta, tako da su njeni godišnji prihodi povećani pet puta u razdoblju od 1982. do 1987.

Meksička Televisa izvozi svoje serije u 59 zemalja, a meksičke sapunice neprikosnoveno vladaju top listama najgledanijih TV programa u Koreji, Rusiji i Turskoj.

Venecuelanske serije najpopularnije su u Španiji, Italiji, Grčkoj i Portugaliji.

Telenovele su se probale probiti i na američko tržište, gde zasad privlače samo Hispanoamerikance i prikazuju se samo na španskim kablovskim televizijama.

Australijske sapunice, posve drugačije od latinoameričkih, odavno su počele osvajanje sveta. Najpopularnije su u Britaniji, i to najviše zahvaljujući seriji Susedi (1986) produkcijske kuće Reg Grundy. Još od te davne 1986. godine ova serija stalno konkuriše najpopularnijim britanskim sapunicama – EastEnders (život u londonskom predgrađu) i Coronation Street (u doslovnom prevodu »Krunidbena ulica«; bavi se životom radničke klase u Manchesteru)

Globalna cirkulacija neameričkih serijala još od 1970. delom je uzrokovana i zahtevima za što više televizijskih programa. U određenim zapadnoevropskim i istočnoevropskim zemljama popularnost ovakvih emisija nastupila je i zbog prenosa kontrole nad TV kućama s države na pojedince. Niski troškovi produkcije telenovela (od 25.000 do 80.000 dolara po epizodi; primera radi, godišnja plata glavnog scenariste (eng. headwriter) – znači samo jedne osobe – za neku američku sapunicu dostiže i 250.000 dolara) i njihova rentabilnost uslovljavaju relativno niske cene ovakvih emisija (u nekim zemljama Evrope dostižu do 3.000 dolara po epizodi; najpopularnije američke sapunice, poput Hrabrih i lepih, staju znatno više i imaju po 8.000 do sada snimljenih epizoda).

Vatreno kritikovana i omalovažavana od društvenih analitičara između 1930. i 2000., sapunica je uprkos svemu jedan od najefektnijih i najistrajnijih proizvoda televizijske industrije. Ona je istodobno i najpopularniji TV žanr danas u svetu: nijedan drugi oblik televizijskoga programa nije privukao više gledalaca u svim zemljama sveta.

I za kraj jedna zanimljivost: žanr sapunice izmislila je jedna učiteljica!
Nymann is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja